Skocz do zawartości

Zdjęcie

Final Fantasy XII: The Zodiac Age

Square Enix PS4 Switch XONE

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
250 odpowiedzi na ten temat

#91 Kazuo Napisany 10 lipca 2017 - 21:02

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

 

Pressing L1 will speed up gameplay. Conversations and events continue to play at normal speed.

http://finalfantasy....ion_differences

 

 

A to mnie zaskoczyłeś, aż sprawdziłem na yt i faktycznie taki samo to wygląda. 


  • 0

#92 Daddy Napisany 10 lipca 2017 - 21:16

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 951 Postów:

Przypomniało mi się :olo:

 


  • 0

#93 Schrodinger Napisany 10 lipca 2017 - 21:39

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

tutaj kawałek streama z panami finguse i ney 

 


  • 0

#94 Schrodinger Napisany 10 lipca 2017 - 23:31

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

posłuchałem sobie tego i ewidentnie powinniśmy nagrywać programy o grach! 


  • 0

#95 Kazuo Napisany 10 lipca 2017 - 23:47

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

tumblr_inline_nldzhz11WN1qin9tt.gif


  • 0

#96 Hellmans Napisany 11 lipca 2017 - 00:29

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:



Oj nie. FFXII ma porzadną historię, ale cierpi na syndrom filmu oglądanego na Polsacie: między jedną sceną a drugą mijają długie godziny tułaczki, zbieractwa, zwiedzania itd. A ponieważ fabuła jest nieco bardziej skomplikowana, niż w innych "głównych" finalach, to ciężko spamiętać, po co w ogóle idziesz do miasta X, kim jest Y, z którym masz się spotkać


o, idealnie opisałaś 13 :olo:

Że FFXIII ma porządną fabułę? Że w FFXIII jest wielogodzinna tułaczka? Że w FFXIII jest zwiedzanie? Że w FFXIII fabuła jest nieco bardziej skomplikowana?

Panie drogi, myśmy chyba w inne XIII grali :o


Zazdrościsz Lightning nóg!
  • 0

#97 Pawlik Napisany 11 lipca 2017 - 07:14

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

 

 

Oj nie. FFXII ma porzadną historię, ale cierpi na syndrom filmu oglądanego na Polsacie: między jedną sceną a drugą mijają długie godziny tułaczki, zbieractwa, zwiedzania itd. A ponieważ fabuła jest nieco bardziej skomplikowana, niż w innych "głównych" finalach, to ciężko spamiętać, po co w ogóle idziesz do miasta X, kim jest Y, z którym masz się spotkać 

 

o, idealnie opisałaś 13 :olo:

 

 

Że FFXIII ma porządną fabułę? Że w FFXIII jest wielogodzinna tułaczka? Że w FFXIII jest zwiedzanie? Że w FFXIII fabuła jest nieco bardziej skomplikowana?

 

Panie drogi, myśmy chyba w inne XIII grali :o

 

 

no to chyba tak było.

Były takie rozdziały, że nie było nic innego od wielogodzinnej tułaczki. Fabuła 13 jest tak skomplikowana, że nawet na końcu nie wiedziałem czym są i czym się różnią te wszystkie falcie.


  • 0

#98 Lady Luck Napisany 11 lipca 2017 - 08:04

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

To nie fabuła była skomplikowana, a nazewnictwo nie dało się od razu odróżnić. Reszta była banalna i widać, że nikt się specjalnie nie przejmował tym, żeby świat stał się interesujący. Ot kilku randomów, którzy chyba nawet specjalnie się nie polubili, zostało naznaczonych przez bogów i teraz albo spełnią ich wolę i zamienią się w kryształy (dafaq), albo nie spełnią ich woli i zamienią się w potwory. Acha i jest jeszcze wiszące w powietrzu miasto, co zaraz spadnie, ale nie jest nam dane stwierdzić, czy warto je ratować, czy nie, bo i tak niczego nie zwiedzamy i nie poznajemy jego mieszkańców. Tych pól i dolin, po których chodzimy później też nie, bo tam w ogóle nikogo nie ma poza naszymi randomami.

 

FFXII tworzy za to ogromne przestrzenie i bogate miasta, przedstawia kruche i pokręcone stosunki międzynarodowe, funkcjonujące prawo, intrygi na szczycie, szare eminencje, główne postacie mają swoje motywy działań i wiedzą dokładnie, czego chcą i jaką pełnią rolę (poza Vaanem, który jest jedyną chyba postacią, którą sterujemy, a która de facto nie jest głównym bohaterem historii), ciekawe postacie drugoplanowe, które aż chciałoby się mieć w drużynie na stałe itd. Sorry, ale FFXII zjada FFXIII na śniadanie, a nie jestem wcale jakimś hardkorowym fanem tej części :dunno:


  • 2

#99 Danteusz Napisany 11 lipca 2017 - 09:13

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Vaanem musimy sterować w miastach, poza nimi można wybrać każdego. Fabularnie służy jako punkt widzenia do pokazania postaci które mają wpływ na historię.
  • 1

#100 Kazuo Napisany 11 lipca 2017 - 09:21

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Przy okazji samemu będąc totalnym zerem w fabule, ja tam nie widziałem dla niego żadnej roli. Kiedyś czytałem, że to Balthier miał zostać głównym bohaterem (zakończenie IMO to potwierdza), ale później wprowadzili zmiany w scenariuszu. Prawdopodobnie uznano, że był zbyt mało gejowy i grający w FF nastolatkowie bardziej będą identyfikować się z Vaanem. 


  • 0

#101 Lady Luck Napisany 11 lipca 2017 - 09:44

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

Vaanem musimy sterować w miastach, poza nimi można wybrać każdego. Fabularnie służy jako punkt widzenia do pokazania postaci które mają wpływ na historię.

 

Właśnie to miałam na myśli. Chyba nie było przed FFXII Finala, który zatrudnił do bycia głównym bohaterem tak płytką i nic nieznaczącą postać. Zakładam scenariusz, o którym pisał Kazuo - Vaana wymyślili, żeby gra się lepiej sprzedała w japońskim nasto-gronie.

Zamiast niego chętnie widziałabym w drużynie Vosslera albo Reddasa.

 

Spoiler


  • 0

#102 filip Napisany 11 lipca 2017 - 14:39

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:

Oj nie. FFXII ma porzadną historię, ale cierpi na syndrom filmu oglądanego na Polsacie: między jedną sceną a drugą mijają długie godziny tułaczki, zbieractwa, zwiedzania itd. A ponieważ fabuła jest nieco bardziej skomplikowana, niż w innych "głównych" finalach, to ciężko spamiętać, po co w ogóle idziesz do miasta X, kim jest Y, z którym masz się spotkać i po ch*j jest w tym wszystkim Vaan.

 

Dzięki, pomogłaś LL :)

 

Mam właśnie ochotę na epicką przygodę. Może nawet iśc w stronę lekkiego kiczu, jak to z "epickimi" produkcjami lubi bywać, ale wciąż.

 

Troszkie odstraszacie tym Vaanem... Nie dość, że koleś wygląda jak android, figura woskowa bądź po prostu peak bishonenizmu, Beckhamnizmu czy metroseksualizmu, to jeszcze piszecie, że jest cichym i bezpłciowym (pun intended) obserwatorem zdarzeń zamiast ich uczestnikiem? Tak zagrywa się z reguły na bezpłciowych i neutralnych postaciach, co ma chyba pomóc nam się z bohaterem zidentyfikować i chłonąć przygodę, ale jakoś nie potrafię wczuć się w Vaana w roli avatara.   :nie:

 

Tak czy siak... czuję kolejną grę w kolekcji. Oby nie kolejną nawet porządnie nie zaczętą :(


Ten post był edytowany przez Filipeniek dnia: 11 lipca 2017 - 14:40

  • 0

#103 Kazuo Napisany 11 lipca 2017 - 15:47

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

 

 

 

Tak czy siak... czuję kolejną grę w kolekcji. Oby nie kolejną nawet porządnie nie zaczętą :(

 

 

Zarezerwuj sobie od razu ze 100 godzin, bo gra jest długa i bardzo trudna (dla mnie przynajmniej najbardziej wymagający Fajnal od czasu FFVI). Chociaż z tym turbo mode pewnie pęknie o wiele szybciej niż normalnie. 


  • 0

#104 twilitekid Napisany 11 lipca 2017 - 15:48

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
Ja o Vaanie wlasciwie zapomnialem podczas gry. Zupelnie nie traktowalem go jako istotnej postaci. Nie ma potrzeby sie z nim identyfikowac.
  • 0

#105 Danteusz Napisany 11 lipca 2017 - 22:36

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

Ja o Vaanie wlasciwie zapomnialem podczas gry. Zupelnie nie traktowalem go jako istotnej postaci. Nie ma potrzeby sie z nim identyfikowac.

Potwierdzam, wystarczy poza miastami ustawić bieganie kimś innym i można go olać.

Filip, szczegółów fabuły nie pamietam, ale nie kojarzę żeby cokolwiek było tam kiczowate

Moje zamówienie steelbooka anulowane :( Na zwykłym pudełku mo nie zależy, wiec wziąłem na PSN, z kuponem 100 zł za 90 z Allegro wyszło coś koło dwóch stówek.
  • 0

#106 Spuczan Napisany 11 lipca 2017 - 23:03

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 055 Postów:
@Filipeniek: Jak chcesz epicką i porządną fabułę to kup sobie Xenoblade Chronicles 3d.
  • 0

#107 Schrodinger Napisany 11 lipca 2017 - 23:04

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

no raczej nie


  • 0

#108 Lady Luck Napisany 12 lipca 2017 - 08:28

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

Ja o Vaanie wlasciwie zapomnialem podczas gry. Zupelnie nie traktowalem go jako istotnej postaci. Nie ma potrzeby sie z nim identyfikowac.

 

O to to. Jest po prostu fabularnie zbędną postacią, którą wykorzystujesz w grze jako dodatkowy pionek do wystawienia podczas trudniejszej walki, kiedy padną Ci pozostali. W scenkach zazwyczaj jest tym, co pyta "Kto?" albo "Zaraz, co?", albo "Hej, myślałem, że Iksiński jest po naszej stronie". Tak naprawdę wszystkie dialogi i całą fabułę ciągną Balthier, Basch i Ashe. A historia jest bardzo fajna, chociaż długo trwało zanim ją w pełni doceniłam - szukanie nowych zakątków mapy, hunty z gildii, zdobywanie Esperów itp. były tak wciągające, że już nie pamiętałam imion tych ważnych baronów zarządzających ważnymi krainami. Ale jak już ogarnęłam, to damn, dobra rzecz :tak:
 


  • 0

#109 Schrodinger Napisany 12 lipca 2017 - 08:38

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

Mnie na PS2 odrzucało parę rzeczy z grafiką na czele bo była imo strasznie rozmyta i jakaś niewyraźna, czytanie dialogów to była dla mnie męka, jakieś rozmycia były w trakcie ruchu. Tutaj wszystko jest wyraźne i spoko a tryb turbo x2 / x4 robi robotę, liczę na sensowną fabułę bo 13 i 15 mnie pod tym względem strasznie rozczarowały. Tylko pytanie jak tutaj wygląda sytuacja z grindem? wszystkie postaci w ekipie dostają po walce exp czy tylko te wystawiane do walki?


  • 0

#110 Lady Luck Napisany 12 lipca 2017 - 09:00

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

Nie wiem, jak w Zodiaku, ale w zwykłym FFXII dostawali wszyscy wystawieni do walki, ino zdobyty EXP był rozdzielany (czyli np. 20 EXP za mobika przy 2 wystawionych postaciach dawał każdej po 10), ale chyba cała drużyna (razem z ławką rezerwowych) dostawała punkty do odkrywania licencji. Nie pamiętam, co w przypadku, gdy podczas walki podmieniało się postacie.

 

BTW, czytanie dialogów? Przecież był tam VA.


  • 0

#111 Schrodinger Napisany 12 lipca 2017 - 09:03

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

ale nie przy wszystkich dialogach przecież, tam jest masa, masa dialogów bez va :) trochę to uderza dzisiaj po uszach

 

w sumie przy x2 / x4 to i tak można szybko wygrindować postaci w odpowiednich miejscach pewnie, ciekawe czy został ten system figurek czy coś co Scorpio kiedyś na ps2 maksował


  • 0

#112 Schrodinger Napisany 14 lipca 2017 - 00:11

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

5:30 na liczniku, póki co bardzo dobrze jest, przyjemnie się spędza czas, walka jest spoko


  • 0

#113 Bzduras Napisany 14 lipca 2017 - 05:24

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:
>bądź Szrot
>10:30 na liczniku
>'krap, nie gram w to'

Tak będzie :olo:
  • 0

#114 Kazuo Napisany 14 lipca 2017 - 05:28

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Szrot zmienia gry szybciej niż fingus kochanków :olo:


  • 1

#115 Schrodinger Napisany 14 lipca 2017 - 07:31

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Bo szrot ceni swój czas, a wy dorosnijcie
  • 0

#116 twilitekid Napisany 14 lipca 2017 - 09:08

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
Jak to? Ukonczenie rozgrzebanego nawet najwiekszego crapa to kwestia honoru. Chodza potem tacy dumni po forum i chwala sie ze oni to wszystkie gierki koncza!
  • 1

#117 Schrodinger Napisany 14 lipca 2017 - 09:18

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

No na szczęście przeszło mi to :) Persona u mnie zawsze wylatywała prędzej czy później z napędy przy okazji kolejnych odsłon przez social-linki, nie inaczej było i tym razem. W Finalu tego nie ma, wygląda i działa to wszystko perfekcyjnie, zupełnie nie czuć że system walki pamięta 2006 rok, ba spokojnie mógłby dziś wyjść i byłby bardzo solidny. Bohaterowie są spoko, fabuła całkiem nieźle się na razie rozwija, a walka jest na tyle przyjemna że grind nie będzie bolał. 

 

edit. póki co nawet grindować nie trzeba idzie to wszystko fajnie i płynnie

 

ps. będzie można potem zmienić klasę postaci? 


Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 14 lipca 2017 - 09:19

  • 0

#118 Bzduras Napisany 14 lipca 2017 - 09:18

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:

Nie dorosnę, bo mi szkoda na to czasu - wolę zmarnować go na gierki, których nienawidzę od pierwszej sekundy i będę się z nimi męczyć przez następne 200h :olo:


  • 0

#119 Cola Napisany 14 lipca 2017 - 10:29

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:

A co jest nie tak z social linkami w Personie?


  • 0

#120 Schrodinger Napisany 14 lipca 2017 - 10:31

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

MI, a nawet MNIE się nie podobajo i nimi gardzę. Problem? 


  • 0



Inne z tagami: