Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rogue Galaxy


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
95 odpowiedzi na ten temat

#31 baudolino Napisany 18 lipca 2006 - 18:19

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
znasz trochę japoński? a ile Ty masz lat, że tak obcesowo zapytam? trochę nie chce mi się w to wierzyć, prawdę powiedziawszy. znam jednego absolwenta japonistyki UJ, który nigdy nie odważył się powiedzieć, że zna japoński, nawet "trochę". z drugiej strony - może doznałeś satori i od tej pory znasz ten język? ;P pytam z czystej ciekawości, która zrodziła się ze zdumienia, więc odpowiedz bez nerwów. :>

żeby nie było w pełni offtopowo, zapytam Cię, ile średnio czasu potrzeba na ukończenie RG. a, i jeszcze jedno - są w tej grze walki równie upierdliwe jak ostatnia walka z Dragovian Lordem z DQ VIII?
  • 0

#32 Takuro Napisany 18 lipca 2006 - 20:46

Takuro

    Toad

  • Narybek
  • 9 Postów:
Ile czasu zajmuje ukończenie RG? Nie wiem dokładnie, bo lubię trochę podlevelować i robić lepsze itemy, a na to w RG trzeba czasu(np trzeba "wytrenować" broń przed upgradem), a exp jest regresywny, im więcej razy walczysz z danym potworem tym mniej dostajesz expa. Myślę, że ukończenie głównego wątku to jakieś 60 godzin max, ja miałem 120 :P Bossowie nie są zbyt wymagający(czasami opcjonalni są) może oprucz ostatniego z którym walczysz mieczem kilka razy większym od siebie.

Z japońskim i koreańskim mam styczność prawie codziennie, głównie w serialach(akurat teraz oglądam Hotman`a i A love to kill), to przez parę lat człowiek się uczy pewnych zwrotów, więc raczej powienienembył napisać, że rozumiem trochę ze słuchu :P Próbowałem się uczyć sam, ale ciężko mi idzie, także to "trochę" to jest tylko trochę. A lat mam: ni juu hachi.
  • 0

#33 baudolino Napisany 18 lipca 2006 - 21:29

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
masz 28 lat? jeśli tak, to jestem w stanie uwierzyć, że łapiesz trochę japoński ze słuchu. :) [chyba powinienem zwracać się do Ciebie per pan... =P ]

Myślę, że ukończenie głównego wątku to jakieś 60 godzin max (...)

60 godzin potrzebnych na przejście podstawowego wątku to, jak dla mnie, bardzo dużo. nie jestem żadnym hardcorowym graczem, który kocha wyciskanie z gier 101%. taki DQ VIII doprowadza mnie obecnie do szału właśnie dlatego, że jest za długi. do tego jeszcze ta %@##$@#%!@ walka z Ultimate Dragonem, która zakrawa na kpinę... nie mam nic przeciwko ukrytym bossom, których pokonanie zajmuje masę czasu, ale UD jest po prostu żałosny z tymi swoimi potrójnymi atakami... nie wspomnę już o tym, że nie można z nim walczyć od razu - najpierw trzeba rozwalić 6 innych smoków, co zajmuje, w zależności od całej masy czynników, od 15 do 60 minut... ech, mam nadzieję, że w RG nie będzie tak nieuczciwych walk. :/
  • 0

#34 Takuro Napisany 20 lipca 2006 - 15:44

Takuro

    Toad

  • Narybek
  • 9 Postów:

60 godzin potrzebnych na przejście podstawowego wątku to, jak dla mnie, bardzo dużo. nie jestem żadnym hardcorowym graczem, który kocha wyciskanie z gier 101%. taki DQ VIII doprowadza mnie obecnie do szału właśnie dlatego, że jest za długi. do tego jeszcze ta %@##$@#%!@ walka z Ultimate Dragonem, która zakrawa na kpinę...


Właśnie ja lubie przechodzić grę na 101%, włazić wszędzie, robić najlepsze bronie, przez to gra staje się łatwiejsza, ale mnie to nie przeszkadza, bo nie lubię trudnych gier. Dlatego trudno powiedzieć mi ile zajmie normalne przejście gry ;)

nie mam nic przeciwko ukrytym bossom, których pokonanie zajmuje masę czasu, ale UD jest po prostu żałosny z tymi swoimi potrójnymi atakami... nie wspomnę już o tym, że nie można z nim walczyć od razu - najpierw trzeba rozwalić 6 innych smoków, co zajmuje, w zależności od całej masy czynników, od 15 do 60 minut... ech, mam nadzieję, że w RG nie będzie tak nieuczciwych walk. :/


Nie sądzę, RG jest zbyt arcadowa, walki są szybkie, albo ginie boss albo ty :P Jak pisałem jedynie zabicie ostatniego bossa trwa dłużej bo ma kilka form i nie, nie jest smokiem :P
  • 0

#35 baudolino Napisany 20 lipca 2006 - 16:35

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

Jak pisałem jedynie zabicie ostatniego bossa trwa dłużej bo ma kilka form i nie, nie jest smokiem

thank god(dess), bo nie zniósłbym kolejnego smoczego big bossa w grze Level 5. XD

BTW, tak piszesz i piszesz o RG, a przecież nie napisałeś najważniejszego - ile dałbyś tej grze w skali od 1 do 10? :>
  • 0

#36 Takuro Napisany 21 lipca 2006 - 17:41

Takuro

    Toad

  • Narybek
  • 9 Postów:
Jaką ocenę dałbym RG? Hmm,na razie to jest 7/10, ale jak zagram w wersję angielską może podskoczyć. 7/10 dlatego, że grając w RG miałem wrażenie, że była robiona "na szybko". Może pracownikom wysiał nad głowami deadline i robili "copy/paste"(z małymi zmianami) tworząc świat(głównie dungeony) i co rusz powtarzających się przeciwników. Dlatego, jak zaczynasz grę to myślisz, że jest wspaniała, im dalej tym ocena schodzi niżej.
  • 0

#37 baudolino Napisany 21 lipca 2006 - 17:52

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
"Może pracownikom wysiał nad głowami deadline i robili "copy/paste"(z małymi zmianami) tworząc świat(głównie dungeony) i co rusz powtarzających się przeciwników. Dlatego, jak zaczynasz grę to myślisz, że jest wspaniała, im dalej tym ocena schodzi niżej."

niestety, tak samo postrzegam DQ VIII...

7/10? cienko, naprawdę cienko... najgorsze jest to, że nie jesteś jedyną osobą, która zarzuca RG nużące dungeony, które dosłownie zarżnęły tę grę... z drugiej strony - nawet jeśli RG mnie nie zachwyci, to i tak będę miał w co grać. w końcu mamy obecnie prawdziwy wysyp japońskich erpegów na PS2. ;P
  • 0

#38 Gość__* Napisany 21 lipca 2006 - 18:03

Gość__*
  • Goście
Co do DQ VIII to sie zgadzam w 100 % z baudolinio - gra jest niedorobiona pod wzgledem systemu i po 15 godzinach zaczalem miec jej dosyc bo nuzyla mnie strasznie (oceniam ja na 8/10). Nie wiem jak bedzie z RG, ale mam nadzieje ze walki beda w niej ciekawsze niz w DQ (choc to zupelnie inny system) Pozatym jakos nie chce mi sie wierzyc ze fabula RG bedzie gorsza od tej z DQ - juz po samych trailerach widac ze gra ma o wiele wiekszy potencjal.
  • 0

#39 Takuro Napisany 12 sierpnia 2006 - 14:37

Takuro

    Toad

  • Narybek
  • 9 Postów:
Latest news :(
Premiera gry w US została przeniesiona na 1 kwartał 2007. Wątpię, żeby gra wyszła w PAL wcześniej.

http://www.us.playst...ames/SCUS-97490
  • 0

#40 Balth Napisany 12 sierpnia 2006 - 20:38

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
Kocham to, poprosty kocham :cicho: [irionia ofkoz]
Jest jeden plus - nie wydam tyle kasy przed świętami. W tym roku to zapewnie tylko Wild Arms 4, Disgaea 2 i Suikoden V [oras SMT DDS i LC do kupienia]
  • 0

#41 Gość__* Napisany 15 sierpnia 2006 - 10:09

Gość__*
  • Goście

Premiera gry w US została przeniesiona na 1 kwartał 2007. Wątpię, żeby gra wyszła w PAL wcześniej.

Ktoś będzie musiał zginąć :rower: :klaszcze:
  • 0

#42 logan Napisany 01 lutego 2007 - 21:25

logan

  • Forumowicze
  • 2 356 Postów:
Wyszla juz wersja amerykanska :) Pogralem z 5 godzin i narazie jest srednio :/
Mam nadzieje, ze pozniej bedzie lepiej
  • 0

#43 Texz Napisany 02 lutego 2007 - 00:21

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Oczywiście oryginał? ;)
  • 0

#44 logan Napisany 02 lutego 2007 - 00:44

logan

  • Forumowicze
  • 2 356 Postów:
Oczywiscie :) Kupilem dzis rano. Jak dobrze jest mieszkac w USA :ninjadance:

Pogralem troche dluzej, 2 planeta jest ciekawsza :) Tylko zrobilo sie teraz dosyc trudno :trup:
  • 0

#45 Grz3chu Napisany 06 lutego 2007 - 10:39

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:
Recenzja na Gametrailers http://www.gametrail...age.php?id=2063
  • 0

#46 Kyo Napisany 06 lutego 2007 - 12:32

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Ja bym się nie sugerował recenzjami na gametrailers. Są po prostu... :bue: . Takie SotC dostało u nich za "Story" jakieś 7.0 (tak samo FFXII), a taki na przykład Resident Evil 4 dostał 9.2 :bue: . What the...
  • 0

#47 Scorpio Napisany 06 lutego 2007 - 14:12

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Ja bym się nie sugerował recenzjami na gametrailers. Są po prostu... :bue: . Takie SotC dostało u nich za "Story" jakieś 7.0 (tak samo FFXII), a taki na przykład Resident Evil 4 dostał 9.2 :bue: . What the...

Czasami tak, jednak w większości przypadków są "zdroworozsądkowi" i podają minusy i przykłady, o jakie ciężko w zwykłych reckach, a jakie bardziej pojawiają się już na forach w wypowiedzi samych graczy. Plus nie czuć żadnego "sponsoringu" :)

SotC, jeśli nie wejdziesz ostro w jego świat, ma fabułę która sie wydaje prosta jak budowa cepa. Plus GT do oceny fabuły dołączają także to, co dzieje się w trakcie samej gry. Dlatego to jest ocena za "story". A kolejne kolosy mimo wszystko miały podobne założenia - głos/misja, dojazd, ubicie . (znó by nie było - uwielbiam SotC, ale z zewnątrz potrafię na niego chłodno spojrzeć). FF12 nie oceniam - nie grałem jeszcze :)

Zawsze jest to jednak jakiś papierek lakmusowy dotyczący tego, dość ważnego w sumie dla PS2, jRPGa.
  • 0

#48 Aras Napisany 06 lutego 2007 - 14:25

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:

, dość ważnego w sumie dla PS2, jRPGa

pisałlem to już gdzieś, ale się powtórzę :P dla mnie ta gra ma niesowity potencjał, widzę w tych szkrinach i zapowiedziach jakąś cząstkę Chrono Crossa i Cowboy Bebop, może i mam już skrzywione/nasrane w głowie ale tak mi się to widzi, dla mnie klimat gry jest sprawą priorytetową, a latanie po planetach uwielbiam od czasu R&C i Star Wars... jestem w stanie przeżyc naprawde masę niedociągnięć jeśli gra da mi moment gdy poprostu sobie przystane posłuchac muzyczki, obejrzeć z różnych ujęć lokacje i spacerowac po nich, wczuwając się w pakowanie bohatera :)
  • 0

#49 Gość__* Napisany 18 lutego 2007 - 09:51

Gość__*
  • Goście
Gierke mam od 2 dni i jestem w głównej osadzie na Juraice ;]
Bardzo fajna gierka pare nowych pomysłów walka w czasie rzeczywistym , miodzio .
Polecam ja kazdym fanom jRPG ;]
:ninjadance:
  • 0

#50 Gość__* Napisany 03 października 2007 - 20:13

Gość__*
  • Goście
RG ssie, po 2 godzinach mam dosc korytarzyków i nudnej walki, zobacze jak dalej :ninja: o ile dozyje, przez studia
  • 0

#51 baudolino Napisany 03 października 2007 - 20:19

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
Pita - jak dialog naszego hiroła z jego ojczymem w czarno-białej oprawie? :clown:
  • 0

#52 Gość__* Napisany 03 października 2007 - 20:22

Gość__*
  • Goście

Pita - jak dialog naszego hiroła z swym ojczymem w czarno-białej oprawie? :clown:


baud, a weź Ty się odpier*ol :P gram w to "słuzbowo". W całej swej głupocie myślałem, że będzie miły szpil, się myliłem, oj muyliłem. Już chyba wole nawet Dragon Quest 8 O_O
  • 0

#53 Zeus-Nelson Napisany 04 października 2007 - 09:26

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:
Już myślałem że nie ma tematu o tej grze i chciałem sie bulwersować :P
RG mam od paru dni i muszę przyznać że to najlepszy RPG w jaki grałem w ciągu ostatnich miesięcy :ninja: Podoba mi sie ciekawy system walki i wykonanie postaci...ale za to strasznie kuje mnie w oczy nierówność tekstur otoczenia (jeśli chodzi póki co o pierwsze miasto) w niektórych miejscach można zobaczyć na ścianach tekstury rodem z PSX'a :cojest: A po tym jak spędziłem parędziesiąt godzin z FFXII wiem do czego zdolna jest jeszcze stara poczciwa ps2jka :wink:
Generalnie wkurza mnie również brak zachęty do konwersacji z ludkami-rzadko kiedy prawią oni coś ciekawego, a nie dają też żadnych fantów :( No i fakt że czasami pojawiają się dosłownie pod nosem głównego bohatera...
Dobra ale kończę już bo mam dopiero przegrane pierwsze parę godzin a jestem ciekawy jak gra prezentuje sie dalej :ninjadance:
  • 0

#54 baudolino Napisany 04 października 2007 - 09:55

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

baud, a weź Ty się odpier*ol

no wiesz... teraz naprawdę zacznę pić w obskurnych łódzkich barach... :cry:
  • 0

#55 Gość__* Napisany 04 października 2007 - 15:43

Gość__*
  • Goście

baud, a weź Ty się odpier*ol

no wiesz... teraz naprawdę zacznę pić w obskurnych łódzkich barach... :cry:


była emotka nie gniewaj się

kuźwa Zeus ja w tej grze nie widzę nic ciekawego - dno i kilo mułu, walk9i polegajaca na napieprzaniu jak popadnire i tak wygyrwam, nudna fabuła itd. A najgorsze, że ta gra jeste przegadana -__-. Kurde za to kocham Shin Megami Tensei i gry Matsuno - tam praktycznie nie ma zbędnych dialogów, a tutaj -_-" :

Jester: czesc robocie, ladna pogoda
Robot: no ladna
Jester: po co wam jestesmy
Robot: nie moge powiedziec
Jester: acha no to ładna pogoda
Robot: owszem ładna
Jester: wiec po co jestesmy waszemu szefowi
Robot: yyy...eeee...mmmm...ooooo.... Ładna pogoda prawda? warto obadac z pokladu
Jester: tak, tak ładna juz ide
  • 0

#56 Zeus-Nelson Napisany 04 października 2007 - 19:31

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:

kuźwa Zeus ja w tej grze nie widzę nic ciekawego - dno i kilo mułu, walk9i polegajaca na napieprzaniu jak popadnire i tak wygyrwam, nudna fabuła itd. A najgorsze, że ta gra jeste przegadana -__-. Kurde za to kocham Shin Megami Tensei i gry Matsuno - tam praktycznie nie ma zbędnych dialogów, a tutaj -_-" :

w sumie fakt...udało mi się dzisiaj przegrać całe 2 godziny bez przerwy i jakoś nie mam już parcia na przechodzenie dalej :/ Scenariusz zalatuje też tym co Grabarz w nowy RT określił mianem scenariusza:"OMG WTF LOL"...a główny bohater oczywiście ma syndrom maim-heroła i ratowania świata :ninja: Gadki faktycznie są smętne strasznie...
Jeśli przebrnę dalej to tylko z braku laku...bo aktualnie na ps2 nie mam nic świeższego :wink:
  • 0

#57 Sylvan Wielki Napisany 10 października 2007 - 21:47

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:

kuźwa Zeus ja w tej grze nie widzę nic ciekawego - dno i kilo mułu,

:cojest:
Jak dla mnie tak z 9/10

No i FF mógłoby się customize nauczyć. :/
  • 0

#58 Gość__* Napisany 11 października 2007 - 21:33

Gość__*
  • Goście

kuźwa Zeus ja w tej grze nie widzę nic ciekawego - dno i kilo mułu,

:cojest:
Jak dla mnie tak z 9/10


kolejny dowód, że gówno wiesz o gatunku
  • 0

#59 ACZ Napisany 11 października 2007 - 21:59

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:
Pita, ale gra ma średnią 84% i dostawała bardzo dużo not po 90%.
  • 0

#60 Gość__* Napisany 12 października 2007 - 14:17

Gość__*
  • Goście
Bo RPGi oceniają ludzie, którzy mineli się z powołaniem lub/i osoby nieodpowiednie do tego. PS2 ma setki lepszych RPGów, a RG może tylko oferować jako tako rozgrywkę, oraz ładną oprawę. Nic więcej, leoiej Czychu nie kupuj, serio, serio
  • 0