Skocz do zawartości

Zdjęcie

C'RPG Corner [PC]


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
424 odpowiedzi na ten temat

#181 Kyo Napisany 04 lutego 2008 - 14:40

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
A ja se tera pykam w Deus Ex. Ale na PS2. Grafa straszy, w dodatku nie zawsze to płynnie chodzi, a i nowa, "realistyczna" animacja postaci też znowu nie wygląda wcale jakoś zbyt naturalnie... Co nie zmienia faktu, że gra ta jest WIELKA, gameplay to istne mistrzostwo świata, a i jest to pod względem fabuły nie tylko jedna z najlepszych gier - jest to jeden z najlepszych cyberpunków w ogóle. MASTERPIECE :kult: .
Aha, ogółem konwersja jest dość wierna, plansze są przemodelowane, ale w sumie są chyba nawet fajniejsze. Ze scenariusza kompletnie nic nie ucięto, gameplay tylko troszkę uproszczono (sami nie wpisujemy haseł, kodów itp., gra to robi za nas).
  • 0

#182 Sylvan Wielki Napisany 04 lutego 2008 - 16:59

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:
Świątynia Pierwotnego Zła też gra niczego sobie. I graficznie prezentuje sie wybornie w porównaniu z takimi IWD2 czy resztą.

Teraz pozostaje czekać tylko na kolejne części wielkich tytułów.
  • 0

#183 Uuk Napisany 04 lutego 2008 - 19:11

Uuk

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 487 Postów:
A w międzyczasie odgrzewać kotlety pokryte już co prawda dość imponującą warstewką kurzu, ale wciąż bardzo smaczne. Jak np. Fallout 2, którego mam przyjemność powoli finiszować (nie udało się do matury, może uda się teraz) :)
  • 0

#184 Scorpio Napisany 04 lutego 2008 - 20:09

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Bo ta nowa kuchnia to wszystko na sztucznych barwnikach i emulgatorach, a nie na naturalnych przyprawach jak kiedyś :P I o dziwo, mimo że bez chemii te dawne dania są lepiej zakonserwowane :)
  • 0

#185 Uuk Napisany 04 lutego 2008 - 20:59

Uuk

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 487 Postów:
Babcina kuchnia zawsze najlepsza. Zwłaszcza, gdy przymknąć oko na wygląd (bez urazy, babciu) :)
Wygląd dania, nie babci.
Jeszcze BG2 czeka w kolejce, ale nie wiem, czy bez ukończenia jedynki (gdzieś tak na 5. rozdziale się zatrzymałem, siły wyższe przeszkodziły) ma to sens. Podejrzewam, że tak. Ale może ktoś mnie upewni/wyprowadzi z błędu/specjalnie oszuka, żeby wygrać zakład z kolegą "kto pierwszy oszuka frajera na dowolnym forum internetowym".
  • 0

#186 Danteusz Napisany 04 lutego 2008 - 21:03

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:

Jeszcze BG2 czeka w kolejce, ale nie wiem, czy bez ukończenia jedynki (gdzieś tak na 5. rozdziale się zatrzymałem, siły wyższe przeszkodziły) ma to sens. Podejrzewam, że tak. Ale może ktoś mnie upewni/wyprowadzi z błędu/specjalnie oszuka, żeby wygrać zakład z kolegą "kto pierwszy oszuka frajera na dowolnym forum internetowym".

Ma sens, fabuła nie jest ściśle związana z pierwszą częścią.
  • 0

#187 Godot Napisany 04 lutego 2008 - 22:35

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
ale wielu smaczkow i starych postaci nie poznasz... zagraj najpierw w jedynke, pozniej w dwojke, to mimo wszystko jedna historia
  • 0

#188 Kyo Napisany 04 lutego 2008 - 22:38

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
A jeśli, Uuku, nie ukończyłeś jeszcze Planescape : Torment, to olej Baldury i bierz się czym prędzej za to arcydzieło. Jest znacznie krótsze, niż dwa BG + dodatek, a pod względem fabuły ZNACZNIE lepsze :P (choć BG2, trzeba przyznać, kapitalne było jeśli o sidequesty i bohaterów chodzi) .
  • 0

#189 Godot Napisany 04 lutego 2008 - 22:48

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
a potem bierz Arcanum - klimat tej gry jest naprawde unikalny (taki Shadowrun na poczatku XXw)
  • 0

#190 Uuk Napisany 05 lutego 2008 - 12:56

Uuk

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 487 Postów:
Dziękuję Szanownym Państwu za wyczerpującą odpowiedź i czym prędzej idę nadrobić zaległości :) A tych się nazbierało, oj nazbierało...
  • 0

#191 cwany-lis Napisany 07 lutego 2008 - 14:17

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 569 Postów:
Ja też gram znowu w Sagę Baldur's Gate - tym razem z modem łączącym obie części i dodatki w jedną całość - wszystko na silniku i mechanice dwójki - i tak też peryptie z deficytem żelaza na Wybrzeżach Mieczy są starsznie łatwe. Gdy pierwszy raz grałem w "czystą" część pierwszą i dodatek zdarzały się momenty wymagające zdrowego kombinowania i oszustwa z "mgłą" by wyłuskiwać pojedyńczych przeciwników - teraz metoda "hyrrr ! na wroga" jest uniwersalna :tak:

No fajna sprawa z tym modem, kto kupił złotą edycję na dvd całej serii to warto właśnie w taki sposób spróbować zagrać. Tym bardziej, że ten mod jak i kilka innych znajduje się w tym wydaniu. Cd projekt :kult:
  • 0

#192 Kyo Napisany 07 lutego 2008 - 21:31

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

No fajna sprawa z tym modem, kto kupił złotą edycję na dvd całej serii to warto właśnie w taki sposób spróbować zagrać. Tym bardziej, że ten mod jak i kilka innych znajduje się w tym wydaniu. Cd projekt


:tak:

Mody czynią tą serię nieśmiertelną. Wszystko dzięki fanom. Szkoda tylko, że wszelkie dodatkowe przygody rozgrywają się między rozdziałami samej gry (mam na myśli BG2) i tak by np. trafić do Kara-Tur, trzeba najpierw dojść do momentu, kiedy płyniemy do Czarowięzów. A to jakoś tak połowa gry. Wolałbym po prostu taką przygodę, jakby oddzielną część gry, włączasz, importujesz bohatera i drużynę, grasz...

No i dodatkowe postacie są, mimo wszystko, trochę lipne, może poza drowem Solaufeinem (możliwość przyłączenia go do drużyny powinna była być możliwa w podstawowej grze, moim zdaniem :P ).
  • 0

#193 Sylvan Wielki Napisany 07 lutego 2008 - 23:09

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:
Zagadka. Za kogo w cRPG na PC aktor ktor który to gra lokaja w "Niani" podkłada głos....
No i co? Nikt z was chłopaki nie grał w ŚPZ?
  • 0

#194 Arasz Napisany 08 lutego 2008 - 02:33

Arasz

    N3rO->Nero->Arasz_

  • Forumowicze
  • 2 201 Postów:

No fajna sprawa z tym modem, kto kupił złotą edycję na dvd całej serii to warto właśnie w taki sposób spróbować zagrać. Tym bardziej, że ten mod jak i kilka innych znajduje się w tym wydaniu. Cd projekt


się rozumie. W kwestiach grafiki jestem zdolny do kompromisów ale to co pokazał Baldurs Gate było za wysoką poprzeczką dla mnie. Teraz z silnikiem dwójki wszystko jest jak cud miód i serowa z grzankami.
  • 0

#195 Kyo Napisany 08 lutego 2008 - 15:04

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

No i co? Nikt z was chłopaki nie grał w ŚPZ?


Nie.

BTW wie ktoś może co to za miejscówka w Tormencie :ninja: ? Przyznam, że nigdy tam nie byłem...

Dodany obrazek
  • 0

#196 cwany-lis Napisany 08 lutego 2008 - 17:53

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 569 Postów:
Sylvan Wielki ja grałem w Świątynię - pamiętam, że Tyniec użyczył głosu magowi z wieży a "lokaj" to chyba odpowiedzialny był za dialogi przedstawiciela zakonu (?) tudzież burmistrza Hommlet.

Kyo - albo to fake albo lokacja nie zamieszczona w samej grze - kilka konceptów wyleciało :tak:
  • 0

#197 Scorpio Napisany 08 lutego 2008 - 18:51

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Kyo - albo to fake albo lokacja nie zamieszczona w samej grze - kilka konceptów wyleciało

Możliwe, że jakiś mod. Choć nawet nie słyszałem, czy jakieś mody do PT powstawały :hmmm:

Na razie takie coś tylko znalazłem: http://www.sorcerers.../index_mods.php (ma mod wprost idealny - max życia na awansie ... ile oszczędzonych QLoad to jest chyba mówić nie muszę. Działa też niby na BG1. I kilka innych ciekawostek)
  • 0

#198 Kyo Napisany 08 lutego 2008 - 18:56

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Modów jest sporo, tylko nie ma żadnych dodatkowych przygód (poza kilkoma sidequestami, które są zresztą rozwinięciem tych, które ostatecznie nie trafiły do głównej gry) ;) .

Podobno jest jakaś świetna przygoda do Neverwinter Nights, rozgrywająca się w multiwersum Planescape.... Szkoda, że NWN na moim kompie nie idzie :(

albo to fake albo lokacja nie zamieszczona w samej grze - kilka konceptów wyleciało


Mhm, pewnie to drugie.

Szkoda, że Avellone'owi nie dane było zrobić z tego serię gier. Opowieść o Dak'konie starającym się zjednoczyć githzerai z githyanki mogłaby być ciekawa...
  • 0

#199 Gość__* Napisany 08 lutego 2008 - 19:35

Gość__*
  • Goście

Podobno jest jakaś świetna przygoda do Neverwinter Nights, rozgrywająca się w multiwersum Planescape.... Szkoda, że NWN na moim kompie nie idzie :(


Jest cala saga, 3 częściowa, dosyć fajna, ale całej nie przebrnełem ze względu na mą nienawiść do NWN ;)
  • 0

#200 rikku100 Napisany 09 lutego 2008 - 23:05

rikku100

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 789 Postów:

Modów jest sporo, tylko nie ma żadnych dodatkowych przygód


są są... tylko jesli nie chcesz ogladac badziewnych przekonwertowanych do dwójki plansz z jednki, to najlepiej wybierac takie które wprowadzaja questy ale bez nowych miejsc....no w kazdym razie mnie to zawsze razi. A, i mówie wogóle o modach do BG, bo prawde mówiac nie wiem jakie włozyli do tego wydania CD Projekt

No i dodatkowe postacie są, mimo wszystko, trochę lipne, może poza drowem Solaufeinem (możliwość przyłączenia go do drużyny powinna była być możliwa w podstawowej grze, moim zdaniem ).


A jakie są poza nim? Tashia? Kelsey? Chloe?

Baldur's Gate :kult: :kult: :kult:
  • 0

#201 Sylvan Wielki Napisany 10 lutego 2008 - 11:24

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:

Sylvan Wielki ja grałem w Świątynię

I jak wrażenia. Mnie osobiście bardzo gra się podobała , tak systemowo, pod względem klimatu , jak i w końcu wykonania.
  • 0

#202 cwany-lis Napisany 10 lutego 2008 - 12:26

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 569 Postów:
o Świątyni pisałem już w tym temacie :ninja: ogółem - dobra rzemielśnicza robota + przepiękna grafika + dźwięk 5.1 :tak: + bezsensowny [co prawda zgodny z mechaniką Greyhawka & klasycznego D&D] limit do 10 poziomu = na moje takie ze 7.2/10

wczoraj ubiłem znowu Sarevoka ... po niespełna 4 dniach casualowego grania [1 casal day = 1.5/2 h grania], teraz zaczynam wierzyć, że zdanie "jedynki" w jeden dzień to nic wielkiego, no i na jaw wychodzi "drabinkowa" konstrukcja fabularna - idąc tropem korespondencji listownej robi się po prostu wjazd na chatę coraz to ważniejszym personom zamieszanym w "deficyt żelaza" - mimo to ciągle jest to zacna gra, oje oje :ninjadance:

teraz mam pytanie - jak wrócę do księcia Eltana to ten wyśle mnie na południe i zacznie się dwójka - czy trafiając do lochów stracę ekwipunek ?
  • 0

#203 Godot Napisany 10 lutego 2008 - 13:43

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
niestety, dwojke zaczynasz bez ekwipunku...
  • 0

#204 Sylvan Wielki Napisany 10 lutego 2008 - 13:48

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:
A graliście może w wyśmienitego Disciples II: Dark Prophecy. Fakt nie pasuje dobitnie do kanonu wyznaczonego przez takie IWD czy PST, jednak elementy RPG ma, no i jest pozycja na PC , wiec gdzie indziej można by o niej podyskutować jak nie tutaj.
  • 0

#205 rikku100 Napisany 10 lutego 2008 - 14:24

rikku100

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 789 Postów:

czy trafiając do lochów stracę ekwipunek ?


niestety, dwojke zaczynasz bez ekwipunku...


Jesli bardzo nie chcesz go stracic, to po zimportowaniu postaci jak juz bedziesz zaczynał gre wcisnij spacje gdy ekran sie przyciemni wtedy bedziesz mial dostep do wszystkih opcji, wejdz w ekwipunek, wywal wszystko na ziemie i czesc ;)
  • 0

#206 Godot Napisany 10 lutego 2008 - 16:02

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
LOL
powaznie cos takiego dziala? :D
  • 0

#207 rikku100 Napisany 10 lutego 2008 - 16:05

rikku100

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 789 Postów:
No pewnie, sprawdzone :D
  • 0

#208 Kyo Napisany 10 lutego 2008 - 22:00

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

są są... tylko jesli nie chcesz ogladac badziewnych przekonwertowanych do dwójki plansz z jednki, to najlepiej wybierac takie które wprowadzaja questy ale bez nowych miejsc....no w kazdym razie mnie to zawsze razi. A, i mówie wogóle o modach do BG, bo prawde mówiac nie wiem jakie włozyli do tego wydania CD Projekt


Że do BG są, to oczywiście wiem :P . Tylko do Planescape : Torment ni ma :( ... W każdym razie do tego wydania z wersji CD Projekt dodali dużo "podobno" naprawdę swietnych, dodatkowych przygód. "Podobno", bo żadnej z nich jeszcze nie dane mi było wypróbować...

jakie są poza nim? Tashia? Kelsey? Chloe?


Nie no, sporo ich można znaleźć. Jest jeszcze Valen (wampirzyca od Bodhi), jakiś zabójca - znajomy Yoshimo - i ktoś tam jeszcze by się znalazł na pewno (oczywiście wiele dodatków z tymi postaciami nie zostało przetłumaczonych na polski...). Ja dorzucałem Chloe kiedyś, ale szybko zaczęła mnie wkurzać - przy każdej niemal rozmowie z dowolnym NPC wbijała się na pierwszy plan, a i gadki nt. jej otwartego homoseksualizmu i pochodzenia wydały mi się nieciekawie napisane jakoś :P ... Już nie wspominając o tym, że w samej grze jest dużo postaci, a pełnego potencjału wielu z nich jeszcze tak naprawdę nie wykorzystałem...

Baldur's Gate :kult: :kult: :kult:


Otóż to :kult: . Chętnie bym skończył wreszcie grę jako mnich, a nawet zaczął dwójkę jeszcze raz od początku, ale zwyczajnie czasu na to brak :( ....

No pewnie, sprawdzone


jak sobie zimportować dopiero co stworzoną postać z Tronu Bhalla, to już w ogóle mamy total-lame-cheating :P
  • 0

#209 rikku100 Napisany 10 lutego 2008 - 22:33

rikku100

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 789 Postów:

Jest jeszcze Valen (wampirzyca od Bodhi)


O, o Valen tez pamietam, ale nigdy nie miałam okazji sie nią dłuzej pobawic bo nigdy jeszcze nie korzystałam z oferty Bodhi, ale podobno (i z tego co widziałam, rzeczywiscie) przez nią gra jest strasznie prosta.

Ja dorzucałem Chloe kiedyś, ale szybko zaczęła mnie wkurzać - przy każdej niemal rozmowie z dowolnym NPC wbijała się na pierwszy plan, a i gadki nt. jej otwartego homoseksualizmu i pochodzenia wydały mi się nieciekawie napisane jakoś


Hm...prawde mówiac to lubie jak mody rozwijaja dialogi pomiedzy postaciami, a Chloe jest całkiem zabawna, ale tez nigdy nie przeszłam z nią całej gry.
Ale kit z tym jaka ona jest, jej dwa miecze wymiataja wszystkich równo :cicho:

Otóż to . Chętnie bym skończył wreszcie grę jako mnich, a nawet zaczął dwójkę jeszcze raz od początku, ale zwyczajnie czasu na to brak ....


Ah, a ja tak lubie sobie w wakacje gdy jest czas przejsc mojego Baldursa kochanego :zakochany: Ale moze bede miała wczesniej wenę :D
  • 0

#210 Kyo Napisany 11 lutego 2008 - 12:17

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

O, o Valen tez pamietam, ale nigdy nie miałam okazji sie nią dłuzej pobawic bo nigdy jeszcze nie korzystałam z oferty Bodhi, ale podobno (i z tego co widziałam, rzeczywiscie) przez nią gra jest strasznie prosta.


Mhm, też tak słyszałem, choć nie jestem pewien, bo też jeszcze nigdy nie przyłączyłem się do Bodhi (chciałem ostatnim razem, ale wykonałem niepotrzebnie quest dla Złodziei Cienia)...

Hm...prawde mówiac to lubie jak mody rozwijaja dialogi pomiedzy postaciami, a Chloe jest całkiem zabawna, ale tez nigdy nie przeszłam z nią całej gry.


No właśnie -> zabawna jest początkowo, ale potem miałem jej już dość :P . Dialogi między nią, a innymi są fajne rzeczywiście, ale jej gadki z samym bohaterem już jakieś lipne mi się wydały.

Ale kit z tym jaka ona jest, jej dwa miecze wymiataja wszystkich równo


To prawda.

Ah, a ja tak lubie sobie w wakacje gdy jest czas przejsc mojego Baldursa kochanego Ale moze bede miała wczesniej wenę


Dokładnie, w wakacje jest najwięcej czasu, a poza tym jakoś ta gra mi pasuje do lata ;) .
  • 0