Skocz do zawartości

Zdjęcie

Xenoblade Chronicles 2

Monolith Soft Switch

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
746 odpowiedzi na ten temat

#361 gruby Napisany 05 grudnia 2017 - 10:03

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Oj po wczorajszej sesji muszę odszczekac część zarzutów. To znaczy nawet nie odszczekac, bo nadal są rzeczy do których można się przyczepić, ale jednak mimo to nie byłem w stanie przestać wczoraj grać. W koncu wstapil we mnie duch xeno :). Łukasz dokąd doszedłes? Ja skończyłem chapter 3 i fabula, lokacje plus walka z bossem fantastyczne. Cała Uraya to orgia gamepleyowa, mega oprawa, fajne twisty fabuły. Muszę dzisiaj znaleźć czas na kolejna sesje, bo od rana tylko x2 w głowie. :)
  • 0

#362 lukaszSA Napisany 05 grudnia 2017 - 10:53

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Siedzę w wiosce na początku Uraya. Chcę trochę poexpić, bo ponoć jest tam trudna walka z bossem. Walczyłem też z unikalnym potworem na 25, ale nie udało się za pierwszym razem.


  • 0

#363 gruby Napisany 05 grudnia 2017 - 11:36

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Oj fakt, jest trudna :) po wyjściu z wioski będzie czas na expienie też, nawet nie wiem czy nie lepszy, dużo talatajstwa i ładne widoczki ;)
  • 0

#364 Tawotnica Napisany 05 grudnia 2017 - 16:55

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 117 Postów:
22h za mną, jestem na trzecim rozdziale i wreszcie mam wystarczająco ciekawe miecze, żebym mógł się pobawić systemem walki. Panie i panowie, ten system walki! Jak nie umiecie trzaskać super combosów, to was omija połowa zabawy. Wczoraj wieczorem wreszcie załapałem, siedziałem ze dwie godziny tylko tłucząc żabole, testując nowe kombinacje. Wielowarstwowość walk jest imo zatrważająco dobra, to jak nałożyli special combosy na tradycyjny break > topple > launch czyni z XC2 imo najmniej maszerski Xenoblade :banderas:.

W poprzednich częściach wystarczyło w odpowiednich momentach odpalać ataki, pozycjonować się i żonglować dobrze breakami oraz dobierać odpowiednio ekwipunek. W Xenoblade 2 trzeba oprócz tego wszystkiego ogarniać słabości na elementy, podtrzymywać debuffy i podczas tego wszyskiego ładować pasek speciali, żeby odpalać w dobrej kolejności. Trzeba ogarniać, to nie jest jrpg dla początkujących, mimo że tutoraiale są imo całkiem solidnie zrobione.

Może po kolei:

1. Auto-attack ładuje Driver Arts.
Podoba mi się, że AA wykonuje się seriami do trzech - każdy kolejny cios mocniejszy.

Trochę mnie początkowo mierziło, że nie mogę już zachodzić każdego potwora od tylce backslashem na dzień dobry, ale jak się okazało
Spoiler
, jak do większości rzeczy, których mi względem poprzednich części brakowało.

2. Driver Arts ładują pasek dla specjalnego ataku, inicującego combo.

Wykonując Driver Art zaraz po uderzeniu AA pasek ładuje się szybciej. Poza tym jest to bardzo satysfakcjonujące podczas wykonywania, niebieska poświata, bonusowe obrażenia and whatnot.

To Driver Arts służą do break > topple > launch > smash. Gdy przeciwnik ma debuffa po jednym ze specjali to łamanie mu go podtrzymuje, więc warto czekać aż pasek będzie przed samym końcem.

3. Combo ma 3 levele

Najważniejsza mechanika gry, najsłabiej wytłumaczona imo. Każde combo zaczynamy łańcuchować od przycisku A. Po jego wduszeniu musimy zazwyczaj wykonać krótkie QTE i zaczynają się dziać rzeczy. Prawy górny róg pokazuje jakiego rodzaju (elementu) specjal musimy wykonać następny, żeby kontynuować chain. Ważne! Combo musi być przynajmniej o jeden level większe niż poprzedie.

Czyli: przyjmijmy, że zaczęliśmy od I, następny atak muimy wykonać na pozomie II albo III. Trzechi specjal kończy combo potężnym rozpierdzielem (parę tysięcy punków obrażeń!), a chain jest przerywany, kiedy debuff spowodowany specjalem zejdzie przeciwnikowi. Dlatego trzeba dbać o odpowiednie stosowanie driver arts cały czas. Z tego co ogarnąłem nie ma potrzeby zaczynać każdego combo od I, można też II-II-III albo II-III-III, ale nie można schodzić niżej.

Po bokach ekranu pojawiają się prompty ataków ZL/ZR dla naszych kopanów. BROŃ BOŻE NIE NACISKAJCIE TEGO ODRUCHOWO. To są ich specjale, które możecie używać w chainach. Ilość latających dookoła ich twarzy (na prompcie) kółeczek oznacza level specjalnego ciosu (tak jak ten nasz z A - I, II albo III).

Bardzo łatwe jest combo ogień-ogień-ogień Pyrą i jednym dodatkowym ogniowym mieczem innego drivera niż Rex, jeśli się chcecie nauczyć to sprawnie ogarniać albo po prostu załapać jak rozkłada się mało jasne drzewko z górnego prawego rogu.

Ładujecie pasek specjali Rexa do I, podtrzymujecie aż Nia będzie miała II w tym samym czasue ładując sobie di III lub wyżej i viola, zakańczacie super combo. Jak jesteście przelevelowani to nie próbujcie, bo z przeciwników z takim samym lvl i nawet trochę wyższym zabijecie, zanim dojdziecie do tej fazy.


Nie wiem który to pisał, że walki są nudne i wolne, ale to brzmi jakby systemu walki nie ogarnął i tylko klepał auto attack i od razu odpalał specjale jak tylko się pojawią.





Aaaanyway, co do innych elementów gry postaram się krócej:

Oprawa: zgadzam się tu z większością, że graficznie jest cienko. XCX miało swoje słabsze momenty (jak całe New LA ;p), ale w XC2 Gormott robił wrażenie tylko przy wschodzie/zachodzie słońca. NPC jest ograniczona ilość i ciągle się powtarzają. O ile rozumiem, że nie mieli nieograniczonych zasobów, to nie widzę potrzeby stawiania dwóch takich samych modeli postaci obok siebie (np. przy śpiewającym Noponie w Trading Guild), jeśli nie są bliźniakami. Przynajmniej dobre jest to, że jak któryś z NPC ma nową kwestię do wypowiedzenia to pojawia się przy jego imieniu żółta gwiazdka. Markery questów (niebieskie dla pobocznych, różowe dla głównych) są dobrze widoczne z daleka i można wybierać, który chce się śledzić.

Największym failem jest imo mapka. Nie wiem kto to wymyślił, że wciśnięciem lewej gałki tylko powiększamy minimapkę (albo usuwamy całkiem z HUDa) i nie ma żadnej opcji podglądu całej mapy w celu wytyczenia sobie sensownej trasy. Zwrot o 180 stopni w stosunku do X, gdzie mieliśmy piłkę, która sama nas do celu prowadziła (i to najbezpieczniejszą, nie najkrótszą trasą). To chyba w moim mniemaniu na razie największa bolączka gry, bo natknąłem się już na parę questów, gdzie trzeba było po omacku się dostać w odpowiednio schowane miejsce i markery były bezużyteczne. Wkurza mnie też to, że nie wszystkie main quest markery można wyłączyć (albo nie wiem jak) – te, które nie pojawiają się z obrazkiem w logu. Wtedy mi zasłaniają moje niebieskie markery, do których nie wiem ile mam metrów czy się zbliżam czy oddalam.

Menusy mi nie przeszkadzają, są zdecydowanie prostsze niż w XCX. Bardzo podoba mi się patent z odblokowaniem umiejętności mieczy poprzez wykonywanie zadań na modłę questów - zrób 10x combo, zabij 8 wilków itd. Poppi też jest osom, ale nie mam pojęcia jak odblokować drugi level Tiger! Tiger :ftopa: nie mówcie tylko, że trzebana perfekt wymasterować, bo zawsze jakiegoś żółwia czy kryształek pomijam.

Przyciski i tabelki może nie są najpiękniejsze z wyglądu, ale przez ogromną, OGROMNĄ ilość mieczy i tak w tym siedzę 2x tyle co gram. :olo:


Na razie to jest Xeno pełną gębą i się jaram, mimo oczywistych niedociągnięć. Ktoś kto ma pierwszy raz styczność z serią może się czuć przytłoczony.

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 05 grudnia 2017 - 16:59

  • 8

#365 Godot Napisany 05 grudnia 2017 - 16:58

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Przeczytałem posta. Ta gra tak bardzo nie jest dla mnie :olo:
  • 0

#366 Kazuo Napisany 05 grudnia 2017 - 17:25

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Tawot jak zawsze najlepiej wyjaśnia o co chodzi. Trochę się podjarałem, na pewno kiedyś kupię switcha i Xeno będzie jedną z pierwszych gier jakie ogarnę. 


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 05 grudnia 2017 - 17:25

  • 0

#367 lukaszSA Napisany 05 grudnia 2017 - 17:30

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Czyli do kombo muszę zrobić swój special pod A i dopiero potem odpalać ZL i ZR specjale przyjaciół?


  • 0

#368 Tawotnica Napisany 05 grudnia 2017 - 17:43

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 117 Postów:

Czyli do kombo muszę zrobić swój special pod A i dopiero potem odpalać ZL i ZR specjale przyjaciół?


Nie musisz od swojego zaczynać. Możesz też od ZL/ZR, potem swoje lvl II, zakończyć czyimś III. Jeśli zdążysz to nawet sam możesz ze dwa specjale odpalić. Jak zmieniasz miecz strzałką, to od razu ma naładowane wszystkie driver arts, możesz szybko naładować jeden pasek specjala.
  • 0

#369 gruby Napisany 05 grudnia 2017 - 18:24

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
System walki nie jest imho trudny, za to na pewno szybki i widowiskowy, ALE późno robi się naprawdę fajny. Widzę że wszyscy jesteśmy w podobnym momencie i tak naprawdę imho dopiero od 3 chapteru system pokazuje pazur i wciąga. Trzeba jednak mieć dostęp do kilku Bladow i skilli, żeby walka zaczęła być spektaklem combosow.Trochę podobnie było w poprzedniczkach, ale może przez ilość warstw w X2 czuć to bardziej. Bo startujemy od nudnych walk 1 osobowych, w zasadzie bez combosow, do orgietki z cancelami, driver i blade combosami, overkillem, break-topple-uppercut-slam itd itd.

Swoją drogą nie wiem czy wiecie, ale cancelowac można nie tylko automatyczny atak, ale również Artsy (przy odpowiednim skillu) i zmiany Bladow! Przynajmniej tak mówi Resetera- dzisiaj sprawdzę.

Po chwili koniecznej do przyzwyczajenia się do dennej mapy, odblokowanie systemu walki i zrozumieniu o co chodzi w combosach i jak poruszać się po menusach gra nabiera niesamowitego tempa. Ciekawe jak to będzie dalej, bo na razie moje odczucia były świetne po prologu, mieszane w ch2 i fantastyczne po 3 chapterze. Licze ze juz spadku formy nie bedzie.

Ps. Jednej rzeczy nadal nie kumam. Jak nabija się atrybuty postaci typu courage itd i co one dają?

Ten post był edytowany przez gruby dnia: 05 grudnia 2017 - 18:29

  • 0

#370 lukaszSA Napisany 05 grudnia 2017 - 21:16

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

 

Czyli do kombo muszę zrobić swój special pod A i dopiero potem odpalać ZL i ZR specjale przyjaciół?


Nie musisz od swojego zaczynać. Możesz też od ZL/ZR, potem swoje lvl II, zakończyć czyimś III. Jeśli zdążysz to nawet sam możesz ze dwa specjale odpalić. Jak zmieniasz miecz strzałką, to od razu ma naładowane wszystkie driver arts, możesz szybko naładować jeden pasek specjala.

 

 

OK, kumam. Kombo jest ręcznie sterowane. Ma to sens.

 

Niech tylko mendy spaczują mapę (bo to co jest teraz to jakiś ponury żart) i grafikę (bo to też jest ponury żart) i będzie 9/10.


  • 0

#371 Schrodinger Napisany 05 grudnia 2017 - 21:24

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
trochę mnie nakręciliście, póki co mam trochę mniej czasu i ogrywam south park, ale jak skończę to się zabiorę za to xeno, dajcie znać jak skończycie jaki lvl i ile h macie
  • 0

#372 gruby Napisany 05 grudnia 2017 - 22:25

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:

MI grafika bardzo pasuje, ale gram tylko w docku.


  • 0

#373 Spuczan Napisany 05 grudnia 2017 - 23:05

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 057 Postów:

O tym właśnie mówię. Olanie tutoriali w Xenoblade prowadzi do niezrozumienia systemu walki i później zamiast z potworkami to walczy się z samym systemem. Nie polecam takiego grania :nie:

 

Poza tym dla mnie fast travel to ogromna zaleta. Pomysł ze spacerowaniem po Tytanach nie jest niczym nowym ale nadal brzmi zajebiście. Oby tylko lokacje były tak samo dobre jak w Xenoblade Chronicles i będzie trzeba wreszcie kupić tego Switcha.


  • 1

#374 Mateo Napisany 05 grudnia 2017 - 23:18

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 124 Postów:
Ja się jeszcze dziwie że nie kupiłeś Słicza. :reggie:
  • 0

#375 Starh Napisany 05 grudnia 2017 - 23:20

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:
Tawot masz mój szacunek :uff:
  • 0

#376 gruby Napisany 05 grudnia 2017 - 23:22

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:

Tytany, wiadomo fajne, ale to co mnie zaskoczyło to miasta... Bardzo ciekawe, spore, fajnie zaprojektowane. W pierwszym Xeno były sporo brzydsze i jakieś mniej interesujące. New LA było fajne, ale jednostajne, a tutaj wyglądają świetnie.


Ten post był edytowany przez gruby dnia: 05 grudnia 2017 - 23:22

  • 0

#377 Mateo Napisany 05 grudnia 2017 - 23:43

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 124 Postów:

Tawot masz mój szacunek :uff:

Tawotnica jest Polskim Predatorem Nintendo. :D;) ps. Szacun..
  • 0

#378 Starh Napisany 05 grudnia 2017 - 23:55

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

 

Tawot masz mój szacunek :uff:

Tawotnica jest Polskim Predatorem Nintendo. :D ;) ps. Szacun..

 

 

Ten człowiek powinien pisać jakieś felietony lub nawet recenzję na największych portalach. Każdy post o jakiejkolwiek grze to 10/10.


  • 0

#379 Tawotnica Napisany 06 grudnia 2017 - 23:18

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 117 Postów:
Gierka w królestwie Uraya trochę wyładniała (ale te twitterowe screeny to porażka  :hedszot: ):

0XLHMu9.jpg

Ale ja nie o tym, bo ledwo co swoją ścianę tekstu zapostowałem, a tu mnie kolejnymi warstwami kombosów atakują! To jest chore. Za białe paski w lewym rogu, te którymi można też ożywiać członków drużyny uruchamia się wduszając + kolejne super combo. Każdy z członków drużyny wykonuje po jednym specjalu.

Poprzednimi łańcuchami, tymi I-II-III dodaje się wrogom tylko orby elementu danego ataku. :olo: Superem potem się je niszczy. Dobierając przeciwny do zadanego wrogowi element sieje się taką orę, że głowa mała.

Mistrzowsko pogmatwany jest ten system walki. To właściwie meta-game - próbować odpalać jak najpotężniejsze kombinacje, bo levelując na równi z fabułą nie ma dużej potrzeby wykręcania tego typu sztuczek.


Ponadto po trzecim rozdziale zadania poboczne mocno rozwijają skrzydła. Nadal hejtuję mapkę i bezużyteczne markery, ale przez to trzeba lizać ściany i można zajść do miejsc o których się nie myślało, że istnieją w danym regionie. Ten cloud sea to też zrycie. Zapominam o tym, że śpiąc dłużej w hotelu można dość mocno zmienić niektóre obszary tytanów.

Ciekawe, że większość questów jest wieloetapowych. Poprzednie Xeno miały napaćkane tych zadań do porzygu, tutajna razie jest niewiele, ale treściwie - z cutscenkami and whatnot.

Merc groups to przyjemny sposób na dopakowanie swoich nieużywanych mieczy. Wybiera się drużynę pięciu i wysyła na wyprawę. Po 30-40min wracają z lootem. Pewnie też później to trzeba będzie porozkminiać, bo na pierwsze poziomy można wysłać jakikolwiek zestaw, byleby się wyznaczona ilość elementów/skilli/form mieczy zgadzała.


Teraz dotarłem do Mor Ardain i nie wiem w co ręce włożyć. Przywitała mnie tak kozacka muzyka, że nawet nie myślę o fabule tylko idę trzaskać kombosy, błądząc za niebieskimi markerami. A jak mi się to znudzi to ruszę story, żeby dostać kolejnego epickiego strzała w pysk (chociaż przed wyruszniem do MA
Spoiler
). To Xenoblade 2! Xeno, och Xeno! :wub:
  • 2

#380 Schrodinger Napisany 07 grudnia 2017 - 00:43

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Dobra mam dwa blejdy jak je zmieniac w trakcie walki?
  • 0

#381 lukaszSA Napisany 07 grudnia 2017 - 08:38

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Krzyżakiem.


  • 0

#382 Schrodinger Napisany 07 grudnia 2017 - 08:45

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
No właśnie tam go nie ma, a w menu bladeow mam
  • 0

#383 lukaszSA Napisany 07 grudnia 2017 - 08:49

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

W menu postaci możesz podłączać blady.


  • 0

#384 Tawotnica Napisany 07 grudnia 2017 - 08:49

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 117 Postów:

Szrot, w menu bohatera ustawiasz jakie chcesz zaekwipować blejdy. Fabularnie musisz odblokować kolejne sloty. 
 

 

Żeby nie było, że wszystko oprócz mapki w nowym Xeno to miód i mleko - przy dłuższych sesjach z grą wyłazi sporo więcej wad.

Przywoływanie blejdów trwa za długo, mimo możliwości skipowania animacji. Kiedy trzeba przebrnąć przez parędziesiąt kryszałów, część ulepszyć, część sprzedać to niepotrzebnie dużo czasu spędza się w menu.

Zdobywanie perków w affinity chart powinno być automatyczne. To jest głupota, że wyskakujące okienko informujące o wykonaniu jakiegoś zadania nie oznacza, że miecz odblokował dane ulepszenie. Oznacza jedynie "możesz wejść do menu i wtedy zdobędzie".

Podobnie jest z uszlachetnianiem gemów, które zakładamy jako eq z sklepie. Mam nadzieję, że tak jak w pierwszym XC dostaniemy w końcu maszynę-automat. Identyczna sytuacja z Tiger! Tiger! - dajcie mi wersję handheldową, nie chcę co jakiś czas wracać do chaty Tory, tylko żeby trochę pofarmić eq dla Poppi.

Zbieractwo surowców niepotrzebnie wydłużyli animacją. Jak jeszcze Dromarch uruchamia swoją botanikę to podniesienie kwiatka trwa wieczność. W poprzednich częściach itemki podnosiło się w biegu.

Zamiłowanie Takahashiego do przeładowania gry różnymi, nałożonymi na siebie systemami podoba mi się w walkach, ale we wszystkim dookoła powinien nieco zbastować. Dlatego Xenoblade Chronicles 1 tak dobrze funkcjonowało - tam każdy element zazębiał się z kolejnym i grzebanie się w tym bajzlu nie było tak uciążliwe.

Cóż, przynajmniej hud trochę uporządkowali i wyczyścili z ikonek oraz tutorial jest nieco lepszy. W XC3D na małym ekraniku 3DSa było ledwo widać drużynę w gąszczu znaczników, cyferek i przycisków,a kluczowe mechaniki można odkrywało się samemu dużo później niż były odblokowane :olo:

Każde Xeno to mało uporządkowany clusterfuck mechanik, ale ja dlatego tak serię lubię. Przedzieranie się przez te wszystkie tabelki i ikonki daje masochistyczną wręcz przyjemność  :oops:


  • 0

#385 tomasz Napisany 07 grudnia 2017 - 08:54

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 343 Postów:
Brałbym, ale swiczyk za drogi jak na pastgenowy hardware. Kiedyś tam się skuszę. Mnie ten tygiel mechanikowo-ikonkowy pierwszego XC nie zraził, wręcz przeciwnie. Ale domyślam się, że bajtle chowane na prostackim systemie walki z wiedźmina chociażby, mogą poczuć się jak dziecko we mgle przy tylu możliwościach.

Ten post był edytowany przez tomasz dnia: 07 grudnia 2017 - 08:57

  • 0

#386 lukaszSA Napisany 07 grudnia 2017 - 08:57

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Najważniejszą zmianą w systemie walki jest usunięcie poziomego menu z artsami i wrzucenie ich na przyciski funkcyjne


  • 0

#387 Tawotnica Napisany 07 grudnia 2017 - 09:00

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 117 Postów:

Mnie to z początku się nie podobało, bo 'meh, tylko trzy ataki? zrobili z xeno grę dla ułomów'. Fast forward dwadzieścia godzin i mam możliwość wyboru spośród dziewięciu skilli i jeszcze muszę je odpowiednio uporządkować czasowo :D 


  • 0

#388 gruby Napisany 07 grudnia 2017 - 10:44

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Z odblokowaniem skillsow chyba jest tak, ze one zaczynaja dzialac od razu, ale dopiero po wejściu do menu jest animacja odblokowywania. Choć oczywiście mogę się mylic, bo xenoblade- tu komfort i intuicyjność nie obowiązują.

Jakkolwiek zbieranie orbow w xenoblade było łatwiejsze to całkiem podoba mi się obecne rozwiązanie, bardziej roleplayowe, kiedy trzeba dopiero odblokować je field skillem. Daje to pewien smaczek i spawa, ze czlonkowie ekipy to nie tylko machiny wojenne, ale postaci ze swoimi specjalnymi zainteresowaniami.
  • 0

#389 BeSOS Napisany 07 grudnia 2017 - 10:53

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Podobno trzeba wejść do menu i je odblokować inaczej następne skille nie zaczną się nabijać nawet jeśli część wymagań już spełniłes...
  • 0

#390 Schrodinger Napisany 07 grudnia 2017 - 10:57

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
a ogólnie nawigacja na tym radarze to leży i kwiczy, niedokładne to jest jak nie wiem co
  • 0



Inne z tagami: