Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co ostatnio skończyłem/skończyłam?


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
10461 odpowiedzi na ten temat

#8011 xell Napisany 30 marca 2018 - 00:49

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

Heh, mnie Ryse zanudził i gry nie ukończyłem. Co do ocen, to faktycznie nikogo, ale jak już jest taki standard w branży, to można się czasem do niego odnieść (zwłaszcza że myślałem, że to robisz).


  • 0

#8012 SosaiKyo Napisany 01 kwietnia 2018 - 08:20

SosaiKyo

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 538 Postów:

Resident Evil 7 (Ps4pro)

 

Grafika: 8-

Dźwięk: 8- 

Grywalność: 8

Ogólnie: 8-

 

Na początku za bardzo traktowałem ten tytuł jako RE i to było błędem ponieważ z ową serią ma niewiele wspólnego.Tytuł mógłby się nazywać "Chata na bagnach". Sama gra jest bardzo dobra, jest klimat, emocje baa nawet idzie się czasami wystraszyć, ale to głównie tanio w postaci jump scerów. Do tej pory największe wrażenie wzbudził u mnie Alien Isolation, tam to cały czas było napięcie a tutaj jest co prawda kilka momentów próbujących to naśladować, jednak jest tego tylko znikoma liczba. W sumie to chyba dwa fragmenty gameplayu. Rozgrywka próbuje naśladować stare części RE, nawet perfidnie kopiując zagadkę z bronią, no ale bez przesady nie dało się wymyślić czegoś innego, świeżego? Gra się bardzo przyjemnie, mamy trochę skradania, strzelania, zagadek (dość łatwych). Są także walki z bossami, nawet spoko przemyślane i ciekawe. Fabuła ujdzie, końcówka fajnie wyjaśnia co tak naprawdę się wydarzyło.

Graficznie jest bardzo fajnie, tutaj zasługa głównie oświetlenia, reszta to taka norma tej generacji. Lokacji różnorodnych za wiele nie ma, są to głównie zamknięte pomieszczenia. Z tych dlc to skończyłem not a hero, który był dodatkiem przyzwoitym, biorąc pod uwagę zerowy koszt, ale bez rewelacji. Natomiast tego drugiego dlc zdecydowanie nie opłaca się brać za 63 zeta bo gameplaju jest na około godzinę. Obejrzałem na kanale Rojo (typa wyciszyłem bo nie mogłem go słuchać) aby mieć obraz całości.

Podsumowując gra bardzo dobra, ale słaby Resident (brak postaci, kamery tpp, otoczki itp.) i jak dla mnie jest jednak za krótka, jakieś 8-9 gry.

 

 


  • 2

#8013 oranje Napisany 01 kwietnia 2018 - 13:03

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 114 Postów:
Yakuza Kiwami. 25h i jakieś 30% całości skończone. Nie będę już wracał robić brakujące rzeczy. Zawiodła mnie trochę fabuła, która fajnie się zapowiadała, a później trochę naiwna była. Się okazało, że każda zdradzona osoba wiedziała, że zostanie zdradzona i miała plan awaryjny xD przemiana Nishikiego też mało wiarygodna. M nadzieję, że zero i dwójka fabularnie są lepsze.
  • 0

#8014 Kazuo Napisany 01 kwietnia 2018 - 14:05

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Yakuza Kiwami. 25h i jakieś 30% całości skończone. Nie będę już wracał robić brakujące rzeczy. Zawiodła mnie trochę fabuła, która fajnie się zapowiadała, a później trochę naiwna była. Się okazało, że każda zdradzona osoba wiedziała, że zostanie zdradzona i miała plan awaryjny xD przemiana Nishikiego też mało wiarygodna. M nadzieję, że zero i dwójka fabularnie są lepsze.

 

Wszystkie Yakuzy mają taką fabułę. Postacie przewidujące przyszłość, bohaterzy wracający zza grobu, zawiłości rodzinne i koleżeńskie, ciągłe zdrady, nagłe zmiany obozów, romanse i kto wie co jeszcze. Już lepiej sobie obejrzeć Koronę królów. 


  • 0

#8015 Danteusz Napisany 01 kwietnia 2018 - 14:21

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Yakuza ogólnie to telenowela dla mężczyzn, co wymaga zabiegów o których pisał Kaz. Jedynka to najbardziej zwięzła cześć, przez co brakuje jej trochę czasu na lepsze zawiązanie wątków i przedstawienie postaci, kolejne części są pod tym względem lepsze.
  • 0

#8016 SosaiKyo Napisany 02 kwietnia 2018 - 11:06

SosaiKyo

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 538 Postów:

Mad Max (Ps4pro)

 

Grafika: 8

Dźwięk: 7

Grywalność: 7

Ogólnie: 7

 

+ końcówka

+ model jazdy

+ burze piaskowe

+ świat

+ kilmat

 

- grind potrzebny to pchnięcia fabuły do przodu

- monotonia

 

 

Dobra gra, ale jak za dużo się ją dawkuje to potrafi nudzić z powody robienia praktycznie cały czas tego samego.

Kto lubi sandboxy a tym bardziej grindy i czyszczenie map z punktów to tutaj będzie miał mnóstwo roboty.

Ja na grę za bardzo nie narzekam bo bawiłem się bardzo fajnie, no i ta końcówka tzn. ostatnie 2h gry robi.

Dla niej, klimatu, walk pojazdami, burz piaskowych warto tytuł ograć.

 

 


  • 1

#8017 Kaxi Napisany 05 kwietnia 2018 - 13:37

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Skończyłem Metro 2033 Redux.

 

Świetna gra, wciąż ładna, mimo, że to remaster. Trochę niedoszlifowana w UI czy pewnych mechanikach, ale to była pierwsza gra z serii, więc wybaczam. Bez znajomości książki fabuła byłaby nieco niejasna, ale gra nadrabia samym klimatem.

 

Teraz czas na Last Light.


  • 1

#8018 bartezoo Napisany 05 kwietnia 2018 - 14:08

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

2033 Redux to bardziej remake bo jest przerobiony na silniku LL 


Ten post był edytowany przez bartezoo dnia: 05 kwietnia 2018 - 14:09

  • 0

#8019 Wezyr Napisany 05 kwietnia 2018 - 14:32

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 412 Postów:

God of War 3 Remastered

 

Ostatni kontakt z serią miałem na PS2 grając w jedynkę, więc nie znam zmian jakie zachowiły w grze na przestrzeni tych wszystkich lat.

 

Kratos za to zdaje się nie zmienił zbytnio, dalej zły na świat i niekiedy irytujący w swojej zwierzęcej nienawiści, ale to dalej świetnie napisana postać i nie ukrywam, że miałem banana na ustach jak masakrował kolejnych bogów Olimpu. Czasem wykazywał się człowieczeństwem, ale wychodziło to tak sztucznie, że wywoływało u mnie raczej zażenowanie, niż podziw. Pchałem fabułę nie z ciekawości co będzie dalej, ale by zobaczyć na jak wymyślne sposoby Kratos potrafi zabijać. Duży plus za bohatera.

 

O gameplayu nie powiem wiele, jest poprawny: zagadki środowiskowe nie wymagały myślenia, gra prowadzi po sznurku tak bardzo, że niewidzialne ściany nawet nie pozwalały mi ścinać pewnych odległości zmuszając do pokonywania drogi przewidzianej przez twórców. Same światy i lokalizacje są wysmakowane i różnorodne, wyrzucając nas co chwile po nowych miejscach. Nie ma miejsca na nudę.

 

System walki opiera się na klepaniu kwadratu z okazjonalnym wcisnięciem trójkąta i parowaniu przeciwników, grę przeszedłem korzystając z jednego rodzaju oręża. To nie jest slasher, głębią przypomina raczej beat em up. Kwadrat, kwadrat, kwardat.

 

Podsumowując: za te 50zł bawiłem się wyśmienicie, przez większość gry bezstresowo, dawkując sobie doświadczenie na 2-3h sesje (sama gra na hardzie 11h), ale po ograniu dwóch części nie wiem czy dałbym radę skończyć trzecią w takiej samej formule. Bohaterowie drugoplanowi pchają się w gips, są płascy i napisani dość nijako. Czasami miałem wrażenie, że żyją tylko po to żeby zginąć. Walka jest prosta i czasem nuży, ale bossowie nadrabiają z nawiązką. Warto pożyczyć.


Ten post był edytowany przez Wezyr dnia: 05 kwietnia 2018 - 14:37

  • 1

#8020 Tawotnica Napisany 05 kwietnia 2018 - 17:55

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
Przez przypadek skończyłem :olo:

gWKStoC.jpg

co za giereczka :banderas: dobrze, że można dozbierać resztę znajdziek po bossie. Jest też NG+, które
Spoiler

  • 0

#8021 SosaiKyo Napisany 05 kwietnia 2018 - 20:11

SosaiKyo

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 538 Postów:

Watch Dogs (Ps4pro)

 

Grafika: 8-

Dźwięk: 7

Grywalnosć: 7+

Ogólnie: 7+

 

+ klimat

+ zabawa telefonem

+ wykonanie wody i wybuchów

+ niektóre fabularne misje

 

 

- przeciętny soundtrack w stacjach radiowych

- zadania poboczne itp.

- tragiczny widok fpp z samochodu

- ai przeciwników

 

 

Długo zastanawiałem się aby ten tytuł wypróbować. Zbyt długo, ponieważ okazał się bardzo dobry.

Downgrade wcale nie jest aż taki duży jak pokazują materiały. Grafika jest bardzo dobra z fenomenalnie wykonaną wodą.

Najlepiej gra wygląda przy oświetlonym mieście w nocy, podczas padającego deszczu. Klimat jest wręcz namacalny, fabuła prosta, ale ciekawa. Gra jest nawet w miarę długa około 15h. Gra się bardzo przyjemnie a telefon to najważniejszy gadżet w grze dzięki któremu możemy w bardzo prosty sposób ułatwiać sobie grę tj. podsłuchiwać, śledzić, wysadzać ładunki, uruchamiać urządzenia, zmieniać sygnalizację świetlną, robić blokady na drodze, wysadzać hydranty itd.

Grało się bardzo fajnie i od razu z miejsca nabrałem ochotę na drugą część.

 

 

 


  • 2

#8022 BeSOS Napisany 08 kwietnia 2018 - 07:21

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Outlast 2.

Bardzo dobry horrrorek. Mocny klimat, świetny design (technicznie rowniez-60fpsow, mega oświetlenie i ostre tekstury), różnorodne lokacje i idealny pacing. Zakończenie z dupy ale akurat tutaj to nie wadzi, w odróżnieniu od RE7. Czekam na trójkę. Mam jednak nadzieję że dorzuca jakaś możliwość obrony (choćby wbicie noża w łeb i ucieczka jak w REmake) bo faktycznie czasem można poczuć się jak pizdeczka bez jakiejkolwiek możliwości obrony.

Polecam fanom gatunku, 8.5.
  • 2

#8023 Daddy Napisany 08 kwietnia 2018 - 21:36

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 951 Postów:

Far Cry 5 :banderas:

 

Więcej tu:

 

http://nikogoforum.p...ry-5/?p=1900154


  • 1

#8024 fingus Napisany 09 kwietnia 2018 - 00:00

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Skończyłem A Way Out. W skrócie: świetny samograj, podobał mi się, dwa Kazimierze za 5-6 godzin dobrej zabawy dla dwóch (lub dwojga), polecam.
Więcej tutaj: http://nikogoforum.p...-out/?p=1900170
  • 1

#8025 Grz3chu Napisany 09 kwietnia 2018 - 09:33

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:

Nier Automata

To najlepsze co mnie spotkało jako gracza

11\10


  • 3

#8026 Daddy Napisany 09 kwietnia 2018 - 16:18

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 951 Postów:

Nier Automata

To najlepsze co mnie spotkało jako gracza

11\10

 

Widzimy to od kilku tygodni przy każdym Twoim poście :olo:


  • 0

#8027 fingus Napisany 09 kwietnia 2018 - 16:30

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Właśnie, wywaliłbyś tę nieprzyzwoitą sygnaturę.
  • 0

#8028 Schrodinger Napisany 09 kwietnia 2018 - 16:38

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
No wlasnie dedi, troche to slabe.
  • 1

#8029 Daddy Napisany 09 kwietnia 2018 - 16:50

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 951 Postów:

Lol, ja tego w ogóle nie zauważam :olo:


  • 0

#8030 Chewie Napisany 09 kwietnia 2018 - 16:54

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

za kazdym razem jak scrolluje forum musze ogladac ta dupe


  • 0

#8031 Grz3chu Napisany 10 kwietnia 2018 - 08:39

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:

za kazdym razem jak scrolluje forum musze ogladac ta dupe

 

 

No wlasnie dedi, troche to slabe.

 

 

Właśnie, wywaliłbyś tę nieprzyzwoitą sygnaturę.

 

 

 

Nier Automata

To najlepsze co mnie spotkało jako gracza

11\10

 

Widzimy to od kilku tygodni przy każdym Twoim poście :olo:

 

serio mam usunąć dupę ?!


  • 0

#8032 fingus Napisany 10 kwietnia 2018 - 08:51

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Usuwaj.
  • 0

#8033 SosaiKyo Napisany 10 kwietnia 2018 - 09:16

SosaiKyo

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 538 Postów:

Hotline Miami Collection  (Ps4pro)

 

Grafika: 1

Dźwięk: 9-

Grywalność: 8-

Ogólnie: 7

 

 

+ soundtrack

+ klimat

+ fabuła w dwójce

+ brutalność

+ bronie

+ lokacje

+ mechanika

+ dynamika

+ poziom trudności

 

 

- grafika to totalne dno (poziom turbo nesa), na tv lcd jeszcze jakoś by to wyglądało, ale niestety nawet shadera odpowiedniego nie wrzucili. Nie dałem 0 tylko dla tego, że klimat retro został przez stylistykę zachowany.

- błędy techniczne w postaci np. wirujących przeciwników wokół własnej osi

- jedynka jest za krótka

- zakończenie dwójki rozczarowuje (HM 3 raczej już nie będzie)

 

 

Gra bardzo fajna, grywalna, wymagająca ze świetną muzą z której niektóre kawałki można z powodzeniem komuś polecić do odsłuchania. Pewnie każdy już z Was w to grał, jednak mimo wszystko kto nie to polecam obczić bo to kawał świetnej zabawy.

 

 

Tak na koniec to bardzo chętni bym taki coś zobaczył, ale jako produkcje wysokobudżetową w 3d z mega oprawą oraz turbo fizyką rozpierdzielania przeciwników na poziomie kilkakrotnie lepszym niż w pamiętnym Solidier of Fortune, oczywiście z widokiem tpp.

Jednak ze względu na ultra brutalność takie coś raczej nie będzie miało miejsca a wspomniany SOF czy powiedzmy Manhunt to były tylko drobne wyjątki.

 

 


  • 0

#8034 Godot Napisany 10 kwietnia 2018 - 10:57

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Soldier of Fortune :zakochany: Gdyby nie sci-fi końcówka to giereczka byłaby w topie moich gier wszechczasów
  • 2

#8035 Pawlik Napisany 10 kwietnia 2018 - 12:32

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

omfg skąd masz tego zabytka? Ależ to była gierka swego czasu :banderas:


  • 0

#8036 Schrodinger Napisany 10 kwietnia 2018 - 12:35

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

Soldier of Fortune :bowdown: 


  • 0

#8037 Dixi Napisany 10 kwietnia 2018 - 15:14

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

W pierwszym Soldier of Fortune pamiętam jak strzelałem w kończyny i patrzyłem jak odpadają, w tamtych czasach to był taki szał, że uśmiech nie schodził z twarzy  :olo: W dwójce za to spędziłem chyba setki jak nie tysiące godzin w multi, jakieś śmieszne klany itp. Co za czasy  :good:  Fajnie powspominać, kiedyś to było :cf:


  • 0

#8038 Kazuo Napisany 10 kwietnia 2018 - 16:01

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Nigdy nie grałem, ale właśnie widziałem na yt filmik jak koleś wybebeszył nożem przeciwnika, a flaczki elegancko wyleciały. Chyba trzeba nadrobić   :gusta:


  • 0

#8039 Tawotnica Napisany 12 kwietnia 2018 - 23:28

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
sUBXN2i.jpg

Einhänder - jeden z najlepszych horizontal shmupów w jakie grałem. Pod względem prezentacji i gameplayu tu chyba tylko Gradius V się do Einändera umywa, a Einhänder to gra na PS1. Bardziej plastycznym porównaniem byłoby "to poziom Cupheada", bo mało kto jeszcze gra w STG. Tak, gierka jest tak dobra i wymagająca, szefków ma tak fantastycznych i patterny przeciwników równie świetne jak w wychwalanym niedawno run & gunie. Animacja bossów, cutscenki na grę z '98 to kosmos. Do tego kamera w wolniejszych momentach gry lubi zmienić kąt nachylenia, np. przed walką z bossem i potem powoli wracać do 'płaskiego' 2D. Nawet jak nie lubicie specjalnie stateczków albo wydają się przytłaczające: Einänder jako sidescroller również miecie. To wyjątkowa gra.

Tutaj jest temat: http://nikogoforum.p...8913-einhänder/w którym się rozpisałem co do rozgrywki.
  • 7

#8040 Juras Napisany 14 kwietnia 2018 - 18:41

Juras

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 800 Postów:

Symulator Egiptu: Początki
 
Skończone, i to faktycznie skończone. Cała mapa wyczyszczona z pytajników, wszystkie skarby ze zwojów, każde unikatowe zadanie poboczne, walki na arenach. Oprócz jednej rzeczy, wyścigi rydwanów, ze względu na szacunek do własnej osoby.
 

Spoiler

 

Podsumowując, pożyczyć lub kupić za grosze, odpalić tryb wycieczkowy, zwiedzić bo widoczki piękne, i ta woda. Oddać/skasować z dysku.

 

6/10, za widoczki.

 

Na liczniku ponad 70 godzin.


Ten post był edytowany przez Juras dnia: 14 kwietnia 2018 - 18:42

  • 1