Skocz do zawartości

Zdjęcie

Karczma pod upadłym aniołem


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
243 odpowiedzi na ten temat

#61 Gość__* Napisany 11 listopada 2007 - 11:29

Gość__*
  • Goście

ja nie jestem tak ograniczony, a pewnie też za DDS-y wezmę się dopiero w 2K9 (po wyjściu z woja...).

weź konsole ze sobą :ninja:
  • 0

#62 baudolino Napisany 11 listopada 2007 - 11:32

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

weź konsole ze sobą

wolę wysłać je Tobie... :zakochany:
  • 0

#63 Gość__* Napisany 11 listopada 2007 - 11:58

Gość__*
  • Goście

wolę wysłać je Tobie... :zakochany

a to dziekuje bylbym wysoce zobowiązany. moge sie nawet pofatygować i pod jednostkę Cie odprowadzić (a potem czekać aż wyjdziesz)
  • 0

#64 baudolino Napisany 11 listopada 2007 - 12:36

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
póki co udaję, że studiuję - może jakoś się uda. ;*
  • 0

#65 Gość__* Napisany 11 listopada 2007 - 17:30

Gość__*
  • Goście
ja P**rdole ta gra jest chora, juz myślałem że rusze sie do pzroedu a tu fail. tak sie wnerwięłm ze aż zajżałem do opisu (wiem jestem zÓy i potępiony ale to już i tak za quicksave'y) anyway backtracking FAIL.

aha jeszce taka uwaga jest pewien motyw co do którego miałem spore nadzieje ale okazał sie rozwiązany po łebakach. troche szkoda bo by był dobrym podbiciem i tak świetnej fabuły na pocieszenie zostaje to ze design Uberdemonów naprawde jest bajerancki ^^
  • 0

#66 Gość__* Napisany 11 listopada 2007 - 17:35

Gość__*
  • Goście
jesteście źli, źliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii . Zaczynam Was się bać :P zuoooooooooo i pierożki powinniście mniej grać w te zuooooooooooooooooooooooo gry.


Dobra - faktem jest, seria roxxxx niestety mój obecny tryb życia nie pozwala mi smakować jedynki ;(
  • 0

#67 Gość__* Napisany 11 listopada 2007 - 17:37

Gość__*
  • Goście

pierożki powinniście mniej grać w te zuooooooooooooooooooooooo gry.

ostanio za duzo w róznych miejscech słysze o pierogach :hmm:

Dobra - faktem jest, seria roxxxx niestety mój obecny tryb życia nie pozwala mi smakować jedynki ;(

pomodle sie do Lucyfera w Twej intencji :ninja:
  • 0

#68 baudolino Napisany 11 listopada 2007 - 17:42

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

jesteście źli, źliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii . Zaczynam Was się bać :P zuoooooooooo i pierożki powinniście mniej grać w te zuooooooooooooooooooooooo gry.

dzięki - dawno nikt mnie nie komplementował.

pomodle sie do Lucyfera w Twej intencji

znaczy się, wypijesz z nim lampkę czerwonego jak krew chrześcijańskich prozelitów wina, wznosząc toast za herr Pitę. ;)
  • 0

#69 Gość__* Napisany 11 listopada 2007 - 21:48

Gość__*
  • Goście

znaczy się, wypijesz z nim lampkę czerwonego jak krew chrześcijańskich prozelitów wina, wznosząc toast za herr Pitę. ;)

to zalezy czy ma dobry humor ostanio na porzegnanie rzucił we mnie trzewikiem

dobra teraz to juz chyab czeka mnie w końcu prawdziwy Showdown co parwda dalej nei wiem co zrobić w tym subquestem (mimo zę udało mi sei zlokalizować miejsce to wygląda na to ze musze spłęnić jeszce jakis warunek ale nie wiem jaki) anyway teraz to już bedzie rach ciach i pośle smutnych mesian do piachu [evil laugh] BUHAHAHAHAHAHHAHAHAHA[/evil laugh]

EDIT: i skończyłem ostania walka byał wymagająca a ja sam miałem wiecej szcześcia niż rozumu ale Boss padł. samo zakończenei klimatycze podziekowania od Lucyfera choć zostawia pewne kwestie otwarte na sequel. potem scenki z gry pokazjuące kolejne postacie (najlepsza jest matka witająca nas ponowniew domu) a potem małe podsumowanie. narazie mam dosć kiedys to jeszcze zmęcze raz ale na razie nie mam siły a Persona 2 czeka. anyway ocena 9.6/10, fabuła gniecie (choc mam żal o jeden motyw) i ogólem zabawa przednia mimo wad o kótrych pisąłem wczesniej w postach. zdecydowane obok Chrono Triggera najlepszy RPG na Snesa (FFVI jest teraz 3 a jak skończe SMT 2 pewnie bedzie 4)

dla zainteresowanych (czyli nie Bauda) Lucek w SMT true form:
http://img257.images.../luciferpm5.jpg
  • 0

#70 baudolino Napisany 17 listopada 2007 - 00:26

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
NIECH BĘDZIE POCHWALONY LUCYFER!

- 11/16/2007: New translator found. Project isn't suspended anymore. ;D

:ninjadance:
  • 0

#71 Kyo Napisany 17 listopada 2007 - 01:50

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Heh, ja muszę w końcu wrócić do SMT. Byłem już w połowie, a tu nagle skasował się save i entuzjazmu nagle zabrakło na przechodzenie tego ponownie :( ....

Miło, że tłumaczenie P2 jednak będzie kontynuowane, zwłaszcza, że mam już możliwość sprawdzenia jej :D . BTW Persona 3 łączy się w jakiś sposób z poprzedniczkami jeśli chodzi o fabułę?
  • 0

#72 Gość__* Napisany 17 listopada 2007 - 08:04

Gość__*
  • Goście

Heh, ja muszę w końcu wrócić do SMT. Byłem już w połowie, a tu nagle skasował się save i entuzjazmu nagle zabrakło na przechodzenie tego ponownie :( ....

nie dziwie sie wymmaga to mimo genalności tej gry jedna wiele samozaparcia.

Miło, że tłumaczenie P2 jednak będzie kontynuowane, zwłaszcza, że mam już możliwość sprawdzenia jej :D . BTW Persona 3 łączy się w jakiś sposób z poprzedniczkami jeśli chodzi o fabułę?

nie nie mam tam żadnych powiązań, poczatkow wydawąło mi sie jak oglądałem filmiki że szkoła z P2 i P3 to to samo miejsce ale nie łaczy je tylko Velvet Room. za to jak gram w P2 EP to jest taka akcja zę wiecej jest aluzji do jedyniki niż jakiś realnych odnośników do IS.

Swoja drogą powiem że jeżeli fabuła tej gry rozwinie sie tak jaż chce to bedzie to bedzie to mój RPG marzeń i jeden z najlepszych na PSXa (moze nawet drugi po XENOGEARS) bo narazie jest coraz lepiej ^^

NIECH BĘDZIE POCHWALONY LUCYFER!

jest jest jest ^^ (teraz jeszcze niech ogłaszą kiedy ten patch do Policenauts i umre z radosci)
  • 0

#73 baudolino Napisany 17 listopada 2007 - 14:59

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

BTW Persona 3 łączy się w jakiś sposób z poprzedniczkami jeśli chodzi o fabułę?

w czasie pierwszej wizyty w Velvet Room Igor stwierdza, że już od dawna nie miał gości. nie wiadomo jednak do dziś, czy chodzi o zwykłe fan serivce, czy o to, że mamy do czynienia z tym samym uniwersum. raczej jednak jest to tylko 'puszczenie oczka' do fanów, ponieważ w samej P3 P2 została sparodiowana (możemy 'pograć' jako Tatsuya w zapomniane przez większość graczy MMORPG o nazwie Innocent Sin). z drugiej strony - pojawia się motyl, symbolizujący Filemona...

jest taka akcja zę wiecej jest aluzji do jedyniki niż jakiś realnych odnośników do IS.

hmmmm... a może to tylko złudzenie? w końcu nie grałeś ani w P1, ani w IS. ;>
  • 0

#74 Gość__* Napisany 17 listopada 2007 - 18:18

Gość__*
  • Goście

hmmmm... a może to tylko złudzenie? w końcu nie grałeś ani w P1, ani w IS. ;>

powiem tak, gdybym nie wiedzął nic o IS (nawet o tym ze istnieje) nie miał bym problemu z tym by zrozumieć wydarzenia, za to z P1 jest juz problem bo gra jest na etapie na kórym jestem wręcz nafaszerowana odniesieniami i gdyby nie to że czytałem coś na HCGaming i wikipedi to bym pewnie zgłupiał i nie wiedział o co biega.
  • 0

#75 baudolino Napisany 17 listopada 2007 - 19:07

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
hm, dziwi mnie to, że są tam tak liczne nawiązania do niestety przeciętnej fabularnie pierwszej Persony, tym bardziej że zawsze czytałem, iż w EP jest, rzecz jasna, sporo nawiązań do IS, które jest zresztą na końcu EP streszczane (dlatego przejdę EP dopiero po IS). więcej już nic nie piszę - obawiam się, że w wyniku dalszej rozmowy na ten temat pojawi się jakiś spoiler. ;>
  • 0

#76 Gość__* Napisany 17 listopada 2007 - 19:15

Gość__*
  • Goście

hm, dziwi mnie to, że są tam tak liczne nawiązania do niestety przeciętnej fabularnie pierwszej Persony, tym bardziej że zawsze czytałem, iż w EP jest, rzecz jasna, sporo nawiązań do IS, które jest zresztą na końcu EP streszczane (dlatego przejdę EP dopiero po IS). więcej już nic nie piszę - obawiam się, że w wyniku dalszej rozmowy na ten temat pojawi się jakiś spoiler. ;>

spoko, mnie też to w sumie dziwi z racji że mało kto grał w Revelations: Persona. a co do IS to mi akurat spojle nie robią (XENOGEARS grałem znając najważniejsze zwroty akcji, z FFT to samo o MGSach nie wspominając) a to ze cała fabuła na końcu zostaje wyjaśniona było konieczne wszak inaczej zachodni gracz nie wiedziałby pewnie o co biega juz kompletnie (inna sprawa ze to po części pewnie przyczyniło się do niszowosci tej gry bo nie dziwie się komuś gdy rzucał padem bo nie ogarniał tego co się dzieje)
  • 0

#77 baudolino Napisany 17 listopada 2007 - 19:23

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
zakończenie EP nie powstało specjalnie z myślą o ułożeniu w główce zachodnich graczy wydarzeń z IS - powstało (oczywiście, na papierze), zanim okazało się, że IS nie opuści Nipponu. w końcu ATLUS planował wydać w USA obie części P2 - to Sony zablokowało IS.
  • 0

#78 Gość__* Napisany 17 listopada 2007 - 19:27

Gość__*
  • Goście

zakończenie EP nie powstało specjalnie z myślą o ułożeniu w główce zachodnich graczy wydarzeń z IS - powstało (oczywiście, na papierze), zanim okazało się, że IS nie opuści Nipponu. w końcu ATLUS planował wydać w USA obie części P2 - to Sony zablokowało IS.

może ktoś był przewidujący i tak skonstruował fabułę by dało sie w nie grać niezależnie?
  • 0

#79 Gość__* Napisany 17 listopada 2007 - 19:49

Gość__*
  • Goście
http://www.gamespot.... ... op;title;2

bardzoooooooo luźno związane, ale tadam - Atlus zaczyna się bawić na Xie 360. Czyżby Sony Mega Puta??
  • 0

#80 baudolino Napisany 17 listopada 2007 - 20:05

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
stety czy niestety, ATLUS nie zwiąże się silnie z Microsoftem.
  • 0

#81 Kyo Napisany 18 listopada 2007 - 01:11

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Zobaczymy jak to będzie.

Właśnie posmakowałem porażki w walce z samym sługą Boga, czyli Szatanem. Oczywiście w DDS2. Powiem tak... to jest niemożliwe :trup: ! Walka z Demi-Fiendem w DDS1 wydała się łatwiejsza....
  • 0

#82 baudolino Napisany 18 listopada 2007 - 01:20

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
Kyo, lamo, przestań zrzędzić - Satana nie sklepiesz? ;>

swoją drogą, ciekawy ma chłopak w tej grze design (tia, wiem - odkrywcze jak 8==>).
  • 0

#83 Kyo Napisany 18 listopada 2007 - 01:41

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Kyo, lamo, przestań zrzędzić - Satana nie sklepiesz? ;>


Chciałbym, ale brakuje mi 99 levelu u każdej postaci, przedmiotów podbijających statystyki i szczęścia :ninja: . Ach, przede wszystkim brakuje mi determinacji, jak zwykle zresztą, jak o takich uber-bossów chodzi....

swoją drogą, ciekawy ma chłopak w tej grze design (tia, wiem - odkrywcze jak 8==>).


Nom. Paskuda z niego :P .

Apropos 8==>ów ... Może to ze mną coś jest nie tak, ale ten boss, to znaczy Mara z SMT II ma (dosłownie) 8==>wy design ....

Dodany obrazek

:ninja:

Kaneko chyba nigdy nie przestanie mnie zadziwiać :P .

EDIT:

Właśnie przeczytałem artykuł o Marze na wikipedii i przyznam, że jest całkiem trafny :hmmm: ....
  • 0

#84 Gość__* Napisany 18 listopada 2007 - 08:44

Gość__*
  • Goście
:lol: wyglada lepiej niż Uberdemony w SMT1. ciekawe czy jest takim samym 8===> w walce :hmm:
  • 0

#85 baudolino Napisany 18 listopada 2007 - 11:16

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
Kyo, nie spoiluj! spadłbym sobie z fotela grając w SMT II, gdyby nie ten shot! :[

Właśnie przeczytałem artykuł o Marze na wikipedii i przyznam, że jest całkiem trafny :hmmm: ....

artykułów o Marze trochę tam jest, ale rozumiem, że mówisz o tej buddyjskiej [istocie], tak?
  • 0

#86 Kyo Napisany 18 listopada 2007 - 11:24

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Kyo, nie spoiluj! spadłbym sobie z fotela grając w SMT II, gdyby nie ten shot!


Przepraszam :cry: ! W sumie racja, niby taka pierdółka, a najbardziej cieszy, gdy samemu się ją w grze odkryje....

artykułów o Marze trochę tam jest, ale rozumiem, że mówisz o tej buddyjskiej, tak?


Tak. Myślę, że to o tego Marę chodzi.
  • 0

#87 baudolino Napisany 18 listopada 2007 - 11:38

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
warto zaznaczyć, że 'mara' to w japońskim kolokwializm oznaczający właśnie penisa... :rower:

swoją drogą, przypomniał mi się film o życiu Siddharthy z Keanem Reevesem w roli głównej, w którym Mara został przedstawiony jako typowy evil bad guy... i niech mi ktoś powie, że japońscy artyści nie prezentują sił twórczych... ;)

EDIT: okazuje się, że Mara-Penis trafił do FES!!!! :cry:
  • 0

#88 Gość__* Napisany 18 listopada 2007 - 12:08

Gość__*
  • Goście

Kyo, nie spoiluj! spadłbym sobie z fotela grając w SMT II, gdyby nie ten shot! :[

właśnie sie zastanawiałem czy nie napisac by kyo zlinkowłą ten obrazek bo Baud to bedzie darł szaty ze spojle lecą. :lol:

Tak. Myślę, że to o tego Marę chodzi.

to potem sprawdzę.

EDIT: okazuje się, że Mara-Penis trafił do FES!!!! :cry:

hmmm to raczej juz w tej japonii zostanie :hmm:

btw wyparowało mi jakims cudem 70 tys z budżetu w P2 :cry: tyle biegania by zdobyć te kase a teraz anet nei moge dojść na co ja wydałem. puta! puta! puta!

EDIT: FAIL przed sekundą mnei olśniło gdzie podziała sie ta cała kasa :cry: zÓy pzreciwnik mi ukradł a ja gpoi chcialem ja trzymać zamiast odrazu wydać :cry:
  • 0

#89 baudolino Napisany 18 listopada 2007 - 12:28

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

właśnie sie zastanawiałem czy nie napisac by kyo zlinkowłą ten obrazek bo Baud to bedzie darł szaty ze spojle lecą.

tak, śmiejcie się z ciotowatego bauda, ale mnie takie 'niespodzianki' naprawdę bolą... nic na to nie poradzę, że jestem przewrażliwiony na punkcie Megatenów... :cry:

anyway :ociera łzy:, mam do Was pytanie: jak wyobrażacie sobie kolejną odsłonę trzonu serii, czyli SMT IV? w końcu Okada is no more, a Sony puta... :hmmm: sądzicie, że będzie to, jak P3, cudowne, ale jednak uderzenie w mainstream? a może odejście Okady oraz obecny stan rynku konsolowego - w tak przecież dużej mierze tragiczny przez Sony i SE - nic nie zmieni i tradycji stanie się zadość, a co za tym idzie - dostaniemy prawdziwie HC SMT? ciekaw też jestem, czego oczekujecie od ATLUS od strony czysto technicznej. VA - tak czy nie? grafika musi zapierać dech w piersiach, pokazując TRÓÓ power PS3, czy też macie to w głębokim poważaniu, oczekując tylko i wyłącznie głębokiego jak otchłań piekielna gameplayu (no i co z samym systemem walki - coś zupełnie nowego, a może jednak oldschool, czy też może macie pomysł na jakiś mix nowego ze starym?) i dojrzałej jak jeszcze nigdy, dopieszczonej pod każdym względem fabuły, wyszydzającej obecny stan świata?
  • 0

#90 Kyo Napisany 18 listopada 2007 - 13:24

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Niepewna jest przyszłość serii... Mam nadzieję jednak, że jej główny nurt nigdy uderzać w mainstream nie będzie. Po SMT oczekuję przede wszystkim hardcore'u i nie chodzi mi tu głównie o poziom trudności. DDSy mnie pod tym względem trochę zawiodły, ale z drugiej strony twórcy od początku wspominali do kogo chcą z tymi spinoffami trafić....

Grafika nie musi wyciskać wszystkie soki z PS3. Ważne, by byłą przyzwoita, pozwalała na to, co będą chcieli osiągnąć art designerzy. VA też mi wisi, ale dziś już nie da rady raczej by go zabrakło. Co oczywiście nie jest złe, o ile będzie on na wysokim poziomie.

To czego oczekuję to przede wszystkim hardcore'owy gameplay jakiego jeszcze nie było nigdy i, rzecz jasna, "dojrzałej jak jeszcze nigdy, dopieszczonej pod każdym względem fabuły, wyszydzającej obecny stan świata" :ninja: . System walki? Nie obraziłbym się powrotu do początków i wrzucenia systemu z pierwszych SMT, ewentualnie z odświeżeniem elementów, które już dziś mogą się wydawać zbyt przestarzałe. Press Turn Icon powinni zostawić jednak ;) . Nie obraziłbym się też, jakby system walki był zupełnie inny, byleby tylko pozostał turowy albo chociaż pseudo-turowy :P . Chciałbym też większy nacisk na eksplorację świata, więcej otwartych miejscówek. A może nawet coś w stylu Shenmue " żywy świat" itp. tylko żeby dungeon-gameplay przebiegał mniej więcej, jak w starych SMT ;) (nie jestem pewien, czy Persona 3 już taka nie jest...)? Ponadto miłoby było, jakby ponownie główną rolę odgrywały siły Law i Chaosu (w SMTIII były, ale jakby w tle)....
Chciałbym też by jakaś 1/3 gry rozgrywałą się w świecie przed apokalipsą, no chyba, że twórcy postanowią zaskoczyć nas czymś zupełnie nowym....

EDIT: okazuje się, że Mara-Penis trafił do FES!!!!


Mara-prącie jest też przecież w SMT3, tylko nie w całej swojej okazałości. Ucięło go trochę i walczymy tylko z "żołędziem" :ninja: ....


BTW czytam sobie co dodano do Persony 3 : FES...

> Episode Aegis , which will add 30 hours of playing time
> Extra 23 Persona
> Extra event
> Create weapons
> Hard mode
> Fuuka can let you select 4 BGM
> Rise stats in Arcade/Game center
> Shrine now has extra function to aid you in Tartarus or for Commu
> Aeon/Eternity Commu with Aegis
> New skills for Persona
> Added more quests from Elizabeth + you can date her
> New equipments and Costume change for certain armor.
> Different conversation with people in town.


Strasznie dużo tego i wydaje mi się, że to nie są byle jake usprawnienia :( . Czemu tego Atlus nie wyda poza Japonię?...
  • 0