Skocz do zawartości

Zdjęcie

The Witcher


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
226 odpowiedzi na ten temat

#91 miki Napisany 02 listopada 2007 - 09:28

miki

    Mega Man

  • Narybek
  • 147 Postów:
Nie jestem ekonomistą, nie produkuję gier. Ale wydaje mi się to irracjonalne gdy firma wydaje swoją pierwszą grę i nie czekając na oceny/wyniki sprzedaży już tworzy 2 część. Taka strategia być może sprawdziła by się przy okazji wielkich i sprawdzonych serii Final Fantasy, Zelda, MGS, FIFA :). Ale nie w przypadku gdy gra jest pierwszą grą nie tylko ze swojej serii ale pierwszą grą danego studia.
  • 0

#92 ACZ Napisany 03 listopada 2007 - 14:04

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:
W Wyborczej napisali, że Wiedźmin u nas pobił rekord sprzedaży. W pierwszy weekend w 3 dni sprzedano 35k egzemplarzy. Ponad dwukrotnie pobil rekord któregoś tam might and magica. To wyśmienity wynik, jak na nasze warunki.
  • 0

#93 cwany-lis Napisany 04 listopada 2007 - 16:21

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 569 Postów:
szkoda, że nie widać tego po empikowskich regałach - co tam jestem to zawsze stoi komplet pudełek, verbatimy tylko schodzą jak ciepłe kluski :ninjadance:
  • 0

#94 Arasz Napisany 04 listopada 2007 - 19:18

Arasz

    N3rO->Nero->Arasz_

  • Forumowicze
  • 2 201 Postów:

Ponad dwukrotnie pobil rekord któregoś tam might and magica.


Heros of Might And Maigc 4. :P

szkoda, że nie widać tego po empikowskich regałach - co tam jestem to zawsze stoi komplet pudełek, verbatimy tylko schodzą jak ciepłe kluski


Natomiast w empiku w mojej mieścinie Wiedźmiak znika dosyć szybko.
  • 0

#95 Gość__* Napisany 04 listopada 2007 - 19:41

Gość__*
  • Goście
A przed chwilą mówili o "Wiedźminie" w Faktach na Tefałeń :ninja:
  • 0

#96 Kurzy Napisany 04 listopada 2007 - 19:57

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

A przed chwilą mówili o "Wiedźminie" w Faktach na Tefałeń :ninja:


Mówili w każdej telewizji chyba :ninja: Mój tata dzisiaj 3 razy podobno słyszał jak rozchwalali produkcję i że na świecie doskonale się sprzedaje. Przy Painkillerze nei było takiego halo.
  • 0

#97 Aras Napisany 04 listopada 2007 - 20:32

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
a to dlatego mi mamma przy kolacji wyjechala, że się polska gra świetnie sprzedaje :)
  • 0

#98 Ryan Napisany 04 listopada 2007 - 20:37

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Bo painkiller nie jest tak medialny jak Wiedźmin. Wieśmin to Wieśmin i już.
  • 0

#99 Kurzy Napisany 04 listopada 2007 - 20:46

Kurzy

    DANGA!

  • Forumowicze
  • 15 970 Postów:

Bo painkiller nie jest tak medialny jak Wiedźmin. Wieśmin to Wieśmin i już.


Fakt. Tutaj mamy grę i obok tego dzieło Sapkowskiego. Ludzie inaczej na to patrza niż głupią strzelaninę.

a to dlatego mi mamma przy kolacji wyjechala, że się polska gra świetnie sprzedaje :)


To samo. Mój tata z reguły potępia gry i uważa to za stratę czasu chodziarz trochę lepiej teraz to traktuję jak widzi że nie "wyrosnę" z tego:) Ale teraz sam mi mówił o tym i jakby zainteresowany o tym bo zagadał czy coś o tym wiem :) hehe.
  • 0

#100 Grz3chu Napisany 05 listopada 2007 - 10:07

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:
Wiedźmin w Faktach, jak ktoś jeszcze tego nie widział
http://www.tvn24.pl/... ... omosc.html
  • 0

#101 Ryan Napisany 07 listopada 2007 - 03:05

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Po 9 reckach Wiedźmin miał 81/100, a po 12 ma 83/100. :)
http://www.metacriti...orms/pc/witcher
  • 0

#102 Arasz Napisany 08 listopada 2007 - 19:10

Arasz

    N3rO->Nero->Arasz_

  • Forumowicze
  • 2 201 Postów:

a po 12 ma 83/100.


Już 84!. Na metacrytic jest mały babolek, że nie dodali do twórców słowa "RED" i przypadkiem nie Atari jest wydawcą gry na zachodzie?
  • 0

#103 Władek Napisany 04 grudnia 2007 - 13:54

Władek

    Mega Man

  • Narybek
  • 104 Postów:
Recenzja z GameTrailers:
http://www.gametrail...ayer/28559.html

Chętnie bym zagrał w Wiedźmina, niestety na moim komputerze gra nie będzie działać. :/ Oby pojawiła się wersja na X- 360.



Ma może ktoś dane w jakiej ilości sprzedał się Wiedźmin na świecie ?
  • 0

#104 Gość__* Napisany 16 grudnia 2007 - 21:19

Gość__*
  • Goście
Wiedźmin roxxx. Tylko tyle jestem w stanie powiedzieć po skończeniu gry po raz pierwszy. Dla wtajemniczonych - stanąłem po stronie zakonu. Właśnie przechodzę grę po raz drugi, stojąc po stronie Scoi'atel.
  • 0

#105 Zeus-Nelson Napisany 17 grudnia 2007 - 19:20

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:
Pograłem parę godzin u kuzyna i musze przyznać że jestem pod wrażeniem :ninja: Jako fan sagi o Wiedźminie wczułem się w klimat gry i kurde aż chciało mi się w nią grać (ostatnio rzadko który RPG na PC mnie wciągnął)...gdyby nie bugi, czy sporadyczne problemy ze sprzętem to w moim rankingu The Witcher załapałby się do pierwszej 3 najlepszych RPGów :wink: Gra jest przede wszystkim nie lada gratką dla wszystkich fanów Wiedźmina - postacie, świat, klimat...to wszystko zaliczyć można na wielki +...
Ponarzekać mógłbym także na kamery (w szczególności na tą TPP w której nie da się praktycznie walczyć :/ ). Ja w każdym bądź razie uważam Wiedźmina za pierwszą najlepszą polską grę, przed Painkillerem...
  • 0

#106 Grz3chu Napisany 17 grudnia 2007 - 20:03

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:
Konkret:
- słaba optymalizacja
- bugi
- cholernie długie loadingi
- nic nowego
- nie jestem fanem Wiedźmina

hmm chyba tyle wystarczy, abym mógł psioczyć na tą grę :)
  • 0

#107 Sylvan Wielki Napisany 18 grudnia 2007 - 15:07

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:

Ja w każdym bądź razie uważam Wiedźmina za pierwszą najlepszą polską grę, przed Painkillerem...

I dodaj,że jedną z najładniejszych - z tych polskich.
  • 0

#108 Gość__* Napisany 19 grudnia 2007 - 18:46

Gość__*
  • Goście
Według mnie Wiedźmin nie jest aż tak "genialną" grą jak pisze większość serwisów i gazet.
Walki są zdecydowane za łatwe, same znaki nie są zbyt użyteczne(większe zastosowanie znalazłem dla 2), przynajmniej na normalnym poziomie trudności.
Brak zastosowania dla innych broni niż miecz srebrny i stalowy. Są po prostu beznadziejne i nie warto walczyć przy ich pomocy.
Za to głosy postaci w polskiej wersji są na 6 z wielkim plusem :ninjadance:
Fabuła,lokacje i questy też nie są super, fantastyczne. Główny wątek jest tak porywający że można zasnąć przed monitorem.
Grafika jest bardzo ładna...ale w RPG to nie takie ważne :hmmm:
  • 0

#109 wiedziu Napisany 20 grudnia 2007 - 08:08

wiedziu

    Blanka

  • Narybek
  • 168 Postów:
gdyby tylko wydali to na X360 bylby to 3ci tytul ktory zmusilby mnie do zakupu X'a zaraz po Ace Combat i BioShock.Gralem w Wiedzia ,jest przekozacki.
  • 0

#110 Gość__* Napisany 20 grudnia 2007 - 15:29

Gość__*
  • Goście
Z dniem dzisiejszym, CD PROJEKT RED wypuściło patcha 1.2 do Wiedźmina.

Link do patcha: ftp://ftp.download-center.com/international/TheWitcher/TheWitcherPatch.1.2.0.1160(314).exe
Lista zmian: http://www.thewitche...atch_notes.html
  • 0

#111 Sylvan Wielki Napisany 04 stycznia 2008 - 16:54

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:
Proponuje obadać teledysk Vader z motywami do Wiedźmina .
  • 0

#112 kubicz Napisany 04 stycznia 2008 - 18:55

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:
W ramach ciekawostki, warto wspomniec o pierwszym Wiedzminie, ktory swego czasu, byl robiony przez firme Metropolis Software (byla firma Adriana Chmielarza). Co prawda, projekt porzucono w 1999 roku, nie zmienia to jednak faktu, ze warto o tym tytule pamietac.

>klik<

skan
  • 0

#113 Ryan Napisany 12 lutego 2008 - 20:16

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Zdaniem Forbes "The Witcher" to jeden z "Future Classics" obok takich tytułów jak Portal czy SMG. :)
http://kotaku.com/35... ... e-classics
  • 0

#114 Arasz Napisany 13 lutego 2008 - 00:56

Arasz

    N3rO->Nero->Arasz_

  • Forumowicze
  • 2 201 Postów:
Przedwczoraj ukończyłem Wiedzminia i musze powiedzieć, że jestem w niebo wzięty. Wszystko w tej grze ma lekkie przejawy geniuszu, począwszy od fabuły, która obfituje w zwrotu akcji i miażdżące zakończenie, a zarys historii jest podobny wg. mnie do... MGS'a :ninja: (i nie mam zamiaru powiedzieć czemu). System walki wprowadził nutkę świeżości do hack n' slashy dzięki czemu możemy zapomnieć o 500 uderzeniach w klawisz myszki na minutę, niestety Geralt czasami lubi się zablokować i stać jak słup soli zamiast atakować (na szczęście tylko z określonymi rodzajami monstrów, których wiele nie jest). Inną sprawą jest to, że Wiedźmin kipi klimatem. Wszystko jest swojskie, ludzie potrafią rzucać mięsem nawet na padający deszcz, a głównym motywem spotkań naszego protagonisty z przyjaciółmi jest... Wódka. Jeśli natomiast chodzi o strefę pakowania postaci, nie ma całe szczęście żadnych setek współczynników i nie dochodzi do absurdów, że nie podniesiesz miecza, bo masz o 1 za mało siły. Przedmiotów jest multum jednak Geralt może nosić przy sobie max 3 miecze (w tym 2 potrzebne) i jedną broń krótką, (co się zmienia po nałożeniu, uber zbroi). Monotonie można jedynie poczuć w kolekcji ubrań, bo różnica lepszej kurtki od poprzedniej jest taka, że przy piersi mamy coś na kształt pudełka z muszelką. Dwa rozdziały biegamy, aby dorwać lamborghini w kategorii zbroi i nie jest nam dane długo się nią nacieszyć.
Pozytywne również jest to, że z zakończenia gry czuć sequel na 2km.


Witcher definitywnie nie ssie, pauki
  • 0

#115 Ryan Napisany 17 lutego 2008 - 07:05

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
CDP Red poszukuje programistów z doświadczeniem w pracy z PS3:
http://www.thewitche... ... erps3.html
  • 0

#116 Gość__* Napisany 17 lutego 2008 - 17:12

Gość__*
  • Goście
Tylko mnie nie dziala ten link?

Tak czy siak - powinni raczej napisac, ze z PS4, bo jak kolejna gre tez beda robic piec lat, to PlayStation 3 bedzie juz raczej odchodzic w niepamiec :P
  • 0

#117 burnstein Napisany 22 sierpnia 2012 - 16:03

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:
przenieść do pc
  • 0

#118 iluck85 Napisany 07 maja 2013 - 00:08

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:

Gram! 

OLO

 

Gra z 2007 roku, a mamy 2013 i daje rade graficznie. Musze obczaic najnowszy patch, bo w 2007 narzekali na lodaingi miedzy lokacjami i ja dzisiaj tez moge na to sapac. Za mna poczatek i dopiero 1 akt wjezdza. Szoku nie ma, bo troche h spedzilem z dwojka na X. I nie wiem jak to wypada na PC, ale jak mam porownac 1 z PC z 2 na X360, to na 360 bylo latwiej sie ogarnac w gaszczu menu. Wiekszosc miala problemy ogarnac sterowanie, ale po dluzszym posiedzeniu bylo juz idealnie. Pewnie jedynka tez wymaga ogarniecia sie w temacie i pozniej wszystko bedzie czytelne i przejrzyste. Tak czy siak gra ktora ma 6 lat nadal daje rade. 

W poradniku jest V aktow. Najs, bo w 2 byly 3 akty.

 

BTW

Przed premiera gry nie slyszalem o autorze, nie czytalem i nie interesowalem sie tym tematem. Gre dostalem na kompa, ale sprzet byl za slaby i dopiero dzisiaj sie dorwalem do gierki. Wiedzmin 2 na X360 dayone, bo cisnienie na gre bylo :] 


Ten post był edytowany przez iluck85 dnia: 07 maja 2013 - 00:10

  • 0

#119 MaxVarEmreis Napisany 07 maja 2013 - 07:37

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Musze obczaic najnowszy patch, bo w 2007 narzekali na lodaingi miedzy lokacjami i ja dzisiaj tez moge na to sapac.

Ściągaj, ściągaj. Bez tego to straszna kaszana jest :)
 


  • 0

#120 twilitekid Napisany 07 maja 2013 - 07:43

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Ja sie na tym Wieśku zatrzymałem gdzies za połową i nie mogę się od ponad roku zmusić do powrotu... Z perspektywy czasu jedynka (nawet sądząc po połowie gry) podobała mi się bardziej niż dwójka (którą skończyłem), ale jednak... 


  • 0