Skocz do zawartości

Shin Megami Tensei: Persona 3


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
285 odpowiedzi na ten temat

#181 Gość__* Napisany 07 sierpnia 2008 - 09:37

Gość__*
  • Goście
Gnato... Wszystko gra - to w koncu "dungeon crawler" (chyba nie przekrecilem).
Balth, z gory dziekuje za wyczajenie info'a o FESie - odpada kombinowanie importu z USA + przerobka leciwej ps2.. Przynajmniej narazie. Jednak brak stalego dostepu do neta robi swoje..
Widzac, ze pare osob w koncu rzucilo sie na P3, to moze przyszedl czas sie podzielic swoimi spostrzezeniami na jego temat... ale to juz w nastepnym odcinku
  • 0

#182 Gnato Napisany 07 sierpnia 2008 - 10:40

Gnato

    Korpulentny intelektualnie

  • Forumowicze
  • 1 457 Postów:
Mam jakieś dziesięć godzin na liczniku.
- Muzyka wymiata
- System gry wciąga
- Są przebłyski naprawdę dojrzałych elementów

Są gry, gdzie niby wszystko cacy, a grać się nie chce. Sa takie jak Persona 3, na którą mogę narzekać godzinami, ale siedzę przed ekranem po 3 godziny pomimo Ninja Gaiden, MGS4 i GTA4 obok.

Jeśli macie dość typowych erpegów, a chcielibyście doświadczyć takiej sceny:

Jesteście w pędzącym mono-railu, w tle rapuje jakiś murzyn zmiksowany z operową divą i dźwiękami psychodeli. Atakuje mnie siedząca na ziemi w sukni półnaga kobieta o rozkraczonych nogach, wspierana przez dwa krzyże z koroną cierniową i wagą na sobie. Postać wyciąga pistolet i strzela sobie w głowę, za nią pojawia się kobieta - anioł tylko w skórzanych pasach w roli bielizny i z maską na twarzy, atakuje. Słabo?

Sięgnijcie po Personę 3.
  • 0

#183 Ofeck Napisany 07 sierpnia 2008 - 11:48

Ofeck

    Link

  • Narybek
  • 282 Postów:

Jesteście w pędzącym mono-railu, w tle rapuje jakiś murzyn zmiksowany z operową divą i dźwiękami psychodeli. Atakuje mnie siedząca na ziemi w sukni półnaga kobieta o rozkraczonych nogach, wspierana przez dwa krzyże z koroną cierniową i wagą na sobie. Postać wyciąga pistolet i strzela sobie w głowę, za nią pojawia się kobieta - anioł tylko w skórzanych pasach w roli bielizny i z maską na twarzy, atakuje. Słabo?


hahaha jeszcze bardziej napalilem sie na ta gre :lol:, to jakis wielki miks popkultury i innych
  • 0

#184 Gość__* Napisany 12 sierpnia 2008 - 18:34

Gość__*
  • Goście

FUCK! Po co ja kupowałem P3, której na pewno nie wymasteruję do tego czasu :-D ?

....


Wiesz QR..A po co ? A po to, zeby FES mial szanse zawitac w granice EU... ;)

Za co z gory Tobie, jak i innym ktorzy uczynili podobnie do Ciebie czy do mnie - DZIEKUJE ;)
  • 0

#185 Gość__* Napisany 13 grudnia 2008 - 15:56

Gość__*
  • Goście
Mam osiem godzin na liczniku, z czego siedem nabiłem wczoraj - nie mam pytań. Jako Typisz Polisz Fajnal Fantazy Fan obawiałem się, czy tak zakręcona pozycja da radę przykuć mnie do ekranu TV. Kurde, dała! Jestem po pierwszych egzaminach i stresowałem się przed nimi niczym przed maturą w realu! Niesamowite, jak gra do siebie przyciąga - postacie są wiarygodne, intryga rozwija się powoli, ale zacnie, a soundtrack daje solidnego kopniaka prosto w siekacze. Ten miks rapujących murzynów, chóralnych wokali i skrzypiec/puzonów/innych instrumentów orkiestralnych naprawdę daje radę! Jestem oczarowany. Persona 4 to mój pewniak po trzeciej części (już nawet leży sobie koło konsoli i czeka na swoją kolej - tak, jestem wstrętnym piratem :( ).
  • 0

#186 Gnato Napisany 13 grudnia 2008 - 17:27

Gnato

    Korpulentny intelektualnie

  • Forumowicze
  • 1 457 Postów:
Ja się zmuszam co czas jakiś i brnę do przodu. Wypad poza miasto trochę to wszystko obudził, bo codzienność mocno mnie w tej grze nudzi. Otwiera się poziom wyżej, pędzę za pierwszym razem by dojść jedynie do kolejnego dwustronnego teleporta, za drugim razem już powoli maksuję, próba zabicia bossa i potem już tylko kolejne dni w szkole.

Nie wiem, ale brak mi motywacji by optymalnie wykorzystać każdy dzień nabijając sobie jakieś statystyki. Spotykam się z kimś, po czym zmieniam Personę i bonusa w doświadczeniu naturalnie nie ma. Czy ktoś, kto skończył grę i tak jak ja odczuwał lekkie znużenie, może potwierdzić, że jakimś cudem fabuła i akcja pod koniec onieśmielają??

Jestem w trakcie ćwiczeń do turnieju Kendo, nie mam już zajęć, a cieni trochę zostało. Tak czy siak na bank skończę, bo zawsze przechodzę gry, które kupuję, potrzebuje jedynie lekkiej zachęty :P
  • 0

#187 Kyo Napisany 16 grudnia 2008 - 11:44

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
To jest bodajże trochę mniej niż połowa gry. Najlepsze przed Tobą :P . Mnie też czasem P3 nużył, a i przechodziłem go pół roku... jednak będąc trochę ponad połową gry z trudem odstawiałem pada, a po ukończeniu bez wahania kupiłem FESa, bo nie mogłem wytrzymać aż poznam dalsze losy bohaterów.

Nie wiem, ale brak mi motywacji by optymalnie wykorzystać każdy dzień nabijając sobie jakieś statystyki.


Chyba nie masz na myśli, że każdej nocy latasz do Tartarus :o ?
  • 0

#188 Gnato Napisany 16 grudnia 2008 - 16:07

Gnato

    Korpulentny intelektualnie

  • Forumowicze
  • 1 457 Postów:
Nie tyle o Tartarus mi chodzi - on jest nocami, a i tak jestem tam tylko by pokonać kolejnego bossa - chodzi mi o czas między szkołą a wieczorem. Wiesz - wyjście na karaoke podbija courage, czy też charm, wyjścia ze znajomymi podbijają dane typy Person. To trochę mechaniczne i zwykle po szkole wracam do domu, a szkoda.

Trzymam za słowo i przysiadam by grać.
  • 0

#189 drAKul Napisany 05 stycznia 2009 - 13:19

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Miałem to samo. Grałem chyba z pół roku ale było warto. Warto tego Fesa sprawdzić?
  • 0

#190 Kyo Napisany 07 stycznia 2009 - 15:33

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
FES to dodatkowe 30 godzin + znacznie rozbudowany główny scenariusz. Bonusy do niego nie tyczą tylko gameplay'u czy social linków ale jest też trochę nowych scenek, zmiany w skrypcie i tym podobne. Warto, zwłaszcza że nie jest specjalnie drogi.
  • 0

#191 drAKul Napisany 08 stycznia 2009 - 13:47

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Ale genralnie jakbym zakupił FESa o powinienem zacząć od początku czy od nowej przygody? Chodzi mi o to czy dodatki w starek "Personie" są warte przechodzenia gry od nowa czy wystarczy po prostu zagrać w dodatek???
  • 0

#192 Kyo Napisany 08 stycznia 2009 - 14:04

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Jak chcesz w sumie. Ja zacząłem od dodatku, ale jak odpaliłem podstawowy tryb i doświadczyłem różnice, to się wciągnąłem i chyba go ukończę zanim się wezmę za "The Answer" ;) .

Można sejwa sprowadzić z podstawowej Persony 3 też. Niestety traci się lewele i przedmioty, ale zostają odkryte demony (niestety na swoich bazowych lewelach i umiejętnościach), przedmioty, które dostaje się po rozwinięciu social linków na max. A, i zmaksowane cechy też ;) . Nie trzeba się uczyć itp., ale na szczczęście w FESie dodali sporo innych rzeczy do roboty w ciągu dnia ;) .
  • 0

#193 Wredna Napisany 16 stycznia 2009 - 16:21

Wredna

    Suck my left one

  • Forumowicze
  • 2 509 Postów:
Tyt-tyryt-ty! Właśnie wróciłam ze 164 piętra Tziah :^^: Ta gra wciąga jak bagno. Już nie mogę się doczekać końca i rozpoczęcia FESa :mrgreen:
  • 0

#194 Scorpio Napisany 23 stycznia 2009 - 08:52

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Dla wszystkich, którzy mogą podejść do tej gry z odrobiną dystansu, fajny odcinek "Hey Ash Watcha Playing" dotyczący właśnie Persona 3 :)
http://www.gametrail...ayer/44555.html

Całość przy okazji porusza ciekawą kwestię, na którą (mimo oczywistości) nie wpadłem: podobieństwa Persony do Pokemon :lol: Co ma tym ciekawszy wydźwięk, gdy w Persona 4 dowodzimy Personami za pomocą kart ... ;)
  • 0

#195 Kyo Napisany 23 stycznia 2009 - 11:55

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
No, całkiem zabawne (pierwszy destructiod, który mi przypasił właściwie :P ).

W jakimś artykule zagranicznym ktoś określił kiedyś SMT3 jako "pokemon from hell". Hmm, choć na dobrą sprawę Megateny są dużo starsze od Pokemonów :P .
  • 0

#196 Scorpio Napisany 23 stycznia 2009 - 12:03

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Zgadza się. Ale i tak są podobne i w tym rzecz :)
  • 0

#197 Kyo Napisany 23 stycznia 2009 - 12:11

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
No są, są, nawet Atlus chciał konkurować z Pokemonem tworząc Devil Children :P .

Jak tak też pokojarzyć to czerwone materie z FF7 są jak pokeballe ;) .
  • 0

#198 Scorpio Napisany 23 stycznia 2009 - 14:24

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
mein got ... ten spisek pokemonowy sięga na cały świat :shock:
  • 0

#199 ACZ Napisany 04 lutego 2009 - 17:23

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 173 Postów:
Do tematu PSP News wstawiłem info, że Atlus robi remake pierwszej Persony na PSP. Interfejs będzie podobny do tego z Persony 3 oraz będą nowe cut scenki.
  • 0

#200 Kaxi Napisany 08 lutego 2009 - 14:04

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
Jakby jeszcze zapowiedzieli remake dwójki (co pewnie nastąpi) to by mnie mieli. Nie na tyle by PSP kupić, ale żeby pożyczyć to chyba tak.
  • 0

#201 Wredna Napisany 16 marca 2009 - 15:15

Wredna

    Suck my left one

  • Forumowicze
  • 2 509 Postów:
Właśnie przeleciały napisy końcowe. 113h i 44min funu za mną. Muszę przyznać, że pomimo, iż często nie mogłam się oderwać od pada lub odchodziłam od konsoli tylko i wyłącznie przez ból głowy, to dwukrotnie poczułam się znużona tą grą. Mimo wszystko jednak brnęłam do przodu i nie żałuję ani trochę. Warto było olać kolokwium i jakieś egzaminy, potem martwić się czy się zaliczy czy nie i ukończyć ten tytuł. Wybrałam zakończenie, z którym dłużej się gra i powiem wam, że TAKIEGO zakończenia ani trochę się nie spodziewałam. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona :shock: Za chwilę sprawdzę jeszcze alternatywne zakończenie i z zadowoleniem z ukończenia odłożę grę na półkę.
W ogóle z tego miejsca dziękuję Bzdurasowi, że przemycił tego piekielnego pożeracza czasu, jakim niewątpliwie jest Persona, do mojego domu. Ave Bzdursky!

EDIT:
Sprawdziłam te alternatywne zakończenie i stwierdzam, że jest dużo słabsze od tego, które wybrałam. Mniej emocji, mniej gry, mniej funu.
  • 0

#202 Gość__* Napisany 16 marca 2009 - 15:50

Gość__*
  • Goście

W ogóle z tego miejsca dziękuję Bzdurasowi, że przemycił tego piekielnego pożeracza czasu, jakim niewątpliwie jest Persona, do mojego domu. Ave Bzdursky!

Hiho! :^^: Ciekawe jakbyś dziękowała, jakbyś egzaminów nie zdała przez tą grę ;) No to teraz czwóreczkę przechodź i dziel się wrażeniami.
  • 0

#203 Wredna Napisany 16 marca 2009 - 15:59

Wredna

    Suck my left one

  • Forumowicze
  • 2 509 Postów:
Niet. Priorytety! Teraz SH3/MGS3, potem/w międzyczasie FES i dopiero 4 :^^:
  • 0

#204 Kyo Napisany 16 marca 2009 - 23:13

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Sprawdziłam te alternatywne zakończenie i stwierdzam, że jest dużo słabsze od tego, które wybrałam. Mniej emocji, mniej gry, mniej funu.


W końcu to złe zakończenie :P .

A prawdziwe zakończenie jest ...

Spoiler

  • 0

#205 Wredna Napisany 16 marca 2009 - 23:54

Wredna

    Suck my left one

  • Forumowicze
  • 2 509 Postów:
Ze strachem klikałam na "Show", myślałam, że napisałeś tam o zakończeniu z FESa :P No ale.. trudno się nie zgodzić.. Oba takie są, tylko, że te właściwe ma dużo większy ładunek emocjonalny and so on...
  • 0

#206 Gość__* Napisany 21 marca 2009 - 13:36

Gość__*
  • Goście
BTW, wie ktoś dlaczego Persona jest od 12 lat a FES już od 16?

*Jeżeli wyjaśnienie zawiera spoiler, proszę o odpowiednie oznaczenie
  • 0

#207 Kyo Napisany 26 marca 2009 - 00:48

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Prawdopodobnie z tego samego powodu czemu SMT3 jest u nas od 12+ - nie chciało im się zagłębiać w grę ;P .
  • 0

#208 Gość__* Napisany 11 kwietnia 2009 - 23:51

Gość__*
  • Goście
hehe, no tak, widac wszystko zalezy od wydawcy. Jakkolwiek, jestem swiezo po ukonczeniu P3, biore sie za FESa. :}
  • 0

#209 Wredna Napisany 12 kwietnia 2009 - 11:21

Wredna

    Suck my left one

  • Forumowicze
  • 2 509 Postów:
Podziwiam oO Ja do dziś odpoczywam od Persony po przepykaniu w nią sporo ponad 100h. Btw. grasz od początku czy na save'ie z P3?
  • 0

#210 Gość__* Napisany 12 kwietnia 2009 - 18:53

Gość__*
  • Goście
Skonczylem podstawe, dzisiaj odpalilem FES'a ale save'a nie wyczytalo... mam nadzieje, ze nie jest przydatny w epizodzie 'The Anwser"... :(
  • 0