Skocz do zawartości

Zdjęcie

Devil May Cry 5

Capcom PS4 XONE PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1099 odpowiedzi na ten temat

#811 Kazuo Napisany 11 marca 2019 - 13:20

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Capcom ma teraz jakieś niewydane a zapowiedziane już gry? :hmmm: Chyba na razie nie. Ciekawe kiedy trzeci strzał zrobią. Może dopiero Onimusha na next geny.

 

Konami powinno outsource'ować Castlevanię do Platinum.

 

Capcom ma tendencję do późnego ogłaszania swoich gier, zobacz że RE2 i DMC5 pokazali jakieś pół roku przed premierą. Możliwe, że prace nad nowymi projektami są już w zaawansowanym stadium i na E3 pojawią się kolejne petardy. 

 

 

 

 

To nie powinni trzymac takich marek.

Z naszego punktu widzenia nie powinni, ale oni i tak zarabiają na tych licencjach kupę szmalu. Chociażby dzięki pachinko. 


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 11 marca 2019 - 13:21

  • 0

#812 Nyjacz Napisany 11 marca 2019 - 13:23

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:

Na PC można już grać jako wiadomo kto. Kolo ma normalny system walki, więc pewnie będzie darmowe dlc, pewnie jako niespodzianka z Bloody Palace.


  • 0

#813 Kazuo Napisany 11 marca 2019 - 13:26

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

:please:  :please:  :please:

 

 

Dawać mi GO!


  • 0

#814 Shinigami Napisany 11 marca 2019 - 13:37

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Czy będzie za darmo to bym się nie nastawiał, ale i tak kupię :^^:

 

ed:

jeszcze mu efektów brakuje, ale widać że bliski wykończenia

Spoiler


Ten post był edytowany przez Shinigami dnia: 11 marca 2019 - 14:02

  • 0

#815 Shinigami Napisany 11 marca 2019 - 13:58

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:


  • 0

#816 Kazuo Napisany 11 marca 2019 - 16:51

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

spoilery z końcówki gry

 

 

 

 

Autyzm powoli się aktywuje. Swoją drogą nie wyobrażam sobie tej walki w trybie turbo :yao:


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 11 marca 2019 - 20:09

  • 0

#817 Nyjacz Napisany 11 marca 2019 - 18:39

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:

Kaz, Shini, kombinowaliście coś ze sterowaniem? Bo na Human i DH jest okej, ale potem jak mi ręki braknie, to może być ciężko się na nowo przyzwyczajać.


  • 0

#818 Shinigami Napisany 11 marca 2019 - 18:58

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Ja mam u Nero mocno pozmieniane

L1 - lock-on
L2 - wybuch ręki
R1 - pistolet
R2 - exceed
Kwadrat - spoiler z końca gry

U Dantego
L1 - lock-on
R1 - pistolet
Kwadrat - DT

U V tylko R1 z L1 zamieniłem.

Ten post był edytowany przez Shinigami dnia: 11 marca 2019 - 18:59

  • 0

#819 Kazuo Napisany 11 marca 2019 - 19:09

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Też myślałem czy u Dantego nie ustawić pistoletu na R1, ale na dłuższą metę to nie jest dobry pomysł. Przetestuj sobie jak szybko jesteś w stanie strzelać wciskając kwadrat a jak szybko pykając R1, różnica dosyć znaczna, no chyba że rzadko korzystasz z broni palnej. Teraz poważnie rozważam zamianę "O" na L1, bo jednak podczas niektórych akcji stylowych (np. podczas ładowania tych wirujących mieczy) brakuje dodatkowego palca. U V nic nie zmieniałem, kolo ma tak banalne sterowanie, że nie ma sensu kombinować. Za to u Nero tylko strzelanie na L1, żeby dało się swobodnie ładować super-strzał. 


  • 0

#820 Shinigami Napisany 11 marca 2019 - 19:37

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
No właśnie rzadko strzelam, a nie chce specjalnie zdejmować do tego palca z trójkąta lub kółka, dzięki temu palec wskazujący jest od pistoletu. Mam zamiar więcej powalczyć Faustem niedługo, więc wtedy zobaczę na poważnie gdzie mi najwygodniej.
  • 0

#821 Kazuo Napisany 11 marca 2019 - 20:28

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Jak tak to faktycznie dobra konfiguracja. Ja jednak czasem lubię postrzelać E&I, pistolety często mi ratują dupę jak muszę utrzymać się dłużej w powietrzu. 

 

 

 

Jeszcze kilka misji na Son of Sparda i biorę się w końcu za Dante Must Die :uff: Btw, Nero jest jeszcze bardziej OP niż w DMC4. 

 


  • 1

#822 Kazuo Napisany 12 marca 2019 - 04:30

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Pierwsze 4 misje na DMD pykły za pierwszym razem, ale już rozumiem o co chodzi z tą trudnością 10/10 Powerpyxa. To nie jest to samo żałosne Dante Must Die z DMC4 czy DmC, tylko turbo-hardkorowe DMD na wzór DMC3. Cofam to co wcześniej pisałem o platynie, to jednak będzie wyzwanie. 


  • 0

#823 Shinigami Napisany 12 marca 2019 - 11:59

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Pojebany. Ja to na razie skończyłem dwa razy - normal i wczoraj easy. Aż 4 misje mi na A tylko wpadły :ftopa: Muszę to poprawić, później braki na normalu i dopiero na SoS wchodzę.
Przynajmniej orby zebrane, Dante praktycznie w 100% rozwinięty :)
  • 0

#824 Kazuo Napisany 12 marca 2019 - 15:28

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

S'ki w ogóle jakoś tak lekko wchodzą w tej części. Nie wiem czy dobrze rozumiem kryteria ocen, ale chyba liczy się tylko styl, co nie? + mnożnik pkt. za brak zgonów i no damage, ale np. czas czy zebrane orby nie mają znaczenia z tego co widzę. Nawet na DMD nie ma zbyt wielkiego problemu, żeby zgarnąć S (oczywiście zakładając, że uda się w ogóle skończyć level :yao: ). 

 

 

Proto Angelo bardziej wytrzymały niż niejeden boss. Ogólnie masakra, co 2 godziny muszę robić przerwę, żeby mi mózg nie eksplodował. Nie wiem, ostatnim razem aż tak skupiony podczas grania byłem podczas platynowania Vanquisha  :infamous:   


  • 2

#825 Shinigami Napisany 12 marca 2019 - 15:37

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

S'ki w ogóle jakoś tak lekko wchodzą w tej części. Nie wiem czy dobrze rozumiem kryteria ocen, ale chyba liczy się tylko styl, co nie? + mnożnik pkt. za brak zgonów i no damage, ale np. czas czy zebrane orby nie mają znaczenia z tego co widzę. 

Nie wnikałem aż tak bardzo, ale przyznam szczerze, że przy kilku misjach jakie wczoraj robiłem aż się zastanawiałem jakim cudem dali mi S, bo się grzebalem strasznie (szczególnie tam, gdzie trzeba latać na rakiecie do sekretnej misji i niebieskiego orba, chyba misja 15). Z drugiej strony, można dostawać po dupie, ale jeżeli tylko ceny dobre za walkę wpadają, to i tak jest S na koniec.

 

Także tak, chyba tylko od stylu to zależy. 

 

Szkoda, że restart od czekpointa liczą jako zgon :(


Ten post był edytowany przez Shinigami dnia: 12 marca 2019 - 15:38

  • 0

#826 Kazuo Napisany 12 marca 2019 - 15:50

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Żeby nie było zbyt łatwo, inaczej przed samym zgonem można by cyknąć restart do checkpointu i o nic się nie martwić. 


  • 0

#827 Shinigami Napisany 12 marca 2019 - 16:00

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
No właśnie :(
  • 0

#828 Kazuo Napisany 13 marca 2019 - 01:06

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

4 godziny siedziałem w 10 levelu :yao: już mniejsza z tym, żeby nie zginąć, ale próg zdobycia S'ki był tak chory, że praktycznie cały czas trzeba było klepać przeciwników na SSS. Może do końca roku splatynuję tę grę :yao: :yao: :yao:


  • 1

#829 Kazuo Napisany 13 marca 2019 - 15:03

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

 

 

Zrobienie wszystkich S'ek jako Nero to pryszcz, kolo jest tak skonstruowany, że można niemal każdą walkę rozegrać bezpiecznie w powietrzu albo niszczyć przeciwników charge-shotem, z kolei V z racji że posługuje się pokemonami, które wykonują za niego całą robotę jest jeszcze łatwiejszy (trzeba tylko uważać żeby nie dać się trafić, bo nie ma auto-regeneracji zdrowia). Za to Dante po prostu trzeba umieć grać, non stop walka w zwarciu i łamanie sobie palców przy zmianie styli. Jedyne co u niego ratuje to Sin Devil Trigger, bez tego nie wiem czy bym dał radę wymasterować DMD. Czekam na filmiki pojebów, którzy będą robić Dante Must Die bez SDT, no damage i na SSS. 


  • 3

#830 Nyjacz Napisany 13 marca 2019 - 21:38

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:
Ja zaczalem Son of Sparda, bo zrobilem wszystkie sekretne misje, orby, Ski na Human. W sumie trudno nie jest, ale mam problem ze sterowaniem. Szczerze ogrom mozliwosci i dynamika to rzecz bardzo trudna do stania sie w gre kims ogarnietym. I jak dalem strzal na L1, to dlugo nie umialem w ogole grac i mylilo mi sie z Dantem, gdzie ma na kwadracie. Z kolei po powrocie do domyslnych strzelanie jest bezuzyteczne :olo:. Kawal gry, dlugo bedzie orana, ale Ski na DMD i HaH to tak wysoki poziom wtajemniczenia, ze wydaje mi sie to po prostu niemozliwe.

I zastanawiam sie nad upgradem do deluxe. Skorki na postac czy devil breakery to bylby tylko mily dodatek, glownie mysle o muzyce. Tylko ze oryginalna podoba mi sie tak bardzo, ze jakos ciezko wydac 60zl na kawalki z poprzednich czesci. IMO mogli sie pokusic o dodanie 3 kawalkow z DmC, przeciez kosi dupe i tez jest dynamiczny. No i chyba Capcom warto wesprzec, bo cos slabo sie chyba gierka sprzedala?

Widzimy sie na multiku Bloody Palace!
  • 0

#831 Starh Napisany 13 marca 2019 - 22:15

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:
Gierka to istny boner, im wyżej tym lepiej. Ogólnie to jak widziałem stream jednego typa, to co on tworzył :o ostatnia walka bez dostania chociażby jednego hita + SSS. Ludzie są niesamowici!
  • 0

#832 Shinigami Napisany 13 marca 2019 - 23:35

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
W sumie właśnie do mnie doszło, że Lady to mocno dobrze wygląda jak na milfa 40+ :olo:
  • 0

#833 Kazuo Napisany 14 marca 2019 - 00:25

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

No właśnie. Trish jeszcze można zrozumieć, bo jest demonem, ale Lady? Niemalże w ogóle się nie postarzała, powiedziałbym nawet, że w porównaniu do DMC4 wygląda dużo młodziej. To chyba jedyna postać, której pozostawili anime-design i w sumie wcale bym się nie obraził, gdyby reszta obsady też była wykonana w takim stylu. Dante wygląda zbyt menelsko. 

 

 

W sumie trudno nie jest, ale mam problem ze sterowaniem. Szczerze ogrom mozliwosci i dynamika to rzecz bardzo trudna do stania sie w gre kims ogarnietym. I jak dalem strzal na L1, to dlugo nie umialem w ogole grac i mylilo mi sie z Dantem, gdzie ma na kwadracie. Z kolei po powrocie do domyslnych strzelanie jest bezuzyteczne :olo:

 

 

Też tak miałem przez dłuższy czas, zresztą nawet teraz jak z V przechodzę na Nero to potrafię sobie rozwalić przez przypadek breakera wciskając kwadrat :olo: 

 

Póki co gierka ładnie mnie niszczy. Etap 12, gdzie jest 5 obowiązkowych kill-roomów z najgorszymi przeciwnikami w grze, a później na dokładkę Urizen z załączonym DT, atakujący mackami (strasznie ciężko je wyminąć, o blokowaniu to nawet nie myślę) i z tym pieprzonym kryształem, który go osłania to do tej pory największy hardkor w grze. Bez ani jednego hita na Hell&Hell? Lepiej sobie już zaklepię pokój w psychiatryku :uff: 

 


  • 0

#834 Shinigami Napisany 14 marca 2019 - 00:36

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Nie no, Dante zanim zapadł w śpiączkę to sam seks jest. Nawet do tego realistycznego ubioru, który kompletnie nie pasuje do poprzednich części, od razu przywykłem.

Wiecie co bym chciał tu jeszcze widzieć oprócz Bloody Palace?
- grywalny ostatni boss
- grywalne Lady i Trish
- kostiumy z poprzednich gier
- jeszcze jakaś muzyka
- i tak najbardziej z tyłka - Lucia jako postać oraz broń dla Dantego z 1-4, bo czemu by nie

I w sumie tyle :) Chociaż trudno zgadywać co w ogóle zobaczymy i czy cokolwiek więcej oprócz BP, bo po wydaniu Pałacu team idzie na zasłużone wakacje.

Ten post był edytowany przez Shinigami dnia: 14 marca 2019 - 00:38

  • 0

#835 Kazuo Napisany 14 marca 2019 - 00:51

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Mi wystarczy, że dadzą turbo i grywalnego "wiadomokogo", a bez mrugnięcia okiem daję tej grze 10/10. To jedyne rzeczy, których mi tu naprawdę brakuje. Lucii raczej nie zobaczymy, bo gdyby miało tak być to pojawiłaby się już w fabule obok Trish i Lady. Widać że Itsuno przy każdej okazji odcina się od DMC2, a trochę szkoda, bo ruda fajnie uzupełniałaby obsadę i kto wie, może dochodziłoby do jakichś zabawnych spięć między nią a resztą lasek. Btw, zawsze byłem przekonany że fabuła DMC2 rozgrywała się po części czwartej, a tu zonk. 

 

I jeszcze jedno. 

 

Spoiler


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 14 marca 2019 - 00:56

  • 0

#836 Starh Napisany 14 marca 2019 - 08:54

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:
Kazuo możliwe, ze następna część będzie o tym opowiadać. Jak wiadomo dmc rzadko dzieją się chronologicznie.
  • 0

#837 Shinigami Napisany 14 marca 2019 - 09:01

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Bardziej bym na jakieś krótkie fabularne dlc wśród tych glutów z piątki. Chociaż jakby zrobili historię, gdzie gra się z jego perspektywy walki z poprzednich części + nowe rzeczy to :uff:


  • 0

#838 Sylvan Wielki Napisany 14 marca 2019 - 10:33

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:

nym2315acyh21.jpg

W KKW wydano takie oto dobro, które przedstawia historię dziejącą się przed wydarzeniami z gry właściwej.
Tutaj macie tłumaczenie w bardziej zrozumiałym języku.

https://drive.google...PKljIdLysp/view

 


  • 1

#839 Starh Napisany 14 marca 2019 - 10:53

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Jak dobrze, że obok loot shooterów nadal wychodzą tak zajebiste gry.


  • 0

#840 Kazuo Napisany 14 marca 2019 - 12:47

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Dzięki Sylvek, zaraz biorę się za czytanie :)

 

 

 

 

 

Dwie największe marudy w branży, czyli Angry Joe i Jim Sterling jarają się nowym Devilem jak małe dzieci - nie ma chyba lepszej rekomendacji dla tej gry. 


  • 1



Inne z tagami: