Skocz do zawartości

Zdjęcie

CurrentGen - Pogadanki


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
7640 odpowiedzi na ten temat

#181 Godot Napisany 17 lutego 2008 - 01:07

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
ok, wiec mamy zalozenia:
3 swiadomych swojego wyboru fanow sprzetu Sony
3 swiadomych swojego wyboru sprzetu Microsoftu
3 konsole Sony
3 konsole Microsoftu, po jednym z kazdego rodzaju
troche duzo tych zalozen, prawda? troche nierealna sytuacja, prawda?
to moze ja cos napisze: wyobraz sobie 3 fanbojow sony i 3 fanbojow ms, ida do sklepu a tam 3 premiumy, 3 arcade, 3 elite i 0 playstation3 - fanboje ms kupuja po premiumie, fanboje sony ida z niczym bo konsol akurat braklo... przyklad z dupy? tak samo jak powyzszy

a teraz inna sytuacja: idzie sobie rodzinka do sklepu z synkiem lat 12 kupic "konsole do grania bo to modne i widzieli u znajomych", patrza a tam: PS3 za 1599, Xbox Arcade za 899, Premium 1199, Elite 1599, Wii 899 - odpadaja te najdrozsze bo co to za roznica jaka kupia, wazne zeby mozna bylo czasem zagrac, patrza na Wii - fajne, cos sie rusza itp, ale tata kreci nosem bo nie mozna ogladac filmow a czasem fajnie by bylo :) sprzedawca mowi ze do filmow najlepiej PS3 bo bluraje i w ogole. Tata pyta co to wogole ten bluraj, na odpowiedz ze hd ze nowy format ze kilkadziesiat gigabajtow itp robi oczy i pyta ile kosztuje film, odpowiedz: 100 zl... eeee to dvd sa po 20 i w gazetach sa :) ktory moze odtwarzac filmy? no xbox premium i arcade. No to bierzemy arcade bo tansze a na co dyski jakies twarde, po co przeplacac...
lepszy przyklad? bardziej realny? tak mi sie wydaje
  • 0

#182 Shinigami Napisany 17 lutego 2008 - 01:15

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 387 Postów:
Zarówno Twoje przykłady jak i ten Czycha dobre i w pewnym stopniu realne ;) Dobrze, że w tym drugim przypadku dorzuciłeś sprzedawcę, bo bez niego byłoby lipnie.
  • 0

#183 Ryan Napisany 17 lutego 2008 - 01:41

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

i w pewnym stopniu

Stopień zmierza do zera. Przykładami się niczego nie udowodni, ale żeby to rozumieć Czychu musiałby pojąć co to statystyka.
  • 0

#184 ACZ Napisany 17 lutego 2008 - 02:02

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 186 Postów:
Greg, ja podałem przykład jak się ma sprawa obecnie w Stanach z premiumami. Ty założyłeś, że w sklepach nie ma PS3. Przecież Sony nie ma problemów z produkcją, więc sklepy są zaopatrzone w PS3.
To może jeszcze inaczej. 3 sonyboje i 3 xboje idą do sklepu po konsole. Sonyboje kupują konsole PS3. Xboye chcą kupić Premium, ale widzą, że na stanie w sklepie są tylko Arcade i Elite. Wychodzą więc ze sklepu i nic nie kupują. Gdyby Microsoft produkował tylko jeden model konsoli to konsole by były i xboje by kupili X360 w tym sklepie. Taka jest teraz sytuacja w Stanach. Ciężko jest zdobyć Premiumy, a Arcade i Elite leżą na półkach. W efekcie Microsoft musi produkować szybko więcej Premiumów i patrzeć, jak Arcade i Elite leżą na półkach sklepowych nie sprzedane. Gdyby MS produkował jeden model to zamiast Arcade i Elite w sklepie leżałoby więcej Premiumów i braków produkcyjnych by nie było, taka jest prawda. A tak, X360 w sprzedaży dostaje po dupsku od PS3 w styczniu i zapewne jeszcze w lutym. Taka jest cena wprowadzenia wielu modeli konsoli na rynek. Chciałem Ci tylko pokazać co już wcześniej napisałem, że nie zawsze dawanie wyboru klientowi jest dobre dla producenta.
Na całe szczęście Sony w porę się opamiętało i przestało ślepo naśladować Microsoftu, aby trzymać równocześnie na rynku kilka wersji PS3.
  • 0

#185 Godot Napisany 17 lutego 2008 - 02:11

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
ida sobie fanboje niebieskich fordow do salonu a tam jeden niebieski, jeden zolty i jeden czerwony ford... firma ford jest beznadziejna bo powinna produkowac same niebieskie fordy

powtarzam: nie masz pojecia na jakich zasadach funkcjonuje rynek jako taki a twoje wywody sa totalnie pozbawione sensu
  • 0

#186 Nexus Napisany 17 lutego 2008 - 02:23

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 963 Postów:
Czysiowi chyba chodzi o to że, jego zdaniem, Microsoft rozdrabnia się produkując kilka wersji konsol, co w efekcie daje Elite'y i Arcade'y na pólkach i brak Premium czyli tych najpopularniejszych.
Błędne jest tylko jego przekonanie że SONY się wycofało z kilku wersji swoich PS3jek - było zmuszone drastycznie zmienić strategie cenową a zrobiło to okaleczając nową wersję. Jednak pewnie wypuszczą jeszcze niejedną wersję PS3.
  • 0

#187 Balth Napisany 17 lutego 2008 - 09:28

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
Niedługo będziemy opowiadać żarty zaczynające się od: 3 sonyboye i 3 xboye wchodzą do sklepu...

A co do przykładu Grega z rodzinką to jets trafiony, ostatnio jak byłem w MM to byłem świadkiem podobnej sytuacji [tylko w ogóle PS3 nie wzieli pod uwagę]
  • 0

#188 fingus Napisany 17 lutego 2008 - 12:01

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 908 Postów:
Czychu ma rację. :tak: Zresztą widać to po wypowiedziach Ryana o stanie w USAńskich sklepach - Arcady stoją, Premiumów brak. Jeśli produkuje się kilka modeli, to trzeba kalkulować, czy lepiej 50 sztuk jednego i 50 drugiego, czy może raczej wystarczy 30 arcadów, a 70 premiumów? Nie ma jednakowego popytu na każdy z modeli, wiec jeśli źle obliczymy, to jednego zabraknie, a drugi będzie wystawał na półkach miesiącami. Z kolorami jest podobnie - dlatego żadna z firm nie produkowała na starcie różnych wersji kolorystycznych, mimo wcześniejszych zapowiedzi i pokazywanych plakatów. Mimo iż z kolorami powinno być prościej, bo żółte i zielone Wii są tak samo funkcjonalne, więc ewentualnemu nabywcy nie powinno to niby robić różnicy. Ale robi i przy złym wykalkulowaniu statystycznie wychodziłoby ileś tam % egzemplarzy których nikt nie chce.
Core od początku był bardzo złym pomysłem, bo nie miał ani HDD ani karty pamięci. Z Arcade jest już nieco lepiej, ale jak na obcięte funkcje różnica w cenie jest zbyt mała. :nie:
  • 0

#189 Ryan Napisany 17 lutego 2008 - 12:04

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

Jeśli produkuje się kilka modeli, to trzeba kalkulować, czy lepiej 50 sztuk jednego i 50 drugiego, czy może raczej wystarczy 30 arcadów, a 70 premiumów?

Szkoda, że Czychu wcale tego nie powiedział. :lol:

Nie ulega jednak wątpliwości, że MS niedocenił zainteresowania 360 w okresie świątecznym co zaowocowało najpierw problemami z Live a później brakiem konsol w sklepach. Cóż począć - człowiek uczy się na błędach. I za nie płaci. :tak:
  • 0

#190 pawel_k Napisany 17 lutego 2008 - 13:41

pawel_k

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 446 Postów:

a teraz inna sytuacja: idzie sobie rodzinka do sklepu z synkiem lat 12 kupic "konsole do grania bo to modne i widzieli u znajomych", patrza a tam: PS3 za 1599, Xbox Arcade za 899, Premium 1199, Elite 1599, Wii 899 - odpadaja te najdrozsze bo co to za roznica jaka kupia, wazne zeby mozna bylo czasem zagrac, patrza na Wii - fajne, cos sie rusza itp, ale tata kreci nosem bo nie mozna ogladac filmow a czasem fajnie by bylo :) sprzedawca mowi ze do filmow najlepiej PS3 bo bluraje i w ogole. Tata pyta co to wogole ten bluraj, na odpowiedz ze hd ze nowy format ze kilkadziesiat gigabajtow itp robi oczy i pyta ile kosztuje film, odpowiedz: 100 zl... eeee to dvd sa po 20 i w gazetach sa :) ktory moze odtwarzac filmy? no xbox premium i arcade. No to bierzemy arcade bo tansze a na co dyski jakies twarde, po co przeplacac...
lepszy przyklad? bardziej realny? tak mi sie wydaje

i taka rodzinka nie weźmie x360 tylko ps2 ;)
  • 0

#191 Godot Napisany 17 lutego 2008 - 13:42

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
zapewne masz racje
  • 0

#192 ACZ Napisany 17 lutego 2008 - 15:27

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 186 Postów:

Błędne jest tylko jego przekonanie że SONY się wycofało z kilku wersji swoich PS3jek - było zmuszone drastycznie zmienić strategie cenową a zrobiło to okaleczając nową wersję. Jednak pewnie wypuszczą jeszcze niejedną wersję PS3.

Ależ ja nic błędnego nie napisałem.
Sony nigdy na rynku nie trzymało równocześnie 3 wersji PS3. Jak chcieli w Stanach zastąpić wersję 60GB to najpierw ją wyprzedali i dopiero potem wprowadzili 80GB.
A Microsoft mimo, że ma mniej fabryk niż Sony to trzyma na każdym kontynencie po 3 modele. Tym bardziej głupią politykę Microsoftu widać w Stanach. Tam Arcade leżą i się kurzą, więc po cholerę tą wersję konsoli produkują nadal na tamtejszy rynek? Powinni ją wycofać i zamiat niej produkować więcej Premiumów.
  • 0

#193 Godot Napisany 17 lutego 2008 - 15:30

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
napisz do nich maila, napewno na to nie wpadl
  • 0

#194 Gość__* Napisany 17 lutego 2008 - 16:00

Gość__*
  • Goście
A to w usa nie braklo i premium i elite ? a aracde i halo edition leza i sie kurza ? Bo wydawalo mi sie ze taka wersie widzialem...

ogolnie M$ w okresie konca i pocztaku roku ostro polecial w kule z live oraz dostepnoscia, unas aracde w promocji to nawet 2 dni nie lezal w sklepach...
  • 0

#195 egonszef Napisany 17 lutego 2008 - 16:41

egonszef

    ke?

  • Forumowicze
  • 2 454 Postów:
Rozmawiałem dzisiaj ze znajomym ( zajmuje się sprzedażą gier i konsol ) na temat GTA4, powiedział mi że cenega zajmuje się dystrybucją tej gry w naszym pięknym kraju. Jego zdaniem przy premierach wcześniejszych gta były obsuwy czasowe, nie wiem czy miał rację ale powiedział że nawet miesięczne.. Mam nadzieję że w cenega uczą się na błędach bo jak nie to wzrośnie sprzedaż w innych krajach, mój znajomek sam zamawia na start 50 sztuk na miejscu i leci do londynu po kolejne 50 aby móc dostarczyć grę na czas.
  • 0

#196 ACZ Napisany 17 lutego 2008 - 18:20

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 186 Postów:
To o której godzinie naszego czasu zaczyna się jutro GDC? I czy wiadomo o której godzinie konferencje ma Sony czy Microsoft?
  • 0

#197 xell Napisany 17 lutego 2008 - 20:46

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 348 Postów:
Microsoft ma 20. lutego, Sony chyba nie ma jako takiej konferencji.
  • 0

#198 Kurzy Napisany 17 lutego 2008 - 21:29

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 973 Postów:
Jaki jest kłopot kupienia Arcade jeśli od razu można dokupić dysk, sprzedać memorkę i dokupić headset. wyjdzie nawet taniej. Taki dysk jest wszędzie w empiku i MM też a co dopiero w USA.
  • 0

#199 fingus Napisany 18 lutego 2008 - 14:57

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 908 Postów:

Plota: Microsoft kupuje Epic za 1 miliard dolarów amerykańskich.
http://www.wral.com/... ... t/2449264/

Ciekawe, czy po czymś takim, nadal licencjonowaliby Unreal Engine firmom produkującym gry na, eee... konkurencyjne platformy, czy też raczej pokazaliby im figę. :gwizdek:
  • 0

#200 Gość__* Napisany 18 lutego 2008 - 15:04

Gość__*
  • Goście
Wie ktos, czy konferencje i rozne wydarzenia z GDC beda gdzies na zywo w necie? Gamespot? czy cuś? :niepewny:
  • 0

#201 Ryan Napisany 18 lutego 2008 - 17:50

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
To nie jest zoo - to konferencja. Jeśli interesują Cię informacje z GDC, wejdź na gamasutra.com.
  • 0

#202 ACZ Napisany 18 lutego 2008 - 18:20

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 186 Postów:
Czuję w kościach, że Sony na GDSC wyjedzie z jakimś dodatkiem do PS3, który będzie rywalizował sterowaniem z Wiilotem.
  • 0

#203 Texz Napisany 18 lutego 2008 - 18:24

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Wiibrator? :rotfl:
  • 0

#204 Danteusz Napisany 18 lutego 2008 - 19:22

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

Czuję w kościach, że Sony na GDSC wyjedzie z jakimś dodatkiem do PS3, który będzie rywalizował sterowaniem z Wiilotem.

Ja czuję że tego roku nic szokującego nie pokażą ;]
  • 0

#205 fingus Napisany 19 lutego 2008 - 20:49

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 908 Postów:
Dlaczego jest tak mało dem na PSN?
W skrócie: gry, które mamy w swojej ofercie, to takie crapy, że dema tylko by odstraszały potencjalnych klientów. Wolimy sprzedawać wam kota w worku. :trup:
  • 0

#206 Kurzy Napisany 19 lutego 2008 - 21:26

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 973 Postów:
:trup: To jest dla mnei najlepszy tekst od czasów Kena jak powiedział o dodatkowych godiznach pracy :trup:
  • 0

#207 Matrox Napisany 19 lutego 2008 - 21:28

Matrox

    ...

  • Forumowicze
  • 3 057 Postów:
Staraja sie ludzie wydymac sprzedajac crapy i jeszcze sie do tego przyznaja, no rewelacja :trup:
  • 0

#208 Gość__* Napisany 19 lutego 2008 - 21:30

Gość__*
  • Goście
Zaraz przyjdzie Dante i wytlumaczy wam, ze sie mylicie i tak naprawde jest to pozytywny news :trup:
  • 0

#209 Shinigami Napisany 19 lutego 2008 - 22:18

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 387 Postów:
Widze, że pomyliłem się myślać, że na tej generacji pogram sobie w demka gier przed ich zakupem :trup:
  • 0

#210 ACZ Napisany 19 lutego 2008 - 22:30

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 186 Postów:
John Hight ma rację.
  • 0