Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pokemon Legends Arceus

GameFreak Nintendo Switch

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
71 odpowiedzi na ten temat

#31 ACZ Napisany 15 grudnia 2021 - 16:14

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 186 Postów:

Macie kolejny trailer tych wymiotów.


  • 0

#32 lukaszSA Napisany 15 grudnia 2021 - 16:35

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:
:uff: główny bohater ma mimikę
  • 0

#33 Hellmans Napisany 15 grudnia 2021 - 16:37

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Shiny widoczne w trawie albo WYPIERDALAĆ


  • 0

#34 Kazuo Napisany 15 grudnia 2021 - 17:33

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

:uff: główny bohater ma mimikę

Mają się czym chwalić, nie żeby to był standard od jakichś 25 lat w grach :uff: 


  • 0

#35 lukaszSA Napisany 15 grudnia 2021 - 18:34

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:
A kto się tym chwali?
  • 0

#36 Kazuo Napisany 15 grudnia 2021 - 20:19

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Mam nadzieję, że nikt, bo jednak trochę głupio byłoby się chwalić ficzerem graficznym dodanym dopiero teraz do gry z serii, która istnieje już od 25 lat. 


  • 0

#37 lukaszSA Napisany 15 grudnia 2021 - 20:25

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:
No, tutaj to się chwalą raczej zmianami w gameplayu w porównaniu do poprzednich odsłon z głównej serii
  • 0

#38 Kazuo Napisany 15 grudnia 2021 - 20:41

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Też nie ma za bardzo czym, ale fajnie że po niemal trzech dekadach gierka prezentuje się przynajmniej jak coś wydane w czasach ps2. 


  • 0

#39 lukaszSA Napisany 15 grudnia 2021 - 20:55

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:
Rozumiem że tak samo bezsensowne jest tworzenie fpsow, bo przecież Doom był już w latach 90?

Logika godna miłośnika Kingdom Hearts :tak:
  • 0

#40 Kazuo Napisany 16 grudnia 2021 - 08:31

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Widzę, że dalej nie rozumiesz, więc spieszę z wyjaśnieniem - nabijam się z tego jak zacofana (wizualnie i gameplayowo) jest ta seria w stosunku do innych erpegów na rynku i z jakim opóźnienem wprowadzane są do niej zmiany, które w innych tego typu grach są już standardem od długich dziesięcioleci. Pewnie by mnie to tak nie bawiło i nie byłbym tak uszczypliwy, gdyby nie fakt, że te odchody dalej niesamowicie się sprzedają.


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 16 grudnia 2021 - 08:33

  • 0

#41 lukaszSA Napisany 16 grudnia 2021 - 08:35

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

A ja widzę że ty po raz kolejny masz ból dupy o to, że jakaś gra ma czelność nie być zaprojektowana z myślą o tobie.

 

Nie ma niczego złego w tym, że jakiś RPG jest turowy. Nie ma też niczego złego w RPG akcji. Tak samo jak istnienie symulatorów chodzenia nie przeszkadza istnieć grom akcji, a visual novel nie sprawia że samochodówka dla gejów z protezami jest gorsza.

 

Z mojej perspektywy idealnie by było, gdyby Pokemony poszły w stronę Xenoblade Chronicles (konstrukcja świata) i zostały dalej turowe (bo nie turowe pokemony nie mają sensu). Gdyby zrobili z tego RPG podobne do najnowszych Final Fantasy to byłoby źle


  • 0

#42 Kazuo Napisany 16 grudnia 2021 - 08:41

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Ciśnięcie beki z Kaczora Donalda: "hihi, hehe, haha, nic że nie podałem żadnych argumentów i że nigdy nie grałem w żadną część, a nawet nie wiem o czym to jest. Ależ jestem zabawy  xD"

Kiedy ktoś ciśnie bekę z Pokemonów i popiera to sensowną argumentacją: "TRIGGERED POKE FANS!!".


  • 0

#43 lukaszSA Napisany 16 grudnia 2021 - 08:43

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Ale twoja argumentacja nie ma sensu :dunno: 

 

To że gra z roku 2020 nie korzysta z mechaniki którą wprowadzono w roku 2001 nie sprawia że jest gorsza. Zelda nie miała mapy nasranej znacznikami (tak jak to openworldy robią od lat) i jakoś nie czułem żeby to sprawiało że jest przez to przestarzała


  • 0

#44 Hellmans Napisany 16 grudnia 2021 - 16:27

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Dla mnie to, że każde kolejne pokemeny nie korzystają z fajnych mechanik które miały ich poprzednie częśći, sprawia że są gorsze. Od braku cyklu doba/tydzień w ruby, przez wykastrowany względem części 3dsowych online i trade, a kończąc na takiej pierdole jak wupuszczanie poka z pokeballa w podstawce sword/shield i braku shiny w trawie z lets go. Ta seria to jeden wielki śmietnik mechanik i niekonsekwencji, a Kazuo jako totalny casual nawet nie wie jak gówniana jest ta seria pod maską :cf:


  • 0

#45 Kazuo Napisany 16 grudnia 2021 - 16:37

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Ale twoja argumentacja nie ma sensu :dunno:

 

To że gra z roku 2020 nie korzysta z mechaniki którą wprowadzono w roku 2001 nie sprawia że jest gorsza. Zelda nie miała mapy nasranej znacznikami (tak jak to openworldy robią od lat) i jakoś nie czułem żeby to sprawiało że jest przez to przestarzała

Tylko, że ja nic nie mam do szkieletu rozgrywki, który zbudowany jest na turowym systemie walki, w końcu w tym roku skończyłem Yakuzę 7 i bawiłem się doskonale. Nie w tym rzecz. Bardziej chodzi mi o elementy, które ten szkielet okalają. Wielka, ciekawa mapa z interesującymi ale nie nachalnymi zadaniami pobocznymi, zachęcająca eksploracja, większa dynamika rozgrywki (tak, można zrobić RPG z turowym systemem, który będzie dynamiczny i znowu wspomnę tu o nowej Yakuzie), bajery znane z nowszych erpegów (np. tryb turbo upłynniający rozgrywkę), to wszystko byłoby już nawet nie mile widziane, ale wręcz obowiązkowe po tylu latach istnienia Pokemonów. Natomiast jak patrzę po gameplayach to widzę jedynie pustotę, brzydotę, archaiczność i ślamazarność. Niby coś tam próbują nowego w Arceusie wprowadzić, ale w dalszym ciągu mocno odstaje to od dzisiejszych standardów. Jeszcze bym zrozumiał, gdyby to była gra Atlusa albo Falcomu, bo oni nie mają budżetu na ogromne gry AAA, ale Nintendo? Mam uwierzyć, że nie stać ich by sypnąć groszem na projekt o skali Breath of the Wild? Dopracowany, z ładną grafiką, solidnym gameplayem? Która jak która seria, ale Poksy, które istnieją tak długo chyba zasługują na coś lepszego niż wysrwy ruszający się i wyglądający jak coś z minionej dekady? 

 

Btw, jestem ciekaw czy Twoja argumentacja pasowałaby do innych serii. Np. do Residenta, gdzie w 2021 roku dalej mielibyśmy prerenderowane lokacje, sztywno zawieszone ujęcia kamer i brak możliwości jednoczesnego chodzenia i strzelania. Po co się rozwijać, po co ewoluować, po co wprowadzać nowe mechaniki, skoro te mające 25 lat dalej się sprawdzają, co nie? 


  • 0

#46 lukaszSA Napisany 16 grudnia 2021 - 16:42

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:
2021, prerenderowane lokacje, sztywna kamera, koślawe sterowanie

Disco Elysium. Bardzo dobra gra, polecam :tak:
  • 0

#47 Kazuo Napisany 16 grudnia 2021 - 16:45

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Nie grałem, ale wydaje mi się, że porównywanie tu przygodówki potężnie opartej na dialogach do akcyjniakowego horroru, gdzie perspektywa, sterowanie i walka ma kluczowe znaczenie to nie jest najlepszy pomysł. 


  • 0

#48 lukaszSA Napisany 16 grudnia 2021 - 16:47

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:
Pomysł dobry jak każdy inny. Jakość wykonania to już kwestia implementacji. Myślę, że da się zrobić dobrą grę akcji w takim stylu
  • 0

#49 Kazuo Napisany 16 grudnia 2021 - 17:06

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

A ja myślę, że można zrobić jeszcze lepszą nie trzymając się sztywno starych, dawno już nieaktualnych mechanik poprzez ich modyfikację i uaktualnienie. Przykład? Tormented Souls sprzed paru miesięcy, gra bardzo mocno wzorowana na starych Residentach. Podobnie jak w klasycznych RE nie ma jednej kamery ustawionej za plecami postaci, a zamiast tego są rozsiane kamerki po lokacjach, z tą różnicą że nie wiszą sztywno, a dynamicznie podążają w różnych kierunkach, żeby jeszcze lepiej oddać atmosferę grozy i zaszczucia. Można było zamiast tego dać nieruchome rzuty kamer? Owszem, ale wtedy perspektywa nie robiłaby takiego wrażenia. Gra nie zgapiła też na dzień dzisiejszy mocno ograniczającego sterowania, w zamian za to oferując bardziej płynny gameplay. Takie tam przykłady kompetentnej modyfikacji pewnych elementów bez drastycznego ingerowania w formułę / szkielet gry. 

 

Poza tym jedna istotna uwaga: Disco Elysium to na tę chwilę tylko jedna gra, osobny byt, więc patrzy się na niego nieco inaczej. Residenty czy Pokemony mają po 30 odsłon (jak nie więcej). Są gracze, którzy będą mieć gdzieś jakiekolwiek zmiany i ucieszą się nawet po tysięcznym razie z tego samego, są też i tacy, którzy wymagają nieco więcej i po takiej ilości sequeli, prequeli i spinoffów zwyczajnie mają prawo czuć się znudzeni, a nawet zirytowani ciągle tymi samymi mechanikami oczekując czegoś nowego, wejścia na nowy poziom. Ja akurat łapię się do tej drugiej grupy, stąd moje fochy na Poksy, mimo że kiedyś się w nie zagrywałem jak szalony :olo: 


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 16 grudnia 2021 - 17:12

  • 0

#50 lukaszSA Napisany 16 grudnia 2021 - 17:14

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:
Tak


Dlatego cieszę się że robią Legends, bo jest to coś nowego. Koniec końców na Switchu będą dostępne 4 różne Pokemony z głównej serii (Lets Go, SS, BDSM, Legends). Dla każdego coś dobrego

Rozumiem też realia biznesowe ( :cf: ) i to że nie każda seria to Zelda czy 3D Mario gdzie wypuszczają dwie gry na 10 lat bo ich perły w koronie i każda część jest wydarzeniem samym w sobie
  • 0

#51 Hellmans Napisany 07 stycznia 2022 - 21:19

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

 

Matko boska, to wygląda jakby oni wzięli najgorszą rzecz z ostatnich poksów - wielkie, puste i brzydkie wild areas - i zrobili z tego chujowego patentu osobną grę  :trup:


  • 0

#52 lukaszSA Napisany 07 stycznia 2022 - 22:10

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:
To chyba ma być Monster Hunter

Chyba bo kurwa 3 tygodnie przed premierą wciąż nie wiadomo co to w ogóle jest :olo:
  • 0

#53 Cudak Napisany 07 stycznia 2022 - 23:41

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Mnie jednocześnie jara zmiana podejścia i to co widzę, ale z drugiej strony gra wygląda jak absolutne gówno. Jeszcze wszyscy dobrze wiemy, że można zrobić piękny otwarty świat na Switcha, więc już w ogóle. Olewam premierę i poczekam, bo na bank wyjdą jakieś DLC i może pod koniec roku wleci jak recki dostarczą.


  • 0

#54 Hellmans Napisany 13 stycznia 2022 - 17:03

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

 

No ok wreszcie coś pokazali. Są jakieś dwie "postawy" podczas walk po staremu, jest klepanie bossów poprzez nawalanie w nie własnoręcznie pokeballami, są biedaquesty i przebieranki (yey). Dalej wygląda jak gówno, do tego nie ogarniam czemu taka gówniana paleta barw.


  • 0

#55 lukaszSA Napisany 13 stycznia 2022 - 17:15

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:
Ciuszki najważniejsze, remaki pod tym względem mocno zawiodły
  • 0

#56 Cudak Napisany 19 stycznia 2022 - 15:36

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

W spoilerze nowe finalne ewolucje starterów, ależ to spierdolili. :clown: RIP Tyhphlosion. :(

 

Spoiler

 

Na tym profilu tona leaków jakby ktoś chciał zobaczyć, powiem tak, to co pokazali oficjalnie to było najlepsze co mieli, reszta nowych form/Pokémonów jest śmiechu warta. xD


Ten post był edytowany przez Cudak dnia: 19 stycznia 2022 - 15:37

  • 0

#57 Kazuo Napisany 19 stycznia 2022 - 17:52

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

A po co mają się starać? Gierka i tak zarobi miliony. 


  • 0

#58 Hellmans Napisany 25 stycznia 2022 - 18:38

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:


  • 0

#59 lukaszSA Napisany 25 stycznia 2022 - 18:45

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:
Ciekawe czy używają systemu metrycznego
  • 0

#60 Tawotnica Napisany 26 stycznia 2022 - 15:08

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 129 Postów:

Zaczynają spływać recki:

https://opencritic.c...-legends-arceus

 

Zaskakująco dobre recki. Ciekawe czy będą jakieś meltdowny, wyjmuję popcorn  :popcorn:


  • 0



Inne z tagami: