Skocz do zawartości

Zdjęcie

Karczma pod upadłym aniołem


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
243 odpowiedzi na ten temat

#1 baudolino Napisany 02 maja 2007 - 09:57

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
zauważyłem, że ostatnio często dochodzi do tego, że rozmowa o jednym z Megatenów przechodzi frywolnie w rozważania na temat serii w ogóle. pomyślałem więc, że warto by założyć temat, którego racją bytu będzie idea dyskutowania o tej kolosalnej przecież serii Atlusa w każdym możliwym aspekcie.

na dobry początek chciałabym zadać proste, acz, IMHO, ciekawe pytanie: w jaki sposób dowiedzieliście się o Megatenach i co sprawiło, że seria ta zawładnęła Waszymi umysłami? ;P
  • 0

#2 Balth Napisany 02 maja 2007 - 10:03

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
Szukałem jakiegoś jrpga co by sobie kupić, przeglądałem screeny i trailery różnych gier, szczególnie zainteresowało mnie LC, poczytałem kilka recenzji i w ogóle. Chciałem kupić ale niestety wtedy nie mogłem nigdzie dostać LC więc zaopatrzyłem się w Disgaeę [nie żałuje mimo wszystko bo też świetny tytuł]. Przez ten czas wyszedł pierwsz DDS który również ogromnie mi się spodobał. W wakacje zamówiłem oba tytuły i kompletnie mnie pochłoneła ta odmienność serwowana przez twórców, wspaniała muzyka, fabuła, klimat, demony... wszystko w tej serii jest naj jak dla mnie.
  • 0

#3 Kyo Napisany 02 maja 2007 - 10:42

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Najpierw recenzja w N+. "O, kolejny fajny jRPG, którego nie wydadzą w Europie...". Pewnego razu przychodzę ze znajomymi do Empiku, patrzę - tam SMT:LC na półce! Już miałem wyciągać portfel, kiedy nagle kumpel ubiegł mnie i sam pobiegł z jednym egzemplarzem do kasy. Pomyślałem "skoro mogę pożyczyć, to po co kupować...". Potem, wskutek pewnych zdarzeń, kumpel był zmuszony sprzedać m.in. Nocturne, z którym zwrócił się do mnie. "150 zł i twoje", "Goń się, w Ultimie jest za dziewięć dych", "No dobra, niech będzie 50". Najlepsza "transakcja" jakiej dokonałem w życiu, przynajmniej jesli chodzi o sprawy okołogrowe :ninja: .

kompletnie mnie pochłoneła ta odmienność serwowana przez twórców, wspaniała muzyka, fabuła, klimat, demony... wszystko w tej serii jest naj jak dla mnie.


Podpisuję się pod tym :ninja: ! Dodam tylko, że nie byłem na tą grę tak nahype'owany początkowo, ale tylko jak włożyłem ją do czytnika swojej konsoli to.... :ninja:
  • 0

#4 vagrant3 Napisany 02 maja 2007 - 16:02

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

Najpierw recenzja w N+. "O, kolejny fajny jRPG, którego nie wydadzą w Europie...". Pewnego razu przychodzę ze znajomymi do Empiku, patrzę - tam SMT:LC na półce!

Ja dokładnie tak samo, tylko, że zdziwiłem się wydaniem PALowskim LC wchodząc na stronę Ultimy. Co prawda nie miałem wtedy kasy, ale wiedziałem przynajmniej, że na naszym rynku pojawił się wreszcie eRPeG prawdopodobnie zrywający beret. Na jakiś czas zapomniałem o grze ( :oops: ), ale jesienią zeszłego roku w Robsonie znalazłem LC w grach używanych za 30zł o_O Podskoczyłem do sklepu obejrzeć egzemplarz (a nie ukrywam spodziewałem się mocno zużytej wersji)... Gra była prawie nowa, ale w Robsonie słabo znają się na grach, więc zapewne myśleli, że to jakiś crap ;] Później tylko czekałem na odpowiedni moment do zagłębienia się w ten tytuł... Wierzę, że a inne pozycje z serii również przyjdzie pora, ale nie spiesze się ;)
  • 0

#5 baudolino Napisany 05 maja 2007 - 11:30

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
czytając pewne znane forum fanów serii Megaten, natrafiłem na taką oto wypowiedź:

Digital Devil Saga, both of them, are mediocre. Shin Megami Tensei 3 isn't all that good, either. You're better off just playing Shin Megami Tensei 1 and 2. They're much better. And they don't have Hikawa, Dante, or Argilla.

na początku pomyślałem - co za ku... eee... co za debil, ale po namyśle kilkuminutowym doszedłem do wniosku, że koleś w sumie nie pieprzy głupot... nowe, peesedwójkowe Megateny mogą się bardzo podobać, ale jeśli porównać je z poprzednimi (głównie właśnie z SMT I i II), to, damn, trzeba przyznać, że autor cytowanej powyżej wypowiedzi ma sporo racji...

czy to nie smutne, że Megateny od czasów SNES-a są coraz mniej złożone, tak jakby gracze robili się coraz głupsi...?
  • 0

#6 Kyo Napisany 05 maja 2007 - 11:41

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Większość fanów SMT z tego co ja zaobserwowałem stawia SMT w takiej kolejności - SMT1, SMT3, na końcu SMT2. Pewnie jakbym przeszedł wszystkie części, to bym uważał tak samo (wnioskując po pierwszych wrażeniach z SMT1 i 2).

Rzeczywiście SMT3 nie jest aż tak rozbudowany, jak SMT1, choć z drugiej strony porównać Nocturne do innych jRPG ostatnich lat i wychodzi kawał naprawdę DUŻEJ i skomplikowanej gry.

Ja się nie zgadzam w większości z tym co ten gość napisał (choć ziarenko prawdy w tym jest). Zwłaszcza, że DDS'y są "mediocre" :P . A to ostatnie zdanie to przecie kpina i maksymalnie subiektywna, hm, opinia? Nawiasem mówiąc, ja z kolei uważam Argillę za bardzo fajną postać... :P
  • 0

#7 baudolino Napisany 05 maja 2007 - 11:52

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

Większość fanów SMT z tego co ja zaobserwowałem stawia SMT w takiej kolejności - SMT1, SMT3, na końcu SMT2.

a z tego, co ja zaobserwowałem, SMT III jest często na końcu, a SMT II plasuje się czasami na początku takich fanowskich rankingów. :hmmm:

Ja się nie zgadzam w większości z tym co ten gość napisał (choć ziarenko prawdy w tym jest). Zwłaszcza, że DDS'y są "mediocre" :P .

jak już chyb a pisałem, DDS-y są cool, ale czy aby na pewno R&D1 nie zawiedli nimi oczekiwań fanów? ta odnoga serii miała być nieziemsko wyrąbana, a tak naprawdę stoi w cieniu Person i głównej linii SMT...

A to ostatnie zdanie to przecie kpina i maksymalnie subiektywna, hm, opinia?

może i tak, ale wsadzenie Dantego było naprawdę nędznym pomysłem; uważam, że nie pasuje on do tej gry. oczywiście, to tylko moja maksymalnie subiektywna opinia.

anyway, nie poświęciłem SMT I i II zbyt dużo czasu, ale jedno i tak jest dla mnie oczywiste: te gry są bardziej rozbudowane, niż SMT III.

Nawiasem mówiąc, ja uważam Argillę za bardzo fajną postać...

heh, nie zdążyłem jej jeszcze dobrze poznać, ale jak na razie nie lubię baby... ;P
  • 0

#8 Kyo Napisany 05 maja 2007 - 12:08

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

jak już chyb a pisałem, DDS-y są cool, ale czy aby na pewno R&D1 nie zawiedli nimi oczekiwań fanów? ta odnoga serii miała być nieziemsko wyrąbana, a tak naprawdę stoi w cieniu Person i głównej linii SMT...


Przyznam, że trochę się zawiodłem, gdyż spodziewałem się właśnie takiego "nieziemskiego wyrąbania" w stylu SMT III . Zobaczę jeszcze jak jest z DDS2...

anyway, nie poświęciłem SMT I i II zbyt dużo czasu, ale jedno i tak jest dla mnie oczywiste: te gry są bardziej rozbudowane, niż SMT III.


Tego nie da się zaprzeczyć. Fabularnie SMT I również uważam za lepsze od SMT III. Nie wiem, jak z SMT II - początek mnie niezbyt wciągnął, a z tego co czytałem, później wcale nie jest lepiej...

może i tak, ale wsadzenie Dantego było naprawdę nędznym pomysłem; uważam, że nie pasuje on do tej gry. oczywiście, to tylko moja maksymalnie subiektywna opinia.


Mnie on specjalnie nie przeszkadzał, zwłaszcza że jego rola w grze jest niewielka, żeby nie powiedzieć mikra (czego zresztą przyczepiali się niektórzy recenzenci :rower: ). Wrzucili go pewnie, żeby gra się lepiej sprzedała (i niby Kaneko jest wielkim fanem DMC), a i pewnie dopięli swego...

heh, nie zdążyłem jej jeszcze dobrze poznać, ale jak na razie nie lubię baby... ;P


Ja z kolei polubiłem każdą postać z Embryon'u :) (tylko Sera momentami grała mi na nerwach ... :/ ). Może na samym początku z nikim nie potrafiłem się za bardzo zżyć, ale to w sumie oczywiste, gdyż.... No, nie będę spoil'ował ;) .
  • 0

#9 baudolino Napisany 05 maja 2007 - 12:21

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

Przyznam, że trochę się zawiodłem, gdyż spodziewałem się właśnie takiego "nieziemskiego wyrąbania" w stylu SMT III . Zobaczę jeszcze jak jest z DDS2...

otóż to - dla SMT III byłem gotów olać wszystko, byle tylko zjechać na dno otchłani. ostateczni mi się to nie udało, ale to w tej chwili nieważne... ;f

anyway, z DDS tak nie mam - fajna oprawa, niby wyrąbany klimat i niezły system, ale po prostu nie ciągnie mnie do tej gry.

Tego nie da się zaprzeczyć. Fabularnie SMT I również uważam za lepsze od SMT III. Nie wiem, jak z SMT II - początek mnie niezbyt wciągnął, a z tego co czytałem, później wcale nie jest lepiej...

naprawdę nie wiem, skąd takie opinie na temat SMT II. sam czytałem kilka recek tej gry, w tym jedną wprost genialną na mobbygames, i ze wszystkich tych recek wynika, że gra rządzi właśnie fabułą... a poza tym [hide]Hijiri z SMT III to na 99% bohater SMT II właśnie - dla mnie to mocarny motyw.[/hide]

Mnie on specjalnie nie przeszkadzał, zwłaszcza że jego rola w grze jest niewielka, żeby nie powiedzieć mikra (czego zresztą przyczepiali się niektórzy recenzenci :rower: ). Wrzucili go pewnie, żeby gra się lepiej sprzedała (i niby Kaneko jest wielkim fanem DMC), a i pewnie im się udało...

a ja go właśnie nie mogłem zdzierżyć - pojawia się rzadko, ale gdy już się pojawia, sprawia wrażenie postaci wyciętej z młodzieżowego czasopisma, którą ktoś dokleił dla żartu do starego obrazu... a jeśli o motywy umieszczenia go w grze chodzi, to sam Kaneko twierdzi, że to nie on jest wielkim fanem Dantego - to jeden z jego podwładnych nim jest.

Może na początku się z nikim nie potrafiłem za bardzo zżyć, ale to w sumie oczywiste, gdyż.... No, nie będę spoil'ował ;) .

masz rację, bez spoilerów odnośnie DDS - cały czas liczę na to, że gra mnie wciągnie bez reszty, gdy już w nią zagram [na poważnie].
  • 0

#10 Kyo Napisany 05 maja 2007 - 12:57

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

otóż to - dla SMT III byłem gotów olać wszystko, byle tylko zjechać na dno otchłani. ostateczni mi się to nie udało, ale to w tej chwili nieważne... ;f

anyway, z DDS tak nie mam - fajna oprawa, niby wyrąbany klimat i niezły system, ale po prostu nie ciągnie mnie do tej gry.


Ja z kolei wciągnąłem się zaraz po pierwszym dungeon'ie. I to jak :ninja: . Niestety, mój entuzjazm podupadł po wejściu do ostatniego dungeon'a, ale to dlatego, gdyż spodziewałem się czegoś na miarę Wieży Kagutsuchi z SMT3........

naprawdę nie wiem, skąd takie opinie na temat SMT II. sam czytałem kilka recek tej gry, w tym jedną wprost genialną na mobbygames, i ze wszystkich tych recek wynika, że gra rządzi właśnie fabułą...


Ja się tego dowiadywałem głównie z różnych forum poświęconych SMT. Inna sprawa, że wiele z nich to mogły być skrajne opinie "bo mi coś nie przypasiło/mam zły dzień, to cała gra jest be"...

a poza tym ...........


Też tak sądzę :D .

Heh, chciałbym ukończyć SMT I i II, by samemu móc sobie wyrobić pełną opinię na ich temat... Tylko kiedy na to znaleźć czas...?

a jeśli o motywy umieszczenia go w grze chodzi, to sam Kaneko twierdzi, że to nie on jest wielkim fanem Dantego - to jeden z jego podwładnych nim jest.


Hm, my bad.
  • 0

#11 Balth Napisany 05 maja 2007 - 20:48

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
Nie grałem w SMT I i II, może i mają racje... no ale nie ma co ukrywać, że DDSy, SMTIII i na 99% Persona 3 to gry wybitne w porównaniu z innymi JRPGami na PS2 [mówiąc szczerze nie przychodzi mi na myśl, żadna lepsza pozycja w tej chwili].
A Argilla mi się bardzo podoba z wyglądu i charakteru :P Zupełne przeciwieństwo tego co się spodziewałem patrząc na screeny :hmmm:
  • 0

#12 baudolino Napisany 21 maja 2007 - 18:41

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
jak myślicie, doczekamy się w końcu tej fanowskiej lokalizacji P2: Tsumi*?

w temacie http://www.crosser.a... ... od 4 maja nie było odpowiedzi, a ostatnia, od twórcy tego projektu brzmi: "I'm still waiting for Tom, considering time is not a big problem to me." nie mam, oczywiście, za złe temu gościowi, że ma takie, a nie inne podejście - robi nam przecież łaskę, ale... :niepewny:

*odkryłem niedawno przez przypadek, że "grzech" nie jest dobrym odpowiednikiem japońskiego "tsumi". jak napisał w swym Zarysie dziejów religii w Japonii śp. prof. Wiesław Kotański, "tsumi to obciążenie, ładunek, przeciwieństwo rytualnego stanu czystości. Pojęcie najbliższe polskiemu terminowi skalanie, zmaza. Do tsumi Japończycy zaliczają m. in. wykroczenie przeciwko społeczeństwu, kazirodcze stosunki seksualne, stykanie się z trupami i krwią oraz to, co uważano za skutek napiętnowania przez siły nadprzyrodzone (np. albinizm, wrzody, narośle skórne, ukąszenie przez gady itp.). Do oczyszczenie z tego stanu skalania służyły: ablucja (musogi), egzorcyzm (harai) i abstynencja (imi)."
  • 0

#13 Gość__* Napisany 21 maja 2007 - 18:51

Gość__*
  • Goście

jak myślicie, doczekamy się w końcu tej fanowskiej lokalizacji P2: Tsumi*?

w temacie http://www.crosser.alterv...st=60�entry626 od 4 maja nie było odpowiedzi, a ostatnia, od twórcy tego projektu brzmi: "I'm still waiting for Tom, considering time is not a big problem to me." nie mam, oczywiście, za złe temu gościowi, że ma takie, a nie inne podejście - robi nam przecież łaskę, ale...

kurde, szkoda. bo w EP doszedęłm do moementu w którym pojawaija sie ewidentne odnośniki do wcześniejszej cześci (posatacie które sie znaja nie wiadomo skąd). no ale i tak mam zamiar to skończyć. ta gra robi sie coraz lepsza (muzyka na która nieco kreciłem nosem teraz też podniosła poziom), jest warta każdej chwili z nią spędzonej :ninjadance:
  • 0

#14 Kyo Napisany 31 maja 2007 - 12:12

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:


Stary, ale całkiem ciekawy wywiad z Okadą i Kaneko dot. Persony 2 i serii Megaten w ogóle. Aha, nie ma żadnych spoilerów ;) .
  • 0

#15 baudolino Napisany 02 czerwca 2007 - 10:42

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
http://www.popanime.net/comp/ - urocza mini-stronka poświęcona Megatenom.
  • 0

#16 Gość__* Napisany 02 lipca 2007 - 18:31

Gość__*
  • Goście
Najnowsze info od Geminiego, czyli gościa, który 7-8 miechów temu twierdził, że za 7-8 miechów powstanie patch anglizujący do P2: Innocent Sin:

I know, a lot of people is complaining (or lamenting ) about my IS patch, my translator's been missing for quite a long time and I have some major problems with the hack, like random crashes and stuff. Also, I'm in the exam period, so busy-busy-no-time-for-IS. >_> It's quite a bad period for this game...

:cry:

edit: iskierka nadziei:

Looks like the "Tom's been kidnapped by aliens!" period is almost finished. I hope you know who's that Tom I'm talking about.

:^^:
  • 0

#17 baudolino Napisany 11 sierpnia 2007 - 20:45

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
taki tam akcencik humorystyczny w tym smutnym jak pi**a temacie: http://www.megarom.c...ges/(2005 07 04)%20Shin%20Megami%20Tensei%20May%20Cry_jpg.jpg
  • 0

#18 Kyo Napisany 11 sierpnia 2007 - 21:07

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Moim zdaniem to był udany crossover. Dante spotlightu IMO nie odebrał, raptem wystąpił w kilku cutscenkach, a i nawet miał teksty na wyższym poziomie niż w DMC :P .
  • 0

#19 baudolino Napisany 11 sierpnia 2007 - 21:27

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
Kyo, wszyscy wiemy, że jesteś wstrętnym fanbojem Dantego. ;)
  • 0

#20 Kyo Napisany 11 sierpnia 2007 - 21:42

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Kyo, wszyscy wiemy, że jesteś wstrętnym fanbojem Dantego.


Fanbojem to ja jestem, ale innej gry i innego bohatera :P ;) .

Za to dziwi mnie, że żaden forumowy fanboj DMC nie skusił się na Shin Megami Tensei :P .
  • 0

#21 Balth Napisany 19 sierpnia 2007 - 20:45

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
Wie ktoś gdzie w Polsce kupię nowego Devil Summonera [RK vs SA]? Albo jakiś zaufany zagraniczny sklep w który zapłacę Visą.
  • 0

#22 baudolino Napisany 31 sierpnia 2007 - 17:34

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
niestety, teraz to już chyba nigdzie (jeszcze niedawno był w sklepie psxextreme). miej jednak oko na allegro - ostatnio zeszły dwie sztuki.

EDIT: pewna rzecz nie daje mi od dłuższego czasu spokoju... mianowicie: ilu z Was odnalazło Hito w DDS 1 bez pomocy faqów? O___o wiem, że to głupie pytanie, ale cóż... naprawdę nie daje mi to spokoju... mam wrażenie, że bez faq'a odnaleźć mogą go jedynie najbardziej zatwardziali fani, dla których przechodzenie tej gry raz po raz to czysta rozkosz (osobiście grałem w życiu w dosłownie kilka gier, które chciałem przechodzić wiele razy, i DDS-y się do nich nie zaliczają).
  • 0

#23 Balth Napisany 31 sierpnia 2007 - 19:57

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
Ja na razie go nie odnalazłem, żadnych FAQów nie czytałem a DDSy z chęcią przejdę po raz drugi dla sekretów.
  • 0

#24 baudolino Napisany 31 sierpnia 2007 - 20:26

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
ja zazwyczaj staram się wycisnąć wszystko za pierwszym podejściem - z DDS 1 tak właśnie było, ale [spoiler dotyczący odkrycia Hito][hide]Hito jest dostępny dopiero w New Game+ i właśnie dlatego nigdy nie odnalazłbym go bez faqów - po prostu nie chciałoby mi się grać ponownie.[/hide]
  • 0

#25 Gość__* Napisany 20 października 2007 - 11:14

Gość__*
  • Goście
głupie pytanie, ale co z Persona IV i SMT IV na TGSie? Pokazali, nie pokazali? nie mogę o tym nic znalezc...
  • 0

#26 Scorpio Napisany 20 października 2007 - 14:37

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
No właśnie miałem wczoraj podobnie, gdy infa o nich szukałem. Ogółem Atlusik na TGS cichaczem bardzo pomykał ... co niezbyt dobrze o nim świadczy. Chociaż press-packi by porozdawali, a tak cicho-głucho-pusto :/
  • 0

#27 Gość__* Napisany 20 października 2007 - 15:32

Gość__*
  • Goście
może i lepiej bo tak wydaje mi sie ze ta cała zapowiedz była "za szybko" wszak ile lat dzieliło SMT2 od SMT3 szkoda by było by seria zamieniał sie w tasiemca (ja wiem ze to jest tasiemiec ale przez spin-offy a nie dlatego że główna seria ma 298234739 części jak FF)
  • 0

#28 Gość__* Napisany 20 października 2007 - 15:39

Gość__*
  • Goście

może i lepiej bo tak wydaje mi sie ze ta cała zapowiedz była "za szybko" wszak ile lat dzieliło SMT2 od SMT3 szkoda by było by seria zamieniał sie w tasiemca (ja wiem ze to jest tasiemiec ale przez spin-offy a nie dlatego że główna seria ma 298234739 części jak FF)


spoko, mnie jednak ciekawi czy w ogóle coś wystawili, czy nie... a nomen omen dla mnie kombo PErsona IV i Shin Megami Tensei IV przemawiałyby bardzo za kupnem PS3
  • 0

#29 Scorpio Napisany 20 października 2007 - 15:50

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
I pewnie dlatego także milczą - Atlus poznaje PS3 jako sprzęt. I nie chce pokazywać wersji pre-alpha ... choć słowa "tak, robimy Personę IV" byłyby miłe :)
  • 0

#30 Gość__* Napisany 20 października 2007 - 20:16

Gość__*
  • Goście

I pewnie dlatego także milczą - Atlus poznaje PS3 jako sprzęt. I nie chce pokazywać wersji pre-alpha ... choć słowa "tak, robimy Personę IV" byłyby miłe :)


Milsze byłyby - tak robimy remake Shin Megami Tensei I :P Ale ogólnie już nie wiem, czy pokazali a prasa zachodnia olała, czy nie pokazali, czy pokazali wybrancom coś... Przydałby się jakiś uznany satan...znaczy się megatenista to pewnie by wiedział. Kyo, baud, anyone?
  • 0