Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tenchu


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
372 odpowiedzi na ten temat

#121 Kleksandra Napisany 15 maja 2007 - 21:34

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

Opening najlepszy w dwójce

Weź daj spokój, zryłysmy z LL płytę na tym intrze XD
Ma w sobie coś takiego fajnego, magicznego, co nie pozwala się oderwać :ninja:
  • 0

#122 Kyo Napisany 16 maja 2007 - 15:59

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Weź daj spokój, zryłysmy z LL płytę na tym intrze XD


Ja również :^^: . Bardziej chyba zryłem tylko płytę z Soul Blade ....

BTW intro w T3... było IMO słabe. Najsłabsze z serii (nie licząc Fatal Shadows, bo tam w ogóle nie było intra na poziomie, tylko jakieś wycinki z gry). Szkoda, bo sama piosenka "Sadame" była świetna... Hm, a może taki, a nie inny mój odbiór tego intra, gdyż trochę wcześniej zachwycałem się mistrzowskim filmem wprowadzającym w Onimushy 2...?
  • 0

#123 Lady Luck Napisany 16 maja 2007 - 18:58

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

nie licząc Fatal Shadows, bo tam w ogóle nie było intra na poziomie, tylko jakieś wycinki z gry


No nie przesadzaj, piosnka do Kurenai była b. dobra.
Chociaż z wycinkami gry przegięli (w T2 też tak było, ale to nie było WYŁĄCZNIE to... poza tym wycinki były w intrze z renderów, a w FS...... porażka...)

Szkoda, bo sama piosenka "Sadame" była świetna...


Dla mnie brzmiała jak komponowana na raz- dwa, taki "Kurde! Opening! Chłopaki, trzeba zrobić opening! Walcie do tej kobity Jakjejtam, żeby coś nam skomponowała, dobra? Na jutro. Albo nie, za godzinę!" :? Melodia słaba, słaba, słaba ..... :/
  • 0

#124 Shinigami Napisany 17 maja 2007 - 17:35

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

No nie przesadzaj, piosnka do Kurenai była b. dobra.

Była, była, ale z tego co pamiętam nie było jej w europejskim intrze XD

BTW intro w T3... było IMO słabe. Najsłabsze z serii (nie licząc Fatal Shadows, bo tam w ogóle nie było intra na poziomie, tylko jakieś wycinki z gry). Szkoda, bo sama piosenka "Sadame" była świetna... Hm, a może taki, a nie inny mój odbiór tego intra, gdyż trochę wcześniej zachwycałem się mistrzowskim filmem wprowadzającym w Onimushy 2...?

Możliwe, że to przez to, bo mi na ten przykład bardzo się podoba :) Swego czasu lubiłem je oglądać za każdym razem jak wychodziłem z jakiegoś trybu w grze.
  • 0

#125 Kyo Napisany 18 maja 2007 - 09:27

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

No nie przesadzaj, piosnka do Kurenai była b. dobra


Ja miałem na myśli wykonanie intra ;) . W sumie, jak wspomniał Shini, w wersji EU ulotnił się też gdzieś śpiew :cojest: .... Natomiast jeśli chodzi o samą piosenkę, czyli Kurenai no hana, to sądzę, iż jest ona cholernie dobra :D . Na pewno najlepszy utwór z soundtrack'a do FS, a także jedyny stworzony przez "awsome" Noriyuki Asakurę....

Możliwe, że to przez to, bo mi na ten przykład bardzo się podoba


Fuckt, bo potem właściwie oglądałem je za każdym razem, kiedy włączałem grę. Ale IMO to nie jest poziom intra z T1 i T2 :P ...
  • 0

#126 Lady Luck Napisany 18 maja 2007 - 09:34

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

to nie jest poziom intra z T1 i T2 ...


Tego z T1 na pewno (Vag :P )

Była, była, ale z tego co pamiętam nie było jej w europejskim intrze XD


Ale wy macie pecha XDXDXD

Swego czasu lubiłem je oglądać za każdym razem jak wychodziłem z jakiegoś trybu w grze.


T2 wrzucałam sobie kiedyś tylko po to, żeby intro słuchać/ oglądać :lol: Ta część miała magię, której trójka i FS nie miały :( Owszem, grało się w nie fajnie, ale nie aż tak fajnie, jak w dwójkę. Grafika kanciasta, byle jaka, ale działała na wyobraźnię.
Jak ja nienawidziłam stealth missions :trup: Całe szczęście Rikimaru nie miał ani jednej, bo jego scenariusz lubiłam chyba najbardziej. Chociaż ten Ayame też nie był zły :) Najlepsza była misja na Chrry Tree Hill :)
  • 0

#127 Kyo Napisany 18 maja 2007 - 09:43

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Tego z T1 na pewno (Vag :P )


:P

Jak ja nienawidziłam stealth missions Całe szczęście Rikimaru nie miał ani jednej, bo jego scenariusz lubiłam chyba najbardziej.


:eek:

Przecież tam każda misja jest "stealth", no chyba, że masz na myśli takie, w których nie można zostać ani razu zauważonym :P . Tak, one były wkurzające (zwłaszcza to miasto u Tatsumaru, które było bardzo fajnie zaprojektowane, ale trudno ją było sobie pozwiedzać).

Najlepsza była misja na Chrry Tree Hill


Też tak sądzę. Ale... zabrakło mi tam muzyki (jak w całym T2...). Takiej na miarę utworu z misji "Cure the Princess" w T1 :P .
  • 0

#128 Lady Luck Napisany 18 maja 2007 - 09:46

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

Przecież tam każda misja jest "stealth", no chyba, że masz na myśli takie, w których nie można zostać ani razu zauważonym .


Tak, te :P

zwłaszcza to miasto u Tatsumaru, które było bardzo fajnie zaprojektowane, ale trudno ją było sobie pozwiedzać


Lol, tę misję zrobiłam za drugim razem :lol: I nawet pozwiedzałam, bo tyle błądziłam, ale wytłukłam wszystkich i Grand Master na liscie :lol:

zabrakło mi tam muzyki (jak w całym T2...).


IMO brak muzyki w T2 wpłynął na klimat wykonywanych misji. Słyszysz tylko kroki, ewentualnie rozmowy, jakiś wiatr (jeśli jest XD), ogień... i stukające serce, jak ktoś się toba zainteresował.... jeeeee...... :mrgreen:
  • 0

#129 Kleksandra Napisany 18 maja 2007 - 11:36

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

IMO brak muzyki w T2 wpłynął na klimat wykonywanych misji. Słyszysz tylko kroki, ewentualnie rozmowy, jakiś wiatr (jeśli jest XD), ogień... i stukające serce, jak ktoś się toba zainteresował.... jeeeee......

Taaaa, zwłaszcza jak na początku grałam, to się tak wkręcałam, że strach było iść dalej (LL zaliczała ROTFLa za ROTFLem :rotfl: XD).

Jak ja nienawidziłam stealth missions

Nie były takie złe, lubiłam zwłaszcza jedną, bodaj "Find Princess Kiku" w T2 czy jakoś tak, już nie pamiętam dokładnie nazwy :oops:

Cherry Tree Hill

Najładniejsza miejscówka w T2 :ninjadance:
  • 0

#130 Godot Napisany 18 maja 2007 - 11:42

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
pogralem w demko najnowszego tenchu na x360...
zanim zaczne bluzgac napisze ze jestem ogromnym fanem serii, pierwsze trzy czesci to dla mnie gry na 9.5 :)
w TenchuZ (chyba tak sie ta gra nazywa) WSZYSTKO jest tragiczne, poczawszy od grafiki ktora jest chyba gorsza niz na PS2/Xboxie (serio! postacie daremne, malo szczegolowe, tekstury rozmazane jak na n64, kolorystyka dziadowska i do tego jeszcze wtapianie sie postaci w mury itp), muzyczka to taki sobie pykanie, bez porownania do 1 czy 3 czesci, stealth kille wygladaja biednie i ubogo, zero polotu, jak zobaczylem krew prawie umarlem ze smiechu, walki sa wooolne, kombosow praktycznie nie ma, system ssie... no po prostu jedna wielka TRAGEDIA! ta "gra" nie zasluguje na to zeby nosic dumne miano Tenchu, to jakis ochlap... wstepna ocena po pol godzinie grania? 3/10

ps. tego kto wymyslil ze bedziemy sobie tworzyc sami ninjasa ktorym bedziemy grali powinno sie powiesic dla dobra ludzkosci
pps. mam temat przeniesc do next genow? w koncu tenchu to nie tylko ps2 :)
  • 0

#131 baudolino Napisany 18 maja 2007 - 11:46

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
bardzo się cieszę, że Greg napisał to, co napisał - teraz już nikt nie powinien mieć wątpliwości, że Tenchu Senran/Z to po prostu padaka, gwóźdź to trumny serii Tenchu itp., itd.
  • 0

#132 Shinigami Napisany 18 maja 2007 - 11:47

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Nie, nie przeność. Tenchu to głównie PS2, a w currnet gen się o nim za szybko zapomni ;) Powinien zostać tu i tyle.

bardzo się cieszę, że Greg napisał to, co napisał - teraz już nikt nie powinien mieć wątpliwości, że Tenchu Senran/Z to po prostu padaka, gwóźdź to trumny serii Tenchu itp., itd.

Nie wiem czy naprawdę powinieneś się cieszyć. Raczej mało osób spodziewało się czegoś dobrego. Takie zabicie serii nie jest powodem do radości :(
  • 0

#133 Godot Napisany 18 maja 2007 - 11:52

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
spox, dobry argument :)

baud: daj spokoj... myslalem ze sie poplacze z zalu, Tenchu to zawsze byl dla mnie must have
  • 0

#134 baudolino Napisany 18 maja 2007 - 11:55

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

baud: daj spokoj... myslalem ze sie poplacze z zalu, Tenchu to zawsze byl dla mnie must have

cóż, od pierwszego trailera Tenchu Senran/Z wiedziałem, że będzie to shit, więc zdążyłem już się z tym pogodzić. niektórzy jednak nadal wierzą, że coś z tego będzie... Twój post powinien im uświadomić, że Tenchu jest martwe. heh, może Shinobi 2 pokaże klasę? :)
  • 0

#135 Kyo Napisany 18 maja 2007 - 11:59

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Cóż mogę rzec? K2 do piecaaaaa!!!!!!!111111

Oh, man... Kto im dał Tenchu :trup: ?

IMO brak muzyki w T2 wpłynął na klimat wykonywanych misji. Słyszysz tylko kroki, ewentualnie rozmowy, jakiś wiatr (jeśli jest XD), ogień... i stukające serce, jak ktoś się toba zainteresował.... jeeeee......


Right, ma to swój klimat, ale jednak pierwsze wrażenie zrobiło (na mnie) bardzo negatywne :? (kupowałem grę w ciemno i się tego braku muzy nie spodziewałem ;) ).

Najładniejsza miejscówka w T2


Też tak sądzę :ninjadance: ....

Nie były takie złe, lubiłam zwłaszcza jedną, bodaj "Find Princess Kiku" w T2 czy jakoś tak, już nie pamiętam dokładnie nazwy


Mnie się ta misja podobała głównie ze względu na cutscene'ki :^^: ...

Shinobi 2


Eeee.... To Shinobi od Segi O_o ? Czy chodzi o Shinobido ;) ?
  • 0

#136 Kleksandra Napisany 18 maja 2007 - 12:08

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

Mnie się ta misja podobała głównie ze względu na cutscene'ki ...

Mi ogólnie się podobała - miejscówki, scenki i to, że nikt cię nie może zobaczyć :ninjadance:

Co do nowego Tenchu - dlaczego kolejna świetna seria kończy w rynsztoku? :cry:
Czy już naprawdę nie ma kompetentnych ludzi i zostali tylko tacy, co wszystko zrobią "na odwal się" i liczą na odcinanie kuponów? :/
  • 0

#137 Godot Napisany 18 maja 2007 - 12:11

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
odcinanie kuponow to fifa czy nfs... nowe tenchu to profanacja!
  • 0

#138 Lady Luck Napisany 18 maja 2007 - 16:09

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

Mnie się ta misja podobała głównie ze względu na cutscene'ki ...


Za względu na cut sceny: misja Ayame w wiosce (gdzie spotyka Tatsumaru), Cherry Tree Hill i wszystkie ostatnie misje dla każdej z postaci.
Kurde, całe T2 mi się fabularnie podobało ^^
Aha, jeszcze misja w górach Rikimaru była fajna (miejscówka duża i wielopoziomowa).

nowe tenchu to profanacja!


:bash: :patyk: :kod: :lama: :ban:
  • 0

#139 vagrant3 Napisany 18 maja 2007 - 17:39

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

pps. mam temat przeniesc do next genow? w koncu tenchu to nie tylko ps2 :)

Nie, nie przeność. Tenchu to głównie PS2, a w currnet gen się o nim za szybko zapomni ;) Powinien zostać tu i tyle.

spox, dobry argument :)


Mam jeszcze lepszy argument: http://www.neo-plus.... ... ght=tenchu :hejka:
  • 0

#140 Kleksandra Napisany 18 maja 2007 - 17:44

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

nowe tenchu to profanacja!

Trafnie to ująłeś :ninja:

Mam jeszcze lepszy argument: http://www.neo-plus....ighlight=tenchu

Niespodziewanka, kolejny topic, który w CG spadł gdzieś daleko XD
  • 0

#141 Godot Napisany 18 maja 2007 - 17:59

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
vag, moj ty detektywie :przytul:
  • 0

#142 Gość__* Napisany 18 maja 2007 - 18:13

Gość__*
  • Goście
Taa.... muzyka. Wspaniała do tego stopnia, że zachciało mi się soundtracka z trójki. Postanowiłem go zgrać bezpośrednio z gry. Ciężkie to były chwile, ale wystarczyła odrobina... no dobra. Trzeba było w diabły cierpliwości, żeby to wszystko zgrać. Ale udało się. Co prawda w słabej jakości, ale nie ma co biadolić. To było w dobie braku netu, więc teraz mam pytanie: gdzie można ściągnąć soundtrack z jedynki ( druga część widzę nieosiągalna ) i trójki?
  • 0

#143 Shinigami Napisany 19 maja 2007 - 20:16

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Aha, jeszcze misja w górach Rikimaru była fajna (miejscówka duża i wielopoziomowa).

Ta z tengu, tak? Ano fajna :) Podobna górska miejscówka jest w Shinobido :D

Riki miał jeszcze świetną misję w płonącej wiosce Azuma. I ta walka z Tatsu :^^:
  • 0

#144 Kyo Napisany 19 maja 2007 - 21:10

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Ta z tengu, tak? Ano fajna Podobna górska miejscówka jest w Shinobido


Errr... Hmm... Heh, myślałem przez chwilę, że chodzi o Tenchu 1 O_o . Tam też była misja w górach z Tengu (tyle, że prawdziwymi Tengu ;) ) .
Świetna to była misja (w T2 ;) ). Jedna z największych miejscówek w serii. Heh, dlaczego w T3 nie ma równie rozległej :/ ...?

Podobna górska miejscówka jest w Shinobido


Tzn. też taka wielka O_o ? Hm, chyba trzeba będzie sprawić sobie to Shinobido...

I ta walka z Tatsu


To była moja ulubiona cutscenka w T2 :ninja: ....
  • 0

#145 Shinigami Napisany 19 maja 2007 - 21:14

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Tzn. też taka wielka O_o ? Hm, chyba trzeba będzie sprawić sobie to Shinobido...

Hmm, niestety już pamiętam jak wielka była ta miejscówka w T2, ale ta z Shinobido jest wysoka i całkiem duża. Na początku aważałem inaczej, ale jedna z misji kazała mi zmienić zdanie :)
  • 0

#146 Lady Luck Napisany 20 maja 2007 - 09:10

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

niestety już pamiętam jak wielka była ta miejscówka w T2


Była o__O Jedna z najdłuższych moich misji (zaraz po jaskini, w której najpierw gubiłam się trzy dni, a potem potrafiłam ją zrobić na Grand Mastera z zamkniętymi oczami :lol: ), ale strasznie ją lubiłam.
Kapitalna była świątynia zimą, w której Rikimaru szukał Suzaku (tzn w tej części Suzaku, hehe), a walczył z tą białą lalą.
Fajna była też misja Ayame w bambusowym lesie (walka z Byakko i jego tygrysem... blah, nienawidziłam tego bossa :? ).

Właśnie- jacy bossowie byli waszym zdaniem naj? We wszystkich Tenchu ;) Ja zawsze bardzo lubiłam finałową walkę Rikimaru z Kagami w T2 :) Głównie przez ending po niej ;) W T3 nie było bossa, ktorego bym lubiła i powracałabym do misji ze względu na niego. Wszyscy byli do.... ten... luftu :P W FS fajnym bossem był kolo z trzema mieczykami w misji (walczyła z nim chyba Ayame, ale czy Janko Muzykant aka Rin też- nie pamiętam).
Znienawidzeni bossowie: T2 Byakko i jego tygrys, T3 chyba wszyscy oO" ale szczególnie za skórę zalazł mi Onikage, FS- ostatni boss Rin (Tentamjakmutam :cojest: ).
  • 0

#147 Shinigami Napisany 20 maja 2007 - 10:30

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Właśnie- jacy bossowie byli waszym zdaniem naj? We wszystkich Tenchu

Proste :D Onikage i Tatsumaru. Nie ma lepszych od nich :) Szczególnie od tego skurczysyna Oni ;)
  • 0

#148 Kyo Napisany 20 maja 2007 - 11:13

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Hehe, moim ulubionym boss'em w T1 i T2 to oczywiście Onikage. W T3 zrobili z niego pajaca :P . Bardzo fajny był jeszcze Akechi Seijuro w T1, a także Yukihime w T2. W T3 chyba najbardziej polubiłem Kagurę :zakochany:. Tatsumaru byłby super, gdyby nie jego przebajerowane hyper-combo. W FS oczywiście wspomniany przez Lady Luck Shinogi - miał zarąbisty design :ninja:. Nawet wolałbym grę o nim, niż o Rin :P .

Zaś bossowie, których nie trawię... Hmm... W jedynce takiego nie ma, w dwójce też właściwie nie.... W T3 nie podobał mi się Harry Potter aka Kimaira (zwłaszcza, że był to szalony naukowiec, którego Tenrai sprowadził sobie z przyszłości :bue: ). Tenrai także jakoś niespecjalnie mi się spodobał. Coś takiego w nim było, że zamiast z Tenchu, kojarzył mi się on z Mortal Kombat :hmmm: ..... W FS z kolei nie polubiłem Juzo "o twarzy tak smutnej, że wycisnęłaby łzy z kamienia". Ogółem jego design był fajny, ale był jakby nie z tej epoki (jak całe FS, zresztą...), a poza tym walka z nim była słaba.

Kapitalna była świątynia zimą, w której Rikimaru szukał Suzaku (tzn w tej części Suzaku, hehe), a walczył z tą białą lalą.
Fajna była też misja Ayame w bambusowym lesie (walka z Byakko i jego tygrysem... blah, nienawidziłam tego bossa ).


To nie była zima, tylko troszeńkę tego mistycyzmu, który w T2 się jednak w nieznacznym stopniu pojawił (warto wspomnieć, że boss tej misji to Yukihime, czyli Księżniczka Śniegu ;)... a może Śnieżna Księżniczka :hmmm: ...? ). Tak jest powiedziane w japońskiej wersji T2, która różni się trochę od wersji angielskiej - zmiany w cutscenkach, dodatkowe scenki, inne dialogi, a także, chyba największa różnica - modele Shiunsai'a i Gohdy Matsunoshin'a są inne. Wyglądają tam, jak Japończycy :ninja: (Gohda wygląda tj. w T1. Zdziwiłem się, gdy zobaczyłem go w T2, gdyż wyglądał zupełnie inaczej i tak nie-azjatycko...).

BTW skompilowane filmiki z japońskiej wersji T2 można obejrzeć na youtube. Długo się to oglądało (każdy z trzech odcinków, trwa około 30-40 minut), ale IMO warto było :ninja: .....

Part 1:



Part 2:



Part 3:


  • 0

#149 baudolino Napisany 20 maja 2007 - 12:11

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

BTW skompilowane filmiki z japońskiej wersji T2 można obejrzeć na youtube.

konkret. :ninja:

szkoda tylko, że nie ma angielskich subów - nie będę w stanie obejrzeć ~120 minut scenek wypełnionych rozmowami, których nie rozumiem. ;/

anyway, świetne znalezisko, Kyo. ;)
  • 0

#150 Lady Luck Napisany 20 maja 2007 - 13:04

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

BTW skompilowane filmiki z japońskiej wersji T2 można obejrzeć na youtube


:cooo:

szkoda tylko, że nie ma angielskich subów


K@&%! :?

To nie była zima, tylko troszeńkę tego mistycyzmu, który w T2 się jednak w nieznacznym stopniu pojawił


Taa, powiedz mi o mistyce sniegu, kiedy będę odśnieżać zimą podjazd :lol:

Tak jest powiedziane w japońskiej wersji T2, która różni się trochę od wersji angielskiej - zmiany w cutscenkach, dodatkowe scenki, inne dialogi, a także, chyba największa różnica - modele Shiunsai'a i Gohdy Matsunoshin'a są inne.


Konkrety? Co jest innego? :cojest:

Shinogi


Wiedziałam, że coś z nogami mial w imieniu, ale...... ^^"
No i pomyślałam dokładnie to samo- dlaczego drugi scenariusz nie może być z perspektywy "tamtych" (Kuroya), a nie tej ************************ Rin :?
No i Shinogi + duet Hitoha- Futaba (haha, sprawdziłam ich na tenchu.de XD) byli najciekawszymi postaciami. Szkoda, że nic w ich kwestii nie rozwinięto :?

W T3 chyba najbardziej polubiłem Kagurę


:tak: Świetny design i pomysł ze zdolnościami, hehe.

EDIT:



Endingi T2 :^^: Uwielbiam melodię w tle u Rikimaru.....
  • 0