Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co ostatnio skończyłem/skończyłam?


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
10461 odpowiedzi na ten temat

#7771 Tawotnica Napisany 26 grudnia 2017 - 15:41

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 129 Postów:
Odpuść sobie Zero Time Dilemma albo przynajmniej nie miej za dużych oczekiwań. :(
  • 0

#7772 Schrodinger Napisany 26 grudnia 2017 - 15:51

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 978 Postów:
No pamiętam że final Cię zawiodl, ale w trakcie grania byłeś zachwycony no trudno.
  • 0

#7773 Danteusz Napisany 27 grudnia 2017 - 00:00

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Obie częścią S;G są teraz w promo na Vitę za 33 zł sztuka, brać bez zastanawiania się. ZTD jest OK, ale proste zagadki, zagmatwany flow gry i dodanie do gry o jednej zaburzającej kontinuum technologii za dużo sprawia że jest poniżej poprzednich części. Do tego animacja postaci w scenkach to jakiś dramat.

Ten post był edytowany przez Danteusz dnia: 27 grudnia 2017 - 00:02

  • 1

#7774 Starh Napisany 27 grudnia 2017 - 00:02

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Obie częścią S;G są teraz w promo na Vitę za 33 zł sztuka, brać bez zastanawiania się.

 

Tak jak pisze Dante.


  • 0

#7775 Schrodinger Napisany 27 grudnia 2017 - 00:58

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 978 Postów:
Nie mam vity to sprzęt dla podludzi
  • 1

#7776 BeSOS Napisany 27 grudnia 2017 - 06:50

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Jak można się tak zezwierzęcic i grać w takie szity.
  • 0

#7777 Danteusz Napisany 27 grudnia 2017 - 10:43

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

Nie mam vity to sprzęt dla podludzi

Na PS4 też jest przecena
  • 0

#7778 Schrodinger Napisany 27 grudnia 2017 - 10:47

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 978 Postów:
na ps4 widzę tylko że jest SG0 a to podobno sequel
  • 0

#7779 Danteusz Napisany 27 grudnia 2017 - 10:48

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
To sequel, myślałem że pierwsza cześć też jest w przecenie, tak jak na Vicie.
  • 0

#7780 nole Napisany 27 grudnia 2017 - 12:47

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 732 Postów:

Jedynka SteinsGate w ogóle nie wyszła na PS4. Only PS3 i Vita.


  • 0

#7781 Schrodinger Napisany 27 grudnia 2017 - 12:50

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 978 Postów:
poczekam na porta :olo:
  • 0

#7782 BeSOS Napisany 27 grudnia 2017 - 23:17

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
LiS:Before The Storm.

Średnie to,niby starali się zrobić coś dobrego ale jednak podstawka to kilka klas lepsza gra. Tu mamy recycling starych assetow i gorsza oprawę, fabuła ma swoje momenty ale nie czuc za bardzo że wybory cokolwiek znaczą przez co tracą na mocy.

A swoją drogą mam już przesyt epizodycznych gierek :bue:
  • 0

#7783 Schrodinger Napisany 27 grudnia 2017 - 23:20

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 978 Postów:
W końcu
  • 0

#7784 Schrodinger Napisany 28 grudnia 2017 - 00:18

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 978 Postów:

SuperHOT :olo: ta, singiel jest na dwie godziny, chyba około 30 krótkich misji, gierka fajnie łączy taktyczne kombinowanie, powtarzanie sekwencji, mi takie coś mocno pasuje i w jakimś stopniu uspokaja wkurwiając. Niby krótka gierka ale jest masa czelendży teraz, chyba koło 20-25 chelendży gdzie każdy to przejście np. uzywajac tylko katany przez 25 misji. Będę pewnie orał w opór do platynki, ale trochę zejdzie.


  • 0

#7785 Godot Napisany 28 grudnia 2017 - 10:26

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Skończyłem Spirit of Justice. Gierka o wiele bardziej spójna niż DD, lepsza fabularnie. Poza tym sztampa. Dla fanów must have
  • 0

#7786 Shinigami Napisany 29 grudnia 2017 - 01:52

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 387 Postów:
Skończyłem właśnie Titanfalla 2. Zapalam świeczkę dla tych, którzy mówili, że ten singiel jest jakiś dobry [']
  • 0

#7787 tomasz Napisany 30 grudnia 2017 - 18:22

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 343 Postów:

Zrobiłem obie banner sagi i jest chujoza, takie 4.5/10. Gra ma bardzo ładny art style i pasującą muzykę, są też ciekawe mechaniki utrudniające rozgrywkę jak znane np. bloodsoulsów ciągłe autozapisywanie i spermadeath, choć nieco inny niż ten z fire emblem. Tu, gdy postać zginie podczas walki, to tak naprawdę nie ginie, a zostaje zraniona i trzeba odpocząć określoną liczbę dni marnując zapasy, by przywrócić ją do zdrowia i zdjąć dość znaczny handicap. Faktycznie zginąć na dobre bohaterowie mogą tylko poza potyczkami, kiedy gra jest zwykłą czytanką i wybieramy sobie różne opcje dialogowe, śledząc konsekwencje jak w papierowym erpegu, bo akcję właściwie trzeba sobie wyobrażać (postaci są nieruchome i nieme). I tu dochodzimy do istoty chujowości giereczki. Wszędzie trąbią o tym że to taktyczny erpeg, ale podejmowane przez nas dramatyczne wybory są zupełnie nieprzewidywalne w skutkach i dość losowe. W efekcie kierujemy się nosem i liczymy na punkty sławy albo jakieś zapasy, ale z nimi bywa różnie, bo nie ma tu żadnych zasad, a opcje są bardzo enigmatycznie opisywane, np. "wyjep część zapasów i spróbuj ocalić część karawany", ale nie jest napisane ile zapasów mam wywalić ani ilu członków załogi zdołam w ten sposób uratować. Strona taktyczna tej gry jest bardzo umowna. Nawet te ginące postaci -- nie umierają w wyniku niedopatrzenia gracza jak w FE, tylko bo tak.

 

System walki, właściwie jedyna rzecz, która zatrzymała mnie przed ekranem jest też dość prosty i raczej nie był przemyślany ani zbalansowany. Itemki, na które często trafiamy przypadkiem potrafią popsuć grę; cały system walki jest hard to learn, easy to master, a powinno być odwrotnie; przeciwników jest w jedynce żenująco mało, a w dwójce wszystkie nowe pomysły są nietrafione IMO. Pole walki bywa często nieczytelne, a nie można go przy tym obracać! Główną wadą jest to, że z jednej strony zasady są nieprzejrzyste, a z drugiej gra ma bardzo prostą budowę -- skomplikowanie potyczek i ilość zmiennych w nich ma się nijak do stopnia skomplikowania plansz na hardzie w takim FE czy Advance Wars. Tylko w giereczkach intelligent systems wiesz ocb i łamiesz sobie głowę wiedząc, że gra jest po prostu wymagająca, ale uczciwa i będzie ten wysiłek nagrodzone satysfakcją; natomiast w banner sagach nie masz pojęcia co robisz przez pierwsze 5 godzin, a potem zaczynasz łapać mniej więcej na czym to polega i wtedy jest właśnie koniec, bo gra jest śmiesznie krótka. Ogólnie nie warto, chyba że na easy albo z poradnikiem. W przeciwnym wypadku jest to dość frustrujące i  niechlujnie zaprojektowane od strony game designu doświadczenie.


Ten post był edytowany przez tomasz dnia: 30 grudnia 2017 - 18:32

  • 5

#7788 Mateo Napisany 30 grudnia 2017 - 21:18

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 128 Postów:
Właśnie skończyłem Króliki. Napewno można uznać, że ta gra to wielkie zaskoczenie tego roku. Oby więcej takich świetnych szpili, bo grało się w to naprawdę wybornie. Chrześniak uwielbia Króliki. :) Daje 9!
  • 0

#7789 BeSOS Napisany 31 grudnia 2017 - 00:41

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
What's Remains od Edith Fitch - zawiodłem się. Spodziewałem się dobrej dramy i emo-cji a nie dostałem ani tego ani tego. Oprawa jest bardzo ładna, gra na max 1.5h więc cieszę się ze nie dałem full ceny (90zl!!!) A jedynie 25 z nejkiem :cf:
Królem walking symulatorów jest dla mnie nadal Virginia która w podobnym czasie opowiada o wiele lepsza historię i do tego niszczy muza i montażem.
Trochę zdziwiony jestem wssystkumi nagrodami jakie ta gra dostała w tym roku (Euriogamer wymienia ja w top 5 2017 na 50 pozycji...)

Ok gra, spoko historia ale zabrakło mi wisienki na torcie, bo gra ładnie buduje napięcie które nie jest IMO wystarczająco mocno zwieńczone na koniec, raczej na odwrót.

Jak na walking symulator 8/10 jak na cokolwiek innego 6/10. Brać za max 25 zł.
  • 0

#7790 oranje Napisany 31 grudnia 2017 - 00:44

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Skoro niby Virginia taka dobra (a to średniak) to Edith odpuszczam
  • 0

#7791 Chewie Napisany 31 grudnia 2017 - 00:47

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

Edith jest bardzo dobre podobno a virginia ehh nikogo


  • 0

#7792 Schrodinger Napisany 31 grudnia 2017 - 02:38

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 978 Postów:

Skończyłem właśnie VLR powiem tylko jedno O JA JEBE O JA JEBE. Fabularnie Nier z questem Barona i całym MGSem wciągnięty lewą dziurką od nosa, jak to się łączy z 999, jak pod koniec sadzi mindfuck za mindfuckiem to zbierałem szczękę z podłogi mimo że w gierkę już grałem to nie pamiętałem największego twista i nie miałem świadomości jak to genialnie łączy się z 999 :banderas: Fabularny mesjasz.

 

Spoiler

 

Miałem robić przerwę ale teraz to nie odpuszcze, jutro zaczynam ZTD 


  • 2

#7793 Starh Napisany 31 grudnia 2017 - 08:38

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:
To Dangi Tobą pozamitaja skoro VLR tak się podobało.
  • 0

#7794 tomasz Napisany 31 grudnia 2017 - 08:50

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 343 Postów:
Ja też mam jeszcze z trylogii 999 ztd do ogrania.
  • 0

#7795 fingus Napisany 31 grudnia 2017 - 08:54

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 908 Postów:
50 pozycja w top 5 to chyba niezbyt dobra rekomendacja.
  • 1

#7796 Woroq Napisany 31 grudnia 2017 - 10:29

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 795 Postów:
What Remains Edith Finch jest najlepszym walking symulatorem w jaki grałem. Moim zdaniem ciężko porównywać do Virginii, Edith jest dużo przystępnjejsza i spektakularna.

What Remains Edith Finch. Miałem obawy kupując te grę za 84 zł, wiedząc że grania starczy na jeden wieczór. Stwierdzam jednak, że to bardzo dobrze wydane 84 złote.

Niby symulator chodzenia, ale chodzenia jest mało a dzieje się baaardzo dużo. Gra jest bardzo linowa ale natłok różnych form narracji powoduje iż kompletnie to nie przeszkadza. Gra jest ciężka, często przekracza granice tematów dotychczas poruszanych w grach. Szczególnie w kwestiach związanych z dziećmi. Naprawdę mocne.

Spoiler


Gra jest bardzo ładna, pięknie brzmi, nie przeszkadza zła optymalizacja (na Pro pewnie 15-30 fps). Jest to pewnie cena za zmieniające się często gatunki growe. Jest tutaj symulator lotu, interaktywny komiks :banderas: , FPS i wiele, wiele innych. Tajemnice rodziny Finchów dają mocno po głowie :uff: .



Nie podobało mi się Everybody Gone to the Rapture, jestem umiarkowanym zwolennikiem Vanishing of Ethan Carter ale What Remain Edith Finch jest bardzo inne, bardzo ta inność mi pasowała. Zagram na pewno jeszcze raz, jest mnóstwo nawiązań. Jest Cthulhu! :clown:

Kupować! A jak stanieje – to już koniecznie :sir:


Za te 25 zl i parę godzin grania warto wyrobić sobie własne zdanie :sir:
  • 0

#7797 Marbel Napisany 31 grudnia 2017 - 12:46

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Te VLR to jakaś jpońszczyzna ex na Ps4?
Ja skończyłem The Room na iPadzie. Chyba pierwsza gra na tablecie, którą skończyłem a na pewno pierwsza, którą skończyłem w dwa dni. Gra to faktycznie mechanika escape roomów. Chyba ze 2 razy wziąłem podpowiedź, poza tym można kombinować do skutku. Myślałem że gra będzie na zasadzie typowego pokoju, jednak koncentruje się na przedmiocie, który jest w głównym obiektem zabawy. Gra też próbuje dodać jakąś fabułę do tego co robimy, jednak trochę na siłę i Imo realne ER robią to dużo dużo lepiej. Bardzo mi się podobało, szczególnie do połowy gry, bo sama gra była dla mnie dużym zaskoczeniem. Gra to w sumie niekończąca się łamigłówka i wszystkie zagadki są logiczne i nie ma używania wszystkiego na wszystkim a jedynie szukania dogłębnego. Polecam. Gdybym wystawiał oceny dałbym tak... 8.5/10.
  • 0

#7798 tomasz Napisany 31 grudnia 2017 - 13:23

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 343 Postów:
Vlr to był ex na ds/3ds, teraz wyjszło na ps4 również. Ogólnie jak ktoś grał w to, to pewnie tak jak ja uważa wyjścia do prawdziwych escape roomów za pieniądze wyrzucone w błoto.
  • 0

#7799 burnstein Napisany 31 grudnia 2017 - 13:28

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 134 Postów:

Vlr to był ex na ds/3ds, teraz wyjszło na ps4 również.

(...)

 

Nie, tak było z 999, VLR był od początku również na Vitę.
 


  • 0

#7800 Schrodinger Napisany 31 grudnia 2017 - 13:29

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 978 Postów:
1 cześć - 999 wyszło na dsa
2 cześć - Vlr wyszlo na 3ds i vita
3 cześć - Ztd wyszło na 3ds ps4 i vita chyba

Na ps4 wyszło nonary games które ma w sobie 999 i vlr

Ja swego czasu gralem w vlr bez znajomości 999 teraz ogrywalem 999 A potem vlr i mnie wyjebalo z kapci.
  • 0