Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co ostatnio skończyłem/skończyłam?


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
10461 odpowiedzi na ten temat

#9931 burnstein Napisany 13 lipca 2022 - 19:36

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 133 Postów:

Ta? To zrób platynkę.

 

@torq

To nie tak, że sie boję ostatniego szefka czy coś, przy pierwszym przejściu to może ze trzy cz pięć razy spróbowałem w nim powalczyć, ale nie spinałem się, bo w pierwszej kolejności chciałem coś więcej powyciągać w kwestii % ukończenia i jakoś tak się to wszystko rozmyło. Przy aktualnym przejściu to przede wszystkim zrobienie Path of Pain mnie wyczerpało totalnie, musiałem odpocząć od gierki i o, nadal odpoczywam.


  • 0

#9932 Kazuo Napisany 13 lipca 2022 - 19:55

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Ta? To zrób platynkę.

 

 

 

644fc5c55d2ec75ce36fc81b071440f6.jpg


  • 0

#9933 torq314 Napisany 13 lipca 2022 - 20:27

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 499 Postów:
a Ty kazek skończyłeś HK? tak w kwestii formalnej, pytam dla kolegi ;)
  • 0

#9934 Kazuo Napisany 13 lipca 2022 - 23:26

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Jak najbardziej. Nie powiem, żeby urwała mi dupę ta gra, po skończeniu story poleciała z dysku jak ptak, ale grało się w porządku. Świetny klimat, bardzo dobry movement postaci (zwłaszcza po odblokowaniu kolejnych skillów), wymagający ale sprawiedliwy poziom trudności + kilku niezłych bossów, zakręcone jak moje włosy na dupie lokacje - tyle zapamiętałem z tej przygody. 


  • 0

#9935 Kazuo Napisany 17 lipca 2022 - 14:26

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Strażnicy Galaktyki - sprawdziłem skoro już jest w Plusie. Jest nieco lepsze niż się spodziewałem, szkoda tylko że tak często deweloperom zdarzyło się zapomnieć, że robią GRĘ, a nie FILM. Ilość skryptów, dialogów i cut-scenek jest porażająca, aż odpaliły mi się flashbacki z MGS2  :bralczyk:  I jeszcze te długie, kompletnie nikomu niepotrzebne spacery przez niekończące się korytarze, pseudo-łamigłówki wymagające korzystania ze skillów postaci i słuchanie w kółko pitolenia Rocketa kiedy chociaż o milimetr zboczy się z trasy, żeby zebrać jakąś znajdźkę. Szkoda, że poszli z grą w takim kierunku, bo walka sama w sobie jest naprawdę fajna (dynamika, kozackie akrobacje podczas uników, masa różnych zdolności, fajny patent z przeładowaniem giwer a'la Gears of War) i gdyby stanowiła gros rozgrywki, a nie zaledwie jej procent, to pewnie bawiłbym się o wiele lepiej. Spider-man to to na pewno nie jest, ale tragedii też nie ma, można odpalić jak ktoś ma ochotę na film interaktywny.  6/10


  • 1

#9936 xell Napisany 17 lipca 2022 - 17:21

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 346 Postów:

Też niedawno ukończylem, ale mi się ta filmowość i ilość dialogów bardzo podobała... Ze strzelaniem dużo gorzej właśnie, gra jest za prosta jak na taką długość, w ostatnich godzinach nie dochodą żadne nowe elementy i rozgrywka zaczyna ostro przynudzać.


  • 0

#9937 burnstein Napisany 19 lipca 2022 - 20:04

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 133 Postów:

DOOM (2016)

Całkiem fajna gierka, takie z 7,5/10, ale pod koniec chciałem już żeby się skończyła, taka trochę monotonna, wszystko na jedno kopyto i w pewnym momencie nieco się przejada (dlatego zabieram z pół punktu).

 

W tym miejscu chciałem podziękować Sony i usłudze Playstation Plus Extra, bez których bym w tego Dooma pewnie nigdy nie zagrał i nie zweryfikował przesadzonych opinii.


  • 0

#9938 Spuczan Napisany 20 lipca 2022 - 09:24

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 060 Postów:
Sójkoden jest gupi!
  • 0

#9939 burnstein Napisany 20 lipca 2022 - 09:41

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 133 Postów:

Sójkoden to jest przede wszystkim martwy, nie wiem, czy martwi mogą być gupi.


  • 0

#9940 Nyjacz Napisany 20 lipca 2022 - 10:06

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 018 Postów:

DOOM (2016)
Całkiem fajna gierka, takie z 7,5/10, ale pod koniec chciałem już żeby się skończyła, taka trochę monotonna, wszystko na jedno kopyto i w pewnym momencie nieco się przejada (dlatego zabieram z pół punktu).

W tym miejscu chciałem podziękować Sony i usłudze Playstation Plus Extra, bez których bym w tego Dooma pewnie nigdy nie zagrał i nie zweryfikował przesadzonych opinii.


DOOM 4? No fajna gierka, pamietam jak była grywalna zanim wyszedł Eternal.
  • 0

#9941 krak2610 Napisany 20 lipca 2022 - 12:24

krak2610

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 549 Postów:
Eternal lepszy w każdym aspekcie
  • 0

#9942 Kazuo Napisany 20 lipca 2022 - 16:21

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Za pierwszym razem przeczytałem "Returnal" zamiast "Eternal" i zastanawiałem się o czym Wy pierdolicie :olo:


  • 0

#9943 burnstein Napisany 20 lipca 2022 - 16:47

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 133 Postów:

W sumie z Returnal zamiast Eternal ta wypowiedź miałaby więcej sensu.


  • 0

#9944 Nyjacz Napisany 20 lipca 2022 - 17:33

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 018 Postów:
Mozliwe, ale nie masz kwalifikacji, by tak twierdzic.
  • 0

#9945 burnstein Napisany 20 lipca 2022 - 18:40

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 133 Postów:

Dobrze, że mnie wyjaśniłeś, bo już zaczynałem się rozbestwiać.


  • 0

#9946 Kazuo Napisany 20 lipca 2022 - 19:30

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

CxvcVGT.jpg

 

Nyjacz jak zawsze z rigczem. 

 

 

Btw, po Homecoming uznałem, że warto też odświeżyć pozostałe Silenty, więc na szybko skończyłem SH3 i cisnę już SH2

 

silent-hill-3-amusement-park_5.jpg


  • 0

#9947 Rudolf Napisany 20 lipca 2022 - 19:45

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 739 Postów:
Pisałeś coś o Homecoming? Mam mega sentyment do tego tytułu, miałem zerowe oczekiwania lata temu, a realnie wcale dobry gameplay i całkiem w porządku fabuła (ze świetnym aspektem audio wizualnym w czasie premiery (teraz to już raczej tylko audio) zostawiły w mojej głowie bardzo dobre wrażenie po tym miksie SH z Saw czy innym Hostelem :olo: Ciekawi mnie jak to się zestarzało :hmmm:

Ten post był edytowany przez Rudolf dnia: 20 lipca 2022 - 19:45

  • 0

#9948 Nyjacz Napisany 20 lipca 2022 - 19:56

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 018 Postów:

CxvcVGT.jpg

 

Nyjacz jak zawsze z rigczem. 

 

Ale mi tylko chodzi o to, że może je nabyć poprzez zagranie w grę, o której jakości się wypowiada.

 

Pisałeś coś o Homecoming? Mam mega sentyment do tego tytułu, miałem zerowe oczekiwania lata temu, a realnie wcale dobry gameplay i całkiem w porządku fabuła (ze świetnym aspektem audio wizualnym w czasie premiery (teraz to już raczej tylko audio) zostawiły w mojej głowie bardzo dobre wrażenie po tym miksie SH z Saw czy innym Hostelem :olo: Ciekawi mnie jak to się zestarzało :hmmm:

 

Homecoming jest super, szkoda że zostało przyjęte średnio kiedyś.


  • 1

#9949 Kazuo Napisany 20 lipca 2022 - 22:25

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Pisałeś coś o Homecoming? Mam mega sentyment do tego tytułu, miałem zerowe oczekiwania lata temu, a realnie wcale dobry gameplay i całkiem w porządku fabuła (ze świetnym aspektem audio wizualnym w czasie premiery (teraz to już raczej tylko audio) zostawiły w mojej głowie bardzo dobre wrażenie po tym miksie SH z Saw czy innym Hostelem :olo: Ciekawi mnie jak to się zestarzało :hmmm:

Nigdy nie zrozumiem hejtu na tę część, według mnie to najlepsza odsłona zaraz po oryginalnej trylogii, grało mi się w nią teraz tak samo dobrze jak te prawie 15 lat temu. Odpowiadając na Twoje pytanie: trzyma się świetnie. Oczywiście wizualnie gierka się postarzała, ale nie na tyle, żeby oczy krwawiły, warto pamiętać że ta gra "zaledwie" sprzed dwóch generacji. Zresztą pewne ubytki w grafie i tak rekompensuje design oraz niektóre efekty, np. motyw kiedy zwykły świat przechodzi w alternatywną - piekielną wersję w real time. Robi to takie same "WOW" jak w pierwszej ekranizacji SH. Klimat jest niesamowicie gęsty, a tworzy go mix fenomenalnego udźwiękowienia (nie mam na myśli tylko muzyki - chociaż Yamaoka dostarczył potężny soundtrack - nawet zwykłe szuranie za ścianą albo warczenie w tle potrafi zjeżyć włosy na dupie) oraz bardzo dobrze zaprojektowanych lokacji: cmentarz, skąpany w mroku hotel czy Otherworld miażdżą suty, przerażają i sprawiają, że momentami ciężko utrzymać pada w rękach. Przeciwnicy co prawda bywają nierówni, ale bossowie nadrabiają z nawiązką. No i wspomniana przez Ciebie fabuła jest naprawdę wciągająca. Widziałem narzekania na ten element, ale to głównie od ludzi, którzy porównują ją do SH2 - bądźmy realistami, scenariusza na poziomie dwójki nie zobaczymy już w żadnej grze i należy się z tym pogodzić. Jednak czy to znaczy że z tego powodu trzeba skreślać każde inne, nieco gorsze, ale wciąż dobre story? No chyba kurde NIE. W Homecoming są ciekawe, niejednoznacznie napisane postacie, mroczna tajemnica do rozwiązania i niezły plot-twist na końcu, moim zdaniem nie ma co narzekać. Gameplay? Jak najbardziej poprawny, zwłaszcza walka z zwarciu została bardzo dobrze zrobiona, koniec z tępym mashowaniem jak w poprzednich Silentach. Jest też dużo mniej strzelania (amunicji jest jak na lekarstwo i nie można chomikować jej na zapas), co tylko podbija walory survivalowo-horrorowe. Trafiło się również kilka fajnych zagadek, a z tym z tego co pamiętam zarówno w SH3 jak i SH4 była bieda. Fajne jest też to, że można pobawić się w eksplorację na otwartych terenach: co prawda lokacje nie są jakieś ogromne (ot, kilka ulic i zaułków na krzyż, nie to co w Downpour gdzie dało się biegać po całym miasteczku), ale skrywają kilka ciekawych fantów i można poczuć się przyjemnie nagrodzonym np. po odblokowaniu jakiejś potężnej broni. 

 

Ogólnie bardzo dobra gra i top-tierowy Silent. Pozostaje jedynie żałować, że używki na PS3 latają w dosyć wysokich cenach, a wersja na Steama pozostawia bardzo dużo do życzenia (zjebany dźwięk, bo wychodzący tylko z jednej kolumny/ słuchawki :olo: ciężko sensownie skonfigurować pada, zdarzają się mocne dropy animacji i długie loadingi). 

 

Top tier: SH2, SH3, SH, Homecoming

Middle tier: Shattered Memories, SH4, Downpour, Origins

Low tier: moje gówno rozsmarowane na ziemi i ułożone w napis "Silent Hill" >>>>> Book of Memories, SH: Arcade, SH:Paczinko i inne dziwolągi

 

w P.T. nie grałem, ale oglądając na YT zastanawiałem się tylko gdzie ludzie widzą w tym Silent Hill


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 20 lipca 2022 - 22:48

  • 3

#9950 Spuczan Napisany 21 lipca 2022 - 05:48

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 060 Postów:
Lubię czytać Kazułę.
  • 1

#9951 Kazuo Napisany 21 lipca 2022 - 07:41

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

QYgoKZi.jpg


  • 1

#9952 Rudolf Napisany 21 lipca 2022 - 08:25

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 739 Postów:
Homecoming i Downpour działają we wstecznej na konsoli Microsoftu, ale 5 nie ma na polskim regionie, a 6 działa tylko z płytki (która chodzi po 200-300) :fp:
  • 0

#9953 Nyjacz Napisany 21 lipca 2022 - 12:05

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 018 Postów:
Granie w starsze gry? Zawsze PC. Bawiłem sie w nadrabianie zaleglosci na konsolach macierzystych i to tak strasznie rujnuje te gry atm, ze szkoda czasu i tytulu.

Dlatego moj maraton RE i SH, ktory planuje bedzie w najbardziej dojebanych, fixnietych wersjach na PC i 120fps <3
  • 0

#9954 Nyjacz Napisany 21 lipca 2022 - 13:44

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 018 Postów:

Pamietacie RE4?

resident-evil-4-ultimate-hd-edition-02.p

 

Hehe

Spoiler

 

:please:  :please:  :please:

 

Wersja HD Project, masa usprawnien, ale wciaz vanilla, lepsze celowanie, wiekszy fov i nieprzesadzone, ale kozackie i klimatyczne shadery lumo.


Ten post był edytowany przez Nyjacz dnia: 21 lipca 2022 - 13:44

  • 0

#9955 Hellmans Napisany 21 lipca 2022 - 15:15

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Eternal lepszy w każdym aspekcie

 

Nie jest.


  • 0

#9956 Kazuo Napisany 21 lipca 2022 - 15:50

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

wiekszy fov

YTPz3tO.png

 

Czekam i na pewno ogram. Fajnie, że zmieniają paletę kolorów na bardziej remake'ową.


  • 0

#9957 Nyjacz Napisany 21 lipca 2022 - 19:16

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 018 Postów:
Ale to już jest. Dzis zaczynam, bo gra sie osom na myszce. Shader osobno.
  • 0

#9958 ACZ Napisany 21 lipca 2022 - 19:25

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 182 Postów:

Na myszce i klawiaturze w grę TPP? :lol2:


  • 0

#9959 Nyjacz Napisany 21 lipca 2022 - 20:44

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 018 Postów:

No dobrze się gra, ziomeczku. 


  • 0

#9960 Kazuo Napisany 21 lipca 2022 - 22:35

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Ale to już jest. Dzis zaczynam, bo gra sie osom na myszce. Shader osobno.

No tak, ale napisałeś że to wersja waniliowa. Poczekam jeszcze, aż trochę bardziej dopieszczą i wtedy wbijam już na sucho bez gumki. I of course żadnej myszki i klawiatury, więc mam nadzieję że obsługuje pada  :beret:


  • 0