Skocz do zawartości

Zdjęcie

Forza Motorsport 5

XONE Forza Turn 10

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
150 odpowiedzi na ten temat

#31 iluck85 Napisany 09 czerwca 2013 - 17:40

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:

W żadnym wypadku niechciałbym umniejszać tej świetnej serii, ale właśnie odpaliłem FM2 co by sobie przypomnieć początki na tej generacjii. No i to taka Forza 1 i pół, w wielu miejscach zalatująca ostro starym Xboxem. Także będąca launchem 5 może nie być jakimś killerem graficznym. Ale i tak najważniejsze, żeby jakoś karierę urozmaicili, bo wg mnie wygląda tak:

Mistrzostwa klasy F na 3 torach
Mistrzostwa klasy E na tych samych 3 torach
Mistrzostwa klasy D na tych samych 3 torach
Mistrzostwa klasy C na tych samych 3 torach
Mistrzostwa klasy B na tych samych 3 torach
Mistrzostwa klasy A na tych samych 3 torach
Mistrzostwa klasy S na tych samych 3 torach
Mistrzostwa SuperCars na tych samych 3 torach

 

:hihi:

 



 

 

 

Zes ameryke odkryl :hihi: 

 

Kazde wyscigi i te 40 torow, to 10 torow, a mnozone sa przez lustro, mniejsza odcinki i odcinki specjalne co daje w efekcie 40 unikalnych tras :clown: 

 

 


  • 0

#32 BeSOS Napisany 09 czerwca 2013 - 17:53

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

ale to tez najwieksza bolaczka serii od czesci pierwszej i przez to wlasnie odechciewa mi sie kampanii po 1/3 wyscigow.

FM5 pewnie dlatego sobie odpuszcze i sięgne po swieze DriveClub (jeśli bedzie porownywalny z Forzą Horizon) albo GT6 bo ostatni kontakt z serią miałem przy okazji GT2 :)


  • 0

#33 vagrant3 Napisany 09 czerwca 2013 - 17:55

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

a w gran turismo 5 to coś innego jest? tras jest na oko mniej, a mistrzostw jest mniej na pewno. zawody mające urozmaicić zwykła karierę są beznadziejne (tylko jeżdzenie mercedesami po nurburgringu było fajne).


  • 0

#34 BeSOS Napisany 09 czerwca 2013 - 18:07

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

nie znam tras (oprocz wspólnych), kariera jest mimo wszystko troche inaczej prowadzona i to już wystarczy, to chyba oczywiste, nie? Po Mapple Valley jezdze już od premiery FM1  :wariat:  :sciana:  :bue:


  • 0

#35 vagrant3 Napisany 09 czerwca 2013 - 18:29

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

w jaki sposób jest inaczej prowadzona kariera? kupujesz pierwsze auto za 10000 cr i startujesz w clubman cup lub sunday cup (na trasach autumn ring, special stage 5 i grand valley - też wszystkie od gt1 :hihi: ). a później zbierasz kase, kupujesz kolejne auta i zaliczasz kolejne zawody, do znudzenia albo do zdobycia wszystkich pucharków. w gt5 wprowadzili levele, które robią tylko tyle, że blokują kolejne grupy zawodów, czyli mniej więcej to co było w fm1 od poczatku. nic więcej w karierach obu tych gierek nie ma.


  • 0

#36 Jachu Napisany 09 czerwca 2013 - 18:48

Jachu

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 353 Postów:

Fury będą świecić się jak psu jajca, trasy będą świecić się jak psu jajca, ale rozgrywka nie ulegnie zmianie od FM2. Uczucie prędkości, brud, kurz i smród ze sprzęgła, tego w grach się nie odda, przynajmniej dla przeciętnego zjadacza chleba bez pro symulatora w pokoju. Zamiast Xbox One i kiery (o ile będzie dobra kiera) wolałbym kupić Seicento i poszaleć na szosie. Dla mnie, kierowcy, ścigałki to gatunek wymarły.


  • 0

#37 BeSOS Napisany 09 czerwca 2013 - 19:47

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

dlatego powinni dodac zmienne warunki na trasach, deszcz,s nieg, wyscigi nocą, moze nawet rally. przecież juz PGR4 miał polowe tych rzeczy. Na c**j ta nowa generacja jak gry nadal beda takie same...


Ten post był edytowany przez Jedyn dnia: 09 czerwca 2013 - 19:48

  • 0

#38 Freeman Napisany 10 czerwca 2013 - 20:51

Freeman

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 693 Postów:

Trailer E3

 

 

Forza Vista - czyli tryb oglądania autek.

 

 

Wygląda za***iście.


Ten post był edytowany przez Freeman dnia: 10 czerwca 2013 - 20:52

  • 0

#39 xell Napisany 10 czerwca 2013 - 20:53

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

dlatego powinni dodac zmienne warunki na trasach, deszcz,s nieg, wyscigi nocą, moze nawet rally. przecież juz PGR4 miał polowe tych rzeczy. Na c**j ta nowa generacja jak gry nadal beda takie same...

Chyba zapowiedzieli dynamiczną/zmienną porę dnia.


  • 0

#40 KoBik Napisany 10 czerwca 2013 - 20:56

KoBik

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 170 Postów:

Jachu dobrze gada, kiedyś ja fan 4 kółek, nie widzę funu w obecnych scigałkach. FM5 również mi nie porobił.


  • 0

#41 twilitekid Napisany 10 czerwca 2013 - 21:01

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Podtrzymuję - wygląda to jak PGR - bliżej arcade. Jak się ogląda gameplaye z GT5 to widać, że gracz prowadzi samochód, tutaj to raczej zabaweczki. Choć to może też kwesta doboru samochodów, które tu są takimi zabaweczkami.


  • 0

#42 Jachu Napisany 10 czerwca 2013 - 21:36

Jachu

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 353 Postów:

Generalnie jestem pozytywnie zaskoczony tym co zobaczyłem. W końcu przednia szyba, widok z wnętrza jak dla mnie "shiftowy", ale chyba w końcu można poczuć, że jedziemy. Miły akcent - kurz na autach, być może zmienne pory dnia, myślę, że może być to taka część przejściowa, określenie charakteru serii na nowo, bo zamiast tytułowego motorsportu coraz więcej fapowania do luksusowych aut. Jeżeli model jazdy poszedłby w stronę zręcznościową PGR, Shifta czy Horizon, to też nie będzie tragedia, a być może nawet plus, jeśli znów nie zaproponują konkretnej kierownicy i będzie można sobie bez skrępowania pojeździć, nie szukając w grze nie wiadomo czego.


Ten post był edytowany przez Jachu dnia: 10 czerwca 2013 - 21:37

  • 0

#43 Kaz Napisany 10 czerwca 2013 - 22:39

Kaz

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 613 Postów:

Wygląda fajnie, dobry tytuł na konferencję.


  • 0

#44 vagrant3 Napisany 11 czerwca 2013 - 11:56

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

Podtrzymuję - wygląda to jak PGR - bliżej arcade. Jak się ogląda gameplaye z GT5 to widać, że gracz prowadzi samochód, tutaj to raczej zabaweczki. Choć to może też kwesta doboru samochodów, które tu są takimi zabaweczkami.

to raczej kwestia tego jakie materiały dobierają do promocji gry. dużo lepiej do fm5 wypadła zapowiedź gt6, bo jest inaczej zrobiona, bardziej czuć w niej piękno samochodów i motoryzacji, bo w fm5 to tylko właśnie jakieś 'efektowne' zabaweczki do tego słabo pokazane. mi nigdy nie leżały trailery, intra itd w serii forza motorsport, ale pomijając ten aspekt, to z samych już gier idą odpowiednie wrażenia i emocje. na każdy aktualny samochód wybrany w fm4 potrafię gapić się naprawdę długo. to samo replaye - bardzo dobrze pokazują wszystko co tylko się chce zobaczyć, a zwolnienia które robi się wciskając mocno lub delikatnie spusty są piękne.

odnośnie jednak fm5, to spodobał mi się pomysł z uczącymi się 'kierowcami z chmur', choć ciekawe jak bardzo wpłynie to na ogólny poziom trudności. mam paru wymiataczy na liście...
  • 0

#45 keogh Napisany 11 czerwca 2013 - 13:00

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:

b.ładna giereczka, graficznie plasuje się zaraz za drive clubem i gt6, szykuje się niezły arcade i niszczenie nubków

szósta część pewnie wyjdzie na ps4,


Ten post był edytowany przez keogh dnia: 11 czerwca 2013 - 13:01

  • 1

#46 Freeman Napisany 12 czerwca 2013 - 21:48

Freeman

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 693 Postów:

http://www.eurogamer...ebuje-microsoft

 

Ciekawy news.

 

Umowa z indycar, ale to bardziej amerykanów.

Będą dwie formułki z '76, to były niezłe monstra.

 

"Wszystkie pojazdy wymodelowano od nowa z myślą o Xbox One. "

Czyli nie będzie dziwnych podziałów jak u konkurencji.

 

No i model jazdy nie przeszedł w stronę arcade, a jeszcze nie dali jakiś danych na temat opon.

 

1080p, 60 klatek.

Wychodzi na premiere konsoli.

 

"- To wciąż epicka gra dla pojedynczego gracza - zakładamy jakieś 60 godzin. Największą zmianą jest teraz to, że każdy samochód ma swoją własną karierę - wyjaśnia Hartman. - Po wybraniu auta rozpoczniesz małą kampanię. Nie chcemy zabierać ci tego samochodu, nie chcemy, byś go porzucił i przeszedł dalej. Jeśli zdecydujesz się na, powiedzmy, Forda Mustanga, dostaniesz wyzwania na odpowiednich trasach. To będzie duża zmiana w trybie kariery."

 

EDIT:

Jeszcze filmik z Greenwaltem z GT + gameplay z dema.

 

Wygląda świetnie, ale coś czuję, że ominie tą Forzę noc i pogoda...


Ten post był edytowany przez Freeman dnia: 12 czerwca 2013 - 21:58

  • 0

#47 ACZ Napisany 13 czerwca 2013 - 23:13

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:

confirmed: brak nocnych wyścigów i zmiennych warunków pogodowych (deszcz itp.).


  • 0

#48 iluck85 Napisany 13 czerwca 2013 - 23:18

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:

Wiadomo od 3 dni. 

 

Porazka


  • 0

#49 Freeman Napisany 14 czerwca 2013 - 07:17

Freeman

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 693 Postów:

No to się zawiodłem. Może Forza 6? Mówili przy okazji 4, że nie chcieli nocy, bo by musieli FPS zmniejszyć, a nie chcieli na kompromisy iść. Nowa generacja i nadal im mocy brakuje?

 

Btw:

W jednym z wywiadów było o tym, że wszystkie auta są teraz vista-mode, czyli można otwierać, oglądać itp.


  • 0

#50 vagrant3 Napisany 14 czerwca 2013 - 11:10

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
ale nie powiedzieli ile będzie aut. wątpię żeby dali 650...
  • 0

#51 xell Napisany 14 czerwca 2013 - 11:12

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

ale nie powiedzieli ile będzie aut. wątpię żeby dali 650...

Ponad 300.


  • 0

#52 BeSOS Napisany 14 czerwca 2013 - 11:28

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
To bylo do przewidzenia, zawsze launch tytuly sa tytulami przejsciowymi, malo w nich nowosci i zamiast wprowadzac usprawnienia developerzy poznaja nowy hardware i robia engine....pewnie dopiero FM6 cos zmieni w tym temacie.

Szkoda bo wyglada to bardzo ladnie ale ladna tez byla fm3 i 4 swojego czasu i co z tego jak to ciagle ta sama gra. Mam nadzieje ze nowych tras przynajmniej dorzuca drugie tyle...
  • 0

#53 Hellmans Napisany 14 czerwca 2013 - 11:30

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Ok. Czekam jeszcze na info o braku wyścigów wytrzymałościowych, żebym mógł ze spokojnym sumieniem wykreślić z wishlisty jedyną godną uwagi grę na One.


  • 0

#54 vagrant3 Napisany 14 czerwca 2013 - 11:58

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

Ok. Czekam jeszcze na info o braku wyścigów wytrzymałościowych, żebym mógł ze spokojnym sumieniem wykreślić z wishlisty jedyną godną uwagi grę na One.

nie masz co czekać, wykreśl od razu. szanse na to, że byś w to zagrał są mniej więcej takie jak to, że dante zacznie nagle widzieć 3d.
  • 0

#55 Danteusz Napisany 14 czerwca 2013 - 12:07

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

Dziwne porównanie :hmmm:


  • 0

#56 Hellmans Napisany 14 czerwca 2013 - 12:08

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Ok. Czekam jeszcze na info o braku wyścigów wytrzymałościowych, żebym mógł ze spokojnym sumieniem wykreślić z wishlisty jedyną godną uwagi grę na One.

 

I braku obsługi G27.


  • 0

#57 Freeman Napisany 14 czerwca 2013 - 12:58

Freeman

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 693 Postów:

Ok. Czekam jeszcze na info o braku wyścigów wytrzymałościowych, żebym mógł ze spokojnym sumieniem wykreślić z wishlisty jedyną godną uwagi grę na One.

 

I braku obsługi G27.

 

Wytrzymałościowe skreślili już w 4, także wątpię, aby tu powróciły.


  • 0

#58 twilitekid Napisany 14 czerwca 2013 - 14:30

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
Po co oni robia te gre? Masakra...
  • 0

#59 MaxVarEmreis Napisany 14 czerwca 2013 - 14:36

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Po co oni robia te gre? Masakra...

Dziwne pytanie. Rozumiem, że wolałbyś aby Forza wychodziła raz na 5 lat??


 


  • 0

#60 BeSOS Napisany 14 czerwca 2013 - 15:59

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Niech robia raz na 2 lata ale niech poszczegolne odslony sie od siebie czyms roznia oprocz lepszej oprawy i inncych menusow :fp:


  • 0



Inne z tagami: