Skocz do zawartości

Zdjęcie

Death Stranding

Kojima Productions PS4

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
892 odpowiedzi na ten temat

#661 Nyjacz Napisany 18 listopada 2019 - 07:39

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 020 Postów:
W DS jest o wiele lepsze sterowanie, dla mnie to wystarczy, bo ja odczuwam realny bol grajac taka postacia jak Artur, z tym nawet nie da sie dyskutowac, po prostu cierpie jak gram takimi postaciami. Responsywnosc, input lag, sterowanie sa na korzysc DS.

Kolejna sprawa swiat. Zawsze krecily mnie popierdolone i ciekaww rzeczy, wiec DS jestem w stanie wybaczyc wiecej. Tym bardziej, ze tutaj idac przynajmniej mamy jakas mechanike, a Arturem np. przez 15 minut tylko jedziemy koniem i sluchamy dialogow. Czyli tylko galka do przodu.

No i tyle mi naprawde wystarczy, by uznac DS za lepsza gre, ale to moje preferencje. Jesli komus RDR2 swiatem, dialogami, klimatem i questami imponuje na tyle, ze jest w stanie przebrnac przez sredni gejpley, to spoko.
  • 0

#662 Nyjacz Napisany 18 listopada 2019 - 07:44

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 020 Postów:
PS. Milo, ze znowu na rzeczowa opinie sklada sie fala koncentrowania na autorze, bekowanie itp.
  • 0

#663 Mateo Napisany 18 listopada 2019 - 08:29

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 128 Postów:
Kazuo ocena jest mimo wszystko horrendalnie niska. Gameplay do specjalnej czołówki musi nie należeć. ;)
  • 0

#664 bartezoo Napisany 18 listopada 2019 - 11:04

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

W sensie ty wiesz lepiej co powinnien wystawić tej grze Kazuo?


  • 0

#665 Mateo Napisany 18 listopada 2019 - 11:14

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 128 Postów:
Tego nie pisałem, ale ocena 5 na 10 to taka bardzo średnia gra, poniżej przeciętnej.
  • 0

#666 ndl Napisany 18 listopada 2019 - 11:21

ndl

    Pikachu

  • Narybek
  • 74 Postów:
8 chapter, sa gorsze momenty i lepsze, jak w kazdym open worldzie. Z jednej strony widze bieganie od punktu do punktu i to co ludzi w tym mnie najmocniej wrukwia w otwartych swiatach, ale przez zalozenie ze kazdy kamien moze spowodowac calowanie gleby, cala otoczke walki z naturą i ciagle zwracanie uwagi na sama podroz (chociazby glupie manewrowanie R2 L2) powoduje ze nie odczuwam nudy jak w sandboxach aaa, z zalozenia glupota w praktyce sprawia mi frajde przez chociazby ciagle zwracanie uwagi na pakunek, drogę i reszte zmiennych (podroz przez gory sztos, zostalem alpinista). W tym punkcie jestem w lekkim szoku. Narzekanie na latanie z pakami od punktu a do b w gierce o kurierze rowniez jest zabawne. Fabularnie zaczyna sie rozkrecac i jezeli jest tak dobrze jak pisze kazuo przy koncowce to prawdopodobnie siadzie mi gierka kompletnie. W razie czego lubie mgsy, ale bez oltarzykow dla kojimbo w pokoju. Sceptycznie bylem nastawiony przed rozpoczeciem gry i pozytywnie się zaskoczylem. Ambicji i odwagi wydaje mi sie tytulowi nie mozna odmowic, w zadnym wypadku nie gra sie w nią jak w bezpieczne i generyczne aaa. Nie kazdemu podejdzie, wiadomo, ale po co sie maja ludzie meczyc, branza ma sporo innych gier przy ktorych nie trzeba bedzie zapewne tracic wlosow. Filmiki na yt z tendencyjnym podejsciem dla fejmu zostawiam bez komentarza, bo z tego w sumie prawie zawsze beka.
  • 1

#667 filip Napisany 18 listopada 2019 - 12:03

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:

Tego nie pisałem, ale ocena 5 na 10 to taka bardzo średnia gra, poniżej przeciętnej.



Jeżeli używana przez kogoś skala dąży do rozkładu normalnego (co powinno mieć miejsce przy efektywnej skali), to 5/10 jest oceną prawie dokładnie wyrażającą przeciętność czy "bardzo średniość" (dokladnie byloby 5.5/10, jesli skala dopuszcza ulamki)

Also, "bardzo średnia gra" i "poniżej przeciętnej" zdają się sobie przeczyć.

Ten post był edytowany przez filip dnia: 18 listopada 2019 - 12:23

  • 0

#668 Dixi Napisany 18 listopada 2019 - 12:31

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Do mnie to nie trafia. 5/10 może spokojnie być uważana za ocenę poniżej średniej, tym bardziej w medium, którego nie da się zmierzyć, a dodatkowo wymagania ludzi rosną z roku na rok. Tak jak w filmach na ocenę końcową może składać się wypadowa gry aktorskiej, muzyki, scenariusza, montażu itp. itd. Nawet "słabe" filmy i względnie tanie horrory mają w dzisiejszych czasach dobrą czy nawet bardzo dobrą warstwę realizatorską. Przyzwoicie dobraną muzykę, dobry montaż, zdjęcia, oświetlenie, jako takie aktorstwo i pewnie słaby scenariusz, wobec czego mimo iż film jest przeciętny w odbiorze to poszczególne kwestie techniczne stoją na niezłym poziomie, więc ocena końcowa ma prawo to odzwierciedlać.


Ten post był edytowany przez Dixi dnia: 18 listopada 2019 - 12:32

  • 0

#669 bartezoo Napisany 18 listopada 2019 - 12:47

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

Tego nie pisałem, ale ocena 5 na 10 to taka bardzo średnia gra, poniżej przeciętnej.

 

5/10 jest w środku skali więc o jakiej poniżej przeciętnej ty mówisz 

 

 

zresztą to są jego odczucia, miał dać inną ocene to przyjęło się, że gry nie można ocenić poniżej 7/10 jak ma ładna grafike i ogólnie production value? 


Ten post był edytowany przez bartezoo dnia: 18 listopada 2019 - 12:48

  • 0

#670 burnstein Napisany 18 listopada 2019 - 12:54

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 134 Postów:

Przecież tajemnicą poliszynela jest to, że skala do dziesieciu to tak naprawdę skala szkolna, gdzie 5 to 1, a 10 to 6, a 1-4 praktycznie nie istnieje. Kazuo dał pałę, tyle, totalny crap którego wstyd ludziom sprzedawać.


Ten post był edytowany przez burnstein dnia: 18 listopada 2019 - 12:55

  • 1

#671 Mateo Napisany 18 listopada 2019 - 12:59

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 128 Postów:
HIV jak dał MGS2 8-, to ludzie chcieli go kamienować. :P
  • 0

#672 Kazuo Napisany 18 listopada 2019 - 14:59

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:
This is big brain time. Jak Wam 5/10 nie pasuje albo nie wiecie jak tę ocenę postrzegać to zamieńcie ją na 3/6 i wyjdzie to samo. Ledwo, bo ledwo, ale jednak przeciętniak. Gra ma fatalnie zrobiony gameplay, ale nadrabia fabułą, oprawą A-V fajnym pomysłem na multi i fenomenalną końcówką, klimat momentami też jest niezły. I tylko dlatego jest to 5, a nie 1/10. Że niby to "5" to i tak za nisko? Moim zdaniem w sam raz, niestety na więcej nie zasługuje skoro kuleje w niej najważniejszy element, nie ważne jak dobrze byłaby zrobiona cała reszta.
  • 0

#673 burnstein Napisany 18 listopada 2019 - 15:23

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 134 Postów:

Najważniejszy element w grach MISTRZA to fabuła, a sam piszesz, że to dośc dobry element, coś kręcisz :hmmm:


  • 0

#674 Schrodinger Napisany 18 listopada 2019 - 15:26

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 978 Postów:

Kazuo ma bunt jak swego czasu Nyu


  • 0

#675 Danteusz Napisany 18 listopada 2019 - 15:28

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

Najważniejszy element w grach MISTRZA to fabuła, a sam piszesz, że to dośc dobry element, coś kręcisz :hmmm:

Chciałeś powiedzieć LORDA
  • 2

#676 Kazuo Napisany 18 listopada 2019 - 17:41

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Najważniejszy element w grach MISTRZA to fabuła, a sam piszesz, że to dośc dobry element, coś kręcisz :hmmm:

 

Najważniejszy według kogo? Wiadomo, że fabuła w jego grach ma bardzo duże znaczenie, ale ja tam zawsze wolałem pierwszego MGSa za jego rozgrywkę i za to samo pokochałem Snake Eatera. Nie dla fabuły przechodziłem te gry po kilka razy i nie dlatego nawet dzisiaj z chęcią bym do nich wrócił. 

 

 

 

Kazuo ma bunt jak swego czasu Nyu

 

Zawsze się buntuję przeciwko średnim bądź słabym grom :olo: 


  • 0

#677 Nyjacz Napisany 18 listopada 2019 - 18:49

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 020 Postów:
Ej, a tak serio mgs2 odstaje gejplejowo bardzo od mgs1 i 3? Bo wspominam go spoczko, szczegolnie tankowiec.

Pytam, bo zamowilem se wszystkie mgsy <3
  • 0

#678 Kazuo Napisany 18 listopada 2019 - 20:16

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Nie odstaje. Tam po prostu nie ma gameplayu. 


  • 0

#679 Nyjacz Napisany 18 listopada 2019 - 21:15

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 020 Postów:
Ja jak bylem kidsem, to oralem demo na tankowcu miliony razy. Potem tylko patrzylem jak tata przechodzi fulla. Ale malo z tego pamietam.
  • 0

#680 Aszyn Napisany 18 listopada 2019 - 22:32

Aszyn

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 829 Postów:
Ja pamietam podciąganie się krawędzi w tej wielkiej hali żeby zdążyć na czas i moc przejść dodatkowa droga :)
  • 0

#681 J3rzman Napisany 19 listopada 2019 - 11:46

J3rzman

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 506 Postów:

Nie zgadzam się z pojęciem "nie ma gameplayu". Każdej grze na świecie można ten zarzut postawić.

- w Mario tylko się biegnie, skacze i strzela kulkami;

- w Wiedźminie praktycznie każde zadanie sprowadza się do idź, użyj wiedźmińskich zmysłów, pomachaj mieczem;

- w World of Warcraft schematyczność doprowadza do obrzydzenia;

w zasadzie każda gra ma określony schemat rozgrywki, który się powtarza.

 

W tej jest to roznoszenie paczek. 

Powtarzalne ? Tak.

Nudne ? Dla wielu nudne są szachy czy gra w pokera.

 

Dlatego nie rozumiem pojęcia : w tej grze nie ma gameplayu. 

 

 


  • 1

#682 burnstein Napisany 19 listopada 2019 - 12:03

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 134 Postów:

Nie no, z Kazuem można się podroczyć i poprzytykać pisorkami, ale należy pamiętać, że on ma swój specyficzny aparat ideologiczno-pojęciowy, niezorozumiały dla reszty ludzkości, więc jakaś sensowniejsza dyskusja gdzie obie strony się choćby zrozumieją, nie wspominajac już o jakimkolwiek konsensusie nie wchodzi w grę. po prostu pokiwajcie głową, powiedzcie 'tak tak Kazek' i idźcie dalej. Żeby nie było, większość z was wcale nie jest lepsza :cf:


  • 2

#683 Shinigami Napisany 19 listopada 2019 - 12:11

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 387 Postów:

Ej, a tak serio mgs2 odstaje gejplejowo bardzo od mgs1 i 3? Bo wspominam go spoczko, szczegolnie tankowiec.

Pytam, bo zamowilem se wszystkie mgsy <3

Dwójka gejmplejowo jest dokładnie pomiędzy kupą (MGS1) i bardzo dobrą grą z ciekawymi patentami (MGS3).


  • 0

#684 Kazuo Napisany 19 listopada 2019 - 16:13

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Nie zgadzam się z pojęciem "nie ma gameplayu". Każdej grze na świecie można ten zarzut postawić.

- w Mario tylko się biegnie, skacze i strzela kulkami;

- w Wiedźminie praktycznie każde zadanie sprowadza się do idź, użyj wiedźmińskich zmysłów, pomachaj mieczem;

- w World of Warcraft schematyczność doprowadza do obrzydzenia;

w zasadzie każda gra ma określony schemat rozgrywki, który się powtarza.

 

W tej jest to roznoszenie paczek. 

Powtarzalne ? Tak.

Nudne ? Dla wielu nudne są szachy czy gra w pokera.

 

Dlatego nie rozumiem pojęcia : w tej grze nie ma gameplayu. 

 

Myślałem, że to będzie bardziej oczywiste, ale skoro nie jest to już spieszę z wyjaśnieniami. Pisząc, że "nie ma gameplayu" nie miałem na myśli że rozgrywka w MGS2 jest słaba, nudna czy powtarzalna, to był po prostu prztyczek w nos w kierunku gry za przesadną ilość cut-scenek i gadek przez codec. SoL od zawsze było gnojone za to, że więcej się je ogląda niż faktycznie w nie gra, to nawet Hiv w swojej legendarnej recenzji je za to wyśmiał i ciężko w sumie odmówić mu racji - tu naprawdę mało się gra, gdyby skipować wszystkie filmiki to zostanie ile, ze 4 godziny właściwej gry? I tylko to miałem na myśli, samo pykanie jest nawet spoko (czytaj: kiedy już gra łaskawie pozwoli ci sterować postacią), teraz może już lekko ograniczone, ale dalej przyjemne skradanie, no i cool starcia z bossami. 


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 19 listopada 2019 - 16:21

  • 0

#685 J3rzman Napisany 19 listopada 2019 - 17:37

J3rzman

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 506 Postów:
No ok. Faktycznie filmów jest baaaaardzo dużo ????
  • 0

#686 Hellmans Napisany 21 listopada 2019 - 13:28

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Po cichu liczyłem że ktoś to zrobi :D

 


  • 3

#687 tomasz Napisany 21 listopada 2019 - 17:25

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 343 Postów:
https://youtu.be/ukqZ5VOoK5s
Osieł daje 2/10, w końcu poważna recka.
  • 6

#688 Kazuo Napisany 21 listopada 2019 - 18:09

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

dunkey po prostu nie zrozumiał geniuszu tej gry


  • 0

#689 Kazuo Napisany 21 listopada 2019 - 23:14

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

 

Sterling niestety też nie. 


  • 0

#690 BeSOS Napisany 22 listopada 2019 - 08:59

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ach. Nie grałem tydzień. Nie mogę się doczekać powrotu do tego wykwintnego świata. Paczuchy czekają :cf:
  • 0



Inne z tagami: