Skocz do zawartości

Zdjęcie

Devil May Cry 1


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
485 odpowiedzi na ten temat

#421 Lady Luck Napisany 21 stycznia 2012 - 21:23

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
Nope, 10 lat temu również nie powalała graficznie- była po prostu fachowo wykonana, ale co najważniejsze: była najmiodniejszym tworem slasherowym na PS2.
Do dziś najlepsze DMC.
  • 1

#422 oranje Napisany 21 stycznia 2012 - 21:56

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 114 Postów:
Nie wiem, mnie graficznie szokowała. Może dlatego, że była to moja 4 gra na ps2.
  • 0

#423 Lady Luck Napisany 21 stycznia 2012 - 22:10

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
Moja nawet pierwsza, ale jak pisał twilitekid, w podobnym czasie wychodziły inne gry, które wyglądały ładniej.
Mnie bynamniej grafika w pierwszym DMC nie raziła, po prostu nie była najładniejszą, jaką widziałam :)
  • 0

#424 Scorpio Napisany 22 stycznia 2012 - 00:12

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Ja czekałem na nią jak pies z wywieszonym jęzorem. Od jakiegoś kawałka gameplayu w włoskiej growej telewizji, złapanej gdzieś na satelicie, po opis Chmielarza ("tłuste guny") ... damn, dla nie do dziś to wyznacznik jak zrobić zajefajną grę. Jak zgrać design, muzykę, styl walki (fabuła pod koniec sux, ale krótkie dialogi Dantego z Phantomem czy Gryffinem po prostu wymiatają!) i puścić to w produkt upchany akcją, sekretami, różnorodnością i miodnością :)

Jak kto zaczyna dziś i zwraca uwagę na grafę, niech łapie Bayo ;) Witch Time to najlepsze co trafiło się slasherom - po prostu ideala nagroda dla gracza za perfekcyjny unik.
  • 0

#425 Gość_Kazuo_* Napisany 22 stycznia 2012 - 04:41

Gość_Kazuo_*
  • Goście

Moja nawet pierwsza, ale jak pisał twilitekid, w podobnym czasie wychodziły inne gry, które wyglądały ładniej.

Które?

No nie, serio - które? :| Konkretnie, tytuły. Mi jedynie do głowy przychodzą FFX, ICO i Jak&Daxter, ale te gry choć śliczne, to w żadnym wypadku nie były ładniejsze od DMC.

DMC2 nie jest grą wybitną. Niestety, nie jest grą nawet średnią. Ani sprawiającą, że po prostu chce się odkrywać sekrety, sprawdzać nowe bronie, etc ..

Oj tam, gadanie. Oczywiście jako "DMC" dwójka to porażka, jednak oceniając tą grę w innych kategoriach (po prostu jako zwykłą grę, nie jako sequel wybitnej jedynki) jest całkiem ok. Kupiłem na premierę, zgrzytałem zębami, bo dostałem coś innego niż oczekiwałem, ale grało się całkiem nienajgorzej - skończyłem wielokrotnie, odkryłem wszystkie sekrety, co jakiś czas wracałem (że teraz już nie miałbym na to ochoty, to inna sprawa). Gra dostała ostrą ziebę - zasłużenie zresztą - ale nie przesadzajmy pisząc, że jest crapem, bo to strasznie niesprawiedliwe.
  • 0

#426 twilitekid Napisany 22 stycznia 2012 - 10:07

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
Przeciez napisalem ze GT3. Ico nadrabialo designem bo technicznie to jest gra z PSX i w sumie na PSX byla robiona.
  • 0

#427 Scorpio Napisany 22 stycznia 2012 - 10:46

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
GT3 to kilka wozów i prosta grafika toru ...
  • 0

#428 Lady Luck Napisany 22 stycznia 2012 - 14:01

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
Na przykład właśnie FFX, GT3 też było ładne.

Ale heloooooooł, DMC było jak najbardziej przyzwoite, a poza tym to, co działo się na ekranie było (JEST!) tak kozackie, że poziom grafiki i porównywanie jej do innych tak naprawdę nikogo!
  • 1

#429 Zwyrol Napisany 22 stycznia 2012 - 15:18

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:
DMC1 w swoim czasie oprawą zmiażdżył całą konkurencję i długo nie było ładniejszej gry. Na podobnym poziomie był SH2, MGS2, czy FFX, ale DMC i tak wyglądał lepiej. Inna sprawa, że jakoś przed premierą DMC, Capcom pokazał Remake Residenta na Gacka, a po nim nic już nie było takie same. Ta gra pre-renderowanymi tłami wyprzedzała wszystko o kilka lat, zresztą do teraz jest w absolutnej czołówce najładniejszych gier poprzedniej generacji.
  • 1

#430 Nyjacz Napisany 22 stycznia 2012 - 21:19

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:
To wyobraź sobie, mając w głowie ślicznego Rayman Origins, jak cholernie niesamowicie wyglądałby jakiś horror (czy to nowy Resident Evil, czy to remake remake'u Residenta) z pre-renderowanymi tłami w 1080p i pięknymi modelami & postaciami. Nawet nie żarłoby to dużo bebechów konsoli, więc mogliby pobawić się pewnymi efektami: zniszczalne otoczenie, piękna animacja. Cudo przecież.
  • 0

#431 twilitekid Napisany 22 stycznia 2012 - 21:26

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
Prerenderowane tła nikogo. Niech będą jakie chcą - w końcu konsola ich nie generuje to się nie liczą. A cała para może iść w postacie i przeciwników.
  • 0

#432 Nyjacz Napisany 22 stycznia 2012 - 21:28

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:
Coś źle popełniłeś to zdanie.
  • 0

#433 twilitekid Napisany 22 stycznia 2012 - 23:36

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
Yy... a co jest źle? Prerenderowane tła się nie liczą, bo to są zwyczajne grafiki, bitmapy generowane na stacjach graficznych. Skoro konsola nie musi sama tego liczyć, cała moc może iść na generowanie elementów "ruchomych". Przez to gra może sprawiać lepsze wrażenie wizualne.
  • 0

#434 Nyjacz Napisany 22 stycznia 2012 - 23:40

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:
Właśnie, dlatego wciąż nie czaję słów "Prerenderowane tła nikogo. Niech będą jakie chcą", które dodatkowo kłócą się z dalszą częścią przekazu.
  • 0

#435 twilitekid Napisany 23 stycznia 2012 - 00:11

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
A ja też nie czaję co się kłóci z czym.
  • 0

#436 Gość_Kazuo_* Napisany 23 stycznia 2012 - 00:23

Gość_Kazuo_*
  • Goście
Popieram - karwaszon, skoro rendery już na poprzedniej generacji robiły taką siekę z gałek ocznych (RE'make wizualnie do dzisiaj miażdży mózgi), to gdyby teraz zrobili coś takiego na currentach (PS3, x360) to... nie wiem, pewnie wyebałoby nas z kapci na sam księżyc. DO want!
  • 0

#437 Scorpio Napisany 23 stycznia 2012 - 06:58

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Napisałęś, że prerenderowane tła nikogo: czyli w domyśle nikogo nie obchodzą, nie znaczą się, nie powinno ich być ;)
  • 0

#438 BigBoss1982 Napisany 24 stycznia 2012 - 10:50

BigBoss1982

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 621 Postów:
Jedna z najlepszych gier świata, nie tylko na PS2. Dla niej kupiłem kiedyś konsolę i to był mój jedyny oryginał przez który grałem pół roku prawie dzień w dzień :D a co do grafiki to ja tam nie wiem, mnie w tamtych czasach miażdżyła i miażdży do dzisiaj. Oczywiście ktoś może uważać inaczej. Czekam na ten remake na X360. Dante 1 jest najlepszy i najbardziej klimatyczny z serii, a także gameplay może i najprostszy, ale najbardziej mięsisty i najlepsza przemiana w diabła hehe.
  • 0

#439 Gość_Kazuo_* Napisany 24 stycznia 2012 - 14:23

Gość_Kazuo_*
  • Goście

co do grafiki to ja tam nie wiem, mnie w tamtych czasach miażdżyła i miażdży do dzisiaj. Oczywiście ktoś może uważać inaczej.

Nie, oczywiście, że nie może. Grafika to nie kwestia gustu jak muzyka czy fabuła, jedynie design może się nie podobać, ale jeżeli wizualnie gra rzeczywiście prezentuje się ślicznie (mam na myśli ilość władowanych polygonów, jakość tekstur, zastosowane efekty itp.), to taka kurde jest, a nie że ktoś sobie stwierdzi, że nie (w tym przypadku zaleca się szybką wizytę u okulisty). DMC graficznie na swoje czasy prezentował najwyższy możliwy poziom. Nie da się zaprzeczyć w tym samym roku ukazało się kilka innych oczojebnych produkcji, ale absolutnie ani jedna, która byłaby ładniejsza.
  • 0

#440 BigBoss1982 Napisany 28 stycznia 2012 - 13:04

BigBoss1982

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 621 Postów:
Dla mnie to działa tak, jak coś jest dobrze zrobione to będzie zrobione zawsze. Akurat od czasów PS2 grafika była już na tak przyjemnym poziomie, że potrafi zachwycać do dzisiaj. Są szpile, które są dla mnie po dzień dzisiejszy oczojebne :) RE4, Onimusha Dawn Of Dreams z genialnym oświetleniem, które niedawno pojawiło się w Gears Of War 3 :) DMC1, MGS3 i Final Fantasy X. Te gry to dla mnie do dzisiaj oczojebny majstersztyk.
  • 0

#441 Zwyrol Napisany 28 stycznia 2012 - 13:39

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:
O, zgadzam się Onimusha DoD robiła niezłe wrażenie, a końcówka gry to już w ogóle miazga. Zaczyna się od 5:30 (btw muza absolutna miazga)Gra na tyle mi się podobała, że przebijałem się wszystkimi postaciami w Dark Realm.




  • 0

#442 Sylvan Wielki Napisany 29 stycznia 2012 - 00:34

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 617 Postów:
Wydaliby ją w HD. A najlepiej zupełnie nową odsłonę.
  • 0

#443 Nyjacz Napisany 29 stycznia 2012 - 01:20

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:
Onimushę HD Collection chętnie bym kupił. A kolejną część, to nawet nie mówię. Nawiasem mówiąc - szkoda, że będzie DMC HD Collection, ale podobnego wydania serii RE już nie. Mogliby do niej wrzucić RE4 i CV, gotowe mają. I REmake i 0.
  • 0

#444 BigBoss1982 Napisany 31 stycznia 2012 - 16:00

BigBoss1982

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 621 Postów:
The Twin Snakes też by mogli dorzucić zamiast gównianego peace makera, SH1 z PSXa i SH4 też powinno dorzucić do zestawu SH. W sumie jak na razie to tylko DMC HD kolekcja wydaje się pełna w 100 %.
  • 0

#445 twilitekid Napisany 31 stycznia 2012 - 16:13

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
W tym rzecz że to Twin Snakes jest najbardziej gówniane.
  • 0

#446 Zwyrol Napisany 31 stycznia 2012 - 17:09

Zwyrol

    The Strong, Silent Type

  • Forumowicze
  • 3 623 Postów:
To remake MGS1, czyi jest lepsza niż każda inna część.
  • 0

#447 twilitekid Napisany 31 stycznia 2012 - 17:11

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
Yyy, nie? Bo jest to remake zepsuty.
  • 0

#448 Spuczan Napisany 31 stycznia 2012 - 19:35

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 055 Postów:

Yyy, nie? Bo jest to remake zepsuty.


Szczegóły?

Ja ostatnio zakupiłem DMC. Jeszcze tylko dwie części i robię maraton w wakacje.
  • 0

#449 twilitekid Napisany 31 stycznia 2012 - 20:10

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
Można się rozpisać zaczynając od chociażby leveli, które były projektowane pod gameplay jedynki, przez nagrany na nowo bezpłciowy VA a na żenujących popisach kaskaderskich w cutscenkach.
  • 0

#450 BigBoss1982 Napisany 01 lutego 2012 - 21:01

BigBoss1982

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 621 Postów:
A tam pierdoisz :) dla tej gry specjalnie kupiłem kiedyś Gacka, świetny remake, a co do cutscenek to yyyyyy sory, który MGS nie miał ich przegiętych co ?
  • 0