Skocz do zawartości

Shin Megami Tensei: Persona 3


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
285 odpowiedzi na ten temat

#211 Kyo Napisany 12 kwietnia 2009 - 21:04

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
No nie da się save'a z The Journey do The Answer wziąć :( .

Aha, przygotuj się na uber-megatenowy-hardcore i ginięcie po 10 razy nim przebijesz się przez pojedynczego bossa :mrgreen: .
  • 0

#212 Gość__* Napisany 13 kwietnia 2009 - 20:46

Gość__*
  • Goście
No jest fajnie, co gorsza jednak, w "The Journey" save również nie działa...
  • 0

#213 Kyo Napisany 13 kwietnia 2009 - 21:58

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

No jest fajnie, co gorsza jednak, w "The Journey" save również nie działa...


Masz na myśli przenoszenie ze zwykłej P3 do FES ;) ? Działa, aczkolwiek traci się wszystkie levele, bronie itp. zostają natomiast przedmioty ze zmaksymalizowanych social linków, rozwinięte cechy, demonic compendium...

Hmm... no chyba, że o czymś innym piszesz :-D ?
  • 0

#214 Gość__* Napisany 14 kwietnia 2009 - 12:12

Gość__*
  • Goście
Tak, właśnie to mam na myśli. W P3 mogę swobodnie wystartować z tego save'a nową grę, natomiast w FES'ie w ogóle go nie wyczytuje... nie wiem w czym rzecz
  • 0

#215 Gość__* Napisany 14 kwietnia 2009 - 12:48

Gość__*
  • Goście
Też miałem ten problem. Chciałem wczytać save z P3 zaraz po wystartowaniu FES, ale to nie tak działa. Zacznij The Journey w FES, a w końcu gra sama zapyta, czy wczytać save z wersji podstawowej. Musi działać. Chyba że P3 masz w innym regionie, no ale zakładam, że to niemożliwe.
  • 0

#216 Gość__* Napisany 14 kwietnia 2009 - 14:32

Gość__*
  • Goście
O! Dzięki za podpowiedź :}
  • 0

#217 f5k Napisany 03 sierpnia 2009 - 12:40

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Jako że pisałem o Personie 4 dawno temu a o Personie 3 wcale a że Persone 3 a raczej Journey z FESa przeszedłem to moge powiedzieć że dla mnie Persona 3 to geniusz który na swoje wady i potrafi wpienić mnie ale tak samo jak z Personą 4 miałem i z 3 częścią że do gry wracałem dzięki całej reszcie gry która jest poprostu dla mnie magnesem czy fabuła, która mnie zaskoczyła a po MGSach myślałem że mało jaka inna seria może mnie tak pozytywnie zniszczyć fabularnie, dalej soundtrack też jest poprostu zajebisty, postacie poprostu wiarygodne i ludzkie+ bardzo dobre dialogi które wspomaga znakomity vioce acting. the Anwser teraz gram i jest dobrze ale poziom trudności wywindował w góre ale co tam w Personie 4 na normalu też tak ginołem często wiec to nic nowego dla mnie.
  • 0

#218 Gość__* Napisany 28 sierpnia 2009 - 20:06

Gość__*
  • Goście

Jako że pisałem o Personie 4 dawno temu a o Personie 3 wcale a że Persone 3 a raczej Journey z FESa przeszedłem to moge powiedzieć że dla mnie Persona 3 to geniusz który na swoje wady i potrafi wpienić mnie ale tak samo jak z Personą 4 miałem i z 3 częścią że do gry wracałem dzięki całej reszcie gry która jest poprostu dla mnie magnesem czy fabuła, która mnie zaskoczyła a po MGSach myślałem że mało jaka inna seria może mnie tak pozytywnie zniszczyć fabularnie, dalej soundtrack też jest poprostu zajebisty, postacie poprostu wiarygodne i ludzkie+ bardzo dobre dialogi które wspomaga znakomity vioce acting. the Anwser teraz gram i jest dobrze ale poziom trudności wywindował w góre ale co tam w Personie 4 na normalu też tak ginołem często wiec to nic nowego dla mnie.

Oj oj, bez przesady. Jaki tam zajebisty soundtrack, jaki znakomity voice acting, jakie porównania do emgieesa wogle? WTF? Sam przy Personie 3 bawiłem się wyśmienicie, spędziłem w tym świecie blisko 150 godzin (+ 30 w trybie The Answer) i nie żałuję ani minuty, ale też nie doznałem żadnego objawienia, przynajmniej nie takiego na miarę dziesiątego Finala czy drugiego Kingdoma. I tak:
- Oprawa graficzna nie zaskakuje niczym specjalnym, za to dźwiękowa irytuje dennymi utworkami muzycznymi podczas walk czy chociażby zwiedzania miasta. Voice acting poprawny
- Fabuła rozkręca się dopiero w drugiej połowie The Journey (czyli gdzieś tak po 50 godzinach grania), później jest już tylko lepiej. Końcówka epizodu The Answer pozwala sapnąć cicho "o k*urwa" pod nosem.
- System walk przemyślany, ale z czasem nazbyt banalny, w 90% walk wystarczy znaleźć słaby punkt przeciwnika i nawalać w niego określonym żywiołem bądź techniką. Starcia z bossami za to in plus. Z kolei bieda jeżeli idzie o rozwój postaci. Twórcy skupili się głównie na zabawie z fuzjowaniem różnorakich person i to im akurat wyszło świetnie, na mixowaniu stworków można spędzić naprawdę mnóstwo czasu odkrywając kolejne, silniejsze odmiany. Zabawy jest co niemiara.

Ogólnie gra dobra, nawet bardzo, tak na 8 z plusem.
  • 0

#219 P-chan Napisany 25 października 2009 - 20:57

P-chan

    Link

  • Forumowicze
  • 311 Postów:
Gierka jest po prostu świetna po spędzeniu z nią praktycznie ponad 130 godzin, jestem jak najbardziej z niej zadowolony (grałem w nią w tamtym roku). Nie dość, że fabuła zaskakuje, to jeszcze sami bohaterowie mają naprawdę świetnie przemyślane charaktery. Ja grając w Persone 3 (a w kolejce na półce leży jeszcze FES i czwóreczka - jakoś brakuje mi ostatnio czasu na tak długie gry), czułem się miejscami jakbym oglądał jakiś serial anime.
Osobiście jak dla mnie jeden z najlepszych rpgów, w które miałem okazje zagrać w swoim jeszcze krótkim życiu, bijący na głowę ostatnie dokonania od SE (włącznie z ostatnimi Finalami). Po prostu już dawno się tak przy grze nie bawiłem. Nie dość, że gra była wymagająca, to jeszcze skłaniała do ruszenia szarych komórek, srogo karząc przyciskanie byle czego bez rzadnej strategii. Mi się kilka razy właśnie udało zginąć choćby przez pośpiech, i to przy samych save'ach, tracąc nie raz mozolnie uzberane kilka leveli.
Oczywiście zgodze się z przedmówcą, że zwykłe walki dało się obejśc w łatwy sposób poprzez jechanie "cieni" poprzez ich słabe punkty, i tak naprawdę schody zaczynały się dopiero w przypadku bossów. Ale i tak starcia nie raz potrafiły zepsuć nie co krwi, choćby przez wspomniana przezemnie utrata leveli.
Jedynie do czego mogę się doczepić to SI postaci z drużyny, które jednak czasami potrafiło zawieść, choćby w sytuacji, gdzie kierowana przez nas postać potrzebowała leczenia, którego jej nie udzielano lub mimo wydawanych rozkazów, potrafiło skupić się na jednym przeciwniku i go wykańczać, zamiast kłaść na deski całą resztę. W FES'ie słyszałem, że zostało to poprawione, ale jakoś nie miałem okazji tego sprawdzić jeszcze, może już nie długo^^.
  • 0

#220 Scorpio Napisany 15 kwietnia 2010 - 16:57

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Persona 3 PSP - Story Walkthrough:

Bardzo dobry film w jasny i dostępny sposób przedstawiający tak założenia jak i historię stojącą za Persona 3. Nie ma spoilerów (no ... ogromnych, mechanika przecież jakoś musi być przedstawiona), dlatego każdy, kto nie grał, a w ten czy inny sposób ciekawił się tą pozycją powinien to obejrzeć. Marne 4 minuty i 20 sekund, czyli mniej niż pokonanie dystansu bar-ubikacja po kilku drinkach :D
  • 0

#221 Kradziej Napisany 15 kwietnia 2010 - 20:18

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Nie mogę się doczekać premiery - szykuje się IDEALNA szpila na wakacje. Długa, rozbudowana, uzależniajaca (jeśli wierzyć chociażby Wrednej), a na dodatek... przenośna :lukam:
  • 0

#222 Grz3chu Napisany 15 kwietnia 2010 - 20:25

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:
no, nie dokończyłem tej gry na PS2. Nadrobię to na PieSPi
  • 0

#223 Gnato Napisany 03 maja 2010 - 19:44

Gnato

    Korpulentny intelektualnie

  • Forumowicze
  • 1 457 Postów:
Ja powróciłem do grania i mocno się wkręciłem. Wczoraj pograłem do drugiej, bo jakże naiwnie myślałem, że dochodzę do końca. Walka z 12 cieniem nie zakończyła rozrywki i znowu nieco ogarnia mnie znudzenie. Jestem na 190 piętrze, jak czytałem przede mną jakieś 50. Uwielbiam design niektórych przeciwników - bo powiedzcie czy walka z gigantycznym kolesiem podwieszonym za skórę na poziomym krzyżu, pod którym okładam trzy figury Maryi dziewicy może być słaba? ;)
  • 0

#224 Scorpio Napisany 11 maja 2010 - 08:47

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Persona 3 Portable: What's New Walkthrough: (trwa 2:34)

Druga część serii opisującej zmiany w stosunku do wersji na PS2. W skrócie:
- drugi bohater do wyboru, a w zasadzie to bohaterka! Co stawia nowe możliwości do romansowania
- dwa dodatkowe poziomy trudności: Beginner i Maniac
- w czasie walki dodano umiejętność Guard oraz możliwość kontroli wszystkich postaci
- nowe lochy
  • 0

#225 f5k Napisany 04 lipca 2010 - 21:02

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Ech dlaczego jeszcze nie idzie tego na allegro dorwać? przecież premiera w USA ale to dopiero za pare dni, no cóż taki los niszówek za to nowe pseudo hity moge nawet w sklepie za rogiem kupić <_<
  • 0

#226 burnstein Napisany 06 lipca 2010 - 18:42

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:
Pykam sobie w FESa na PS2 i muszę przyznać, że fajowa to gra. Ok 29h nabite, a gram w żółwim tempie, schemat rozgrywki jakoś specjalnie mnie nie nudzi. Postaci ciekawe, fabuła się dopiero rozkręca więc na razie nie ma się co za bardzo rozwodzić. Na razie supcio :^^:
  • 0

#227 burnstein Napisany 05 grudnia 2010 - 17:30

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:
Jajebie, post powyżej z lipca, a ja nadal w to gram :unsure: Mam trochę ponad 140h i połowę grudnia... Karva, może za 20-30 godzin to skończę, olo.
  • 0

#228 Scorpio Napisany 05 grudnia 2010 - 20:24

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
A potem czwórka i znów rok przeleci :roll:
  • 0

#229 burnstein Napisany 05 grudnia 2010 - 20:47

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:
A przed czwórką jeszcze The Answser z trójki :cry:
  • 0

#230 Danteusz Napisany 06 grudnia 2010 - 09:21

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Ja właśnie kończę drugie przejście P3P.....zaczynałem grać w lipcu, mam na liczniku ze 130 godzin, ale conajmniej 10 trzeba doliczyć z powodu ginięcia/powtarzania fragmentów fabuły w których coś zrobiłem źle i cofałem (to za drugim przejściem)
  • 0

#231 Scorpio Napisany 01 sierpnia 2011 - 10:22

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Dodany obrazek
It has begun!

Na początek już kilka uwag: od miasteczka z P3 wolę wieś z P4. Ale to preferencja czysto osobista ;) Dodatkowa pora dnia ... niby mało, a jednak od razu więcej da się robić. I jeszcze 3 zamiast 5 cech. Przez to pewnie dla balansu jeszcze więcej jest w kwestii sociali (albo mniej faktycznych dni gry) jest niż w P4, ale na razie jest uczucie większej swobody. Klimat łażenia, szkoły, rozmów, etc. w sumie jak w P4, to przynajmniej nie miałem "wgrywania", a z miejsca do boju ruszyłem.

No i zmęczenie członków drużyny podczas zwiedzania Tartarusa. Przeszkadza. Ale też widać inne podejście jak w P4. Tu do każdego lochu trzeba na kilka razy podchodzić, w P4 da się na raz. Tu początkowo ogranicza zmęczenie, w P4 mała mana (ha, jakże miły jest restore w P3). Trudno, bohaterem samym expiłem na dziadach z niższych poziomów :D Skutecznie.

Ogółem na początek: znane terytorium, znane zasady, inny klimat, nowa przygoda. Czyli jest super :D
  • 0

#232 Gość_Kazuo_* Napisany 07 sierpnia 2011 - 17:05

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Świetny system, dosyć mroczny klimat, ładna oprawa, długi czas gry i całkiem wysoki poziom trudności - P4 bardzo mi się spodobała, ale to do trójki czuję większy sentyment (po części zapewne dlatego, że to moje pierwsze zetknięcie z serią SMT w ogóle). Tak czy inaczej mega gierka, przed Tobą wiele godzin wspaniałej zabawy Scorpio.

Przy okazji, jaką masz wersję - standardową czy FES? Bo jak zwykłą, to niestety trochę stracisz.
  • 0

#233 Scorpio Napisany 09 sierpnia 2011 - 17:08

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
FES ... i na razie nie wiem co to za różnice, bo zbytnio nie wiem skąd :D Tyle widzę, to różnice w ilości demonów, bo na razie z kompendium takowych tylko korzystam (w sumie jak zwykle w MegaTenach).

I miałem suprise suprise jak pierwszy raz Śmierć nadeszła. No, tego w P4 nie było ;)

I linki na razie wolałem z P4, w sensie historii jakie szły za nimi. Choć P3 ma niesamowitą zaletę w postaci "randek" z Elizabeth. Oj, to czysta dawka ciepłego śmiechu :D
  • 0

#234 Gość_Kazuo_* Napisany 09 sierpnia 2011 - 17:43

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Motyw ze śmiercią jest niezły. Gorzej jeżeli ta wyskoczy Ci po kilkudziesięciu minutach pakowania i nie dasz rady uciec :)


FES oferuje więcej demonów do zdobycia, dodatkowe social-linki i questy, możliwość customizacji ekwipunku, nowy poziom trudności, ale przede wszystkim dodatkowy tryb fabularny rozgrywający się po wydarzeniach z podstawowej wersji gry (w sumie 10-15 h więcej szarpania, do tego naprawdę dobra fabułka).
  • 0

#235 Scorpio Napisany 09 sierpnia 2011 - 19:02

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
"wyskoczy Ci po kilkudziesięciu minutach pakowania i nie dasz rady uciec :)"
:)

no bo jak inaczej pierwsze spotkanie :)

Aaaaa, to chyba to Answer co nie ruszam :) A z ciekawości, jakie Linki? Bo trochę to dla mnie dziwne ... gra chyba od początku całego tarota obejmowała, bo to jej założenie ... to co jeszcze można było dołożyć??
  • 0

#236 Gość_Kazuo_* Napisany 09 sierpnia 2011 - 20:34

Gość_Kazuo_*
  • Goście
O szczegóły mnie nie pytaj, bo podobnie jak Ty nie miałem do czynienia ze zwykłą wersją, tylko od razu startowałem z FES. Sugeruję się tym co przeczytałem na innych forach. Na pewno wrzucili social link z Aegis (Aeon arcana), który nie był obecny w zwykłej wersji, nie jestem tylko pewny czy czasem nie zamienili go na jakiś inny.
  • 0

#237 kdz Napisany 10 sierpnia 2011 - 07:41

kdz

    Chocobo

  • Narybek
  • 11 Postów:

ale przede wszystkim dodatkowy tryb fabularny rozgrywający się po wydarzeniach z podstawowej wersji gry (w sumie 10-15 h więcej szarpania, do tego naprawdę dobra fabułka).


Właśnie, właśnie - wiem, że w P3P dodano możliwość grania kobiecą bohaterką, ale czy ten scenariusz zatrzymano?
I szkoda, że tę grę tak ciężko zdobyć :(
  • 0

#238 burnstein Napisany 10 sierpnia 2011 - 07:49

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:
Od kilku miechów jestem na etapie oczekiwania na walkę z Nyx. Trza kiedyś spiąć poślady i skończyć. Oczywiście już dawno bym gierę skończył, gdyby nie ten bonusowy dungeon, dosyć trudny, w którym kiedyś zdechłem po dwóch czy trzech godzinach śmigania, w związku z czym strzelił mnie ch*j i gry od tego czasu nie ruszyłem :szepart:
  • 0

#239 Danteusz Napisany 10 sierpnia 2011 - 09:27

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

Od kilku miechów jestem na etapie oczekiwania na walkę z Nyx. Trza kiedyś spiąć poślady i skończyć. Oczywiście już dawno bym gierę skończył, gdyby nie ten bonusowy dungeon, dosyć trudny, w którym kiedyś zdechłem po dwóch czy trzech godzinach śmigania, w związku z czym strzelił mnie ch*j i gry od tego czasu nie ruszyłem :szepart:


Bonusowy dungeon służy do pakowania, nie śmigania! Taktyka jest taka: pakujesz do momentu aż wrogowie z pierwszych dwóch- trzech poziomów nie stanowią dla Ciebie problemu, robiąc krótkie wypady i wracając się leczyć. Gdy czujesz się na siłach idziesz na wyższe poziomy, gdzie starasz się OMIJAĆ przeciwników. Nie ma sensu z nimi walczyć, są w takich mieszankach że zawsze na coś będziesz mieć słabość i Cię zgniotą, a expa zbyt wiele nie zyskasz. Dochodzisz do ostatniego poziomu, łapiesz nagrodę, cieszysz się, i możesz pakować dalej na niższych poziomach :D
  • 0

#240 burnstein Napisany 10 sierpnia 2011 - 09:32

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:
Ja włąśnie miałem już zmykać, ale w plecy wleźli mi ci zjebani samurajowie i rozpiprzyli drużynę :olo:
  • 0