Skocz do zawartości

Zdjęcie

Divinity: Original Sin 2

Larian Studios PS4 XONE PC Switch

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
174 odpowiedzi na ten temat

#121 Rudolf Napisany 02 marca 2020 - 10:54

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 738 Postów:

O, tego pet pala to sobie chyba włączę, bo moja postać tego nie ma, a ponoć śmisznie jest z  tym. Gram sobie Lohse (na necie mówili, że nafajniejszy quest ma na mainie)  jako mag bojowy i na razie jestem trochę zagubiony, nie grałem w żadnego crpga od lat, klikanie po skrzynkach to dla mnie horrendum straszliwe, a okno ekwipunku mnie odrzuca, ale diablo podoba mi się VA, tło fabularne (tu jestem w dupie jak gadają o jakichś Lucienach i Aleksandrach) ciekawi, graficzka śliczniusia, a system waki to bangier (gram na NORMALU).


Ten post był edytowany przez Rudolf dnia: 02 marca 2020 - 11:12

  • 0

#122 Schrodinger Napisany 02 marca 2020 - 11:38

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

Nie wiem jak na PC ale na konsoli jest taki myk że jak wciśniesz dłużej jakiś tam przycisk to Ci pokazuje w formie listy wszystkie rzeczy które możesz zlootować wokół siebie, całkiem przydatna i ułatwiająca rzecz. 


  • 0

#123 burnstein Napisany 02 marca 2020 - 11:45

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Ta, a jak wdusisz R3 to wyświetla nazwy nad wszystkimi muszelkami, ośćmi, garnuszkami, zwłokami i innymi śmieciami leżącymi luzem na ziemi!


  • 1

#124 Rudolf Napisany 02 marca 2020 - 11:54

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 738 Postów:

Nie wiem jak na PC ale na konsoli jest taki myk że jak wciśniesz dłużej jakiś tam przycisk to Ci pokazuje w formie listy wszystkie rzeczy które możesz zlootować wokół siebie, całkiem przydatna i ułatwiająca rzecz. 

Pewnie, że jest coś takiego, ale zwyczajnie odwykłem od lootowania w tym stylu :olo:


  • 0

#125 xell Napisany 02 marca 2020 - 22:18

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

Pykam, super gierka choć trochę mnie przytłacza z braku doświadczenia z tego typu tytułami.

Jak się nie ma doświadczenia z DOS1, to ciężko się na początku orientować w systemie. Ja miałem obczajone gdzieś tak dopiero w połowie drugiego rozdziału, po kilku resetach statystyk postaci (w drugim rozdziale dochodzi taka opcja).

 

Wybierz tryb słabeusza tzn.opowieści, rozsmakuj się w fabule jak Taikun i do 13.03 zdążysz. HLTB pokazuje 52 godziny ale spokojnie da się przejść szybciej.

Mnie zajęło koło 80 godzin choć byłem dosyć pieczołowity z sidequestami. No i mój czas to łącznie z nieudanymi podejściami do walk (czyli tyle czasu ile pokazuje GOG a nie sejw, bo pewnie reloadów by się zebrało z 20-30godzin). Grać na easy nie ma jednak sensu, bo traci się największy atut gry.


  • 0

#126 kostek Napisany 07 marca 2020 - 19:59

kostek

    radical

  • Forumowicze
  • 2 255 Postów:

Jest sens pakować się w jedynkę czy od razu skakać do dwójeczki?


Ten post był edytowany przez kostek dnia: 07 marca 2020 - 20:00

  • 0

#127 Dixi Napisany 08 marca 2020 - 00:26

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:
Możesz spokojnie zacząć od dwójki. Mimo wszystko obie gry są bardzo dobre.
  • 0

#128 burnstein Napisany 09 marca 2020 - 12:00

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

No niestety, 6-7h próbowałem, to nie dla mnie, latałem bez celu i ciułałem punkty zbroi i expa i jak wszystko wyczyściłem to odbijałem się od dwóch ścian którymi były ekipy wrogów, których za chuja nie mogłem sklepać bo mieli zdecydowanie lepsze statsy niż moje. Może źle rozłożyłem skille, może coś innego.  Teraz gra się przyjemnie, eksploracja > walka od zawsze dla mnie :P

 

Tak tylko wspomnę, że w tym momencie miałeś co najmniej 4 drogi wyjścia z fortu bez angażowania się w walkę, zwyczajnie przekradając się w beczce :cf:


  • 0

#129 Schrodinger Napisany 09 marca 2020 - 13:05

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Ale ja chciałem walczyć i wszystko zrobić :(
  • 0

#130 Spuczan Napisany 09 marca 2020 - 13:23

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 056 Postów:
Ostatnie zdanie twojego posta z 3 września 2018 temu przeczy :cf:
  • 0

#131 burnstein Napisany 09 marca 2020 - 13:35

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Ale ja chciałem walczyć i wszystko zrobić :(

 

Ja też, więc jak się troche dojebałem to wróciłem i zatłukłem wszystkich którzy podskakiwali :dunno:


  • 0

#132 Schrodinger Napisany 09 marca 2020 - 14:59

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Chuj, jesteś widocznie lepszy w giereczki wideo od 32 letniego przegrywa, gratulacje, pochwal się mamie ????
  • 0

#133 burnstein Napisany 09 marca 2020 - 15:25

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

WIdać, że masz braki w edukacji (1:19)


Ten post był edytowany przez burnstein dnia: 09 marca 2020 - 15:27

  • 0

#134 burnstein Napisany 11 marca 2020 - 08:37

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Po 40 godzinach zapakowałem się na statek :olo:


  • 0

#135 xell Napisany 11 marca 2020 - 10:40

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:
Trochę Ci to zajęło lol. Następny rozdział to apogeum RPGów, życzę miłej zabawy :^^:
  • 0

#136 burnstein Napisany 11 marca 2020 - 11:02

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Początek mi sporo zjadł jak sie wbijałem nawet nie tyle w grę co w gatunek, ogarnianie możliwości, no i tu chyba pauza nie zatrzymuje licznika, bo nawet jak sie wdusi 'start' to ludki gadają i tam mi też trochę godzin wpadło. Samego powtarzania walk o dziwo za dużo nie miałem, trochę się poszamotałem w piwnicy gdzie przesłuchiwali typa i w labiryncie gargulca płonące szkielety zjadły mi ze trzy nieudane próby, aż włazłem do nich z innej strony i zaskoczyło. Największy problem to hoarding, ciągle na granicy udźwigu, notoryczne wizyty u sprzedawców, przerzucanie sprzetu na głównego ludka który ma 'chody' żeby drożej sprzedać, no i przed ostatnią walką tour de lupin, ogarnianie tego na padzie to trochę czasochłonna męczarnia.


  • 0

#137 Schrodinger Napisany 11 marca 2020 - 11:54

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

40h na tej wyspie pierwszej? :olo: to się nie dziwie że wszystko ogarniasz lepiej niż ja :olo: ale fakt, kolejny rozdział to jest kurwa cudo 


  • 0

#138 burnstein Napisany 13 marca 2020 - 11:14

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Może w Definitive Edition zmienili ilość/początkowe punkty rozdziałów, w podstawce koniec pierwszego rozdziału był przy opuszczeniu pierwszej wyspy.

Ogólnie nie zmieniaj poziomu trudności, 'classic' jest na styk, pierwsza wyspa nie ma jeszcze super trudnych walk*, później jest trudniej ale lepiej rozumiesz system walki i w każdej chwili można zmienić statystyki wszystkich postaci, żeby skorygować błędy przy rozwijaniu drużyny, więc wszystko się balansuje. Za to to uczucie, jak poo kilku próbach i przetestowaniu kilku strategii w końcu się wygrywa dwudziestominutową walkę jest boskie :banderas:

 

*

Spoiler

 

Chodzi o ten drive by? Łatwo było, tylko mi gdzieś tam pod koniec Fane zdechł, czyli teraz cała reszta padnie z marszu :cf: Więcej problemów miałem chwilę wcześniej w 'piwnicy' statku, musiałem przysiąść, w końcu powydawać jakieś skitrane punkty, nauczyć kilku skilli.


Ten post był edytowany przez burnstein dnia: 13 marca 2020 - 11:16

  • 0

#139 xell Napisany 13 marca 2020 - 11:58

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

Chodzi o ten drive by? Łatwo było, tylko mi gdzieś tam pod koniec Fane zdechł, czyli teraz cała reszta padnie z marszu :cf: Więcej problemów miałem chwilę wcześniej w 'piwnicy' statku, musiałem przysiąść, w końcu powydawać jakieś skitrane punkty, nauczyć kilku skilli.

 

z tą najtrudniejszą walką chodziło mi o walkę na statku z Malady i Dallis, za bardzo nie wiem o czym teraz piszesz, więc nie odpowiem :nie:


  • 0

#140 burnstein Napisany 13 marca 2020 - 12:15

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

No o tę mi chodzi, prościzna.


  • 0

#141 xell Napisany 13 marca 2020 - 12:50

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

To albo miałeś do tej walki dużo lepiej przygotowaną drużynę, albo tę walką w rozszerzonej edycji znerfowali.


  • 0

#142 burnstein Napisany 13 marca 2020 - 12:53

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Albo jestem militarnym geniuszem.


  • 0

#143 Schrodinger Napisany 13 marca 2020 - 12:53

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

Ja myślę że burn odpalił easy, albo te buffy, ale patche uprościły grę :cf: 


  • 0

#144 burnstein Napisany 13 marca 2020 - 12:59

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Powiem ci tak koleżko, jak zaczynałem grać to uruchomiłem wszystkie buffy poza jednym, który chyba buffował przeciwników, ale wyskoczyło ostrzeżenie, że z buffami trofiki nie wpadają, więc gram bez nich :( Może nie zależy mi jakoś specjalnie na tych trofkach, no ale lubię jak coś tam czasem wpada, a i skonczyć grę i mieć zero? No chuynia trochę.

 

Pozdrawiam

Napoleon Burnaparte


  • 0

#145 filip Napisany 18 marca 2020 - 22:19

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:
Usiadlem porzadnie z silnym postanowieniem, ze nie odloze pada dopoki badz zaprzyjaznie sie z turowymi walkami, badz sie porzygam.

No i tak juz siedze 3 dzien (a moze 4?) z przerwami na sen i szybkie zarcie.

Gra jest takim mesjaszem, ze glowa mala.

Ten post był edytowany przez filip dnia: 18 marca 2020 - 22:56

  • 4

#146 xell Napisany 18 marca 2020 - 22:30

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:

Gdzie teraz jesteś?


  • 0

#147 filip Napisany 18 marca 2020 - 22:34

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:
Reaper’s coast. Mam juz dwa source pointy, ale Rykera i Hannag rowniez zrobilem, tyle, ze nie uczylem sie od nich.

14 level, ide teraz do Saheili (chyba tak sie nazywa) po 3 source pointa a potem ta wyspa na polnocy :)

Kilka razy zdarzalo sie utknac w jakiejs walce na dluzszy czas, szczegolnie na poczatku 2 aktu. Zero frustracji, znuzenia. Radocha z kombinowania i poszukiwania rozwiazania metoda prob i bledow. Ciagle doskonalanie i tweakowanie buildu. I ta satysfakcja po zwyciestwie :banderas:

Ten post był edytowany przez filip dnia: 18 marca 2020 - 22:41

  • 0

#148 burnstein Napisany 18 marca 2020 - 23:02

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

No proszę, a jednak.


  • 0

#149 Stan Napisany 18 marca 2020 - 23:49

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

Już nie bedzie płaczu w temacie o Baldurze? 


  • 0

#150 filip Napisany 19 marca 2020 - 00:24

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:
Staralem w chyba 3ech postach wytlumaczyc, o co mi sie rozchodzi z baldurem i nic sie w tej kwestii nie zmienilo. No i jakby moglo byc inaczej, skoro w zadnym momencie nie podwazalem tam jakosci divinity?

Jak nie dotarlo, to juz nie dotrze :)


Na BG3 obecnie czekam z wywieszonym jezorem, natomiast nie czekam na kolejnego Baldura, a na gre Larian w swiecie i systemie d&d. Nie mam wiekszych watpliwosci, ze bedzie to masakrator i juz wiem, ze trzeba bedzie chocby dla tej jednej gry kupic peceta, jezeli nie zapowiedza wersji konsolowej.

Natomiast posluzenie sie firma „Baldur’s Gate” jest tu zagraniem czysto komercyjnym. Dla wielu osob stare BG to sa gry, ktore wywarly wrazenie jak malo ktore (zadne?) inne i stworzyly wspomnienia na cale zycie. Gdy juz bedac dorosla osoba widzi sie teaser kontynuacji najwazniejszej gry dziecinstwa, to czlowiek jednak ma nadzieje na nostalgiczna podroz do tamtych czasow, a nie Divinity w systemie d&d z nawiazaniami do sagi.

I tutaj to, jak dobre czy niedobre jest Divinity, nie ma nic do rzeczy

Ten post był edytowany przez filip dnia: 19 marca 2020 - 00:32

  • 0



Inne z tagami: