Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odin Sphere


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
139 odpowiedzi na ten temat

#31 baudolino Napisany 20 kwietnia 2007 - 08:04

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
ludzie, co się dzieje - kolejna japońska popierdółka od Vanilla Ware trafi do USA! :) tym razam chodzi o strategię czasu rzeczywistego - GrimGrimoire. filmik z gameplay'em, krótki hands-on i masę screenów możecie sprawdzić na na gs.com - http://www.gamespot....e;picks;title;4 .
  • 0

#32 Władek Napisany 20 kwietnia 2007 - 14:04

Władek

    Mega Man

  • Narybek
  • 104 Postów:
Trailer: http://www.gametrail...age.php?id=4622


Konkretnie polecam OS - Japanese Trailer ( utwór muzyczny jest niezły ), pozostałe trailery są takie same i to ten sam filmik który wcześniej zamieścił Baud.

BTW Odin Sphere wygląda bardzo podobnie do Princess Crown :


Princess Crown wygląda świetnie, bardzo przypomina VP i LoM. Tylko szkoda, że gra nie ukazała się po angielsku, mogli chociaż wydać na zachodzie wersie na PSP.

udzie, co się dzieje - kolejna japońska popierdółka od Vanilla Ware trafi do USA! :) tym razam chodzi o strategię czasu rzeczywistego - GrimGrimoire. filmik z gameplay'em, krótki hands-on i masę screenów możecie sprawdzić na na gs.com - http://www.gamespot....e;picks;title;4 .




Może i popierdółka, ale na pewno cieszy fakt, że opuści granice Japonii. Nadal nie mogę odżałować, że Namco X Capcom i Front Mission 5 nie zostały wydane po angielsku. :sciana:
  • 0

#33 Kyo Napisany 20 kwietnia 2007 - 22:25

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

ludzie, co się dzieje - kolejna japońska popierdółka od Vanilla Ware trafi do USA! tym razam chodzi o strategię czasu rzeczywistego - GrimGrimoire. filmik z gameplay'em, krótki hands-on i masę screenów możecie sprawdzić na na gs.com


Wczoraj to zupełnie przypadkiem znalazłem. Ciekawie to się zapowiada ;) .

Princess Crown wygląda świetnie, bardzo przypomina VP i LoM. Tylko szkoda, że gra nie ukazała się po angielsku, mogli chociaż wydać na zachodzie wersie na PSP.


Pewnie, że wygląda świetnie. I mi również żal, że gra się w poza Japonią nie ukazała, choćby na PSP, do którego mam niemal stały dostęp....

Może i popierdółka, ale na pewno cieszy fakt, że opuści granice Japonii.


Jeszcze tylko jakby znalazł się jakiś dobry dystrybutor, który by te gry sprowadził na stary kontynent.... :(
  • 0

#34 baudolino Napisany 23 maja 2007 - 20:48

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
gamespot.com daje 7.6 - http://www.gamespot.... ... ary;review

The Good: Beautifully detailed artwork; compelling story and interesting characters; item collection and creation system adds a bit of depth to the game; great music and good voice work; lengthy campaign with multiple playable characters.

The Bad: Crippling slowdown kills some of the most exciting moments in the game; frequent load times; excessive inventory management.


średnia na gamerankings wynosi 83%: http://www.gameranki...ges2/936463.asp [rzućcie okiem na ocenę rpgfan.]

jest bardzo dobrze, ale od razu widać, że to gra wyłącznie dla fanów gatunku - stąd tak duże różnice w ocenach.
  • 0

#35 Kyo Napisany 23 maja 2007 - 21:34

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

średnia na gamerankings wynosi 83%: http://www.gameranki...ges2/936463.asp [rzućcie okiem na ocenę rpgfan.]


RPGFan wszystkim RPG'om zawyża oceny ;) . Ale to fajna stronka i jeśli się nastawić na ich "tok myślenia", to co do większości ocen można się z nimi zgodzić.

jest bardzo dobrze, ale od razu widać, że to gra wyłącznie dla fanów gatunku - stąd tak duże różnice w ocenach.


Też tak sądzę. Chciałbym bardzo sprawdzić tę grę. Trzeba będzie jednak przerobić sobie do tego konsolę i sprowadzić grę z USA........
  • 0

#36 Balth Napisany 23 maja 2007 - 21:53

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
No to jestem zadowolony. Czekam na PALa :D Widzę, że jest na co. Pewnie niedługo pojawią się również pierwsze playtesty osób z forum.
  • 0

#37 baudolino Napisany 23 maja 2007 - 22:11

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

Pewnie niedługo pojawią się również pierwsze playtesty osób z forum.

oby. ja sam zagram w OS najwcześniej w lipcu...
  • 0

#38 Władek Napisany 26 maja 2007 - 13:07

Władek

    Mega Man

  • Narybek
  • 104 Postów:
Dwie recenzje:

GemeTrailers:

http://www.gametrail...age.php?id=4622

IGN:

http://ps2.ign.com/a...1/791756p1.html

Sądząc po wysokich ocenach dla Odin Sphere, wygląda na to, że Vanillaware dostarczył bardzo dobrego RPG-a. Tylko jak zwykle nie wiadomo, czy gra zostanie wydana w Europie. :/
  • 0

#39 Gość__* Napisany 03 czerwca 2007 - 07:58

Gość__*
  • Goście
Recka mnie urzekła, chcę w to zagrać. Co za grafa :ninja: Obowiązkowy zakup i basta

Wiadomo coś kiedy gra wyjdzie u nas. W USA pojawiła się 22 maja czyli tydzień po japońskiej premierze ale o europejskiej nic nie słyszałem.
  • 0

#40 baudolino Napisany 03 czerwca 2007 - 08:31

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

Wiadomo coś kiedy gra wyjdzie u nas.

:lol:

[moderacjo, wybacz!]
  • 0

#41 Sylvan Wielki Napisany 06 czerwca 2007 - 01:33

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:
Oprawa urzeka jak mało co . Jakiś czas temu GoW II wbił spartańską włócznię w oczodoły graczy za sprawą oprawy a teraz OS :skacze: Aż człowiek pragnie nowej Castlevani w TAKIM wydaniu . :jeee:
  • 0

#42 Kradz!ej Napisany 09 czerwca 2007 - 13:12

Kradz!ej

    Pikachu

  • Narybek
  • 68 Postów:
Widziałem video review na GameTrailers i powiem, że Odin Sphere to jest COŚ. Cudowna grafika 2D, akcja, ciekawa fabuła... same plusy xD
Szkoda, że nie mam PS2 :( Tylko bym grał i grał :jeee:
  • 0

#43 Gość__* Napisany 10 czerwca 2007 - 19:34

Gość__*
  • Goście
No co baudulinho Valyrie Priofile 2 jednak u nas wyjdzie więc może OS też
  • 0

#44 Sylvan Wielki Napisany 10 czerwca 2007 - 22:14

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:
Czemu by miała nie wyjść. Zawsze pozostaje import, tym bardziej iż gra zapowiada się na fantastyczna pozycję :ninjadance: No i ta prześliczna oprawa graficzna :^^:
  • 0

#45 Gość__* Napisany 10 czerwca 2007 - 22:18

Gość__*
  • Goście
chyba wiem czemu, bo nikomu nie będzie sie chciało tego sporowadzac bo to nie jest gra SE tylko firmy znacznie mniejszej, pozatym ile rgp wychodzi w usa a w europie?
  • 0

#46 Pico Napisany 17 czerwca 2007 - 15:33

Pico

  • Forumowicze
  • 10 688 Postów:
Grałem. Pierwszy akcik, 8min. Ciekawie się zapowiada, system walk fajny ^^. Ale wątpię bym przysiedział przy tym obecnie dłużej, chociaż kto wie..
  • 0

#47 Gość__* Napisany 17 czerwca 2007 - 18:55

Gość__*
  • Goście

Zawsze pozostaje import,

Skąd :?: Chyba nie bardzo mam taką mozliwość. :sciana:
  • 0

#48 Pico Napisany 19 czerwca 2007 - 23:55

Pico

  • Forumowicze
  • 10 688 Postów:
Przeszedłem pierwszy dział trochę się szwendając po kilka razy tu i tam.. Zajął mi ponad godzinę.
Graficznie jest obłędnie ładnie, system itemów/walki/rozwiązań jest bardzo fajny, intuicyjny, a strona audio jest naprawdę spoko, bez większych zachwytów.
To wszystko po godzince grania. Mam tylko jedną uwagę. Oby nie wkradała się rutyna .___. Ale mam nadzieję, że będzie dobrze. Jeszcze mnie od konsoli nie odrzuciła, więc jest ok ^^
  • 0

#49 Sylvan Wielki Napisany 04 lipca 2007 - 12:49

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:

Grałem. Pierwszy akcik, 8min. Ciekawie się zapowiada, system walk fajny ^^. Ale wątpię bym przysiedział przy tym obecnie dłużej, chociaż kto wie..


No co ty. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Goraco polecam. Aktualnie jestem juz po i muszę stwierdzić tyle - :jeee: Teraz tylko czekać na Castlevanie na tym silniku :spoko:
  • 0

#50 Lady Luck Napisany 04 lipca 2007 - 18:42

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
Zaczęłam grać- kapitalnie!
Design totalnie oldschoolowy, klimaty również; kolorowo i milusińsko :P
Wreszcie uwolnię się od klątwy Bombermana XD
  • 0

#51 Gość__* Napisany 04 lipca 2007 - 18:57

Gość__*
  • Goście

Zawsze pozostaje import,

Skąd :?: Chyba nie bardzo mam taką mozliwość. :sciana:


http://www.allegro.p... ... c_yu_.html

:^^:
  • 0

#52 Scorpio Napisany 05 lipca 2007 - 10:31

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Przyznaję ...

Na razie grałem jakąś godzinę, ale gra robi przepiękne wrażenie. Co prawda mega-patetyczna scena z siostrą na początku raczej nie wciąga (cóż, na początek taka scena ... jak jeszcze w klimat nie wkręcony człowiek ...), ale dalej nieźle.

Dobry, prosty acz dający wiele możliwości system walki. Design zbijający w ziemię (jak się widzi te postacie ... no i z LL wypatrzyliśmy handlarza zanim okazało się, że to handlarz. Tak stereotypowy był po prostu, że nawet przedstawienia nie potrzebował :P). Ładna ścieżka dialogowa (możliwość wyboru japońskiej ... yes, yes, yes).

Na razie tyle. Milusia gra :D
  • 0

#53 Sylvan Wielki Napisany 05 lipca 2007 - 14:03

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:

Przyznaję ...

Na razie grałem jakąś godzinę, ale gra robi przepiękne wrażenie.

:jeee:

Ja zacytuje mego dobrego kolegę :

"Odin Sphere, to Ferrari wśród rpegów 2d" :D
  • 0

#54 Scorpio Napisany 14 lipca 2007 - 07:53

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
W temacie o Persona 3 padło, że Odin Sphere pojawi się w Europie :) I fajnie. Może w końcu nie będziemy już traktowani tylko jako rynek dla top-tierów pod względem reklam, a i takie pozycje zaczną się ukazywać. Miło. Co najmniej ...

A Odin Sphere tyle uczynił swym jestestwem i całoksztaltem, że postanowiłem odłożyć zakupionego FFXII do czasu ukończenia dzieła Atlusa. No ... zbrało sie na to również chęć pogrania na razie w lżejsze, i mniej pochłaniające pozycje (bo wiem już, że FFXII to będzie najprawdopodobniej ostatni moloch na PS2), ale i tak. Milusie, uroczusie i słodkusie 2D gości obecnie na ekranie TVka :D
  • 0

#55 Lady Luck Napisany 15 lipca 2007 - 11:09

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
Ta gra podoba mi się coraz bardziej (chociaż loadingi wkurzające, szczególnie te w Pooka Village :/ ). Muzyka (mapa świata albo strona tytułowa *__* ), grafika (postacie, tła *__* ), system.... No i historia. Jeszcze nie skończyłam scenariusza Gwen [hide]Oswalda ciachnął Death Messanger :cry: [/hide] ale nie mogę się doczekać już reszty :^^:
  • 0

#56 Kyo Napisany 15 lipca 2007 - 11:30

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

W temacie o Persona 3 padło, że Odin Sphere pojawi się w Europie I fajnie. Może w końcu nie będziemy już traktowani tylko jako rynek dla top-tierów pod względem reklam, a i takie pozycje zaczną się ukazywać. Miło. Co najmniej ...


Jeśli chodzi o PS2, większość świetnych jRPGów wyszła w EU (z wyjątkiem Xenosagi i Suikodena III), więc aż tak źle traktowani nie byliśmy :P .

Szkoda, że nieznana jest jeszcze data wydania Odin Sphere u nas...
  • 0

#57 Balth Napisany 15 lipca 2007 - 13:00

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
Ani nie wiadomo czy to info pewne. Jak by nie było - must have jak dla mnie. PS2 jeszcze będzie miało długie życie pod moim TV.
  • 0

#58 Lady Luck Napisany 15 lipca 2007 - 15:03

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
Myślicie, że w wersji PAL gra nie będzie tak zwalniała?
Matko jedyna, jestem przy BOSSie, który namnaża sobie kolesi od groma i jeszcze trochę, a Czarnula nie nadąża chyba z tym wszystkim i muli niemiłosiernie; po prostu męczy samo patrzenie na to, a co dopiero granie... :/
  • 0

#59 Gość__* Napisany 15 lipca 2007 - 15:17

Gość__*
  • Goście

Myślicie, że w wersji PAL gra nie będzie tak zwalniała?

Możliwe, że będzie jeszcze gorzej (jeśli nie dadzą przełącznika na 60 Hz) - lepiej na pewno nie będzie, gdyż - jak sama zauważyłaś - PS2 po prostu nie wyrabia z Odin Sphere.
  • 0

#60 Lady Luck Napisany 17 lipca 2007 - 17:47

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
Rany... :trup:
Problem można rozwiązać zmniejszając liczbę przeciwników, przez których konsola zwalnia, a tym, którzy zostają zwyczajnie zwiększych HP (ci, o których myślę, to typowe "przeszkadzacze", które padają po jednym machnięciu bronią, ale właśnie ich ilość sprawia, że gra niemiłosiernie muli)

BTW- te loga są zbyt podobne :cooo: :P

http://www.gamefaqs.... ... ?box=81618
http://image.com.com... ... _front.jpg
  • 0