Skocz do zawartości

Zdjęcie

The Legend of Zelda - serii temat ogólny

Zelda Nintendo

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
966 odpowiedzi na ten temat

#91 BeSOS Napisany 28 listopada 2012 - 10:39

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Dokladnie, nie wiem na ch*ja grasz w WW kolejny raz kiedy masz najlepszego jRPG tej generacji w domu lol.
  • 0

#92 burnstein Napisany 28 listopada 2012 - 11:18

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 134 Postów:

Dokladnie, nie wiem na ch*ja grasz w WW kolejny raz kiedy masz najlepszego jRPG tej generacji w domu lol.




  • 0

#93 Likensmart Napisany 28 listopada 2012 - 15:31

Likensmart

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 618 Postów:
Oprócz standardowej wersji Hyrule Historia pojawi się również Limitowana edycja tej książki w złotej okładce, ograniczona do 4000 egzemplarzy.
http://www.tfaw.com/...dition___419524

Tu można było dostać taniej, chyba już wyczerpali limit pre-orderów:
http://www.barnesand...n=9781616551612
  • 0

#94 Kradziej Napisany 29 listopada 2012 - 18:32

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Już jest The Legend of Zelda Timeline.

Miłego oglądania :)

Warto przypomnieć, że swego czasu GT przygotowało niekiepskie filmiki pod szyldem The Legend of Zelda Retropsective.

Ten post był edytowany przez Kradziej dnia: 29 listopada 2012 - 18:33

  • 0

#95 lukaszSA Napisany 29 listopada 2012 - 18:35

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Już jest The Legend of Zelda Timeline.

Miłego oglądania :)

Warto przypomnieć, że swego czasu GT przygotowało niekiepskie filmiki pod szyldem The Legend of Zelda Retropsective.

40 minut?
:mog:
  • 0

#96 Pious Napisany 29 listopada 2012 - 19:45

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Obejrzałem. Magia, genialna seria, aż się grać chce.
  • 0

#97 Kaxi Napisany 29 listopada 2012 - 19:46

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 162 Postów:
Sama muzyka przy prezentacji każdej części wywołuje ciary O_O Obejrzałem z przyjemnością.
  • 0

#98 Pious Napisany 29 listopada 2012 - 19:50

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Dokładnie. Ciekawe kiedy zobaczymy nastepna Zelde, bo po takich filmikach hype sam rosnie.
  • 0

#99 Kaxi Napisany 29 listopada 2012 - 20:01

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 162 Postów:
Zapowiedź jakiejś, jakiejkolwiek, będzie pewnie w 2013 roku ;)
  • 0

#100 Tawotnica Napisany 29 listopada 2012 - 20:39

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 129 Postów:
Ciekawe gdzie wcisną następną część. Ja najchętniej bym widział kolejną mroczną Zeldę, czyli w 'Child Link Timeline' tylko, że tam za bardzo nie ma gdzie co wciskać. ;<
Na kontynuację Spirit Tracks bym się nie napalał, chociaż na 3DSie ten styl graficzny pewnie by znakomicie się sprawdzał.
  • 0

#101 lukaszSA Napisany 29 listopada 2012 - 20:41

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:
Muzyka w filmiku genialna. Aż mam ochotę odpalić Twilight Princess i Majoras Mask. Najlepiej obie naraz. No i jeszcze AlttP i OoT.
  • 0

#102 Kradziej Napisany 29 listopada 2012 - 21:45

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Niech no wydadzą mi jutro Wii małe w Polsce to kupuję, kuchnia!
  • 0

#103 Godot Napisany 29 listopada 2012 - 23:53

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Świetnie to zrobili, naprawdę świetnie. O wiele lepiej niż się spodziewałem.

Trzy linie czasowe, o dziwo, trzymają się kupy, a Ocarina of Time jako punkt wyjściowy sprawdza się idealnie. Szkoda tylko, że sama gra ma tylko jedno zakończenie, skoro i śmierć Linka i jego zwycięstwo są kanoniczne. Ale to tylko potwierdza moją teorię: wymyślane jest to na bieżąco. Ale, cholera, wybrnęli z tego z klasą i w zasadzie mają otwartą drogą do nowych części w takim settingu w jakim tylko chcą. Mogą przedstawić wizję tworzenia nowego świata w Adult Link Timeline. Mogą przedstawić mroczny świat w Child Link Timeline. A mogą przedstawić jeszcze coś innego w Fallen Hero Timeline. I każda z tych koncepcji elegancko się obroni. A dzięki podaniu oficjalnej linii czasowej mogą wręcz sypać nawiązaniami do poprzednich części. Jedyne czego nie mogą zrobić to prequeli. Dzięki Skyward Sword bardzo ładnie się to wszystko spięło i powinniśmy już tylko kontynuacje zobaczyć.
Osobiście najchętniej widziałbym coś w Fallen Hero Timeline, ponieważ już od wielu, wielu lat nic tam się nie działo, mimo, że tytułów sporo tam wrzucili. Mają największe pole do popisu w tej linii czasowej, ale też najwięcej do roboty. Poprzednie dwa warianty dostały kilka gier i, mniej-więcej, wiadomo co tam się dzieje. A Fallen Hero to tajemnica, ostatnia gra wyszła ile? 20 lat temu? Więc zdecydowanie bym był za.

Z takich bardziej przyziemnych rzeczy: wiem na 100%, że nie chcę wracać do SNESowych, NESowych i Gameboyowych części. Radocha z gameplayu żadna, fabuła szczątkowa, a to co mnie interesuje widziałem na filmie. Który, btw. powinien być normalnie dodawany do kolekcjonerskiej edycji kolejnej części Zeldy.

Kradziej, małe Wii, z punktu widzenia Zeldy, jest bezsensowne. Ani Wind Wakera, ani Ocariny, ani Majory na nim nie odpalisz. Szukaj lepiej na aukcji starego Wii z kompatybilnością wsteczną
  • 0

#104 Likensmart Napisany 30 listopada 2012 - 01:31

Likensmart

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 618 Postów:
Dodam, że kilka linii czasowych rozwiązuje problem zalanego Hyrule z WW. Jeśli będą chcieli wrócić do starego prawowitego Hyrule, walną część w innym timelinie. Z jedną linią było by to trudne, przyszłoby im robić tylko prequele.

limitowana edycja zeldowej biblii już wyprzedana jak widzę
  • 0

#105 Malutki Napisany 30 listopada 2012 - 09:50

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:

Z takich bardziej przyziemnych rzeczy: wiem na 100%, że nie chcę wracać do SNESowych części. Radocha z gameplayu żadna, fabuła szczątkowa, a to co mnie interesuje widziałem na filmie

Nie wiesz co tracisz ,gra jest za***ista ,a jej mechanika ani o jotę się nie zestarzała. Graficzka również jest przyjemna dla oka , 2D jednak robi swoje :) .

Ten post był edytowany przez Malutki dnia: 30 listopada 2012 - 09:54

  • 0

#106 Kradziej Napisany 30 listopada 2012 - 11:03

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Kradziej, małe Wii, z punktu widzenia Zeldy, jest bezsensowne. Ani Wind Wakera, ani Ocariny, ani Majory na nim nie odpalisz. Szukaj lepiej na aukcji starego Wii z kompatybilnością wsteczną


Jest sensowne, jak się ma Gejmkjuba ;)
  • 0

#107 Godot Napisany 30 listopada 2012 - 11:04

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Graficzka NIE jest przyjemna dla oka, a gameplay wydaje mi się cholernie przestarzały. Pamiętaj, że nie mam sentymentu
  • 0

#108 Pious Napisany 30 listopada 2012 - 11:14

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Greg nie lubi gier 2d i już. Twoja strata, bo te Zeldy są równie dobre co duże wersje. Idealne pod handheldy, ale nie są jakoś dziwacznie zubożałe jak na DS. Mówię o Oraclach i LA. ALttP to inna para kaloszy, gra jest niesamowicie dobra, to taka OOT w 2D. Świetna pozycja.
  • 0

#109 Malutki Napisany 30 listopada 2012 - 11:16

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
Pious świetnie to ująłeś :)
  • 0

#110 Godot Napisany 30 listopada 2012 - 11:19

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Zerknę na 3DS jak będzie. Bankowo nie będę grał na telewizorze.

Ogólnie jak się Wam podoba timeline w Zeldach? Dobrze to zrobili? Źle? Jak kolejne części widzicie
  • 0

#111 Malutki Napisany 30 listopada 2012 - 11:26

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
Timeline w wykonaniu gametrailers podobał mi się ,ale mogli by dać na początku ostrzeżenie przed spoilerami.

Ten post był edytowany przez Malutki dnia: 30 listopada 2012 - 11:26

  • 0

#112 Pious Napisany 30 listopada 2012 - 11:31

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Ja uważam, że całe to zastanawianie się nad timelinem jest mocno przereklamowane. Oczywiście, że są powiązania jakieś tam, ale czy da się stwierdzić dokładnie, która część następuje po poprzedniej? Uważam, że ten timeline N wymyśliło niedługo przed premierą książki, żeby tylko był. Niby fajnie to jest połączone, ale nie czuję tego za grosz.

Za to film z GT jest świetny. Ogląda się to z wypiekami i aż ciary przechodzą przy muzyce. Do tego hype na Zelde zrobiło mi taki, że planuję przejść SS ponownie.

Ten post był edytowany przez Pious dnia: 30 listopada 2012 - 11:32

  • 0

#113 torq314 Napisany 30 listopada 2012 - 12:01

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 501 Postów:
ściema. poszukiwanie związków post factum. czyli - najpierw wymyślamy coś bez związku, a potem się zastanawiamy jaki jest pseudoprawdopodobny scenariusz, w którym te niepowiązane wydarzenia mogłyby być powiązane.

próba zbudowania podobnego timeline dla super mario obnażyłaby ocieranie się tego typu pomysłów o absurd.
  • 0

#114 gruby Napisany 30 listopada 2012 - 12:02

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Muzyka w Zeldach to jednak topowa liga. Całego timeliu nie obejrzałem, bo i po co, ale ładnie to panowie zrobili.
  • 0

#115 Godot Napisany 30 listopada 2012 - 12:04

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę. Co nie oznacza, że całkiem sensownie to wymyślili i teraz mają drogę otwartą. Chyba, że widzicie jakieś dziury?
  • 0

#116 Pious Napisany 30 listopada 2012 - 12:13

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Wymyślone jest bardzo porządnie. Można nawet być skłonnym uwierzyć, że za tym wszystkim stała jakaś głębsza logika kolejności gier. Jednak grając w nie, wczuwamy się zawsze od nowa, każda to odrębna historia, która jedynie jakimiś easter eggami nawiązuje do reszty serii i to jest bardzo dobre. Nie ma zmęczenia przez wieczne cliffhangery i niedopowiedzenia. Coś się kończy i zaczyna. Taka formuła jest bardzo dobra, a N stosuję ją gdzie się da.
  • 0

#117 gruby Napisany 30 listopada 2012 - 12:34

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Ja bardzo lubię to w Zeldach, że są właśnie jak legendy, nie koniecznie się ze sobą łączą. Nie wymagam tego i nawet bym tego nie chciał. Rozkminki z timeline są bardzo fajne i dobrze, że Nintendo nie wyjaśnia wszystkiego samemu. Chodziło mi tylko o to, że już czytałem o takim trójpodziale i stąd nie chciało mi się oglądać całości.
  • 0

#118 gruby Napisany 30 listopada 2012 - 23:55

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Cała ta gadka o Zeldach nafrzała mnie na Skyward Sword. Łyknąłem jeden dungeoun, atmosfera się zagęszcza. :) Ależ to fajna szpila jest :)
  • 0

#119 Godot Napisany 01 grudnia 2012 - 00:09

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Ja jutro cały dzień szarpię w Wind Wakera ^_^
  • 0

#120 Likensmart Napisany 01 grudnia 2012 - 01:15

Likensmart

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 618 Postów:
Ciekawe jak będą uwzględniać następne części w chronologii. Będą dodawać kartkę z chronologią do każdej nowej odsłony? Może tym zabiegiem ostatecznie zakończyli ten etap serii i szykują się na całkowity restart?
  • 0



Inne z tagami: