Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kirby: Star Allies

Switch Nintendo

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
61 odpowiedzi na ten temat

#31 Ryan Napisany 05 marca 2018 - 09:25

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Ja już mam wszystkie. ;)

Ekran był za mały, ale sam gameplay jest miodny i bezstresowy, potwierdzam.
  • 0

#32 Zawiej77 Napisany 14 marca 2018 - 21:04

Zawiej77

    Pikachu

  • Narybek
  • 86 Postów:

Nowy Kirby tak bardzo nikogo, że nikt nie napisał o reckach  :reggie:

Na metacritic średnia 74

Poniżej przegląd ocen skopiowany z Reddit.

English

Non-English


  • 0

#33 Tawotnica Napisany 14 marca 2018 - 21:51

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
Recki nikogo. Ja w piątek rano biegnę po swój egzemplarz :)
  • 0

#34 BeSOS Napisany 15 marca 2018 - 09:33

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Tak bardzo nikogo.
  • 0

#35 cybercotlet Napisany 15 marca 2018 - 18:11

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 603 Postów:

Recki nikogo. Ja już też zamówiłem :banderas:


  • 0

#36 lukaszSA Napisany 16 marca 2018 - 10:39

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:


  • 0

#37 Tawotnica Napisany 16 marca 2018 - 21:52

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

S-skończyłem!  :blush:

 

zmzVdg8.jpg

 

39 plansz, jakieś 7h. To jest Kirby's Adventure Wii 2. Od grafiki, przez muzę po konstrukcję poziomów. Różnica jest taka, że przechodząc samemu ma się trzech ziutków CPU zawsze pod ręką i omg jacy oni są przydatni. 

 

Przede wszystkim można wskoczyć na kogokolwiek z drużyny trzymając strzałkę w dół. Przeszkadza jakiś ogniowy przecwnik? Wsiadaj na bałwanka i siej spustoszenie! Chcesz pograć Dedede albo Meta Knightem? Nic prostszego, będą nosili Kirbiego na plecach. 

 

Łączenie ataków jest podobne do Kirby 64, z tym że zamiast wsysać dwie gwiazdki na raz można łączyć dowolnie elementy z mieczem, jojo, ninja etc. Jest parę przeciwników, którzy mają swoje unikatowe umiejętności jak chrabąszcz, który rzuca przyjaciółmi rozwalając skały, ale główny gimmick obraca się dookoła słabości do danego elementu i wykorzystania np. prądu bądź ognia w celu uruchomieniu jakiejś armatki czy drzwi. 

 

Do tego dochodzą 4playerowe transformacje, które pokazywali na trailerach (jedną z nich dali w demku). To mi się najbardziej kojarzy z Adventure Wii, bo w podobny sposób ucieka się pod koniec niektórych poziomów, a łączone ataki są przepakowane niczym super inhale. 

 

Tak jak na Kirbiego przystało są świetnie zaimplementowane fragmenty shoot 'em up, ale bossowie poza ostatnim pozostawiają trochę do życzenia i są recyclingowani w ostatnim świecie. Nie jest to poziom Triple Deluxe czy Robobot, ale szczególnie w co-opie to śliczny i odstresowujący platformer, który wciąga jak diabli. 

 

Na plus, że poza Dream Landem jest dość kosmicznie i nie ma tradycyjnej struktury plansz las-plaża-wulkan-zamek, ale dla weteranów różowego bloba to wciąż nic nowego, bo gdzieśtam w serii każdy z pomysłów już się powtarzał. 

 

Gierka na TV wygląda cudnie, w trybie handheld ma mocno wyprane kolory. 

 

Po przejściu odblokowują się dwa dodatkowe tryby, ale nie liczyłbym na żaden hardcore jak na 3DSa - to gra nastawiona na multi 4p i poziom trudności to odzwierciedla. Kończąc story miałem nafarmioone 103 żyć :olo: zginąłem może 3-4 razy przypadkiem wpadając w przepaść tocząc się 4-playerową kulką i ze dwa ostatnich bossach. Tak jak się można było spodziewać end-boss to jedyny skok w poziomie trudności przez całą grę, ale jak na Kirbiego przystało robi się prze-prze-epicko: 

 

Spoiler

 

Ode mnie mocne 7/10. Dla Kirby-świeżaków (pozdro lukaszasa!) będzie więcej, bo ich endgame zaskoczy. 

 

Kirby <3

 

 


  • 7

#38 lukaszSA Napisany 17 marca 2018 - 01:39

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:
Oho. Zostałem wezwany więc muszę kupić
  • 0

#39 cybercotlet Napisany 17 marca 2018 - 11:56

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 603 Postów:
What? Być nintendozjebem a nie zagrać nigdy w Kirbiego to tak jak być beergeekiem i nigdy nie pić ataku chmielu - niby można ale w sumie to wstyd
  • 0

#40 lukaszSA Napisany 18 marca 2018 - 10:49

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

:sadcf:

 

Swoją drogą to czy ja dobrze widzę, że amerykańska wersja nie ma na okładce Kirbiego ze złymi oczami? Co to za zmiana?


  • 0

#41 Tawotnica Napisany 18 marca 2018 - 10:57

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

Super Star, 64, Epic Yarn czy Rainbow Curse też nie miały. 


  • 0

#42 cybercotlet Napisany 19 marca 2018 - 10:44

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 603 Postów:

Gdzie na tej okladce jest kirby z zlymi oczami?


  • 0

#43 Tawotnica Napisany 19 marca 2018 - 11:00

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
@Cotlet, właśnie w tym rzecz, że nie ma.

z innej mańki: Kirby w UK nie ma powodów by patrzeć złymi oczami, Star Allies jest najszybciej sprzedającą się odsłoną u wyspiarzy"

https://www.gamesind...-after-10-years

Down at No.2 is a new Nintendo Switch release in the form of Kirby Star Allies. It's actually the fastest-selling boxed Kirby game released ever, and there have been 19 Kirby retail titles since 1996.

Previously, the highest charting Kirby games was Kirby Triple Deluxe (2014) on 3DS and Kirby: Planet Robot (2015) also on 3DS. Both games reached 15th place. The series has been gradually increasing in popularity, although the demand for new Switch products - coupled with a quiet release week - are two big reasons Star Allies has appeared so highly this week.


to dobrze rokuje na sprzedaż w innych regionach, bo UK tradycyjnie nie jest najmocniejszym rynkiem Nintendo. Tyle na temat 'Kirby nikogo'. :reggie:
  • 0

#44 Zawiej77 Napisany 19 marca 2018 - 12:46

Zawiej77

    Pikachu

  • Narybek
  • 86 Postów:

Bardzo dobrze, że "Kirby nikogo" się nie sprawdziło. Gram od soboty i jest dobrze, przełączanie umiejętności trochę chaotyczne, ale do ogarnięcia.


  • 0

#45 funditto Napisany 19 marca 2018 - 12:48

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Z tego co widziałem to wyniki w Japonii też przekroczyły oczekiwania. Pewnie przy ogłaszaniu wyników rocznych 26 kwietnia okaże się, że Kirby już poszedł w dwóch milionach
  • 0

#46 lukaszSA Napisany 19 marca 2018 - 12:49

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Kirby ma bardzo stabilną sprzedaż. Zaskoczeni są tylko ci, co nie mają pojęcia o czym mówią. 

 

A że Switch sam w sobie jest dużym sukcesem to wynik Kirbusia może być tylko jeszcze lepszy niż zazwczaj.


  • 0

#47 BeSOS Napisany 19 marca 2018 - 13:25

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Na mój hajs nie mają co liczyć.
  • 0

#48 Godot Napisany 20 marca 2018 - 08:51

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:

Na mój hajs nie mają co liczyć.


Na następcy Switcha będziesz żebrał o port
  • 0

#49 Kaxi Napisany 20 marca 2018 - 09:08

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

 

Na mój hajs nie mają co liczyć.


Na następcy Switcha będziesz żebrał o port

 

 

Następca będzie wstecznie kompatybilny ;)


  • 0

#50 lukaszSA Napisany 20 marca 2018 - 12:26

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

:please: 

 

L7oFglf.jpg


  • 0

#51 Tawotnica Napisany 21 marca 2018 - 08:37

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

Za tydzień darmowy update dodający Ricka, Kine i Coo:

 

 

:zakochany:

 

nostalgia, hell of a drug. 


  • 0

#52 BeSOS Napisany 21 marca 2018 - 09:21

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ale sreg ma słodki ból dupy że gram w porty na Switchu :lol:
FYI, jak coś było kupa na WiiU nie zagram w to również na Swiczu. A to że samo WiiU ssalo pale to inna kwestia, wstyd byłoby mi to w domu trzymać, tylko ty zabierales do samolotu wmawiając sobie że grasz na Switchu.

:lol2:
  • 0

#53 Godot Napisany 21 marca 2018 - 11:27

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:

Ale sreg ma słodki ból dupy że gram w porty na Switchu :lol:
FYI, jak coś było kupa na WiiU nie zagram w to również na Swiczu. A to że samo WiiU ssalo pale to inna kwestia, wstyd byłoby mi to w domu trzymać, tylko ty zabierales do samolotu wmawiając sobie że grasz na Switchu.

:lol2:


Słodkie jest to jak żebrzesz o porty gierek które normalni gracze ograli x lat temu. Nie wspomnę, że płacisz za nie pełną cenę :lol2:
  • 0

#54 Schrodinger Napisany 21 marca 2018 - 11:54

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

Dobra, a teraz skończcie bo kotlecik się zagotował i chce Wam specjalne wątki zakładać do masowania. 


  • 0

#55 Godot Napisany 21 marca 2018 - 11:56

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Tak tak TAK :zakochany:
  • 0

#56 cybercotlet Napisany 21 marca 2018 - 11:56

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 603 Postów:

Jakbym Ci w twoim ukochanym Destiny i Fortnite srał postami które nikogo też byś się gotował więc nie fikaj!


  • 0

#57 lukaszSA Napisany 27 marca 2018 - 21:01

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Ależ ta gra jest słodziutka. Chyba muszę jakieś mocno goryczkowe piwo kupić, bo tak na sucho mogę nie dać rady :olo:

 

Przyjaciele, jak w życiu tylko tu przeszkadzają. Nie ogarniam co tu się dzieje :sadcf: Łączenie mocy czy samo ich zdobywanie jest trochę chaotyczne.

 

A. CGI w intro wyglądało zajebiście. Można sobie pomarzyć, jakby wyglądał Kirbuś na konsoli o mocy bestii


  • 0

#58 funditto Napisany 27 marca 2018 - 21:23

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Oj jakby Nintendo zrobiło platformer 2D z grafiką na poziomie Ori - ale to byłaby miazga !
  • 0

#59 Zawiej77 Napisany 02 kwietnia 2018 - 18:54

Zawiej77

    Pikachu

  • Narybek
  • 86 Postów:

Skończyłem Kirby'ego, całość z dzieciakiem w coopie. Co tam się dzieje na końcu  :bowdown:


  • 0

#60 lukaszSA Napisany 02 kwietnia 2018 - 19:47

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Ta gra jest tak słodziutka, że normalnie nie wyrabiam. Jak ktoś ma gówniaka to pewnie będzie zachwycony Kirbusiem.

 

Od soboty doszedłem już z 1 do 4 świata. Fajne to i ładne. Ale na więcej niż 7/10 nie zasługuje i żadne przeurocze Friend Trainy tego nie zmienią


  • 0



Inne z tagami: