Skocz do zawartości

Shin Megami Tensei: Persona 3


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
285 odpowiedzi na ten temat

#151 baudolino Napisany 12 listopada 2007 - 21:27

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
zobaczysz, że mam rację - nie będzie żadnego języka poza angielskim, a samo tłumaczenie angielskie będzie żywcem przeniesione z wersji amerykańskiej.
  • 0

#152 Gość__* Napisany 28 listopada 2007 - 05:15

Gość__*
  • Goście
Czyli to juz raczej pewne, ze to tylko kwestia czasu zanim polozymy lapki na P3 ?

Jeden z wielu czekajacych na ten dzien...
  • 0

#153 Gość__* Napisany 01 grudnia 2007 - 22:43

Gość__*
  • Goście
Mija już trzeci miesiąc, a ja nadal gram w Persone 3. Na chwile obecną jest to najdłuższy j-rpg pod względem podstawowego scenariusza (bez żadnych pobocznych questów i innych pierdół.
Ale zacznijmy od początku..... Albo nie, już po raz 10 ta gra mnie zadziwia. Już od pierwszych godzin byłem nieźle nakręcony: podział na akcje w szkole, która przypomina "szkolne anime" i wieczorne zwiedzanie Tartarusa - Mistrzostwo. Sam system walki też jest świetny, ale tylko do momentu, gdy uświadomiłem sobie, że pod całą "cool/uwspółcześnioną" otoczką kryje się pewna schematyczność (chociaż nie powiem parę walk dało mi ostro w kość np. spoiler [hide] walka z trzema hell kinghtami [/hide]. Samo "zawieranie" przyjaźni i nabijanie social linków jest naprawdę świetne i cholera można wczuć sie w historie, co niektórych postaci.

Sam scenariusz jest ciekawy, ale rozkręca się wolno, chociaż ma parę momentów chwytających za serce MEGA SPOILER [hide] Pamiętam jaką radość czułem gdy do mojej drużyny przyłączył się Shinji. W końcu jakiś "kozaczek" - pomyślałem. Przez parę godzin pakowałem go jak głupi i jakie było moje zdziwienie, gdy przed walką z Fortuną nie pojawił się i nieoczekiwanie zginął ;/ [/hide] KONIEC Ale trzeba zaznaczyć, że każdym razem gdy byłem już troszkę znudzony ciągłą powtarzalnością wszystkich czynności, to ni z tego, ni z owego gra waliła mnie prosto w łeb i czyniła swą dziwką w najmniej oczekiwanym momencie .

O samych bohaterach już była mowa, więc powiem krótko. O ile w ciągu tych 55 godzin bardzo się z nimi zżyłem (Yukari to gorąca laseczka, chociaż wolę bardziej Mitsuru) tak jest tutaj parę typowo japońskich pierdół SPOILER [hide] No sorry, ale pies przywołujący swoją personę :trup: Czy 10 letni dzieciak (co to kur.. przedszkole) [/hide]

Tak naprawdę nie ukończyłem jeszcze gry, ale są to wstępne spostrzeżenia, jakimi chciałem sie z wami podzielić. Do minusów zaliczyłbym

- zbyt mały wycinek miasta (jest to zaledwie parę miejscówek)
- "Zdobywanie" Tartarusa na dłuższą metę jest nudne jak cholera, a całość ogranicza się: do przebiegnięcia z jednego teleportu do drugiego, zasejwowanie, napakowanie się i rozwalenie bossa.
- prócz paru bossów gra nie sprawia zbyt wielu problemów - w tej chwili, chociaż może się to zmienić, bo -- powtarzam -- Jeszcze tej gry nie ukończyłem.
- samo "życie szkolne" również nie zostało do końca zgrane i na dłuższą metę wypada płytko

Co do muzyki to jest genialna. Znalazł się jeden minus, a jest nim utwór "Changing Seasons", który leci na łeb, szyje od momentu jazgotania po francusku (w ogóle to nie pasuje) Nie zmienia to jednak faktu, iż jest to jeden z najlepszych OST'ów jaki słyszałem ostatnio w jrpg. Zupełnie inne, świeże podejście, które nie każdemu może się spodobać.


Aha, jeśli Atlus nie wyda w USA Fesa, to będzie to ogromna strata. Mam jednak nadzieje, że w 2008 pojawi się oficjalna zapowiedź :hurra:
  • 0

#154 baudolino Napisany 06 grudnia 2007 - 18:34

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
na razie nie ma się co podniecać, ale ptaszki ćwierkają, że FES jednak trafi do USA...
  • 0

#155 Gość__* Napisany 07 grudnia 2007 - 21:01

Gość__*
  • Goście
Ponoć w 2008 roku.. Nie rozumiem postępowania Atlusa. Jeśli w Japonii wydano dwie wersje FES, jedna to podstawka + fes, druga to sam fes (dla tych co mają P3), to czemu nie zastosowane tego samego w USA. P3 pojawiła się w USA prawie po roku, a teraz musimy czekać (w niepewności) następne miechy ;/
  • 0

#156 baudolino Napisany 09 grudnia 2007 - 14:56

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

Ponoć w 2008 roku..

przecież wiadomo, że nie w 2009...

to czemu nie zastosowane tego samego w USA. P3 pojawiła się w USA prawie po roku, a teraz musimy czekać (w niepewności) następne miechy ;/

ludzie odpowiedzialni za amerykańska lokalizację P3 dowiedzieli się o istnieniu FES zbyt późno - takie jest oficjalne stanowisko ATLUS USA.

EDIT: http://www.taleschan...p3tstrailer.wmv - trailer trinity soul. smakowity. :ninjadance:

grupa Gekkoukan High Scans zajęła się tłumaczeniem mangi P3!

EDIT 2: gwoli ścisłości: w poprzednim poście chodziło mi o to, że Steve Prince, gość, który podłożył głos Takayi, umieścił na swej stronce informacje, że wśród gier, nad VA do których obecnie pracuje, jest FES. notka ta została stosunkowo szybko usunięta, ale właśnie to potwierdza, że coś jest na rzeczy... wcale bym się nie zdziwił, gdyby jakoś tak w okolicach europejskiej premiery zwykłej P3 w USA pojawił się FES... :rower:
  • 0

#157 Gość__* Napisany 09 grudnia 2007 - 15:52

Gość__*
  • Goście
a tak swoja droga... probowal ktos importowac [niekoniecznie personke] cokolwiek z Atlus'a przez ich sklep ?

baudolino, widac ze jestes jednym z najlepiej zorietowanych w temacie, wiec moze dokopales sie jakiegos info, czy koncowka marca '08 jest oficjalna data premiery w EU P3 ?
  • 0

#158 baudolino Napisany 09 grudnia 2007 - 15:59

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
nie ma jeszcze oficjalnej daty premier P3 w EU. wiadomo, że (no, na 99%) wyda tę grę KOEI UK. nie wiadomo jednak, kiedy. pierwsze informacje mówiły właśnie o marcu 2K8. potem szef PR-u KOEI UK sugerował, że gra może trafić w ręcę Europejczyków jeszcze w tym roku. teraz jednak sprawa ucichła, więc kto wie, czy ten przeklęty marzec nie okaże się prawdziwy? osobiście stawiam na styczeń-luty.
  • 0

#159 Gość__* Napisany 09 grudnia 2007 - 16:30

Gość__*
  • Goście
mimo wszystko pocieszyla mnie Twoja wypowiedz ;>
nie wiem jak Wy, ja poprostu do marca-kwietnia nie wytrzymam...
kwestia importu jakos mnie nie przytlacza, raczej sama przerobka sieje zamet...

jednak patrzac na to z drugiej strony: OS wydaje SE, P3 ponoc KOEI UK...
wydanie obu naraz [bo jak mnie pamiec nie myli OS ma sie pojawic doslownie po nowym roku jakos..] nie powinno stanowic problemu, gdyz bylo nie bylo przedstwiaja 2 rozne gatunki rpg'ow...

