Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spider-Man

Spider-Man PS4 Insomniac

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
640 odpowiedzi na ten temat

#541 Nyjacz Napisany 24 września 2018 - 18:14

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:

Nie potrzebuję przymuszenia, ale wolałbym je mieć. Satysfakcja podczas otrzymania platynki po skończeniu czegoś trudnego jest osom. A tak, to tylko for fun, ale już wcześniej zapowiedziałem, że to zrobię :^^:


Ten post był edytowany przez Nyjacz dnia: 24 września 2018 - 18:16

  • 0

#542 Kazuo Napisany 24 września 2018 - 18:25

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Według mnie takie rzeczy powinny być wymagane do uzyskania platyny, w końcu ten dzban chyba coś znaczy. Ciekawe ilu graczy wtedy by go uzyskało? W niektórych grach zdobycie wszystkich trofików wiąże się z niesamowitym poświęceniem (czas, nerwy, parę dodatkowych siwych włosów) i poznaniem gry od podszewki, ale też jest nagradzane czymś więcej - prestiżem. Szacunkiem "na dzielni". Oczywiście o ile można mówić o jakimkolwiek prestiżu w byciu zjebanym nolifem, którego jedynym życiowym osiągnięciem jest bycie dobrym w gierki :cf:  Chociaż nie powiem, raz jak mi jakiś nieznany typek wysłał zapro do znajomych, a później napisał, że jestem chorym człowiekiem i mi gratuluje zdobycia platyny w DMC4:SE jako jednemu z nielicznych graczy w Polsce to aż mnie zatkało. 

 

Ale lepiej zamknę już mordę i nie będę się nad tym rozwodził, bo zaraz znowu zostanę skopany, że robię z siebie niewiadomokogo. Jedyn i tak już mnie podsumował w temacie Dead Cells  :sadfrog:


  • 0

#543 Nyjacz Napisany 24 września 2018 - 18:33

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:

Zrobienie platyny w DMC4 to najwyższa szkoła opanowania gierki jaką mogę sobie w stanie wyobrazić. To już prawie podchodzi pod wyzwania typu przejście Battletoads czy platyna w Super Meat Boyu - nawiasem mówiąc myliłeś się, tam bez zginięcia trzeba przejść chaptery (po 20 poziomów), a nie całą grę, ale generalnie to jest też najwyższa półka opanowania gry, bo poziomy w Cotton Alley są chore. Mi wystarczyło zrobienie 100% bez utrudniania i tak bardzo trudnych wyzwań w sposób niesprawiedliwy. Równie dobrze mógłby być trofik "przejdź całą grę bez zginięcia 3 razy", a jak za mało to "przejdź całą grę bez zginięcia 3 razy pod rząd".


  • 0

#544 Kazuo Napisany 24 września 2018 - 18:43

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Odpiszę Ci w temacie "Growy hardkor", żeby tu nie spamować. 


  • 0

#545 Nyjacz Napisany 25 września 2018 - 15:05

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:

Marvele lubią mówić, że ten nowy Spider jest tym dla giereczek, czym Iron był dla filmów. Czyli co - czekają nas dobre gry, ale od chuja, że po piątej odsłonie damy sobie spokój?

 

Co byście najbardziej widzieli? Ja nie jestem komiksowym nerdkiem, więc szczerze najbardziej lubię pająka i Starka właśnie, więc kontynuacja od Insomniac i zwerbowanie jakiegoś dobrego developera do Iron Mana byłoby super. Avengers już się robi i właściwie przez dobrego developera - pytanie, co to będzie w ogóle.


  • 0

#546 Schrodinger Napisany 25 września 2018 - 15:08

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

Problem z innymi Superbohaterami jak Iron Man jest taki że tam jest dużo większa skala konfliktu chyba, pająk to taki o przyjacielki wariat co chroni Nowy York, Stark jest stworzony do wyższych celow, chociaż pewnie plotę bzdury bo wyskoczy zaraz Shini że w takim i takim zeszycie Stark pomagał rozbijać gangi na bruklinie 


  • 0

#547 Nyjacz Napisany 25 września 2018 - 15:10

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:

Ale nikt nie powiedział, że to musiałby być znów ubirak. No i to, co mówisz, to żaden problem, wystarczy złożyć odpowiednią historyjkę w odpowiednim miejscu i tyle, inspiracji z komiksów na pewno nie brakuje.


  • 0

#548 Schrodinger Napisany 25 września 2018 - 15:11

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

Nie no ja bym był za Iron Manem, po prostu wydaje mi się że to trudniejsze niż zrobienie gierki o pająku gdzie tak naprawdę wiadomo że to musi być bujanie się między budynkami. 


  • 0

#549 Shinigami Napisany 25 września 2018 - 15:23

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Zgadzam się. To samo z Supermanem. Ostatnio właśnie wracając z Łodzi rozkminialismy z ziomkiem jakieś pomysły na Supka.

O Iron Manie proponuję grę w klimatach Jamesa Bonda (gadżety, kobiety, zbroje, podróże) w stylu Uncharted.

Ten post był edytowany przez Shinigami dnia: 25 września 2018 - 15:25

  • 1

#550 bartezoo Napisany 25 września 2018 - 15:28

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

Ja bym chciał w kolejnej części Venoma ale też żeby pajęczak połączył siły z Murdockiem

 

Spider-Man-Daredevil.jpg?itok=1Iupcr76

 

Fajnie by było jakby np dali grywalne sekcje DD, troche inny styl walki, poruszania się po NY, grałbym. Iron Manów i innych Avengersów to niech klei Crystal Dynamics i niech sobie tam idą w jakieś GaaS, po Spiderku oczekuje kolejnej singlowej gierki. A i tak największym mokrym snem byłby brutalny shooter TPP z Punisherem - najlepiej od Remedy. 


  • 2

#551 Nyjacz Napisany 25 września 2018 - 15:31

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:

Teraz uderzyłeś bombą. Punisher (2004) był miodny i bardzo w stylu Maxa Payne'a, jakby Remedy (mistrzowie TPS) uderzyli z nowym Punisherem, to bym się podjarał. A w nowym Spiderku na pewno będzie Venom, celowo nie dali tutaj najpopularniejszych postaci, żeby dwójeczka sprzedała się jeszcze lepiej.


  • 0

#552 Shinigami Napisany 25 września 2018 - 15:32

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Na PS3 była taka średnio fajna giereczka, Dark Void. Takie właśnie Uncharted, ale z jetpackiem, więc bardzo wertykalne poziomy i wałki. Warto coś z niej ukraść.

Większości pozostałych bohaterów pewnie wystarczyłaby zwykła kopia Batmana metroidvania. Kapitan miał dosyć ok grę w tej stylistyce.

Ten post był edytowany przez Shinigami dnia: 25 września 2018 - 15:39

  • 0

#553 bartezoo Napisany 25 września 2018 - 15:34

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

W sumie Rockstar też umie w brutalne TPP - pokazali to już przy Maxie Paynie 3. Wiadomo, że raczej nigdy się za to nie zabiorą (jak już to pewnie woleli by wskrzesić przygody Maxa), ale gdyby coś w takim stylu z faszerowaniem lamusów ołowiem, destrukcją otoczenia i ratingiem 18+ to bym obsrał zbroje. 

 

Generalnie Marvel ma szerokie plany co do egranizacji, problemem jest znalezienie odpowiednich devów. 


  • 0

#554 Nyjacz Napisany 25 września 2018 - 15:36

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:

W tamtym poście nawet zapomniałem, że MP3 robili Rockstarsi. Jak najbardziej się zgadzam, stworzyli perfekcyjną i pełną możliwości mechanikę strzelania. I jeszcze tak ciut, ciut inspiracji Netflixowo-Daredevilowskim Punisherem :banderas:

 


Generalnie Marvel ma szerokie plany co do egranizacji, problemem jest znalezienie odpowiednich devów.

No to widzisz, dogadujemy się i wysyłamy im listę - jaka gierka do jakiego deva ma iść.


Ten post był edytowany przez Nyjacz dnia: 25 września 2018 - 15:37

  • 0

#555 Kazuo Napisany 25 września 2018 - 18:30

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Spider-man jest zajebongo, ale mam nadzieję, że inni developerzy nie pójdą w tę samą stronę. Wystarczy, że te kolorowe marvelowskie pedały straszą co chwilę w kinie, developerzy giereczek niech się lepiej skupią na swoich flagowych seriach albo niech tłuką nowe IP. 


  • 3

#556 Woroq Napisany 25 września 2018 - 20:57

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 790 Postów:
Skończyłem. Mimo, że nie planowałem tego zakupu, nie żałuję. Bardzo dobra gra pomimo paru sandboksowych grzeszków. Końcówka prawdziwie hollywoodzka, na OLEDzie w słuchawkach musi być miazga :kult:
  • 0

#557 BeSOS Napisany 25 września 2018 - 22:42

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ciekawe co robi Rocksteady oby coś DC :banderas:
  • 0

#558 oranje Napisany 25 września 2018 - 23:33

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Supermana przecież robią :(
  • 0

#559 Cudak Napisany 25 września 2018 - 23:48

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Jak już Marvel zacznie swoje growe uniwersum to ja bym nie pogardził jakimś slaszerkiem z Bladem w roli głównej, fajny motyw. Później Punisher mógłby siąść. Powiem szczerze, że mimo uwielbienia dla postaci z MCU to jakbym usłyszał, że robią grę z IM, Capem czy Thorem to bym nie miał wielkiego hype'u. 


  • 0

#560 fingus Napisany 25 września 2018 - 23:53

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Łyknąłbym giereczkę z Dr Strangem, nie dlatego, bym jakoś szczególnie polubił tę postać, ale przyjąłbym z otwartymi ramionami jakiś wykręcony system magii i równoległe rzeczywistości (chyba żeby mieli z niego zrobić dedekowego magusa miotającego fireballami). Antman też byłby ciekawy, gdyby jakoś porządnie dopieścili (wizualnie i gameplayowo) efekt zmiany rozmiaru.
  • 1

#561 Kazuo Napisany 26 września 2018 - 09:33

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:
Strange nadałby się na jakiegoś erpega.
  • 0

#562 Shinigami Napisany 26 września 2018 - 09:39

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Symulator chodzenia w VR.


  • 0

#563 fingus Napisany 30 września 2018 - 20:40

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Całkiem trafna opinia:

https://youtu.be/XRQMRGMY5Es
  • 0

#564 Shinigami Napisany 30 września 2018 - 20:41

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Wiele opinii jest dosyć trafnych. Dobra gra, hajp na sony, żaden mesjasz, coś jest fakin irytujące ale można robić w grze coś innego i jest to osom?


Ten post był edytowany przez Shinigami dnia: 30 września 2018 - 20:44

  • 0

#565 Starh Napisany 01 października 2018 - 12:50

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:
Skończyłem.
Dla mnie to obok Wiedźmina 3 najlepsza gra tej generacji.
10/10
  • 0

#566 Stan Napisany 08 października 2018 - 00:38

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

Skończyłem, platyna weszła, ale 10/10 to na pewno nie jest. Misje MJ i Milesa wkurzająco nudne. Do tego jednak trochę grindu i średnia historia. Irytujące samo naprowadzające sie pięści też dość często się zdarzały, a walki z bossami są za proste. Poza tym wszystko inne na plus, a bujanie na pajęczynie poezja. Solidne 8/10. 


  • 2

#567 BeSOS Napisany 15 października 2018 - 22:37

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ja mam bliżej Stana.

No i nie sposób nie porównywać z Batmanem bo jednak mamy miasto, podobne poruszanie i podobna walkę.
Tyle że pod każdym względem Batman niszczy Spidera, no może oprócz swobody poruszania się ale to już nie wina twórców a kwestia nakreślenia postaci w komiksie.

Po kolei.

Gotham ociekalo szczegółami, co chwila odciągała nas od głównego wątku jakaś zagadka Riddlera, misje poboczne fajnie prowadziły przez zakamarki miasta a główne były w nie tak wkomponowane że Gotham było jednym wielkim levelem, pełnym sekretów, zagadek i płynnych przejść z misji do eksploracji freeroamingiwej.

Tutaj miasto jest piękne ale śmigam po nim i mam wrażenie że jest jakieś takie martwe mimo że na dole ruch uliczny imponuje.

Walka jest bardzo podobna ale w momencie odblokowania gadgetow staje się banalnie prosta a niektóre ataki specjalne są w stanie skasować całą ekipę na nas nacierającą. Rezultat jest taki że nawet niespecjalnie rozwijam gadgety bo już na wstępie są przepakowane...

Misje - mam ok 70% na liczniku więc może najlepsze przede mną ale na ten moment mam ciągle wieki niedosyt. Świetnych misji było może cała jedna (ta z pokazu E3 na dodatek...), reszta to jakieś nudy typu skradanie się po nitce do kłębka jako MJ czy nygus (po co te etapy tu są??) czy na siłę wciągnięte gierki logiczne które nudzą już po kilku planszach. Skradanie jest proste jak budowa cepa, nie ma kombinowania, alternatywnych ścieżek boni po co skoro moby są tak głupie że każdego da się stealth killem zajebac nawet w stanie podwyższonej gotowości... Misje poboczne? Faktycznie mizeria, cofnęliśmy się do początku sandboxow chyba...

Nawet to co mogło wypaść naprawdę fajnie jest niedogotowane - robienie zdjęć to jakaś głupota bo budowle nie muszą być nawet w kadrze (po raz kolejny uśmiecham się do Batmana gdzie cykanie fotek do zagadek Riddlera było bardziej skomplikowane niż cały Spiderman...). No to może wątek Kociej Złodziejki? To mógł być fajny pomysł ala (znów) Riddler z Batmana ale pomysł jak nieststy zaprzepaszczony po calosci. Co tam jeszcze mamy? Nudne i powtarzalne stacje badawcze, gonienie gołębi i powtarzalne (ale przynajmniej krótkie) crime eventy na mieście. Obozów demonów nie będę komentował bo (po raz kolejny) nie mają startu do odpowiedników z Batmana.

To czym się Spider broni? Kapitalnym sterowaniem, bardzo często oprawa (choć w nocy jest o oczko słabiej imo) i to chyba tyle. Fabuła jest ok ale nie wciągnęła mnie za bardzo, może dlatego że dużo tu odniesień do uniwersum Spidermana a te jest mi raczej obce? Do tego postacie wykonane są nieco past cenowo i szczerze to jakoś nie bardzo je polubiłem - MJ wygląda jak down i zachowuje się jak idiotka, Parker jest ok ale lepiej żeby nie zdejmował maski, ta Japonica z policji też jakaś niesympatyczna :olo: do charyzmatycznych postaci (hello!) Z Batmana są lata swietlne!

Wiem że narzekam wchuj i zaraz jakaś Szynka będzie trzepać jajcami że narzekam ale starałem się obiektywnie podejść do tej krytyki. Jak kogoś moje zarzuty nie ruszają to widać jest wielkim fanem albo komiksów albo przymyka mocno oko na uproszczenia.

Bardzo miło mi się w to gra ale jest to wszystko trochę płytkie - walka jest prosta, misje są proste i bez większych pomysłów, interakcja że światem minimalna (do tej pory może raz użyłem jakiegoś gadgetu w misji a tak to wszędzie drzwi otwarte), brakuje mi jakiegoś wyzwania, pokombinowania jak się gdzieś dostać etc.

Myślę że jest ogromny potencjał na świetny sequel ale jedynkę ocenie na max 7-8/10 jeśli czymś mnie jeszcze zdoła zaskoczyć...
  • 5

#568 Pawlik Napisany 16 października 2018 - 07:45

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

zapomniałem spisać swoich wrażeń. Ale już nie muszę, zrobił to Jedyn w100%!!!1


  • 1

#569 Shinigami Napisany 16 października 2018 - 08:18

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
W przyszłym tygodniu pierwsze dlc :ninjadance:
  • 0

#570 Nyjacz Napisany 16 października 2018 - 08:19

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:

Nie wiem, jak można po takim tekście wystawić ósemkę. Ja po moim byłbym skłonny do takiej oceny, a chyba brzmiała nieco pozytywniej. Twój tekst wskazuje na jakąś szóstkę, ale w uniwersum, w którym oceny gier to nie od 7 do 10.

 

Generalnie... masz rację i o to wszystko bałem się przed premierą. Spidey jest ubirakiem, w którym questy poboczne są wzięte z 2008, misje główne nieco zbyt wyreżyserowane, podobnie jak walki z bossami, a na mapie mamy dużo znajdziek. No i jedna z największych wad, czyli i za dużo, i bardzo słabe misje skradane.

 

Natomiast samo poruszanie się Spiderem po mieście i odhaczanie tego wszystkiego, na czele z misjami, w których trzeba coś gonić, to złoto i u mnie mocno podwyższa ocenę do tej ósemki właśnie. Sama walka jest przyjemna, to nie jest slasher, ale nie jest też Asasyn, lubiłem to, że muszę naciskać w odpowiednim momencie unik, a na danych przeciwników trzeba było innego działania. No i nie ma co ukrywać. Ta gra jest dużo lepsza przez... nie, nie przez markę samą w sobie, a jej świetne wykorzystanie, dzięki czemu faktycznie jest feeling bycia Peterem, ta muzyka podczas bujania się, Jameson wymyślający coraz to nieprzyjemniejsze hipotezy odnośnie pająka, gdzieś tam czuć, że faktycznie jest ciotka May, o którą trzeba się troszczyć, fajnie nakreślona współpraca z Octaviusem itd.

 

Myślę, że mają fajny punkt wyjściowy pod następną część, w której mają wiele do poprawienia, ale przynajmniej świetnie nakreślone uniwersum, spektakularne bujanie się na pajęczynie i spoko walkę. Nic, tylko zatrudnić więcej ludzi do robienia zadań pobocznych, misje skradankowe zastąpić... lepszymi, albo czymś ciekawszym.

 

I rzecz chyba najważniejsza. Jak sam napisałeś, bardzo miło Ci się w to gra. Szanuję za opinię i wytykanie wad, co sam zrobiłem, ale jeśli gra się miło, to nie ma co się oszukiwać. Gra się miło.


  • 2



Inne z tagami: