Skocz do zawartości

Zdjęcie

Octopath Traveler

Square Enix Acquire Switch XONE PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
252 odpowiedzi na ten temat

#151 BeSOS Napisany 23 lipca 2018 - 09:23

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ja wczoraj odkryłem że pod B się biega...:olo:

Dla mnie też lipa że jednak nie można postaci zmieniać w locie - w miasteczkach przydają się bardzo umiejętność Alfyna więc w sumie nawet jak go nie chce to w mieście muszę go brać do teamu.

Mimo tego co piszecie to gierka i tak wciąga jak w bagno, dziwna sprawa. Eksploracja jest prostacka, interakcja z postaciami minimalna ale jakoś klimacik i wykonanie robią robotę.

Koxa przykład eksploracji z Królikami zresztą jest całkiem trafny bo tam też była minimalna ale walkami gierka mocno nadrabiała.

Brakuje mi 2 postaci w zespole i lecę na 2 chapter :)

Ten post był edytowany przez Jedyn dnia: 23 lipca 2018 - 12:10

  • 0

#152 BeSOS Napisany 23 lipca 2018 - 15:33

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Szrot - zacznij sobie jako Primrose, ma najfajniejszy początek :cf: najsłabszy imo Haanit póki co i Olbrick.
  • 1

#153 Tawotnica Napisany 24 lipca 2018 - 02:24

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
Skończyłem wszystkie osiem ścieżek! :potter:

Najbardziej mi się podobał etap między drugim i trzecim rozdziałem, jak się zdobywało kolejne profesje.

Wtedy gra była jak BotW - na praktycznie każdy pomysł gierka odpowiadała 'tak'. Żadna z kombinacji klas nie ssie, każdy obrany kierunek jest dobrym kierunkiem, eksploracja syci, walki są kozackie.

Pod koniec za bardzo mi się rozjechali bohaterowie levelami i przez to brakowało wyzwania poza świątyniami z dodatkowymi profesjami, ale jako 'comfort food' Octopath nie ma sobie równych w tym roku.

Bravely, bo nie sposób nie porównywać, potrafiło przytłoczyć gracza opcjami. Octo z kolei zawsze stara się ułatwić graczom życie. Czy to fast travel, auto save, kumulowanie JP, koty gdy leveluje się słabszuch członków drużyny. Octopath Traveler doskonale wie co chce osiągnąć względem gracza, zdaje sobie sprawę z ograniczonych narzędzi jakie ma do dyspozycji i skutecznie realizuje swoje cele, czerpiąc pełnymi garściami z chytów starej szkoły (DQIV, pierwsze FF) nie tylko estetycznie.
  • 1

#154 mic Napisany 24 lipca 2018 - 06:30

mic

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 069 Postów:
Fabularnie też daje radę ?
  • 0

#155 Schrodinger Napisany 24 lipca 2018 - 07:53

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Jest co robić po skończeniu? Jakieś dodatkowe dungeony?
  • 0

#156 BeSOS Napisany 24 lipca 2018 - 09:05

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Nie, możesz sprzedawać :cf:
  • 0

#157 Schrodinger Napisany 24 lipca 2018 - 09:15

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Idź se w NMS pograj łachmyto! :foch: w takiej Setsunie to po skończeniu gry była prawie jeszcze druga gra
  • 0

#158 lukaszSA Napisany 24 lipca 2018 - 09:16

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Panie. Setsuna to przy Octopath badziewie z RPG Makera


  • 0

#159 Schrodinger Napisany 24 lipca 2018 - 09:18

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Niby ta, ale endgame miało :P
  • 0

#160 Tawotnica Napisany 24 lipca 2018 - 09:43

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
No postgame w Setsunie i Lost Sphear jest prawie jak drugi main.

Odblokowały mi się nowe sidequesty dot. NPCów z fabuły. Podejrzewam, że to + ukryty dungeon = cały postgame.
  • 0

#161 BeSOS Napisany 24 lipca 2018 - 12:20

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Wolę mieć mocnego singla niż średniego + endgame. No brainer.

Mam 20 h na liczniku i dopiero skompletowałem druzyne. Idę na 2 chapter. Mam Theriona lvl 23, i resztę ekipy na poziomie 16-20. Nie będzie za ciężko? Pierwsze questy na Ch.2 to widzę sugerowany 21 ale nie wiem czy to tyczy się średniego levelu drużyny czy postaci której chapter dotyczy?

Ogólnie 9/10. Gierka nie męczy o dziwo mimo że brakuje urozmaiceń...ale może w tym jej siła, nie ma tu tryliona menusow i tutoriali jak w Xeno 2 gdzie, bądźmy szczerzy, gra byłaby lepsza bez nich. OT pokazuje że mniej znaczy czasem lepiej.

Jeśli w dwójce dorzuca jakąś większą interakcje z otoczeniem i dołożą epickości w fabule, sprawia że postacie będą bardziej teamem a nie tylko grupka podróżników to :banderas:
  • 0

#162 BeSOS Napisany 24 lipca 2018 - 17:52

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Kurde posprzedawalem wszystkie bronie niepotrzebne a w sumie teraz odblokowałem nowa profesje i by się przydały...pro tip- nie sprzedawajcie broni.

Giereczka po 25 h nadal boner a nadal nie skończyłem 2 rozdziału żadna postacia... Będę to chyba 100h kończył...
  • 1

#163 Tawotnica Napisany 24 lipca 2018 - 19:36

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
Generalnie kasa nie stanowi problemu, bo

a) Tressa znajduje sporo hajsu i można w nieskończoność bujać się po jaskiniach

b) Najlepsze eq i tak się kradnie Therionem bosskom :^)
  • 1

#164 BeSOS Napisany 24 lipca 2018 - 20:43

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Bez przesady z tym farmieniem hajsu, w a) ale b) spoko pomysł, zapomniałem sprawdzić :olo:
  • 0

#165 Schrodinger Napisany 24 lipca 2018 - 23:12

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Na pierwszego bohatera wybrałem Theriona bo złodziej, bo zawadiaka, bo chłodny w chui, dobre wprowadzenie, wyszedłem z miasta, dostałem komunikat że mogę zmienić postać, ale jak? gdzie? bo przez pomyłkę skipłem ten komunikat.

Sama gierka fajna, grafika niby brzydka ale ładna, stare Fajnale się przypominają ze SNESa a to zawsze dobry znak, sama walka to BD na sterydach więc też jest bardzo ok. Będzie orane do oporu czuję :tak: a no i muzyczka rewelacja
  • 0

#166 lukaszSA Napisany 25 lipca 2018 - 06:52

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Żeby mieć nową postać musisz do niej dojść i ją przyłączyć do drużyny.

 

Tak w ogóle to zacząłem drugi rozdział Theriona, żeby nie lecieć 8 takich samych rozdziałów pierwszych. Zobaczymy jak będzie, bo recommend level był 22 a u mnie najmocniejsza jest Ophilia na 20.


  • 0

#167 BeSOS Napisany 25 lipca 2018 - 07:34

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
LOL to dostaniesz ostry wpierdol. Ja wczoraj ubilem bossa z tego chaptera, nieźle się namęczyłem, poszło sporo oliwy i lekarstw :) choć może właśnie Ophilia ci uratuje dupę bo dobrze leczy a ja nie miałem jej w drużynie.
  • 0

#168 lukaszSA Napisany 25 lipca 2018 - 07:44

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

O, to będzie miła odmiana bo na razie większość walk weszła gładko.

 

Swoją drogą, to polecam expić na Caitach we Flatlands. Mają potężny defense, ale tylko 4 HP i za ubicie dostaje się 1000 expa. Jak mi się udało go za pierwszym razem ubić (ucieka jeśli nie zdążysz zrobić tego od razu) to myślałem że jakiegoś buga złapałem, bo każdej z postaci wpadły po 2-3 levele :uff: 


  • 1

#169 BeSOS Napisany 25 lipca 2018 - 08:32

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
To te koty z worem? Właśnie mi zawsze zwiewają...jak ubiles? Trzeba mieć accuracy jakieś kosmiczne?

Ja narazie nie farmie i idę normalnie, oprócz bossa Theriona w CH.2 było dosyć latwo ale nie na tyle żeby mieć chill.

Edit: Czasem napotykam te ikonki np. lasu na mapie, wchodzę tam i jakiś mini dungeon jest ale nie ma w nim bossa, o co chodzi?

Ten post był edytowany przez Jedyn dnia: 25 lipca 2018 - 08:34

  • 0

#170 lukaszSA Napisany 25 lipca 2018 - 08:33

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Tak, te z worem.

 

Dwa razy użyłem ataku atakującego wszystkich i potem dwa razy przypadkowo pozostałymi postaciami też zaatakowałem jego.


  • 0

#171 Kaxi Napisany 25 lipca 2018 - 09:21

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:


Edit: Czasem napotykam te ikonki np. lasu na mapie, wchodzę tam i jakiś mini dungeon jest ale nie ma w nim bossa, o co chodzi?

 

 

To są chyba dungeony, w którym bossa triggeruje dopiero side quest. Tak się domyślam.

 

Ja mam 37 godzin, 40 lvl leada Alfyna, porobione wszystkie 2 rozdziały i część 3-ich.


  • 0

#172 BeSOS Napisany 25 lipca 2018 - 10:54

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
OLO to ja jakoś wolno, mam 25h i dopiero zaczynam 2 rozdział druga postacią...ale trochę robiłem sidequestow i te dwa niby dungeony. W jednym utluklem kota z worem, 3K exp baby!

Do tego trzy postacie mają już nowe joby i wałki robią się coraz ciekawsze :)

BTW, ta gra oralaby w 3D...dawać to do Switcha 2 :cf:
  • 0

#173 lukaszSA Napisany 25 lipca 2018 - 10:56

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Niestety 3D już umarło :( 


  • 0

#174 Schrodinger Napisany 25 lipca 2018 - 10:56

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Jedyn Ty musisz bravely default ograć
  • 0

#175 BeSOS Napisany 25 lipca 2018 - 10:59

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Nic nie muszę!!!!

Ale to jedyna gierka z 3DSa której nie ograłem jak miałem, nie pamiętam powodu, chyba jakoś przeciągała się premiera. Ale już nie ma bata żebym tego słoma.kupul, wystarczy mi orania na PS(4)witchu.
  • 0

#176 Kaxi Napisany 25 lipca 2018 - 11:00

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

OLO to ja jakoś wolno, mam 25h i dopiero zaczynam 2 rozdział druga postacią...ale trochę robiłem sidequestow i te dwa niby dungeony. W jednym utluklem kota z worem, 3K exp baby!

Do tego trzy postacie mają już nowe joby i wałki robią się coraz ciekawsze :)

BTW, ta gra oralaby w 3D...dawać to do Switcha 2 :cf:

 

 

Przed 2 chapterami tez szło mi wolniej, bo było trzeba trochę pogrindować (choćby eksplorując lub robią side questy). Ale potem już mam tak, że lead + drugi najważniejszy bitewnie członek grupy ma już na tyle wysoki level, że niższy level postaci "chapterowej" nie przeszkadza i ona dolevelowuje już po drodze.


  • 0

#177 Schrodinger Napisany 25 lipca 2018 - 11:03

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
W sumie, nie wiem jak Bravely by działało po Octo. W ogóle podoba mi się że gram złodziejem a mogę zadawać obrażenia ogniem, a nie że jest klasyczna kradzież jedynie. Zmiana broni w locie w trakcie walki i BD jest też zajebistym patentem. W ogóle jak pierwszego bossa ubijałem chyba ponad 5 minut to pomyślałem że to będzie dobra gierunia :gusta:
  • 0

#178 BeSOS Napisany 25 lipca 2018 - 11:03

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
No w sumie też tak myślałem bo levele wpadają mi jak pojebane, lead już blisko 30, reszta ekipy na 24-6...aż obawiam sie czy nie będzie za łatwo a nie grinduje :cf:

BTW, brakuje tu jakiś summonow wyjebanych :sadcf:

Ten post był edytowany przez Jedyn dnia: 25 lipca 2018 - 11:03

  • 0

#179 lukaszSA Napisany 26 lipca 2018 - 07:00

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Kurczę. Faktycznie w drugim rozdziale nawet randomowi przeciwnicy są trochę mocniejsi. 

 

Można sobie poexpić


  • 0

#180 BeSOS Napisany 26 lipca 2018 - 08:16

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Boss z 2 CH. Primrose padł...tym.raxem byłem za mocny bo jak gąbka był :olo:

Na następnego dobiorę nieco słabsza ekipa bo m rozjazd expa straszny.
  • 0



Inne z tagami: