Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nintendo Switch - pogadanki

Nintendo NX

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
6749 odpowiedzi na ten temat

#121 gruby Napisany 21 października 2016 - 16:37

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:

 

Dla mnie wiilot i grucha to najlepszy kontroler jaki był, nie wiem skąd ta bulwersjada. Natomiast dwa ekrany w niektórych grach były świetne- zelda, splatoon czy zombi u na maksa fajnie go wykorzystały, skąd porównanie do Power glove? Nie kumam tej mentalności, ze lepiej nie mieć w ogóle opcji niż je mieć.

Dwa ekrany w NDS były bardzo sprytnym pomysłem, aby mieć zamykaną konsolkę i więcej przestrzeni ekranowej. Ale z powodów ergonomicznych i estetycznych było to gorsze niż jeden ekran. Dwa ekrany w WiiU to szaleństwo i abominacja, ich jedyne sensowe wykorzystanie to moment, kiedy gramy przy wyłączonym telewizorze. Sterowanie ruchowe wydawało się fajnym pomysłem przed premierą Wii, ale takie się nie okazało. We wszystkie gry z Wii wolałbym grać na kontrolerze w rodzaju dualshocka.

 

 

Podoba mi się, jak opisujesz swoje wrażenia jako obiektywną prawdę, a moje jako błąd w postrzeganiu świata :) Więc mówisz, że tobie sterowanie w wii się nie podobało i wolałbyś grać na padzie. Ok. Thx za info. No to ja mam na odwrót.


  • 0

#122 nole Napisany 21 października 2016 - 16:46

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 731 Postów:

Czyli mamy jasność, to jest kolega Gruby!  :cf:

 

SqexSvU.gif


  • 1

#123 fingus Napisany 21 października 2016 - 16:50

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Nie piszę, że się nie podobało, tylko że to słaby pomysł, co zresztą widać po tym co robi z nim i nintendo, i pozostałe firmy po krótkotrwałym zachwycie. A to, że jakiś jeden user jest gotów przysięgać źe jemu akurat się podoba, nie ma tutaj znaczenia. Zresztą nie wierzę Ci, podejrzewam że oszukujsz lub przynajmniej nigdy się nad tym nie zastanowiłeś, a po prostu z nawyku chwalisz to, bo Nintendo. :cf:

Zresztą już tyle razy o tym dyskutowaliśmy, nie wiem czy jest sens jeszcze raz to drążyć i to w tym miejscu.
  • 0

#124 gruby Napisany 21 października 2016 - 16:50

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:

Akurat WIi Music pozwoliłem sobie odpuścić i szczerze to bardziej chodziło mi o funkcję pointera i sensor bara, ale - jakbym tak pomachał to bym mógł w końcu zmienić ksywkę.

 

EDIT. faktycznie wiilote i grucha to był słaby pomysł, negatywnie zweryfikowany przez rynek. :) Co do ekranu na padlecie - tak jak napisałem nie we wszystkich grach ma to sens. Ale w kilku ma zajebisty, i szkoda że takiej opcji ma już nie być szczególnie, że ekran w padlecie cały czas poniekąd będzie.

 

EDIT2: a do przyzwyczajenia do chwalenia Nintendo przyznaję się bez bicia. ;)


Ten post był edytowany przez gruby dnia: 21 października 2016 - 16:53

  • 0

#125 gruby Napisany 21 października 2016 - 17:00

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:

Na gamestopie przyjmują zapisy na preordery switcha [sic!], i wypisali ładnie niektórych producentów którzy będą wspierać platformę. Pomyślałem że może fajnie mieć to zamiast tej grafiki:

 

  • 505 Games
  • Activision Publishing, Inc.
  • ARC SYSTEM WORKS Co., Ltd.
  • ATLUS CO., LTD.
  • Audiokinetic Inc.
  • Autodesk, Inc.
  • BANDAI NAMCO Entertainment Inc.
  • Bethesda
  • CAPCOM CO., LTD.
  • Codemasters®
  • CRI Middleware Co., Ltd.
  • DeNA Co., Ltd.
  • Electronic Arts
  • Epic Games Inc.
  • Firelight Technologies
  • FromSoftware, Inc.

 

  • Frozenbyte
  • GameTrust
  • GRASSHOPPER MANUFACTURE INC.
  • Gungho Online Entertainment, Inc.
  • HAMSTER Corporation
  • Havok
  • INTI CREATES CO., LTD.
  • KOEI TECMO GAMES CO., LTD.
  • Konami Digital Entertainment Co., Ltd.
  • LEVEL-5 Inc.
  • Marvelous Inc.
  • Maximum Games, LLC
  • Nippon Ichi Software, Inc.
  • Parity Bit Inc.
  • PlatinumGames Inc.
  • RAD Game Tools, Inc.

 

  • RecoChoku Co., Ltd.
  • SEGA Games Co., Ltd.
  • Silicon Studio Corporation
  • Spike Chunsoft Co., Ltd.
  • SQUARE ENIX CO., LTD.
  • Starbreeze Studios
  • Take-Two Interactive Software, Inc.
  • Telltale Games
  • THQ Nordic
  • Tokyo RPG Factory Co., Ltd.
  • TT Games
  • UBISOFT
  • Ubitus Inc.
  • Unity Technologies, Inc.
  • Warner Bros. Interactive Entertainment
  • Web Technology Corp

  • 0

#126 fingus Napisany 21 października 2016 - 17:05

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Redsi nie wspierają? A Nibris Bloober Team? :cf:
  • 0

#127 Stan Napisany 21 października 2016 - 17:15

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

 Redsi nie wspierają bo nie wydawali gier na ps3, w końcu Switch reklamuje sie 5 letni Skyrimem, wiec w gry z tego okresu od 3rd party beda celować. :tak: 


  • 0

#128 burnstein Napisany 21 października 2016 - 17:52

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Ej, Skyrim z modami to wciąż powód do dumy pecefagów. Może ten Skyrim na Snitchu to też z modami!


  • 0

#129 nole Napisany 21 października 2016 - 17:57

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 731 Postów:

Z modami czy nie z modami, oby to tylko porcik z PS3 nie był :cf:.


  • 0

#130 Stan Napisany 21 października 2016 - 18:06

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

Ej, Skyrim z modami to wciąż powód do dumy pecefagów. Może ten Skyrim na Snitchu to też z modami!

Mhm... a Szrot nie jara sie byle gównami. Jak to bedzie ta nowa wersja remasterowana co teraz wychodzi to bedzie cud! 


  • 0

#131 BeSOS Napisany 21 października 2016 - 19:02

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Nie kumam co wskazuje na to że Nintendo zadba o korowego gracza. Ten Skyrim? A pamięć szwankuje co było z WiiU? Wielki lans że Nintendo wraca na stare śmieci przy okazji zaklepania Aliena, Darksiders2 czy Mass Effect 3? Czy ZombieU na premierę mające sugerować że nie tylko kolorowe gierki będą na konsolce?

Prawda jest taka że jeśli w rok konsola nie chwyci to gier od 3rd party nie będzie jeszcze szybciej niż na WiiU bo tutaj nawet nie ma mowy o konwersjach skoro konsola nie ma nawet połowy mocy X0.
  • 1

#132 cybercotlet Napisany 21 października 2016 - 21:03

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 603 Postów:

Nie wiem skąd wziąłeś info, że nie ma nawet połowy mocy - bo powinno tyle mieć skoro procesor graficzny supportuje najnowsze silniki.

 

Póki co mało mamy szczątkowe info na ten temat.

 

BTW w sieci znalazłem takie coś:

NLr4xqC.jpg

Pomysł niezły jakby do limitek gier dodawali dedykowane kontrolery


  • 0

#133 Shinigami Napisany 21 października 2016 - 21:11

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Jasne, jeszcze brakuje mi w domu przekopywania się przez szufladę kontrolerów żeby znaleźć odpowiedni :olo:


  • 0

#134 Kaxi Napisany 21 października 2016 - 21:59

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Switch mocą nie zarządzi, ale mniej niż połowa mocy XO to zgadywanka jak każda inna. Donosy Emily, której przecieki na razie się sprawdziły, mówiła o mocy porównywalnej z XO, raczej nieco mniejszej niż większej.


  • 0

#135 fingus Napisany 21 października 2016 - 22:08

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Jak dotąd, wszelkie domysły i zgadywanki odnośnie mocy sprzętów nintendo zawsze były zawyżone, a po większości giereczek i tak nie było widać, by wykorzystywały choćby i to, co im dano, tak więc... :hihi:

Ten post był edytowany przez fingus dnia: 21 października 2016 - 22:09

  • 0

#136 Kaxi Napisany 21 października 2016 - 22:22

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Jak dotąd, wszelkie domysły i zgadywanki odnośnie mocy sprzętów nintendo zawsze były zawyżone, a po większości giereczek i tak nie było widać, by wykorzystywały choćby i to, co im dano, tak więc... :hihi:

 

 

To prawda względem Wii U i... tyle? Znaczy jak weźmiesz przeciętną z wszystkich gier to szału nie ma (bo samo Nintendo nie jest znane z crasherów techniczno-graficznych), ale jeśli chodzi i o to, że nikt nie wykorzystywał w pełni potencjału konsol N, to właśnie chyba tylko Wii U. 

 

3DS pokazał pazur z Residentami, Kid Icarusem, Kingdom Hearts. Luigi's Mansion 2. Wii, jak na konsolę SD, też się pociło przy Xenoblade, Metroid Prime 3 i Metroid Other M, Mario Galaxy. Niektórzy robili cuda na tej konsoli.

 

 

Ale ja nie o tym. Garść nowego info o dziennikarki/blogerki, która ma dobre źródła o Switch (reveal ją uwiarygodnił mocno):

 

- Switch will be region-free 
- Joy-Cons will support motion control & rumble 
- Switch dev kits support Wiimotes 
- motion support will be confirmed closer to launch 
- the Splatoon and Mario Kart games will support motion 
- Breath of the Wild will support motion control for things like gyro aiming, steering, use of the magnet ability 
- the past six months have been legal and pre-development discussions between Ubisoft/Nintendo for Beyond Good & Evil 2 
- discussions included budget and direction, project scope, and how much of previous development efforts could be salvaged 
- October art teases were the result of the project reaching a point where all parties were confident they could re-announce it 
- Switch screen is a multitouch screen, used for menus, for drawing, for certain games 
- all Switch games need to be playable with the handheld in the console dock, all Switch games will be playable without touch 
- dock will have additional processing power 
- maximum battery life of three hours 
- price, release dates for regions, launch software and spec press releases are essentially ready for release

 


  • 0

#137 Tawotnica Napisany 21 października 2016 - 22:30

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

Obstawiam, że Switch będzie mocniejszy od 3DSa!  :u2: 

 

Wy pod złym kątem patrzycie na tę moc konsoli. Zamiast myśleć "słaba stacjonarka" zacznijcie powtarzać "mocarny handheld" - dużo, dużo lepsza mantra ;)

 

Bateria na 3h to tragedia, ale do łażenia wszędzie z ładowarką niestety już przywykłem przez Vitę i 3DSa, które wcale nie mają dużo lepszej żywotności niż te 4-5h. Poza tym i tak nie wychodzę na dłużej niż 3h z domu nie przewijając się gdzieś obok wtyczki do prądu, a dock w domu będzie dublował za ładowarkę pewnie! (fuck me, racjonalizacja level 600 :spoko:). 


  • 1

#138 fingus Napisany 21 października 2016 - 22:35

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
No to podrzucam Wam pomysł na kampanię na kickstartera: wearable powerbank do switcha. :olo:
  • 0

#139 Spuczan Napisany 21 października 2016 - 22:41

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 055 Postów:

Widzę, że Sony ze swoim DS4 zapoczątkowało nowy trend. Niedługo pewnie wszystko będzie działało 3 godziny  :ok:


  • 0

#140 Schrodinger Napisany 21 października 2016 - 22:43

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
no właśnie jeśli będzie to można ładować z powerbanka to co to za problem z tą baterią ;)
  • 0

#141 nole Napisany 21 października 2016 - 22:44

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 731 Postów:
Żarty żartami, ale mnie serio ciekawi: Padlet WiiU vs DualShock4 - co działa krócej!11one
  • 0

#142 BeSOS Napisany 21 października 2016 - 22:47

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
To BGE nie ma szczęścia, jedynka się nie sprzedała a dwójka sprzeda się jeszcze gorzej :hihi:
  • 0

#143 Tawotnica Napisany 21 października 2016 - 22:53

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

ja bym powiedział, że padlet. Ma ogromny ekran, który nieważne na jakich ustawieniach jasności żre baterię jak szalony i więcej niż 4h nie wyciśnie. Dualshocki z chyba pociągną 5h przy zmniejszonym światełku.   


  • 0

#144 Spuczan Napisany 21 października 2016 - 22:56

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 055 Postów:

I wyłączonych wibracjach i głośniczku!


  • 0

#145 Shinigami Napisany 21 października 2016 - 23:51

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

I graniu tylko jednym przyciskiem.


  • 0

#146 lukaszSA Napisany 22 października 2016 - 17:24

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

1477149867-safe-image.gif


  • 2

#147 gruby Napisany 22 października 2016 - 17:49

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:

Nie kumam co wskazuje na to że Nintendo zadba o korowego gracza. Ten Skyrim? A pamięć szwankuje co było z WiiU? Wielki lans że Nintendo wraca na stare śmieci przy okazji zaklepania Aliena, Darksiders2 czy Mass Effect 3? Czy ZombieU na premierę mające sugerować że nie tylko kolorowe gierki będą na konsolce?

Prawda jest taka że jeśli w rok konsola nie chwyci to gier od 3rd party nie będzie jeszcze szybciej niż na WiiU bo tutaj nawet nie ma mowy o konwersjach skoro konsola nie ma nawet połowy mocy X0.

Bardziej chodziło mi o kwestie czysto marketingowe - trailer Switcha odbiega od poprzednich i ewidentnie jest skierowany do starszej gawiedzi i do singli. Nie to, żeby to oznaczało, że  wsparcie 3rd party będzie lepsze, bo to zależy tylko od tego ile Switchów zejdzie i jak szybko. Ale sam trailer z pewnością komunikuje, że będą tu "normalne gierki" - nie było ani jednej typowej party game. Że będzie skierowany raczej dla dorosłych. 

 

Swoją drogą to nie jest zły pomysł - teraz dzieciaki już nie są tak bardzo związane z marką, grają w Candy Crushe na ipadach. Myślę że Switch może być próbą sięgnięcia po graczy wychowanych na N - 20 i 30 latków. Przynajmniej wydaje mi się, że to byłoby niegłupie. Zobaczymy.


  • 0

#148 burnstein Napisany 22 października 2016 - 17:54

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

(...) tu "normalne gierki" - nie było ani jednej typowej party game (...)

 

Eeeeeee, Mario Kart?


  • 0

#149 nole Napisany 22 października 2016 - 18:01

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 731 Postów:

Jako że mnie najbardziej interesuje konsolowy giereczking w klasycznej postaci to może słow kilka o ProKontrolerze. Jest nieładny. Szkoda zamiany rozstawu gałek na niesymetryczny. Należało pozostać przy rozwiązaniu sonowskim :kaz: (czyli wiadomka najlepszym :cf:). A tak  poważnie to trzymałem w ręku Pro od WiiU tylko chwilę ale wydał mi się ultra-mega-wygodny. Ten od Switcha niestety na pierwszy rzut oka tak nie wygląda. No i czy to jest dobry pomysł z tym "całościowym" krzyżakiem?  :dunno:


  • 0

#150 Tawotnica Napisany 22 października 2016 - 18:28

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
Pro od Switcha wygląda jak pad od XONE (najlepszy kontroler na rynku) z większymi ABXY i lepszym krzyżakiem. Jeśli wierzyć plotkom ma również analogowe triggery w przeciwieństwie do Pro z WiiU, więc z miejsca jest lepszy.
  • 0



Inne z tagami: