Skocz do zawartości

Zdjęcie

Xenoblade Chronicles 2

Monolith Soft Switch

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
746 odpowiedzi na ten temat

#691 Tawotnica Napisany 16 września 2018 - 01:51

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
I am done



teraz muszę odpocząć. Xenoblade nie działa dobrze na moje zdrowie. 21/48!

PROTIP: róbcie side-questy, bo gierka

Spoiler


edit: remix jazzgormott

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 16 września 2018 - 02:39

  • 5

#692 funditto Napisany 16 września 2018 - 07:31

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Jak oceniasz fabułę po skończeniu gry ?
  • 0

#693 lukaszSA Napisany 16 września 2018 - 09:05

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:
Co za świr :olo:
  • 0

#694 BeSOS Napisany 16 września 2018 - 09:50

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
21 h u Tawota czyli u mnie ok 40 :cf:

Jak fabuła? Jest epicki jak w jedynce?
Są filmiki?
Oprawa lepsza?
Design nowych lokacji daje radę czy na szybko zrobione to?
  • 0

#695 Tawotnica Napisany 16 września 2018 - 13:14

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

Fabularnie nie ma tyle twistów, absolutnie nie nastawiajcie się na takie szczytowanie jak w podstawce od 7rdz w górę. Tutaj wiemy dokładnie jak historia się kończy, więc mało jest miejsca na jakieś zwalające z nóg rewelacje. Jednocześnie Torna tłumaczy tonę niuansów i sprawia, że jeszcze bardziej docenia się historię opowiedzianą w XC2.

Cutscenki oczywiście są w punkt. Zatrważające jak sztywno taki Dragon Quest XI przy tym wygląda, a to wcale nie jest jakiś wielki techniczny wyczyn. Dobra praca kamery i lepsza mimika postaci czynią cuda. Nie widzę, żeby gra wyglądała dużo lepiej na nowym silniku, ale ja mało uwagi przywiązuję do technicznych kwestii. Rzadziej się dławi - ze dwa razy tylko miałem pokaz slajdów, raz przy eksploracji grzbietu Gormotta i raz w walce fabularnej w której się dużo działo.

Tak jak w głównym wątku bardzo podobali mi się bohaterowie. Lora złota dziewczyna (dawać ją do Smasha z Jinem!), bije te wszystkie potwory gołymi łapami :yao: Mega przyjemne grać kimś tak normalnym. Cała ekipa z resztą jest bardziej dojrzała i mniej przerysowana niż w podstawce.

Lokacje jak na mój gust mogłyby być bardziej różnorodne. Gormott jako drugi tytan to imo zaprzepaszczona okazja, żeby pozwiedzać ciekawsze miejsca z XC2 -500 lat, a Torna roślinnością i otoczeniem za mało się wyróżnia. Jest tylko jeden skrawek

Spoiler
, który nadaje temu tytanowi trochę charakteru.

Szczerze mówiąc nie ma nic rewelacyjnego w tym dodatku. To po prostu więcej Xenoblade 2, ale to mi się strasznie podoba  :zakochany:


  • 2

#696 BeSOS Napisany 16 września 2018 - 14:34

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
I przenośnie nadal wygląda jak kupa?
  • 0

#697 Tawotnica Napisany 16 września 2018 - 14:46

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

dalej mocno rozdziałkę obniżają:

 

 

 


  • 0

#698 Schrodinger Napisany 16 września 2018 - 15:01

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Meh
  • 0

#699 lukaszSA Napisany 21 października 2018 - 18:55

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Również skończyłem.

 

DLC done right jak to mówią. Nie ma tu rewolucji - to po prostu więcej Xenoblade Chronicles 2, czyli drugiego po Zeldzie GOTY 2017. Samo to już jest super.

 

Fabularnie nie ma zaskoczeń, bo i dlaczego miałyby być? Wiadomo było jak to się skończy, choć przyznaję że trochę mi się smutno na końcu zrobiło. Wiele osób pewnie ucieszy to, że sam writing jest dużo bardziej dojrzały niż w podstawce. To jest tragiczna historia i nie ma tu miejsca na durne żarty (a już na pewno nie w głównej fabule).

 

Lokacje trochę mnie zawiodły. Szkoda, że nie mogliśmy zobaczyć Temperantii, bo Gormot jest ładniutki, ale jednak trochę nudny. Sama Torna jakiegoś mega szału nie robi. Jest za bardzo Gormotowata.

 

I końcówka jest tak epicka że :uff: i :banderas:

 

 


  • 2

#700 tomasz Napisany 08 grudnia 2018 - 11:22

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 343 Postów:

Dostałem Minotha do drużyny, odblokowały się chain attacki, więc od razu pobiegłem je przetestować na Grafton ferisie, którego wywabialiśmy z pieczary, żeby coś tam z niej zabrać.

48213536_2324300904311397_55026409706818

Od razu weszła soczysta listwa na końską dupę w postaci siedmioelementowego łańcucha i ładny overkill. Gra zaczęła się na dobre :banderas:


  • 1

#701 Starh Napisany 06 stycznia 2019 - 00:46

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:
Zacząłem grać, jaka to jest dobra giereczka!
  • 1

#702 gruby Napisany 06 stycznia 2019 - 17:59

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:

Jak zacząłeś i ci się podoba, to będzie tylko lepiej. :)


  • 0

#703 BeSOS Napisany 07 stycznia 2019 - 11:02

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
W moim wypadku było na odwrót :cf:
Ale owszem, to bardzo dobra gra.
  • 0

#704 Starh Napisany 07 stycznia 2019 - 19:39

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Czas na małe spostrzeżenia.

Ogólnie jest jest to naprawdę niezła gra, ale daleko jej zarówno do Xeno 1 jaki i Xenoblade X.

 

zkakheV.jpg

 

Sama historia według mnie jest prowadzona (o dziwo) dosyć zgrabnie, a przy tym potrafi zaintrygować. Postaci są nawet dobrze zarysowane, przedstawione w odpowiednich momentach fabularnych, ale ale... no właśnie dlaczego główna bohaterka ma takie wielkie bimbały? Po co... dlaczego nie mogli stworzyć czegoś na wzór szarej myszki z pierwszej części - tam bohaterowie wyglądali IDEALNIE.

 

Ogólnie to czasami jestem zażenowany poziomem humoru w tej grze i wieloma seksistowskim podtekstami - a to "blade służąca", a to czerwona panna z dupą na wierzchu i wielkimi cycami. Na tym się pewnie nie skończy i będzie tego jeszcze więcej...

 

Grałem ile z 7-10h? I naprawdę wprowadzenie w Xeno 1 bije to coś na głowę, ogólnie narracja jedynki zjada na śniadanie to xeno. Postaci też jakoś takie plastikowe, z ekipą w jedynce zżyłem się już od pierwszych chwil i ich losy mnie obchodziły. Kiedy któreś się coś stało było mi serio smutno. Tutaj? mam wyj...

 

wnWFDsP.jpg

 

 

Sama gra poza tym jest bardzo w porządku. Walka satysfakcjonująca, rozwój postaci i "pokemonów" również wypada nad wyraz interesująco i na bank będę sobie maksował wiele skili oraz atrybutów poszczególnych wojaków przeze mnie prowadzonych.

 

Boli tylko ilość tego wszystkiego! Tak, owszem są i tutoriale, ale raz, że naprawdę chujowo przekazują informację. Dwa robią to często za późno, a trzy sama gra wprowadza bardzo dużo chaosu w tym wszystkim i mnie pewnie z 20h zanim załapie wszystkie zależności, tricki i inne pierdoły związane z samą walką, ulepszeniami etc.

 

Co do ulepszeń to jestem miło nimi zaskoczony - pomijając tę mini grę, w której musimy zbierać "kryształy" do ulepszania umiejek "blade służącej" jakiegoś grubasa Tora, który wygląda jak skrzyżowany buldog kurzego z Raikohem.

 

tPwehzK.jpg

 

 

Co do samego świata cóż niby wszystko jest ok, niby klika od pierwszych minut, tylko cóż. Cóż jedynka, a przede wszystkim Xeno X robiły o WIELE, WIELE większe wrażenie. Tutaj tego nie czuć, ogólnie projekt świata jest o jeden jak i nie o dwie klasy niżej niż u poprzedniczek. To boli, bo Xeno zawsze stało wielkością świata, poczuciem się jak jakiś robak pełzający po lokacjach i byciem takim maluczkim herosem. Tutaj wszystko jest takie zbyt dosadne.

 

W Xeno 1 podobało mi się właśnie odkrywanie całej tajemnicy, świata, poszczególnych jego regionu, fauny i flory. W Xeno X miałem podobnie, a doszły do tego jeszcze mech i latanie, LATANIE KURWA MECHEM, WALKA MECHEM, PORUSZANIE SIĘ MECHEM - orgazm! Tutaj? No chodzę z punktu a do b i jakoś tak nudnawo trochę.

 

Zresztą dochodzi do tego aspekt samej eksploracji świata - jest cóż taki jakiś pozbawiony większej głębi, jakiegokolwiek sensu. Questy rozjebane po całej lokacji, jakies gówna nie wiadomo gdzie do zbierania, zaniesienia. Ogólnie jeden wielki chaos.

 

3NLy3Ka.jpg

 

 

Teraz o największej wadzie gry :olo:

 

Side questy są tutaj gorsze i to o wiele gorzej napisane jak i przeprowadzone niż w takim World of Warcraft czy innym MMO np. TERA online. Nie wiem kto je projektował, ale mówiąc niczym pewien Łodzianin powinien zapierdalać na galerze! No kurwa... te questy nic nie wnoszą do fabuły, nic nie wnoszą do świata gry, są zwykłymi zapychaczami czasu, które gracz powinien olać (nie wiem czy może, bo pewnie gra bazuje na grindzie... więc side questy to zapewne mus i tak). W takim Xeno 1 czy X mimo tego, że były na podobnym poziomie to chciało się je robić, bo wszystkie inne elementy gameplayu wynagradzały ich drewnianość. Tutaj?

 

No zrobiłem parę i :olo: Nawet nie będę się o nich rozpisywać - szkoda mojego czasu.

 

Reasumując Xeno 2 po tych 7-10h to taka giereczka na 8 max 8+

- Zajebista muzyka, naprawdę topowy soundtrack

- Fajna główna historia

- Mimo wszystko satysfakcjonująca walka, w którą idzie się mocno wkręcić

- Niektórych bohaterów da się polubić

- Rozwój postaci, Blejdów i wszystkiego z tym związane

- Niektóre miejscówki są klimatyczne

- Dobrze zrealizowane przerywniki fabularne

 

Na minus

- Side questy.... mogłoby ich nie być

- To jak ta gra działa (spadki fpsów, ciągle poszarpane krawędzie + w docku to jest istny horror xD)

- Chaos na początku gry, chujowy tutotrial.

- Gra IMO gorsza od Xeno 1 i X.

 

 

obrazki dodatkowe z dupy

VnztJZW.jpg

5VsLRmi.jpg

UPg2L3M.jpg


  • 4

#705 Schrodinger Napisany 07 stycznia 2019 - 19:44

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Gierka w trybie handheld nadal śmiga w 320x200?
  • 0

#706 Starh Napisany 07 stycznia 2019 - 19:45

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Gierka w trybie handheld nadal śmiga w 320x200?

 

Jak patrzysz na samą grę na ekraniku to nawet ok to wygląda, ale screenshoty to rozpikselowane gówno xD


  • 0

#707 BeSOS Napisany 07 stycznia 2019 - 20:59

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ogólnie się zgadzam. Połowę ekipy bym uśmiercił.
Ale od cycków Pyry to ty się odpierdol!!!!!!
  • 0

#708 lukaszSA Napisany 07 stycznia 2019 - 21:15

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:
No tak. Są cycki zamiast jakiegoś mięśniaka i od razu narzekają :cf:
  • 0

#709 BeSOS Napisany 07 stycznia 2019 - 21:19

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
To Starh to co się Dziwisz :cf:
  • 0

#710 Mateo Napisany 08 stycznia 2019 - 10:02

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 123 Postów:
Ja się odrazu zabieram za dodatek po OT. :D
  • 0

#711 Mateo Napisany 24 marca 2019 - 20:00

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 123 Postów:
Troche już pograłem w Torne i wiem jedno. Jeszcze więcej miodu wypływa z tej gry w dodatku. W zupełności taki styl i charakter gry mi odpowiada. Polecam każdemu fanowi jRPG, zdecydowanie warto poznać ten świat i zanurzyć się w tą przygodę.
  • 0

#712 Schrodinger Napisany 07 września 2020 - 22:59

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

 

:banderas:


  • 0

#713 lukaszSA Napisany 08 września 2020 - 08:59

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:
Dopiero tu? Ło panie
  • 0

#714 Schrodinger Napisany 08 września 2020 - 22:00

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

6-7 rozdział chyba 

 

kawałek teraz mi się wkręcił po prostu


Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 08 września 2020 - 22:00

  • 0

#715 Schrodinger Napisany 14 października 2020 - 01:19

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

Skończone w końcu :olo: więc zostawie i tu ślad 

 

8tGY44V.jpg


  • 1

#716 Kazuo Napisany 20 listopada 2022 - 23:06

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Ale ta gra ma tragiczny początek. Pierwsza lokacja pełna gównianych questów, kiepska nawigacja, długo otwierające się menusy... i ten dubbing :olo: dojrzałe brytyjskie głosy kompletnie nie pasują do anime-ryjców dziesięcioletnich bohaterów. Da się coś z tym zrobić poza wyciszeniem telewizora albo wyłączeniem konsoli? Walki też mnie póki co nie porywają, niesamowicie ślamazarne to wszystko. No, ale wierzę, że moi przyjaciele z forum by nie nie okłamali, że to słaba gra, więc na pewno jeszcze się rozkręci! 


  • 0

#717 Tawotnica Napisany 20 listopada 2022 - 23:23

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

Da się coś z tym zrobić poza wyciszeniem telewizora albo wyłączeniem konsoli?


zmienić na japoński?
  • 0

#718 Kazuo Napisany 20 listopada 2022 - 23:29

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

No właśnie nie widzę takiej możliwości w opcjach  :?

 

e: ok, widzę że muszę ściągnąć dlc z japońskimi głosami


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 20 listopada 2022 - 23:31

  • 0

#719 Tawotnica Napisany 20 listopada 2022 - 23:32

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
to ściągnij language pack z eshopu, jest darmowym DLC
  • 1

#720 Danteusz Napisany 21 listopada 2022 - 10:47

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

Da się coś z tym zrobić poza wyciszeniem telewizora albo wyłączeniem konsoli?

zmienić na japoński?
Miałem taki sam pomysł w XC DE, ale podczas walki tak często drą ryja że nie wytrzymałem i wróciłem do angielskiego
  • 0



Inne z tagami: