Skocz do zawartości

Zdjęcie

CurrentGen - Pogadanki


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
7640 odpowiedzi na ten temat

#151 Gość__* Napisany 16 lutego 2008 - 14:39

Gość__*
  • Goście

Mam nadzieje, że nintendo zostanie przy swoich głupich gierkach

:hmmm: Wd. mnie lista gier na Wii i nadaje sie dla graczy i dla casuali.
  • 0

#152 kamionek Napisany 16 lutego 2008 - 14:40

kamionek

    zloty forumowicz; wzór

  • Forumowicze
  • 3 411 Postów:
Zabierz z listy Zeldę, Metroida, No More Heroes, Mario i już nic nie ma
  • 0

#153 Gość__* Napisany 16 lutego 2008 - 14:41

Gość__*
  • Goście

Mam nadzieje, że nintendo zostanie przy swoich głupich gierkach

:hmmm: Wd. mnie lista gier na Wii i nadaje sie dla graczy i dla casuali.


imho bardziej dla casuali mniej dla graczy ;)
  • 0

#154 fingus Napisany 16 lutego 2008 - 14:41

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 908 Postów:
To nie wojny, robac. Zamiast tych sucharów, napisz lepiej dlaczego Sony i MS nie robią konsol dla rodzin, mimo iż twierdzą, że robią. :lol:
  • 0

#155 kamionek Napisany 16 lutego 2008 - 14:45

kamionek

    zloty forumowicz; wzór

  • Forumowicze
  • 3 411 Postów:
No sorry, tak se tylko chciałem nabić posta

Mogą sobie twierdzić różne rzeczy, ale Live i Achievementy raczej nie celują w rodziny z dziećmi

Przynajmniej tak mi się wydaje :ninja:
  • 0

#156 Gość__* Napisany 16 lutego 2008 - 14:45

Gość__*
  • Goście

Mam nadzieje, że nintendo zostanie przy swoich głupich gierkach

:hmmm: Wd. mnie lista gier na Wii i nadaje sie dla graczy i dla casuali.


imho bardziej dla casuali mniej dla graczy ;)

Pamietacie z czym zaczynalo PS2? A patrzcie na liste tytulow, ktore sa teraz. Uwazam, ze jak i Wii bedzie na rynku kolejny rok czy dwa to dostaniemy kozaki dla graczy.
  • 0

#157 kamionek Napisany 16 lutego 2008 - 14:48

kamionek

    zloty forumowicz; wzór

  • Forumowicze
  • 3 411 Postów:
Czy Wii nie powinniśmy porównywać bardziej do GCN niż do PS2?
  • 0

#158 Gość__* Napisany 16 lutego 2008 - 14:57

Gość__*
  • Goście

Czy Wii nie powinniśmy porównywać bardziej do GCN niż do PS2?

PS2 mialo gorsze tytuly na starcie, niz NGC. Sytuacja rozwinie sie pozniej.
  • 0

#159 fingus Napisany 16 lutego 2008 - 18:15

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 908 Postów:

Mogą sobie twierdzić różne rzeczy, ale Live i Achievementy raczej nie celują w rodziny z dziećmi

Przynajmniej tak mi się wydaje :ninja:

Akurat Live (Arcade) jak najbardziej celuje w rodziny z dziećmi. :-)
  • 0

#160 kamionek Napisany 16 lutego 2008 - 18:20

kamionek

    zloty forumowicz; wzór

  • Forumowicze
  • 3 411 Postów:
No Live Arcade tak, bo babcia z wnusiem może pograć sobie w Pacmana, ale samo granie przez net z ludźmi pokazującymi pindolki do kamery nie jest chyba rozrywką dla całych rodzin ;)
  • 0

#161 Gość__* Napisany 16 lutego 2008 - 18:24

Gość__*
  • Goście
dla rodzin jest wii, dla graczy x360, dla blu ray ps3
Ot, co :s
  • 0

#162 fingus Napisany 16 lutego 2008 - 18:26

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 908 Postów:
Dlatego Xbox ma ochronę rodzicielską, jakieś dziecinne konta z ograniczeniami, możliwość blokowania tego, czy owego, jakiś czasowy wyłącznik czegoś (nawet nie znam szczegółów) - w każdym razie wiele rozmaitych opcji, którymi Microsoft często się chwali. :-D Tak, to jest konsola rodzinna. :tak:
  • 0

#163 Kaxi Napisany 16 lutego 2008 - 20:22

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 162 Postów:

Dlatego Xbox ma ochronę rodzicielską, jakieś dziecinne konta z ograniczeniami, możliwość blokowania tego, czy owego, jakiś czasowy wyłącznik czegoś (nawet nie znam szczegółów) - w każdym razie wiele rozmaitych opcji, którymi Microsoft często się chwali. :-D Tak, to jest konsola rodzinna. :tak:



Ale to Wii ma gry które nie wymagają takich zabezpieczeń ;)
  • 0

#164 fingus Napisany 16 lutego 2008 - 20:30

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 908 Postów:
RE, No More Heroes, Bully i Manhunt? Parę by się jednak znalazło. :spoko: Microsoft z kolei ma swoją Pinatę, która jest dla niego ważnym orężem w walce o pewien segment rynku. :-)
  • 0

#165 Kaxi Napisany 16 lutego 2008 - 20:36

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 162 Postów:
Pinata? Może i ważna dla M$ ale w praktyce zupełnia bez znaczenia. Jedna część milion lat temu i teraz niedawno crapik, na którego chyba nikt nie spojrzał. Na Wii co miesiac znajdziesz gre ktora z czystym sumieniem możesz kupić młodszemu krewnemu, na Xboxie masz taką raz do rok. Wchodze do Saturna i widze na półce z Wii Sonica, Mario Party, Eledees, Nights, i gdzieniegdzie Residenta czy NMH. Wsrod pudełek od Xboxa wszedzie fpsy, krew, zabijanie, przecietny klient nie bedzie sprawdzal czy gdzies pod polke nie wpadla plytka z Pinata. Na Xboxie nawet Bomberman jest madafaką.
  • 0

#166 fingus Napisany 16 lutego 2008 - 20:59

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 908 Postów:

Na Xboxie nawet Bomberman jest madafaką.

Tylko ten pierwszy, teraz zrobili nowego, już jak należy. :^^:
Wyszły też jakieś Katamari, Pottery, dostał xbox swojego Sonica, nie jest źle. A dużo więcej jest tego do ściągnięcia na Arcade, gdzie jest już prawdziwy raj dla casuali i graczy rodzinnych - może parę "poważnych" pozycji, reszta to pasjanse, starocie od Atari, jakieś kulki, puzzle, etc.
  • 0

#167 Kaxi Napisany 16 lutego 2008 - 21:12

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 162 Postów:
Myślę, że rodziny z dziecmi nie sa glowna sila uzytkownikow Live!
  • 0

#168 fingus Napisany 16 lutego 2008 - 21:41

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 908 Postów:
A kto inny ściąga te wszystkie popierdułki? Nawet achieve-whores na nie nie spojrzą, bo warte są tylko po 250 punktów. ;-)
Ja wiem, że przekrój populacji wygląda nieco inaczej na X360, niż na Wii, ale już nie przesadzajmy, że którykolwiek jest, hmmm, powiedzmy homogeniczny. Ani, że MS czy Nintendo tego by sobie życzyło. :^^:
  • 0

#169 Gość__* Napisany 16 lutego 2008 - 23:03

Gość__*
  • Goście

Mogą sobie twierdzić różne rzeczy, ale Live i Achievementy raczej nie celują w rodziny z dziećmi

I pewnie dlatego istnieje grupa Family :P

Xbox jest rodzinny, na swoj sposob. Oczywiscie, wypruwanie Locustom flakow w Gearsach albo strzelanie do zombie pilkami golfowymi w Dead Rising nie naleza do zajec zaciesniajacych rodzinne wiezi, ale kiedy "w swiat" pojdzie informacja, ze ma sie na dysku Zume albo Hexica, to nie idzie sie dopchac do konsoli ;)
  • 0

#170 Kurzy Napisany 16 lutego 2008 - 23:08

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 973 Postów:

No Live Arcade tak, bo babcia z wnusiem może pograć sobie w Pacmana, ale samo granie przez net z ludźmi pokazującymi pindolki do kamery nie jest chyba rozrywką dla całych rodzin ;)


Na Zeusa...kto kupuje Xboxa360 żeby grać w gry arcade tylko? Moga te gry ściągnąć najk omputer. Prawda jest takaże najwięcej casuali jest nak ompach lol ;]
  • 0

#171 ACZ Napisany 16 lutego 2008 - 23:14

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 186 Postów:
To już PS3 jest bardziej rodzinne niż X360.
Na PS3 można pogiercować w eye toya, singstara czy uciąć sobie z ojcem partyjkę w Eye of Judgment. W tym roku będzie jeszcze nowy Buzz!, no i myślę, że Little Big Planet też się może sprawdzić, jako zabawa dla całej rodziny. Na PS3 również sobie może rodzina obejrzeć film na blu rayu.
  • 0

#172 xell Napisany 16 lutego 2008 - 23:23

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 348 Postów:

Prawda jest takaże najwięcej casuali jest nak ompach lol ;]

Prawdopodobnie też więcej niż na Wii nawet. :tak:
Niemniej Uno, Guitar Hero 3 to są spore hity nawet na 360tce. Ale MS musi zniżyć bardziej cenę konsoli, w tym roku jeszcze powinno być $199 za arcade i $269 za Premiuma.
  • 0

#173 ACZ Napisany 16 lutego 2008 - 23:48

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 186 Postów:
Sony na jednym egzemplarzu PS3 40GB już wcale nie traci, więc sądzę, że cięcie ceny będzie duże i agresywne do poziomu 299$.
Tak sobie myślę, że Sony chyba chce ujednolicić rynek i próbuje się wycofywać z pomysłu i odglądania od Microsoftu, aby wypuszczać różne wersje konsoli. W Europie i Japonii zostawili już tylko PS3 40GB. Po wprowadzeniu tej wersji na rynek chyba i po skoku sprzedaży chyba przejrzeli na oczy, że dla graczy nie jest wcale najważniejsza ta wsteczna kompatybilność, a cena konsoli. Nie zdziwię się, jak wycofają w przyszłości także wersję PS3 80GB ze Stanów. Produkowanie kilku wersji konsoli pociąga za sobą dodatkowe koszty w fabrykach i w jakimś tam stopniu komplikuje produkcję. Również dochodzi do tego gorsza płynność finansowa. Obecnie taki MS produkuje 3 wersje X360 (Arcade, Premium, Elite). Nie jest w stanie określić, która wersja konsoli będzie się lepiej sprzedawała w danym regionie. I właśnie teraz mamy właśnie tak w Stanach. Oto wady produkowania kilku wersji konsoli. Są jakieś tam problemy z kupieniem wersji Premium. Gdyby MS nie miał w ofercie Elite i Arcade, a miał tylko jedną wersję X360 to nie byłoby problemów z kupieniem konsoli.

Przykład sklepu w Europie.
Sklep dostaje na magazyn 3 x PS3 40GB (bo innej wersji nie ma) oraz 3 x X360 (1xPremium, 1xArcade, 1xElite).
Do sklepu przychodzi 3 sonybojów i 3 xbojów, aby kupić konsolę.
Sonyboje wykupują PS3.
W przypadku xbojów jest już inaczej i nie wiadomo czy wszystkie X360 zejdą ze sklepu. Xboje chcą kupić X360 z dyskiem i mają parcie na premiumy. Niestety jest tylko jeden premium, więc dopłacają i już biorą tego Elite. Trzeci xboj zostaje bez konsoli i idzie szukać w innym sklepie.
Ot, taki przykład, że nie zawsze dawanie wyboru klientowi jest dobre dla producenta i sklepu, a to się właśnie dzieje teraz w Stanach ;]
  • 0

#174 Kurzy Napisany 17 lutego 2008 - 00:07

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 973 Postów:

Sklep dostaje na magazyn 3 x PS3 40GB (bo innej wersji nie ma) oraz 3 x X360 (1xPremium, 1xArcade, 1xElite).
Do sklepu przychodzi 3 sonybojów i 3 xbojów, aby kupić konsolę.
Sonyboje wykupują PS3.
W przypadku xbojów jest już inaczej i nie wiadomo czy wszystkie X360 zejdą ze sklepu. Xboje chcą kupić X360 z dyskiem i mają parcie na premiumy. Niestety jest tylko jeden premium, więc dopłacają i już biorą tego Elite. Trzeci xboj zostaje bez konsoli i idzie szukać w innym sklepie.
Ot, taki przykład, że nie zawsze dawanie wyboru klientowi jest dobre dla producenta i sklepu, a to się właśnie dzieje teraz w Stanach ;]

Czychu3 - autorytet konsolowy, ekspert w dziedzinie analizy rynku gier wideo. Człowiek o niebywale wysokiej wiedzy konsolowej. Profesjonalny i szanowany gracz.
  • 0

#175 oranje Napisany 17 lutego 2008 - 00:16

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Akurat napisał prawde :) Z tym, że gracze to też casuale, ktorych nie interesuje wersja konsoli.
  • 0

#176 Kurzy Napisany 17 lutego 2008 - 00:21

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 973 Postów:

Akurat napisał prawde :) Z tym, że gracze to też casuale, ktorych nie interesuje wersja konsoli.

1. Nie napisałem że napisał głupotę ale wydaje mi się że trudno powiedzieć;p jak jest arcade to w sklepie od razu dysk można dokupić :)

2. Przestańcie z tymi CASUALAMI !!!!!!!!!!! Ludzie...ciągle tylko casuale to casuale tamto...wielcy hardkorowcy :ninjadance:
  • 0

#177 oranje Napisany 17 lutego 2008 - 00:22

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Ja hardcorowcem nie jestem :)
  • 0

#178 Godot Napisany 17 lutego 2008 - 00:23

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
co za gowniany przyklad... czychu, totalnie nie masz pojecia jak dziala rynek (nie tylko konsolowy)
  • 0

#179 Kurzy Napisany 17 lutego 2008 - 00:24

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 973 Postów:
Bo czychu jest casualem i kupi dla rodziny ps3 bo ma singstara, eye toy'a i buzza...
  • 0

#180 Shinigami Napisany 17 lutego 2008 - 00:57

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 387 Postów:
Co Ty, Greg, moim zdaniem Czesław nie strzelił babola i na swój sposób całkiem sensownie do tego podszedł.
  • 0