pozyjemy, zobaczymy...
  • 0

#160 Sylvan Wielki Napisany 24 grudnia 2007 - 12:50

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:
Ja tez pakowalem Academics na Mitsuru. Już mam max. tylko mam juz wrzesien a nadal nie chce sie ze mną umowic. Musi byc jakis fabularny "zapalnik" chyba jak było z Yukari.
Chihiro juz wyrwalem i mam max social link. Na Yukari i Fuuke jeszcze nie mam statsow.
  • 0

#161 Gość__* Napisany 25 grudnia 2007 - 21:14

Gość__*
  • Goście
Ja pojawiam się z zapytaniem: czy Persona 3 będzie dla mnie jako - przyznaję się bez bicia - raczej causala przystępna? Chodzi mi głównie o to, czy pojawiają się motywy, które bardzo cięzko rozgryźć, np. "pogłaszcz psa dokładnie 3 razy, żeby przejść dalej, bo jak pogłaszczesz 4, to padnie Ci save, konsola i popsują się analogi w padzie"? Chciałbym sprawdzić Personę, ale obawiam się, że moje doświadczenie z RPGami będzie niezbyt wystarczające, żeby ją skończyć.
  • 0

#162 Kyo Napisany 25 grudnia 2007 - 21:19

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Jak podobały Ci się fajnale, to niemal każdy jRPG, z wyjątkiem jakiegoś hardkoru typu Wizardry, powinien Ci się spodobać (o ile masz choć trochę GUSTU :twisted: !) i nie sprawić większego problemu, Bzdur . BTW co z Ciebie za casual, skoro wymiatasz w Devil May Cry :P ?
  • 0

#163 Gość__* Napisany 25 grudnia 2007 - 21:26

Gość__*
  • Goście

Jak podobały Ci się fajnale, to niemal każdy jRPG, z wyjątkiem jakiegoś hardkoru typu Wizardry, powinien Ci się spodobać (o ile masz choć trochę GUSTU :twisted: !) i nie sprawić większego problemu, Bzdur .

To super. Sprawdzę, czy Kox się nie mylił ze swoją oceną. Intryguje mnie ta Persona, dzisiaj przeczytałem recenzję w N+ chyba ze trzy razy (z nudów :P ) i mam dosyć duże ciśnienie na tą gierkę.

BTW co z Ciebie za casual, skoro wymiatasz w Devil May Cry :P ?

Za to jeżeli chodzi o jRPGi to nie mam nawet polotu do Ciebie, Bauda czy Pity :)
  • 0

#164 Kyo Napisany 25 grudnia 2007 - 21:29

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

To super. Sprawdzę, czy Kox się nie mylił ze swoją oceną. Intryguje mnie ta Persona, dzisiaj przeczytałem recenzję w N+ chyba ze trzy razy (z nudów ) i mam dosyć duże ciśnienie na tą gierkę.


Ja bym polecał zapoznać się z serią ogółem, choć z drugiej strony może dobrze zaczynać jest od Persony :hmmm: ?
Czekam wciąż na PAL. Nie wiadomo tylko kiedy wyjdzie w końcu, czy będzie to końcówka stycznia, czy końcówka marca....

No i nie zapomnij, że "Kox" po ukończeniu gry wystawia jej 9.0, a nie jak masz w N+ - 8.5 ;) .

Za to jeżeli chodzi o jRPGi to nie mam nawet polotu do Ciebie, Bauda czy Pity


geeee..... bez takich ;P .
  • 0

#165 Gość__* Napisany 25 grudnia 2007 - 23:26

Gość__*
  • Goście
myśle ze bedzie spoko, gra trudna nie jest (znaczy sei jest momentami ale to idzie przeżyć) choć dzis znów zabił mnie ten sam boss (7 raz!!!) lecz w tym przypadku to często kwestia znalezienia taktyki i odrobiny szczęscia... anway w scenariuszu chyba nie ma sie jak zaciać a walki to juk mówiłem kwestia wyrobienai sie.
  • 0

#166 Gość__* Napisany 26 grudnia 2007 - 17:30

Gość__*
  • Goście
ciekawostka co do daty wydania:

KOLEJNA DATA PREMIERY P3

co bym nie powiedzial, to zrodlo jak narazie dla mnie najwiarygodniejsze.... tyle, ze data mi sie troszke z prima aprilis'em wiaze ;]
  • 0

#167 Balth Napisany 26 grudnia 2007 - 17:41

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
29 lutego to data która od kilku tygodni widnieje przy preorderze na gameplay więc jest bardzo wysoce prawdopodobna. Ja tam mam już kasę odłożoną.
  • 0

#168 Kyo Napisany 26 grudnia 2007 - 20:18

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Pewnie tak. Styczeń za wcześnie, marzec za późno. W lutym pewnie będzie ;) .

P.S. Helo Dark_Grzyb! Dawno Cię nie było.
  • 0

#169 Balth Napisany 26 grudnia 2007 - 20:24

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
No ale niestety sam koniec lutego :ziewa:

PS Też witam ponownie wszystkich, szczególnie Ciebie, Bauda i Shadova :ninjadance:
  • 0

#170 Gość__* Napisany 30 grudnia 2007 - 01:15

Gość__*
  • Goście
Jako, ze duzo mozna mowic jak wiele by sie chcialo zrobic aby skrocic czas jaki pozostal do europejskiej premiery Person'y...
Kolejna ciekawostka:

LINK

:pijak:
  • 0

#171 Sylvan Wielki Napisany 30 grudnia 2007 - 13:52

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:
Mitsuru z tego co wiem to wyrwiesz dopiero w listopadzie, po wycieczce szkolnej - czy cos takiego.We "wrześniowej" części Tartarusa czeka dosyć ciężkie zadanie , trzeba będzie podexpić drużynę aby przeżyć tego bossa. 40 lv to optimum. Wtedy Yukari zna Mediaramę (bez której wygranie tej walki jest trudniejsze).j

Jeżeli nie chce ci sie pakować wszystkich i sprawdzać optymalnego składu drużyny ,to leveluj Junpeia/ Koromaru i Yukari :ninjadance:
  • 0

#172 Gość__* Napisany 30 grudnia 2007 - 14:10

Gość__*
  • Goście

Kolejna ciekawostka:

LINK

:pijak:

miło gamespot czasem ma zaskoki (szkoda ze rzadko) tylko w wyborze czytelników nieporadziła sobie za bardzo ale wiadomo pececiarze i fani smoków są zawsze w ilosci największej.

EDIT: warty uwagi komiks: http://img409.images... ... 133ig0.png
  • 0

#173 Gość__* Napisany 07 stycznia 2008 - 17:12

Gość__*
  • Goście
No to wszystko jasne:

Premiera EU: 29.02.08
Pre order: Amazon.co.uk [24.99 funtow + przesylka - brak mozliwosci wysylki do polski]
game.co.uk [29.99 funtow + przesylka 2.49 funta - wysylaja do polski, 2-5 dni roboczych]

game.co.uk jako [chyba] autoryzowany partner KOEI.UK bedzie dorzucal artbook'i w bonusie w pre order'ze.... o soundtrack'u nie bylo jak narazie mowy, ale cos tam na boku jest mowione [nic potwierdzonego]

Ciekawostka, wedlug hiszpanow, wersja US'a ma wbudowany jezyk hiszpanski [ma ktos mozliwosc sprawdzic ? KAXI ?] za to EU bedzie tego pozbawiona nad czym mocno ubolewaja...

Zostalo rowniez potwierdzone, ze dostaniemy wersje bez FES'a [chyba nie ma sie co dziwic], ale! ale ale !! [zapewne jednek wielki chlyt maketindody] w zaleznosci od sprzedarzy jest rozwazana mozliwosc wydania go osobno lub... jako komplet z podstawa ;]


To chyba na tyle...

cale info z KOEI.UK
  • 0

#174 Gnato Napisany 26 lipca 2008 - 10:41

Gnato

    Korpulentny intelektualnie

  • Forumowicze
  • 1 457 Postów:
Drugi post w 2008! :)

Pomimo, że siedzę głęboko w PLAYSTATION 3, Blu-rayach, panoramach, HD, 5.1 i takich tam, właśnie zamówiłem Personę3. Jestem nowy w serii ale na razie nic ambitniejszego na next-genach z gatunku RPG nie znajdę. FFXIII szykuje się pewnie na wysokiej jakości MTV, a tam krzyży i strzelania w łeb nie uświadczę.

Pozdrawiam wszystkich fanów Megatena, wkrótce dołączę. :wink:
  • 0

#175 Grz3chu Napisany 27 lipca 2008 - 19:58

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:
Fajna gra kurde. Bardziej przygodówka niż RPG :P
Na razie nie podoba mi się to, że czas tak szybko mija w grze. Wstaje rano (bohater), idzie do szkoły, następnie jest już akcja po szkole, czas dla 1 przyjaciela, a potem Tartarus lub pójście spać, a tyyyyyyyle innych rzeczy można byłoby zrobić w ciągu dnia. Czasami dzień zaczyna się wstaniem z łóżka i pójściem na kawę, aż do nadejścia Dark Hour...

Reszta jest spoko: pokręcony klimat, muzyka xD, walka, budowanie relacji z ludźmi...
  • 0

#176 Kyo Napisany 28 lipca 2008 - 11:06

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Fajna gra kurde. Bardziej przygodówka niż RPG


ja bym powiedział, że bardziej RPG :P . W końcu możemy odegrać rolę, jak nam się podoba(tzn. na tyle, na ile pozwolili autorzy), a i wpływ jakiś na grę mamy :P .

Na razie nie podoba mi się to, że czas tak szybko mija w grze. Wstaje rano (bohater), idzie do szkoły, następnie jest już akcja po szkole, czas dla 1 przyjaciela, a potem Tartarus lub pójście spać, a tyyyyyyyle innych rzeczy można byłoby zrobić w ciągu dnia. Czasami dzień zaczyna się wstaniem z łóżka i pójściem na kawę, aż do nadejścia Dark Hour...


No, mnie też się to początkowo nie podobało.
  • 0

#177 Balth Napisany 04 sierpnia 2008 - 09:13

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
Dziś się w końcu zebrałem by zamówić Persone 3. Wszedłem na stronę zaprzyjaźnionego brytyjskiego sklepu i cóż znalazłem?
http://shop.gameplay...e=persona_3_fes
Czyli jeszcze poczekam z zamówieniem [dozbieram kasę i łyknę przy okazji Baroque chyba]
  • 0

#178 Kyo Napisany 04 sierpnia 2008 - 10:14

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
FUCK! Po co ja kupowałem P3, której na pewno nie wymasteruję do tego czasu :-D ?

Niemniej to bardzo dobra wiadomość... o ile to nie jest jakiś żart...

EDIT:

Nie jest :-D !
  • 0

#179 Ofeck Napisany 05 sierpnia 2008 - 18:14

Ofeck

    Link

  • Narybek
  • 282 Postów:
Ja tez raczej poczekam na wersje FES, bo z tego co czytalem jest znacznie usprawniona
  • 0

#180 Gnato Napisany 05 sierpnia 2008 - 19:06

Gnato

    Korpulentny intelektualnie

  • Forumowicze
  • 1 457 Postów:
A ja gram. Po Finalach dziwna to gra.
Czy coś drgnie, czy do końca gry biega się po takich samych labiryntach Tartarusa? Nastawiałem się na coś innego - podniecałem sie motywem strzelania w głowę, ale gdy występuje on non-stop to przestaje robić jakiekolwiek wrażenie. Mam koło 6godzin na liczniku więc się na razie wstrzymam z oceną, ale jeśli te całe 40 godzin spędzę w szkole i walcząc w nocy w jednakowej lokacji, to coś tu nie gra.
  • 0