Skocz do zawartości

Zdjęcie

Resident Evil 2 REmake

Capcom PS4 XONE PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
933 odpowiedzi na ten temat

#811 Nyjacz Napisany 09 lutego 2019 - 09:03

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:

Ja sobie w końcu rozpakowałem pudełko z Revelations 1 na PS4 i pykam, już jestem przy końcówce. Ale jaka to jest przepaść między tym a RE2make... Brak skali. Ale to i tak niezła gierka, w dodatku króciutka, bo mam 4:30 a jestem pod koniec. Jakby coś, to dawaj znaka, kiedy chciałbyś rozwalić Raid Mode i dokończyć szóstkę, bo piszę się na to i teraz zdecydowane mogę znaleźć czas.

 

No i propsy za te speedruny!


  • 0

#812 Kazuo Napisany 09 lutego 2019 - 13:40

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Póki co wsiąkłem totalnie w RE2, ale jak mi się znudzi to dam Ci znać i pykniemy do końca to nieszczęsne RE6 i może przed DMC5 zdążymy rozpykać Raid ;) 


  • 0

#813 Kazuo Napisany 10 lutego 2019 - 02:16

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

https://www.ppe.pl/r...okiem-fana.html

 

 

Rzetelne PPE właśnie stało się jeszcze bardziej rzetelne :cf: 

 

 


  • 6

#814 Zeus-Nelson Napisany 10 lutego 2019 - 11:01

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:
Pomijając ta końcowa ocenę i to że mam wrażenie że nikt tam nie zajmuje się poprawnym redagowaniem tekstu przed wrzuceniem na stronę,to jest ok :)
  • 2

#815 Woroq Napisany 10 lutego 2019 - 11:09

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 790 Postów:

https://www.ppe.pl/r...okiem-fana.html


Rzetelne PPE właśnie stało się jeszcze bardziej rzetelne :cf:

Początkowo zignirowalm link do ppe. To był błąd :cooo:
Wchodzić i czytać !
Wow, czytam
  • 1

#816 Kazuo Napisany 10 lutego 2019 - 14:57

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

W grze nie ma stosownego licznika, ale na stronce RE net po zalogowaniu można sprawdzić ile czasu spędziło się z grą

 

 

N5c6D8B.jpg

 

 

a także kilka innych ciekawych rzeczy 

 

Spoiler

 

+ jakby komuś brakowało wyzwań po splatynowaniu, to zawsze może jeszcze rzucić się na weekly czelendże

 

 

1Rtciqr.jpg

 

 


  • 0

#817 Rudolf Napisany 11 lutego 2019 - 11:21

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 738 Postów:
Jednak się złamałem i w zeszły weekend przysiadłem do B u Claire, poszło w 4-5h. Pomijając dodatkowe motywy w stylu końcówki to chyba i tak te przejście podeszło mi bardziej od podstawki, ciagłe zagrożenie ze strony Iksa, więcej pani Birkin (od imo ciekawszej strony), mniej naiwny był dla mnie ten scenariusz (wątek Leon-Ada to dramat) i przede wszystkim więcej kombinowania ze względu na bardziej pokręcony arsenał u siostry Chrisa. Jak się czasem nabiegałem, żeby zebrać ekipę zombie w jednym miejscu i skasować ich na amen ogniowym granatem :banderas: W ogóle przez takie dziwactwa jak to i spark gun, to scenariusz Claire mocno przypomina jakieś oldschoolowe horrory z lat 70-80, gdzie bohaterowie też mieli jakiś na szybko sklecony dziki arsenał.

Dodatkowo, mocniej doceniłem motyw z celowaniem bez chodzenia. Piekna sprawa, że mimo takiej możliwości, zwyczajnie nie opłaca się łazić i pruć do truposzy w biegu - ze względu na ograniczoną ilość amunicji, przycelowanie i criticale nabierają gigantycznego znaczenia.

W ogólnym rozrachunku jedyną wadą gry jest to, że się skończyła, z tyłu głowy cały czas słyszałem glos, który błagał, żeby giereczka trwała jeszcze chwilę, jeszcze momencik :olo: Więc minimalnie dłuższa (jeszcze jeden poziom) i może o 1-2 bossów więcej z innej parafii niż ci co się przewijają normalnie. Z tym bym dał 10, tak daję "tylko" 9.5, wyborna pozycja, a zagrać powinien każdy fan gier videło.

Ten post był edytowany przez Rudolf dnia: 11 lutego 2019 - 11:27

  • 0

#818 bartezoo Napisany 11 lutego 2019 - 15:24

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

Mi się najbardziej podoba jak Kazek sie kamufluje u somsiadów :cf:

 

W sensie w czym problem? Na forum już nikt na pamięta kiedy i za co było banowane konto Kazuo. Ja wiem, że Josh to Kazuo ale nie widzę powodu dla którego miałby dostać bana przecież chłop w tym zalewie szamba bardzo dostarcza jeśli chodzi o wypowiedzi gierkowe. Tacy ludzie są potrzebni. 


  • 0

#819 Pawlik Napisany 11 lutego 2019 - 15:47

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

jak kto jest? Wybrałem Leona na pierwsze przejście, teraz gram Clair jako drugi, jakbym zrobił na odwrót to scenariusz Clair by się czymś różnił przez to, że grałem nią jako pierwszą? Czy pierwsze razy są takie same? 


  • 0

#820 Rudolf Napisany 11 lutego 2019 - 19:32

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 738 Postów:
Etap po posterunku, ale przed kanałami, jest inny dla każdej postaci, tak samo scenki i poboczne postacie. W B z różnic dodatkowych to tylko nowa broń (dla każdego inna), szybszy start, bardziej upierdliwy X, zmienione zagadki i ta końcówka. Jak się mylę albo o czymś zapomniałem to niech mnie ktoś poprawi.
  • 0

#821 Kazuo Napisany 11 lutego 2019 - 19:35

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

 

Mi się najbardziej podoba jak Kazek sie kamufluje u somsiadów :cf:

 

W sensie w czym problem? Na forum już nikt na pamięta kiedy i za co było banowane konto Kazuo. Ja wiem, że Josh to Kazuo ale nie widzę powodu dla którego miałby dostać bana przecież chłop w tym zalewie szamba bardzo dostarcza jeśli chodzi o wypowiedzi gierkowe. Tacy ludzie są potrzebni. 

 

Dzięki, ale obawiam się, że nie każdy może podzielać Twoje zdanie. Swego czasu robiłem tam niezły przypał z multikontami i niektórzy moderatorzy mogą mieć mi cały czas o to za złe, więc na wszelki wypadek wolę się nie wychylać. Tzn nawet gdybym miał rację i faktycznie by mnie zbanowali, to raczej bym z tego powodu nie płakał, bo jednak forum Nikogo ma dla mnie priorytet i tu zawsze będę pisał więcej, no ale tam też fajnie czasem podyskutować. 


  • 0

#822 oranje Napisany 11 lutego 2019 - 20:12

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 114 Postów:
Hardcore dla obu postaci skończone, S dla Leona jest, dla Claire będzie. Jak będę miał ochotę to może jednak ruszę po platynę.
  • 0

#823 Kazuo Napisany 11 lutego 2019 - 21:56

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

dL2dXoY.jpg

 

 

100% glitchless i bez lamienia nożem. Jeszcze sporo do poprawy, więc będę starał się zejść niżej z czasem i save'ami. 


  • 3

#824 Kazuo Napisany 12 lutego 2019 - 22:36

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

 

 

Pierwszy oficjalny speedrunik, w ogóle chyba jeden z nielicznych glitchless na YT. Komisariat i ścieki poszły mi zajebiście, ale raz zdechłem u G3, co wprawdzie nie dolicza się do kary czasowej, jednak przez wczytywanie save'a spory niesmak i tak pozostał. Jeszcze trochę zostało do opanowania, ale jest progres  :good:

 

e: fuck, dopiero teraz widzę, że jakość nagrania jest tragiczna. słaby internecik na konsoli  :?


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 12 lutego 2019 - 23:07

  • 5

#825 oranje Napisany 13 lutego 2019 - 21:50

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 114 Postów:
Robiąc trofea za brak skrzyń i leczenia się sprawdziłem błąd z pominięciem kanałów i G2. Działa :olo: później film wrzucę.
Jeszcze tylko Hunk i platyna.
  • 0

#826 Nyjacz Napisany 13 lutego 2019 - 21:59

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:
Kanaly sa tak krociutkie, ze zaoszczedziles 15 minut :D
  • 0

#827 oranje Napisany 13 lutego 2019 - 22:02

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 114 Postów:
Z ciekawości sprawdzałem. I tak najgorsze trofea mam za sobą. Jeszcze kiedyś spróbuję S+ na hardcore zrobić.
  • 0

#828 Shinigami Napisany 13 lutego 2019 - 22:41

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Można ominąć kanały i bossa? Najs. Ktoś objaśni?
  • 0

#829 oranje Napisany 13 lutego 2019 - 22:50

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 114 Postów:
https://youtu.be/_RsXYu8hznY
Sprawdzałem na najniższym poziomie trudności ;)
  • 1

#830 Hellmans Napisany 13 lutego 2019 - 23:00

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Na wszelki wypadek odłożę 100$, gdybym przy kolejnej edycji GDQ zobaczył Kazuo niszczącego gierkę stopami bez patrzenia w 50 minut  :uff:


  • 1

#831 Kazuo Napisany 14 lutego 2019 - 00:56

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Na wszelki wypadek odłożę 100$, gdybym przy kolejnej edycji GDQ zobaczył Kazuo niszczącego gierkę stopami bez patrzenia w 50 minut  :uff:

Jeszcze trochę brakuje do tego poziomu, ale... jest coraz lepiej :cf:

 

 

X1yukSr.jpg

 

0 save'ów, 0 zgonów, 100% bez gliczy, bugów i innego szajzu, który ułatwia życie speedrunnerom. Nie powiem, kilka rzeczy strasznie spieprzyłem i spokojnie mogłem zaoszczędzić nawet z 5-10 minut, ale to jak do tej pory i tak mój najlepszy run. Poniżej nagranie, tym razem w lepszej jakości.

 

 

 

 

 

Więcej Was nie będę męczył tymi filmikami, chyba że uda mi się wykręcić naprawdę mocny rekord to się pochwalę :olo:


  • 5

#832 Tawotnica Napisany 15 lutego 2019 - 10:18

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

  • 0

#833 BeSOS Napisany 15 lutego 2019 - 19:14

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ogrywam, mam dwie h na liczniku.
Jest fajnie ale jakoś bez mega bonera jak to miałem do czasu RE5 przy okazji każdego Residenta. Mam wrażenie że przez grę się jakoś szybko gna i nie dlatego że pamiętam dwójkę bo nie pamiętam za wiele. Trochę nie podoba mi się że zombiaki są gąbkami. Grafika bardzo ładna szczególnie na filmikach, podczas samej rozgrywki już kasku nie zrywa, taki poziom EW dwójki mniej więcej. Może się rozkręci.
  • 0

#834 Nyjacz Napisany 15 lutego 2019 - 19:27

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:
Przeszedlem dwa scenariusze za drugim razem, OLO. Ale kupa w gaciach.
  • 0

#835 Nyjacz Napisany 15 lutego 2019 - 20:04

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:
Trzeci poszedl za trzecim. Co tu duzo mowic. Nieco bardziej rozbudowany Hunk w innych lokacjach, nowymi przeciwnikami. Sa dosc ciezkie, wrogow jest sporo, a amunicji malutko. Najfajniejszy jest czwarty tryb, survival. Pierwsza proba to 88 przeciwnikow i zgon. Generalnie sa emocje i podoba mi sie, ale przydalaby sie do nich troche inna mechanika, jakies uniki czy mozliwosc ciosow.
  • 0

#836 Kazuo Napisany 15 lutego 2019 - 20:12

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Skończone wszystkie. Przyjemne DLC. 


  • 0

#837 Kazuo Napisany 15 lutego 2019 - 21:16

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

AesAnLs.jpg

 

+

 

Spoiler

 

No i standardowo filmik ze zmagań (żaden speedrun, takie raczej luźne przechodzonko), w końcu w dobrej jakości  :)

 

 

 

O wiele bardziej wolę robić speedruna głównego wątku, chociaż i tutaj bawiłem się całkiem fajnie. 3 godzinki przyjemnego, survivalowego strzelania. Nie powiem, parę razy łapska mi się spociły. 


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 15 lutego 2019 - 21:25

  • 0

#838 Rudolf Napisany 15 lutego 2019 - 21:44

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 738 Postów:
U Żołnierza i Szeryfa są jacyś nowi przeciwnicy? Sprawdziłem tylko Kendo i babkę, i jak u Kendo trujący przeciwnicy meh, tak serio szkoda, że tych bladych z sierocińca nie dali do singla, super się prezentują.
  • 0

#839 Kazuo Napisany 15 lutego 2019 - 21:56

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Fakt, w singlu przydałby się trochę bardziej zróżnicowany bestiariusz, a te wytrzymałe brzydale ze scenariusza Katherine idealnie by się tam wpasowały. Ghost tyle tylko, że walczy z opancerzonymi zombie, szeryf nie ma nikogo nowego. 


  • 0

#840 Nyjacz Napisany 15 lutego 2019 - 22:06

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:
Ja tez pyknalem i znow pasek wyswietla 100% :olo: Dla mnie super zabawa jako deser po glownym daniu i to na koszt firmy. Czekam na dalsze wiesci, a teraz wracam do Revelations.
  • 0



Inne z tagami: