Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metroid Dread

GOTY 2021 MercurySteam Nintendo Switch

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
237 odpowiedzi na ten temat

#151 torq314 Napisany 15 października 2021 - 15:00

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 494 Postów:

Zacznij od Fusion na GBA, to najbardziej przystępna część, nie ma "błąkania się", bo cały czas wiadomo co robić.

 

Jak Cię wkręci, to w inne też się wkręcisz.


  • 0

#152 Tawotnica Napisany 15 października 2021 - 15:31

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

Ja bym Zero Mission z kolei polecał. Jest to remake pierwszego Metroida na GBA i podobnie jak Fusion bardzo grywalny do dzisiaj. 


  • 1

#153 Rudolf Napisany 15 października 2021 - 15:49

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 738 Postów:
Zero, Super, Fusion i Dread. Chyba taka kolejność według timeline'u będzie najlepsza.

Ja pierwszy raz Super z 5 lat temu przeszedłem i robi do dzisiaj. A te pierwsze trzy gry są do zrobienia w 15-18h max.

Ten post był edytowany przez Rudolf dnia: 15 października 2021 - 15:51

  • 0

#154 torq314 Napisany 15 października 2021 - 15:54

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 494 Postów:

Super Metroid jest dość powolny i mozolny, ma kilka miejsc w których można ugrzęznąć, bo nie prowadzi "za rączkę". Pojedynki z bosami ma bardzo archaiczne, bardzo trudno je wyczuć, bosowie nie mają czytelnych paternów które można odkryć. Ten element znacznie poprawiono w kolejnych odsłonach.

 

Nie jestem pewien czy polecam jako grę do łapania bakcyla na serię.


  • 0

#155 Tawotnica Napisany 15 października 2021 - 16:04

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

Zero, Samus Returns, Super, Fusion i Dread. Chyba taka kolejność według timeline'u będzie najlepsza.

 

ftfy

 

nie ma złego Metroida 2D, żeby zacząć przygodę z serią. 

 

Gdzie zgadzam się z torqiem, że Super może najbardziej razić archaizmami. SNESowe sterowanie i boss fighty się mocno postarzały, ale nie zapominajcie komu to polecacie. Nyjacz ogarnie, więc timelinowa kolejność jest git. 


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 15 października 2021 - 16:06

  • 0

#156 Rudolf Napisany 15 października 2021 - 16:16

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 738 Postów:
Samus Returns chyba nie ogra sensownie na emulatorze, a nie wiem czy ma 3DSa. Chyba, że się da to wtedy tak, specjalnie nie pisałem właśnie. Ja uwielbiam Samus Returns.



Ooo, albo wiem co, niech po Zero AM2R sprawdzi.

Ten post był edytowany przez Rudolf dnia: 15 października 2021 - 16:16

  • 1

#157 Tawotnica Napisany 15 października 2021 - 16:22

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

Ooo, albo wiem co, niech po Zero AM2R sprawdzi.


yoooo, zapomniałem o tym. To jest myśl!

AM2R to świetny fanowski remake Metroid II.
  • 0

#158 Nyjacz Napisany 15 października 2021 - 16:57

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:

Gdzie zgadzam się z torqiem, że Super może najbardziej razić archaizmami. SNESowe sterowanie i boss fighty się mocno postarzały, ale nie zapominajcie komu to polecacie. Nyjacz ogarnie, więc timelinowa kolejność jest git. 

Dziękuję za wyróżnienie, ale przyznam szczerze, że dwuwymiarowe vanie mnie męczą przy bardzo rozbudowanych lokacjach. Ogólnie uważam to za świetny level design i szczególnie w trójwymiarze mega lubię. Ale obecnie jak pomyślę o tym, co się z mapą działo w Salt and Sanctuary, Axiom Verge czy Hollow Knight, to chyba w tym momencie nie mam na to ochoty i wolę poczekać aż ją nabędę - wówczas nie przejdę innej vanii niż Metroida. Teraz chyba wolałbym bardziej liniowego  :olo:

 

e;

hmm, a może maratonik z serią... W sumie ostatni maraton jaki zrobiłem to wszystkie odsłony RE po kolei, potem Soulsborne'y.


Ten post był edytowany przez Nyjacz dnia: 15 października 2021 - 17:04

  • 0

#159 Nyjacz Napisany 15 października 2021 - 17:11

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:

KLAMKA ZAPADŁA.

 

OGRYWAM TAK:

- Metroid 1 w formie Zero Mission

- Metroid 2 w formie - proszę mi doradzić, czy fanowski czy Nintendowski

- Super Metroid chyba remake'u nie ma

- Other M i Fusion

 

Wszystko emulatorki  :unsure: Będę z tym jakoś musiał żyć.

 

Dread i Prime'y odpadają chyba, bo nie wiem czy ogarnę na PC. Poza tym piracenie nowych gier ssie bardziej niż starego złomu!!!


  • 0

#160 Tawotnica Napisany 15 października 2021 - 17:14

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

Tam gadasz. Metroidy nie męczą. To nie są rozlazłe molochy na kilkanaście czy kilkadziesiąt godzin jak S&S czy Hollow tylko seksowne piękne pszczoły z wąską talią, z których jak w Residentach po pierwszych paru przejściach będziesz chciał wyciskać coraz lepszy czas. AxiomVerge ma najbliżej z tego co wymieniłeś, ale to przy Metroidzie jest gierka 5/10.

 

Edit, bo nie widziałem drugiego posta: 

 


- Metroid 2 w formie - proszę mi doradzić, czy fanowski czy Nintendowski
 
Why not both? Powtarzam, Metroidy to nie są długie gry. 
 
Also, Other M nie ograsz bez Wiilota. 

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 15 października 2021 - 17:17

  • 1

#161 Nyjacz Napisany 15 października 2021 - 17:22

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:

Oka, dzięki. To gram we wszystko bez gierek pod willota. Będą recenzje!


  • 0

#162 lukaszSA Napisany 15 października 2021 - 17:27

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:
Other M nie warto

Ten post był edytowany przez lukaszSA dnia: 15 października 2021 - 17:27

  • 1

#163 Tawotnica Napisany 15 października 2021 - 17:44

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:


Other M nie warto

 

w ramach ciekawostki warto. Będę bronił tej gry, avatar zobowiązuje.

 

Wczoraj z Kaxim o tym gadaliśmy, że pod względem rozgrywki MOM jest bardzo pomysłowe + to jedna z najlepiej wyglądających gier na Wii. 

 

Tak, fabuła się nie trzyma kupy. Tak, mechanika przekładania pozycji Wiilota i strzelania w miejscu bywa problematyczna. Tak, to bardziej teamninjowa gra akcji z ery NG3 aniżeli Metroidvania, ale mi się mimo wszystko podobała. Dynamizm Samus, zmiany widoku, walki z szefkami. Prime Hunters i Tri Force Heroes Federation Force były gorsze. 

 

Ale wracając do tematu: Burenia najlepsza miejscówka :good:

Spoiler
na początku :good: Czy po Dread możemy wszyscy być zgodni co do tego, że Metroid 2D > Prime? :P  


  • 1

#164 Kaxi Napisany 15 października 2021 - 17:46

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Nyjacz, ale Other M jest nowsze niż Prajmy, więc skoro nie piracisz nowych gier, to MOM też w sumie nie ;)


  • 0

#165 Rudolf Napisany 15 października 2021 - 17:47

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 738 Postów:
Najlepsze co było w Other M to reklama!

https://youtu.be/12-fbN0uWPo
  • 0

#166 Nyjacz Napisany 15 października 2021 - 18:06

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:

Nyjacz, ale Other M jest nowsze niż Prajmy, więc skoro nie piracisz nowych gier, to MOM też w sumie nie ;)


Nic nie pirace od dekady chyba. To bedzie moj powrot. Bo zawsze chcialem sprobowac, a nie mam i nie bede mial Nintendo przez dlugi czas. W dodatku to wymaga kilku konsol, a w duzej mierze i tak chodzi o uzywki. Nie bede pisal juz az do momentu ukonczenia wszystkiego (co da sie na PC). Relacja bedzie jedna!
  • 0

#167 Rudolf Napisany 15 października 2021 - 18:53

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 738 Postów:
Pierwsze dwa Prime'y nawet na moim gównianym laptopie (który już wtedy słabował) poszły 5-6 lat temu, więc myślę, że jak co to zadziała (a warto jak diabli) Ja grałem na padzie od x360 i wszystko było spoko, kwestia przyzwyczajenia do dziwacznego sterowania z gacka. A dolphin czy co to tam było to Ci pewnie jeszcze to poprawi graficznie.

Inb4 mam całą trylogię oryginalną na GC i Wii.
  • 0

#168 gruby Napisany 15 października 2021 - 19:27

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Musiałem wyjechać w delegacje bez patryka, i kurde myśle tylko o Dreadzie. Zajebista gierka dołączyłem do niebieskiej emmi i fra się w to bombowo. Nie rozumiem narzekań na emmi w ogóle. Moim zdaniem idealnie zrobili ten motyw, nie wydaje mi się w ogóle hardcorowy, samus jest tak mobilna ze ucieczki nie nużą i nie są jakieś super trudne. Graficznie tez mam wrażenie się rozkręciło, design i oświetlenie robią na maksa robotę. Co chwila wpadają nowe skille. No bajka. Czy pobije ostatecznie prajma to pewnie nie, ale chyba najlepsza 2d gierka w jaka grałem (sorry Hollow:/)
  • 0

#169 funditto Napisany 15 października 2021 - 20:15

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:

Który to był?


Drogyga (Burenia)
  • 0

#170 Rudolf Napisany 15 października 2021 - 20:48

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 738 Postów:
Rakieta do góry, charged shot w przyciski, a potem rakiety i kontra.
  • 0

#171 Tawotnica Napisany 15 października 2021 - 21:07

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

 

Który to był?


Drogyga (Burenia)

 

 

Chamski skarwesyn jest. Dla mnie największym problemem było przestawienie się na

Spoiler

 

Co mnie prowadzi do następnego tematu, czyli missile management. Dam w spoiler całość, bo nie chce mi się wycinać tekstu co chwilę. 

 

Spoiler

 

Super lepszy jest pod tym względem.    


  • 1

#172 Nyjacz Napisany 15 października 2021 - 21:39

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:

Pierwsze dwa Prime'y nawet na moim gównianym laptopie (który już wtedy słabował) poszły 5-6 lat temu, więc myślę, że jak co to zadziała (a warto jak diabli) Ja grałem na padzie od x360 i wszystko było spoko, kwestia przyzwyczajenia do dziwacznego sterowania z gacka. A dolphin czy co to tam było to Ci pewnie jeszcze to poprawi graficznie.

Inb4 mam całą trylogię oryginalną na GC i Wii.

Oczywiście przejdę Prime'y zatem. Myślałem, że to gierki z Wii i stąd wykluczenie. No to się jaram :^^:


  • 0

#173 Aki Napisany 15 października 2021 - 22:09

Aki

    Blanka

  • Forumowicze
  • 223 Postów:
Nic nie pirace od dekady chyba. To bedzie moj powrot. Bo zawsze chcialem sprobowac, a nie mam i nie bede mial Nintendo przez dlugi czas. W dodatku to wymaga kilku konsol, a w duzej mierze i tak chodzi o uzywki. Nie bede pisal juz az do momentu ukonczenia wszystkiego (co da sie na PC). Relacja bedzie jedna!

 

 

zdaje się na WiiU idzie wszystkie Metroidy 2D ograć na legalu (Virtual Console)

 

może kup WiiU? :D


  • 0

#174 drAKul Napisany 16 października 2021 - 01:54

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Prime koniecznie - chociaz pierwsza czesc - to zbyt wazna gra by ja olac. Super Metroid tez - mnie tylko szlag trafial z bodajze screw attack, ktory mial mega dziwaczny timing. Po kilkudziesieciu minutach sie czlowiek przyzwyczaja, ale co sie nabluzgalem gdy trzeba bylo zrobic z 6 screw attackow pod rzad by sie dostac gdzies na gore to moje - IMHO byl to najgorszy fragment gry dla mnie. Reszta wciaz dobra - gra sie nadspodziewanie dobrze broni - dodaliby pare QoL i bylaby topowa metroidvania i dzis.
  • 0

#175 Tawotnica Napisany 16 października 2021 - 12:59

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

Taki tam drobiazg, zwróćcie uwagę na nazwy regionów:

 

Spoiler

 

:potter:

 

a z innej mańki, trochę o warunkach pracy w Mercury Steam: https://www.reddit.c..._about_studios/

 

Jak ktoś śledził historię Lords of Shadow 2, to powyższe nie powinno specjalnie dziwić.
Ciekawe, że chcieli 2x więcej bossów wcisnąć w grę. To by tłumaczyło ilość Robot Chozo i Chozo Warriors. 


  • 0

#176 torq314 Napisany 16 października 2021 - 18:00

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 494 Postów:
Drugi Boss to wpisz wymaluj Kraid z super Metroid. Moje nemesis, nie cierpiałem nigdy tamtej walki i czuję że tu będzie podobnie. Zginąłem raz i muszę odsapnąć
  • 0

#177 Kaxi Napisany 17 października 2021 - 09:07

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Trzeci boss padł zaskakująco szybko. Szykowałem się, że moja druga próba to tylko trening, a tu zaraz koniec.

No chyba, że to była przygrywka a on jeszcze wróci... :gwizdek:

 

Dużo więcej się męczę z tymi półbossami.


  • 0

#178 kostek Napisany 17 października 2021 - 15:37

kostek

    radical

  • Forumowicze
  • 2 255 Postów:

Trochę krytyczne spojrzenie na grę. Uzasadnione czy 10/10, bo Metroid?

 

https://youtu.be/aXEbvGRuzIk?t=297


Ten post był edytowany przez kostek dnia: 17 października 2021 - 15:38

  • 0

#179 lukaszSA Napisany 17 października 2021 - 16:09

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:
10/10 bo to świetna gra
  • 0

#180 Tawotnica Napisany 17 października 2021 - 16:12

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 

 

10 minut zabrakło do <4h  :ok:

 

winię Z-57!!! 


  • 4



Inne z tagami: