Skocz do zawartości

Zdjęcie

C'RPG Corner [PC]


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
424 odpowiedzi na ten temat

#271 Kradziej Napisany 22 lipca 2009 - 15:31

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Ha, a dzisiaj wpakowałem trzecią * w duże miecze mojego wojaka, przez co ciśnie on bardzo kulturalnie, a Khalidowi po level-upie dodalem * do łuków (miał już 1*) i wrzuciłem mu w łapki Długi Łuk Celności i teraz to gościu jest koks 8)
  • 0

#272 Danteusz Napisany 22 lipca 2009 - 19:30

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

Oj, taki to urok D&D 3.0 :^^:

AD&D :P
  • 0

#273 Kradziej Napisany 22 lipca 2009 - 19:40

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
2.0 :P
  • 0

#274 Danteusz Napisany 22 lipca 2009 - 19:48

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Konkretnie to:
http://en.wikipedia.... ... nd_edition
;)
  • 0

#275 Kradziej Napisany 22 lipca 2009 - 20:00

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
No 2.0 = 2nd Edition ;)
  • 0

#276 Scorpio Napisany 22 lipca 2009 - 20:11

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
AD&D to po prostu edycja druga :P

Ale temat na e-napinkę XD
  • 0

#277 Kradziej Napisany 23 lipca 2009 - 21:48

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Co ile poziomów mag może używać zaklęć z kolejnych poziomów? Bo moja Dynaheir zapisała sobie rozproszenie magii, ale nie może go zapamiętać. A czar ten jest mi potrzebny do zabicia tego durnego Daevorna czy jakoś... :bash:
  • 0

#278 Scorpio Napisany 23 lipca 2009 - 22:47

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Ccccsss, nei pamiętam, czy może go w ogóle zapamiętać ... sprawdź szkoły magii ;) Najwyżej zwoje miej.
  • 0

#279 Kradziej Napisany 24 lipca 2009 - 09:19

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
To co ona jakiś mag-ułom jest? Kurde w instrukcji ani grze nic o tym nie ma, czy oni oczekuja ze ja bede chodzacą encyklopedią D&D? :cry:
coraz bardziej mnie kusi zeby rzucić BG1 w kąt i zabrać się za BG2 :P
  • 0

#280 MonsieurWoland Napisany 24 lipca 2009 - 09:31

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:
OOo BG2 po pierwszej czesci masakruje potega postaci. A oddech smoka z Tronu Balaa to już wogole full wypasik :^^:
  • 0

#281 Kradziej Napisany 24 lipca 2009 - 09:49

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
boję sie, że jak zagram to zgodzę się z shinianem :|
  • 0

#282 Scorpio Napisany 24 lipca 2009 - 11:17

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
W BG2 potęga tak nie masakruje, bo co chwilę będziesz trafiał na magów, którzy rzucają na siebie takie czary ochronne, że pół godziny będziesz się przez nie przebijał ;) W BG1 pojedynki są bardziej klasyczne, w BG2 to albo wymiana czarów przez kilka minut (po pewnym czasie jaaaakże ekscytujące, gdy znajdziesz pewien zestaw, który najlepiej działa) albo napinka na miecze i zbroje +10 między postaciami ;) Wolę BG1 i tyle :P

Kradziej: magowie nie mogą się uczyć magii z przeciwnej szkoły, niż są :)
  • 0

#283 Kradziej Napisany 24 lipca 2009 - 11:42

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
No ale ona już wpisała sobie czara do ksiegi, tylko _jeszcze_ nie ma slotów na zapamiętanie czarów trzeciego poziomu i byłem ciekaw, który level musi zdobyć, aby je posiąść :P
  • 0

#284 MonsieurWoland Napisany 24 lipca 2009 - 12:29

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

boję sie, że jak zagram to zgodzę się z shinianem :|


Jezeli aspirujesz do miana wyrobionego, obiektywnego gracza z wysublimowanym gustem, to nie bedziesz mial wyboru :^^:
  • 0

#285 cwany-lis Napisany 24 lipca 2009 - 21:39

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 569 Postów:

No ale ona już wpisała sobie czara do ksiegi, tylko _jeszcze_ nie ma slotów na zapamiętanie czarów trzeciego poziomu i byłem ciekaw, który level musi zdobyć, aby je posiąść :P


Zawsze możesz wykorzystać zwój ale faktycznie to kwestia awansu o następny poziom. Do księgi można wpisać wszystko niezależnie od umiejętności.
  • 0

#286 Kyo Napisany 24 lipca 2009 - 22:06

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

coraz bardziej mnie kusi zeby rzucić BG1 w kąt i zabrać się za BG2 :P



W sumie dobry pomysł :P . Wiele nie stracisz, a i tak są w BG2 jakieś retrospekcje itp.

Sory, Scorp, BG2 ma może swoje wady, walki się robią uciążliwe po jakimś czasie (choć sztyletowanie często robi swoje ), ale nadrabia to fajnymi bohaterami i samym faktem, że w ogóle coś tam się dzieje (jakkolwiek lulzowate by to nie było :P ). Wożenie się po zatęchłych dzielnicach wcale nie jest mniej klimatyczne, niż spacerki po kwiecistych polach :P .
  • 0

#287 Scorpio Napisany 24 lipca 2009 - 22:36

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Wożenie się po zatęchłych dzielnicach wcale nie jest mniej klimatyczne, niż spacerki po kwiecistych polach :P .

Mieszkam w Łodzi ... ... spacerki po kwiecistych mnie bardziej pociągają XD
  • 0

#288 Kradziej Napisany 24 lipca 2009 - 22:58

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Dobra panowie, moja słaba wola przegrała z ładną ikonką Baldura 2 (jest w wyższej rozdzielczości niż ta z 1 8) ) i tak zacząłem przygodę w Athkathli. A czemu porzuciłem jedynkę? Bo nie chciało mi sie cofać całego dungeonu tylko po to, żeby potem się męczyć z wracaniem do miasta ("z zasadzki zaatakowały cię dwie wyverny z którymi nie masz szans wygrać, giń suko!") i jakimś questem (do tej pory żadne w bg1 nie były powalające) pobocznym, coby Dynaheir zdobyła wyższy level i wreszci emogła używać tego durnego Rozproszenia Magii :/ Męczyli mnie wrogowie wyskakujący co 1,5 odpoczynku, przebijanie się przez mnóstwo podobnych lokacji i to, że questy poboczne same do mnie nie przychodziły :lol:
Póki co w BG2 załatwiłem handlarzy niewolnikami w Diademie w Slumsach i rozwiązałem problem namiotu na Promenadzie. Jutro wyruszam pomóc Korganowi w zdobyciu ksingi pewnej. I póki co jest megasuper, questy wręcz na mnie naskakują, postaci z druzyny wiecej gadają. Bongo jest i tyle :)



PS: ciekawe, kiedy mi się baldur 2 znudzi :lol:
  • 0

#289 Kyo Napisany 24 lipca 2009 - 23:40

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

PS: ciekawe, kiedy mi się baldur 2 znudzi


Ja miałem ambicję wykonania wszystkich możliwych dla danej klasy questów pobocznych (warto było w sumie), a że pochłania to olbrzymią ilość czasu, to po tym drugim, czy tam trzecim rozdziale ten cały Infinity Engine mi bokiem wychodził. Już nie mówiąc o tym, że następne rozdziały, to ogółem lol.żal.pl nie z tej ziemi IMO :P . Główny wątek saksi strasznie, a w dalszych rozdziałach sidequesty (najfajniejsza IMO część całej gry) są bardzo rzadkie.

BTW zainstalowałeś też już Tron Bhaala od razu ;) ? Usprawnia trochę rozgrywkę i dodaje parę fajowych pierdół do BG2.
  • 0

#290 Kradziej Napisany 25 lipca 2009 - 07:06

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
W moim wydanie nie da się NIE zainstalować Tronu Bhaala ;)
  • 0

#291 Scorpio Napisany 25 lipca 2009 - 09:44

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Powiedz jeszcze, jaką klasą postaci grasz ;) To też jest ważne. Ja, jako wojownik, twierdzę prowadziłem. Czy ktoś może podać pełną listę co dla danej klasy jest dostępne, jako taki uber-quest-klasowy?

Do tego, czemu lubię BG1: lubię w klasycznych RPG takie powolne tempo, spokojną muzykę, i to zwiedzanie świata. W książkach to samo ... może tak to przedstawię obrazowo: http://images.fanpop... ... 04_400.jpg
  • 0

#292 Kyo Napisany 25 lipca 2009 - 10:02

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Powiedz jeszcze, jaką klasą postaci grasz To też jest ważne. Ja, jako wojownik, twierdzę prowadziłem. Czy ktoś może podać pełną listę co dla danej klasy jest dostępne, jako taki uber-quest-klasowy?


No ogółem zależnie od tego jaką klase się ma, taką siedzibę można przejąć ;) . Wojak/Mnich/Barbarzyńca przejmuje Zamek D'Arnise, Kapłan przyłącza się do świątyni swego bóstwa, Paladyn przejmuje Zakon Płomiennego Serca, Łotrzyk gildię w dokach, Mag Kulę Sfer, Bard Teatr w dzielnicy mostów, a Ranger chatkę w tej wiosce, gdzie są nawiązania do Blair Witch Project ;P . Każda siedziba ma jakiś swój "uber" quest i w sumie żaden nie jest specjalnie ciekawy :P .

Do tego, czemu lubię BG1: lubię w klasycznych RPG takie powolne tempo, spokojną muzykę, i to zwiedzanie świata. W książkach to samo ... może tak to przedstawię obrazowo: http://images.fanpop.../images/image_u ... 04_400.jpg


Wiem co masz na myśli ;) . Inna sprawa, że jak dla mnie granie w BG1 nie było w połowie tak przyjemne, jak wpatrywanie się w ten obraz :P . Też uwielbiam taki idylliczny klimat, ale są gry, które oddają go o niebo lepiej.
  • 0

#293 Kradziej Napisany 25 lipca 2009 - 10:04

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Gram wojakiem, z 5* w długie mieczory :)
Z tym obrazkiem to tak jak napisał Kyo - zwyczajnie BG1 się do niego nie imał. Sorki Scorpio :cry:
  • 0

#294 Scorpio Napisany 25 lipca 2009 - 10:32

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Kyo - to zapodaj kilka takich tytułów. Mówię bez złośliwości :) Naprawdę lubię takie klimaty (Settlers i Kings Bounty pod to też podpada, choć nie te gatunki). Icewind Dale to jednak nie to samo - dużo lochów, no i mróz. Morrowind, Gothic? Dla mnie nie są tak "ciepłe" jak BG w odbiorze (w sensie paleta barw i ogólne uczucie jesieni, nie lata w czasie gry ... jakkolwiek to brzmi).

A czy druid nie przejmuje stopnia druida jakiegoś lasu (pamiętam, że w trakcie gry jest moment dziejący się wśród druidów, to od razu o tym pomyślałem) :) No i może nie są to ciekawe questy, ale dają do odczucia, że ta gra nie jest do końca jednoliniowa, nieważne kim rozpoczniesz rozgrywkę (co się w RPG powinno cenić).

Ech, aż chce mi się w końcu zakończyć Icewinda II :P
  • 0

#295 Kradziej Napisany 25 lipca 2009 - 10:50

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Icewind Dale to jednak nie to samo - dużo lochów, no i mróz

oj oj! Z tego co kiedyś grałem, to IWD jest dla mnie najlepiej przedstawiającą zimę grą - autentycznie jak ciorałem w to latem to robiło mi się zimno :)
  • 0

#296 Kyo Napisany 25 lipca 2009 - 10:59

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

Kyo - to zapodaj kilka takich tytułów. Mówię bez złośliwości Naprawdę lubię takie klimaty (Settlers i Kings Bounty pod to też podpada, choć nie te gatunki). Icewind Dale to jednak nie to samo - dużo lochów, no i mróz. Morrowind, Gothic? Dla mnie nie są tak "ciepłe" jak BG w odbiorze (w sensie paleta barw i ogólne uczucie jesieni, nie lata w czasie gry ... jakkolwiek to brzmi).


Nawet nie skojarzyłem sobie z tym obrazem Settlersów czy King's Bounty, więc to kompletnie subiektywna sprawa :P . Jak dla mnie gry, w których odczułem tego typu spokój to Alundra, Zeldy, The Longest Journey (Arcadia), gry Uedy, Chrono Cross czy Suikodeny. Od biedy Fable i Dragon Quest VIII, ale ten drugi nie jest zbyt dobrą grą :P . Coś by się na bank jeszcze znalazło.

EDIT:

W sumie z tym konkretnie obrazem najbardziej (poza grami Uedy) kojarzą mi się z Legacy of Kain, Valkyrie Profile 1 i Vagrant Story :P . Bywa tam idyllicznie, choć przeważnie jest też mrocznie i depresyjnie ;P . Wrzuć sobie jakikolwiek spokojniejszy kawałek z VP1 albo VS jako tło do obrazu i będzie pasował idealnie.

A czy druid nie przejmuje stopnia druida jakiegoś lasu (pamiętam, że w trakcie gry jest moment dziejący się wśród druidów, to od razu o tym pomyślałem) No i może nie są to ciekawe questy, ale dają do odczucia, że ta gra nie jest do końca jednoliniowa, nieważne kim rozpoczniesz rozgrywkę (co się w RPG powinno cenić).


Zapomniałem o druidach :P . Szkoda, że questów związanych z charakterem postaci jest bodajże strasznie niewiele tam. Z tego co pamiętam, w sumie tylko raz czy dwa zdarza się, że zależnie od charakteru ma się inne odpowiedzi do wyboru :P .
  • 0

#297 Razel Napisany 25 lipca 2009 - 13:05

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 412 Postów:

Chrono Cross

Hell Yeah! :tak:
Wakacyjny, lajcikowy klimat emanujący spokojem :zakochany:
  • 0

#298 MonsieurWoland Napisany 25 lipca 2009 - 14:19

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

Każda siedziba ma jakiś swój "uber" quest i w sumie żaden nie jest specjalnie ciekawy :P .


Jednak same siedziby roznia sie dosc znacznie, ja grałem Magiem i bylem srednio zadowolony z tej kuli sfer - przeszkadzała mi sama jej lokacja - slumsy, dajcie spokój. Najbardziej podobał mi sie ten super zameczek D'arnise. A za najwiekszy zal.pl uznaje twierdze druida - swiety gaj z jaskina i zrodelkiem - bida z nedza.
  • 0

#299 Scorpio Napisany 25 lipca 2009 - 14:43

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
To wakacyjny klimacik ma już Legend of Mana ;) Ale chodzi mi o wędrówkach po lasach ekipą wagabundów w klimatach D&D ;)
  • 0

#300 Kradziej Napisany 25 lipca 2009 - 20:44

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
akurat do miluśkiego zwiedzania wolę jakieś action-adventure, niż ar pi dżi. rzecz gustu :)
  • 0