Skocz do zawartości

Zdjęcie

The Last of Us Part II

GOTY2020 Naughty Dog SIE PS4

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
832 odpowiedzi na ten temat

#631 Shinigami Napisany 26 czerwca 2020 - 12:43

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 402 Postów:

Dzisiaj słuchałem ich po raz pierwszy, jedynie Grega mordę kojarzę skądś.


  • 0

#632 Nyjacz Napisany 26 czerwca 2020 - 12:52

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 035 Postów:
W ktorym momencie gry jestem? Procentowo na oko.

Spoiler

  • 0

#633 Rudolf Napisany 26 czerwca 2020 - 12:55

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 748 Postów:

Jak początek tego to jakoś 65% - 70%.


  • 0

#634 Cola Napisany 26 czerwca 2020 - 12:55

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:
Tak 65% bym powiedział Nyjacz.
  • 0

#635 Shinigami Napisany 26 czerwca 2020 - 12:55

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 402 Postów:

W ktorym momencie gry jestem? Procentowo na oko.

Spoiler

Spoiler


  • 0

#636 nole Napisany 26 czerwca 2020 - 13:41

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 736 Postów:

https://youtu.be/VjxgrariBCE


  • 0

#637 Shinigami Napisany 26 czerwca 2020 - 15:04

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 402 Postów:

Tylko nie Greg... przecież wiadomo że on nie zada tam nikomu niewygodnego pytania...


Tutaj na filmiku też spoilery więc uwaga.

Spoiler!!!
https://youtu.be/43C6Pjqy524

Posłuchałem w drodze do domu. 12 minut narzekania na to, że jemu i innym kanałom oraz użytkownikom na reddicie zasadzili flagi/strajki/czasowe bany na stream za omawianie wycieku fabuły. Ojej, strasznie mi przykro :dunno:

A, no i ból dupki, że Druckmann wpadł do Kinda Funny zamiast do niego, chociaż oba kanały są podobnej wielkości.

Ten post był edytowany przez Shinigami dnia: 26 czerwca 2020 - 15:05

  • 0

#638 nole Napisany 26 czerwca 2020 - 15:14

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 736 Postów:

Te płacze to akurat też widziałem. On JUŻ zna fabułę i ma poważne PYTANIA, nurtujące egzystencjalne kwestie, i chce DYSKUTOWAĆ... a tu kneblujo, usta zamykajo, tłamszo wolność słowa. No nie przyszło do głowy jednemu przygłupowi z drugim, że 99,9% zainteresowanych jeszcze wtedy tej fabuły nie znało   :lol2: .


Ten post był edytowany przez nole dnia: 26 czerwca 2020 - 17:18

  • 0

#639 Cola Napisany 26 czerwca 2020 - 15:50

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:
Mowta co chceta ???? jak łykacie fabularne głupoty i nie widzicie problemu to nie mój problem, to nie jest gra na 10/10, to nie jest gra 0/10. Grafika to nie wszystko, a fabuła w TLOU zawsze była najważniejsza, tak samo jak relacje i zachowania bohaterów, a tutaj w part II te elementy leżą kwiczą, dlatego 6/10 rzekłem.

Jestem ciekaw co tam Angry Joe w recenzji powie, czekam ????
  • 1

#640 Shinigami Napisany 26 czerwca 2020 - 16:41

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 402 Postów:
Ja się chętnie dowiem dokładnie co o grze sądzisz, bo się chyba nie podzieliłeś jeszcze, poza krótkimi postami.
  • 0

#641 BeSOS Napisany 26 czerwca 2020 - 16:54

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Spoiler


Nie powiem, ten moment mnie kupil, fajnie się zwiedza miasto


To jedyny 'moment' w całej grze. Aż dziwne.
  • 0

#642 xell Napisany 26 czerwca 2020 - 16:58

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 380 Postów:

Te płacze to akurat też widziałem. On JUŻ zna fabułę i ma poważne PYTANIA, nurtujące egzystencjalne kwestie, i chce DYSKUTOWAĆ... a tu kneblujo, usta zamykajo, tłamszo wolność słowa. No nie przyszło do głowy jednemu przygłupowi z drugim, że 99,9% zainteresowanych jeszcze tej fabuły nie znała  :lol2: .

Sorry ale to jak Sony szafowało na prawo i lewo ostrzeżeniami DMCA za samą wzmiankę, że spojlery wyciekły i zmuszało youtube do blokowania kanałów to była porażka i kompromitacja i teraz narobili sobie całą masę wrogów na jutjubie tuż przed startem nowej generacji. Kompletny idiotyzm.


  • 0

#643 Shinigami Napisany 26 czerwca 2020 - 17:22

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 402 Postów:
Sony? Przecież to na Druckmanna i ND się żalą. Już widzę jak Sony podbija do któregoś z tych kanałów z ofertą obadania PS5 przed premierą, a oni na to "nie, blokowaliscie nas i teraz nie chcemy" :olo:
  • 0

#644 xell Napisany 26 czerwca 2020 - 17:39

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 380 Postów:

Przypuszczam, że większość z tych kanałów nie będzie podpisywać cyrografów z 50 milionami punktów o czym można, a o czym nie można mówić OLO.


  • 0

#645 Shinigami Napisany 26 czerwca 2020 - 17:41

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 402 Postów:
To dalej będą dostawały ekskluzywne materiały inne kanały. Dla normalnego odbiorcy nic się nie zmieni.
  • 0

#646 xell Napisany 26 czerwca 2020 - 17:50

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 380 Postów:

Ekskluzywne materiały dostaje tylko IGN i parę innych i wiadomo jak u nich z autentycznością. :olo: Problemem dla Sony jest to, że youtube wypełniony jest kanałami prowadzonymi przez pojedyncze osoby a mające kilkaset tysięcy abonentów i które to kanały są w pierwszej kolejności lojalne wobec abonentów, a nie wobec wydawców.  Np. Laymen Gaming ostatnio opowiadali, u kogo są na blackliście (EA, Bethesdy i kogoś tam jeszcze) i nic z tym nie będą robić, żeby zacząć dostawać materiały przedpremierowe.


  • 0

#647 Cola Napisany 26 czerwca 2020 - 17:54

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:

Ja się chętnie dowiem dokładnie co o grze sądzisz, bo się chyba nie podzieliłeś jeszcze, poza krótkimi postami.

No więc tak, oprawa av jest śliczna, lokacje które zwiedzamy świetne i dosyć różnorodne, super że dodali czołganie w trawie, czasami myślałem że gram w MGSa a bardzo lubię skradanki więc dla mnie mega plus, dobry gunplay, animacje, wszystko to jest najwyższa liga do czego ND zdążyło już przyzwyczaić, to co nie zagrało to dla mnie fabuła. I nie chodzi mi o to jakie tory przyjęła, bo pomysł nie był zły, ale egzekucja zostawia sporo do życzenia. Coś się wydarza, i niby zawsze jest na to wytłumaczenie od scenarzysty, lecz ja tego nie kupuję, nie jest to przekonywujące, w głowie rodzą się pytania i znając bohaterów jedynki i tego jak doskonale zostały nakreślone ich charaktery kłóci się to strasznie z tym co dzieje się na ekranie podczas grania w part II. Jeśli ktoś nie grał w jedynkę to mogę zrozumieć że part II może się podobać, ale mając w pamięci to co działo się wcześniej niż potrafię przełknąć takiej kupy fabularnej.

Ufff...

Spoiler


Dobrą historię jest ciężko napisać... szokującą bardzo łatwo.
  • 2

#648 tomasz Napisany 26 czerwca 2020 - 20:20

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 343 Postów:
Egzekucja?
  • 0

#649 krak2610 Napisany 26 czerwca 2020 - 21:17

krak2610

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 549 Postów:


Te płacze to akurat też widziałem. On JUŻ zna fabułę i ma poważne PYTANIA, nurtujące egzystencjalne kwestie, i chce DYSKUTOWAĆ... a tu kneblujo, usta zamykajo, tłamszo wolność słowa. No nie przyszło do głowy jednemu przygłupowi z drugim, że 99,9% zainteresowanych jeszcze tej fabuły nie znała :lol2: .

Sorry ale to jak Sony szafowało na prawo i lewo ostrzeżeniami DMCA za samą wzmiankę, że spojlery wyciekły i zmuszało youtube do blokowania kanałów to była porażka i kompromitacja i teraz narobili sobie całą masę wrogów na jutjubie tuż przed startem nowej generacji. Kompletny idiotyzm.
Sony is doomed xD
W tym samym czasie part II robi 4 banki w 3 dni bijąc rekord ustanowiony przez pająka
  • 0

#650 lukaszSA Napisany 27 czerwca 2020 - 09:16

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 961 Postów:
Olo. Ktoś jeszcze wierzy w siłę internetowych bojkotów?
  • 0

#651 Rudolf Napisany 27 czerwca 2020 - 09:20

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 748 Postów:
https://imgflip.com/i/46hu2q

Ten post był edytowany przez Rudolf dnia: 27 czerwca 2020 - 09:20

  • 0

#652 BeSOS Napisany 27 czerwca 2020 - 10:36

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Jedynka sprzedała się w 20mln sztuk więc mnie te 5 banki nie dziwią wcale, tyle poszło Finala 7 w pierwsze 2 tyg.
  • 0

#653 Tawotnica Napisany 27 czerwca 2020 - 11:54

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 142 Postów:

ja w tygodniu nie miałem za bardzo czasu pograć, a że to nie jest tytuł w którym tu można uszczknąć pół godziny, tam 15 minut to odpuściłem i wczoraj dopiero sobie pyknąłem dłuższą sesję.Kończę teraz, jak dobrze liczę, szósty rozdział

Spoiler

 

Wciąż ogromne przywiązanie do detali gry sprawia mi masę radości. Wzięło mnie z zaskoczenia, że mogę odebrać broń białą przeciwnikowi w trakcie tego jak mi się kończy własna. Zazwyczaj nie dopuszczam do sytuacji, żebym musiał robić uniki L1, ale akurat zjebałem i na domiar złego skończyła mi się siekiera. A tu pyk, po udanym uniku zabrałem typce maczetę! :D

 

Na retrospekcję dalej będę psioczył, bo poza jedną z Tommym,

Spoiler
nadal zmuła i praktycznie zero interaktywności. ALE przejścia ze scenek do jakkolwiek ograniczonego gameplayu mi czasem robią. Np. jak Owen
Spoiler

 

Pierwszy drobny zgrzyt jaki mam z grą, to jak została poprowadzona po Seattle Day 3.

Spoiler
.


  • 0

#654 Nyjacz Napisany 27 czerwca 2020 - 12:20

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 035 Postów:

Skończyłem. Szczerze mówiąc myślałem, że twórcy będą mieli jaja i

Spoiler

 

Ale nie będę udawał - choć gra ma swoje bolączki fabularne, to jest bardzo poruszająca. Nie znałem wcześniej spoilerów, nie przepadałem za jedynką zbytnio i śmiało mogę stwierdzić, że dwójka jest dla mnie lepsza w każdej warstwie.

 

Minusy:

- zbyt dużo zbyt długich momentów nastawionych na ślamazarne żarcie klimatu i budowanie emocji

- gameplay po jakimś czasie zaczyna nużyć i tak w 60-70% gry areny z wrogami były już dla mnie przymusem

- przydałaby się jeszcze jedna większa lokacja jak kawałek otwartego miasta w Seattle

- nie ma co się kłócić o bezsensowne decyzje bohaterów - nie mamy pojęcia jak sensownie zachowalibyśmy się pod naporem takich przeżyć i emocji i IMO jest to dobrze ukazane, ALE generalnie fabuła jest kliszą i nie ma w niej nic szczególnie odważnego czy oryginalnego, ot kontrowersjami rządzą po prostu decyzje twórców

- mam wrażenie, że od połowy gry z pacingiem robią się dziwne rzeczy, zabijanie zaczyna nudzić i specjalnie ciekawe rzeczy się nie dzieją i klimat siada od połowy do około 80% gry, gdzie się to wszystko związuje i znów się robi ciekawiej. Aczkolwiek! Ending jest straszliwie długo przeciągany, chyba nigdy nie byłem tak często nabierany na to, że to już koniec, jakby twórcy mieli 20 pomysłów na epilog i nie wiedzieli na który się zdecydować, więc wrzucili wszystkie naraz

 

Plusy:

- realizacja scenariusza chwyta za serce i bywa wstrząsająca

- świat przedstawiony, wiarygodny, sensowny, brutalny, ciekawy mimo klisz

- bohaterowie, Ellie, Dina, Joel, Owen, Abby, Lev

- klimat i wczuwka niesamowita podczas eksploracji, ciągłe poczucie zagrożenia, ataku, nie wspominając już o podziemiach, kanałach - tam jest srsly horror i sranko w gacie momentami

- stealth, potyczki, AI przeciwników, zróżnicowanie klas (nie duże, ale dobrze zrealizowane), wielkość i różnorodność aren, na survivalu jest wyzwanie cały czas

- bardzo sympatyczna eksploracja

- zaskakujący scenariusz i zmiany klimatów

- animacje i mimika tak bohaterów jak przeciwników, coś niesamowitego

- graficznie next-genowy feeling

- narracja mimo wad jest bardzo dobra

- mimo "cinematic experience", gierka w większej części pozostaje gierką

- bardzo krótkie loadingi, a na survivalu ginie się w każdej potyczce

- ogromna ilość ustawień, z usprawnień dla niepełnosprawnych dałem sobie większy FOV i oddalenie kamery

- bardzo sycąca długość gry, mimo wszystko rzadko trafia się gra na 30h, która nie jest rpg

 

Możliwe, że o którychś plusach i minusach zapomniałem, ale wszystkie serdecznie pozdrawiam.


  • 6

#655 Rudolf Napisany 27 czerwca 2020 - 12:45

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 748 Postów:
Jak podobało Ci się podziemie szpitala? Akurat myślałem, że o tym coś więcej napiszesz :D
  • 0

#656 Nyjacz Napisany 27 czerwca 2020 - 12:56

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 035 Postów:

Wymieniłem w plusach walki z bossami :> Są kozackie, adrenalinopędne, stresujące, wymagają dynamicznego craftingu podczas ucieczki czy wykorzystania tych 3 sekund za osłoną, ściany się walą, no jest super i bardzo Residentowo w sumie.

 

Obejrzałem teraz po skończeniu materiał quaza i w 99,5% oddaje moje wrażenia z Part II. Mam wrażenie, że ludzie, dla których to jest absolutny mesjasz, są po prostu bardzo naiwni, albo są świeżymi niedzielnymi graczami. Ale jeszcze głupsze jest udawanie, że gra jest crapem, bo ma do niego tak daleko jak Postal 3 do gry "chociaż słabiutkiej".

 

Największa wada produktu wychodzi prawdopodobnie z jej największej zalety, czyli ogromnego budżetu i targetu dla jak największej ilości osób (mimo "odważnych" decyzji). Niemniej w mojej opinii bliżej tej grze do mesjasza niż crapa.

 

8/10 bym dał, żeby oddać sprawiedliwość gierce i temu, jak dobrze się przez większość czasu przy niej bawiłem.


  • 5

#657 filip Napisany 27 czerwca 2020 - 13:09

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:
Przeciez 8/10 to gra smiec wobec doby mesjaszow 14/10 :hmmm:
  • 2

#658 Nyjacz Napisany 27 czerwca 2020 - 17:56

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 035 Postów:
Przy DOOMie na pewno.
  • 0

#659 Tawotnica Napisany 28 czerwca 2020 - 21:26

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 142 Postów:

też skończyłem i ostatnie miejscówki mi się bardzo podobały.

 

Tak jak jedynka pod koniec się zamieniała dla mnie w wesołe pif-paf, tak dwójka konsekwentniej trzymała się swojego pół-otwartego designu i mimo sporej ilości przeciwników nawet jak jakiś pomysł nie wyszedł, mogłem się gdzieś schować i ponownie próbować skradanka, rozkładania pułapek i napuszczania zainfekowanych ofc ;)

 

Jeśli czegoś było za dużo to Seattle, co ma sens fabularnie, ale patrząc na końcowe krajobrazy chciałoby się jeszcze więcej podróżowania.

 

Ponadto miałem wrażenie, że gra przesadza z ilością wprowadzonych organizacji i postaci, które chce głębiej nakreślić. Mimo że jest prawie 1/3 dłuższa niż TLoU1 ma na to za mało czasu. Ellie i jej ekipa z Jackson, Fedra, WLF, serafici, świetliki, później jeszcze jacyś psychopaci. Gdybym w to nie grał na cztery posiedzenia po 7h, to bym się dość szybko pogubił albo olał kto z kim i jakie ma backstory. 

Przez to w efekcie do niektórych bohaterów w ogóle się nie przywiązałem. Przy etapie z Mannym na przykład tylko ramionami wzruszyłem (a gameplayowo zapamiętałem jako jeden z najbardziej upierdliwych momentów).  


  • 0

#660 Shinigami Napisany 28 czerwca 2020 - 21:42

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 402 Postów:
Właśnie się za winklem czaiłem i typiarz zauważyła, że mam latarkę zapaloną :mog:
  • 0



Inne z tagami: