Skocz do zawartości

Zdjęcie

W co teraz gracie?


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
24571 odpowiedzi na ten temat

#21121 Tawotnica Napisany 05 maja 2019 - 08:05

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
Poruszanie się w Meat Boyu jest zwalone? Wprawdzie grałem milion lat temu, ale tego typu gry opierają się na sterowaniu, które pozwala na pixel-perfect-skoki i gameplay bazujący na refleksie. Może po prosty port w który grasz ma za duży input lag?

Anyway, u mnie na tapecie Déraciné, ta przygodówka od From Software na PSVR. Poza hełmem wymaga dwóch PS Move do działania i obnaża wszystkie słabości tego typu setupu. Tak jak w założeniu hełm na łbie ma zwiększyć immersie, bo gdzie się nie spojrzy tam ma się świat gry, tak wynikająca z Move ograniczona interakcja wszystko psuje.

Używając przycisków X/O można na sztywno obracać kamerą o 45 stopni np. dookoła przedmiotu, który się ogląda. Poruszać się trzeba na zasadzie point & click. Miejsca, w które możemy przeskoczyć podświetlają się na niebiesko. Piszę 'przeskoczyć', bo w grze nie ma animacji ruchu postaci jaką jesteśmy i właściwie teleportujemy się od punktu do punktu, co bywa czasami mocno męczące dla oczu. Przecież mam ekran przytwierdzony do twarzy, więc nie wiem kto pomyślał, że jaskrawe błyski i nagłe zmiany otoczenia to dobry pomysł. Klikasz na drzwi a tu nagle jeb klamka blisko twarzy, bo to element, który trzeba poruszyć. Brakuje wieloetapowego zbliżania się do interesującego gracza punktu.

Dwa kontrolery dublują za ręce, które prawie niczego nie mogą dotknąć :yao: Wolałbym już pointer laserowy jak w menu, bo bym przynajmniej był w stanie odpowiednio wyczuć dystans. Mimo stereoskopowego 3D ręce wydają się dryfować po dwuwymiarowym ekranie i podnoszenie przedmiotów jest przez to strasznie nienaturalne. Trochę jak w starych WRPG, gdzie klikasz na flakon i ci się pojawia na środku ekranu. Tutaj pojawia się dosłownie in ya face :ftopa:

Nasuwa się pytanie czemu do cholery PS4 nie wspiera Navigation Controller. Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale żadna gra na czwórkę nie obsługuje tego, a dostępny w połączeniu z Move analog rozwiązałby szereg problemów (choćby kamerę i poruszanie się). O tym gówienku mówię, odpowiednik Wiilotowej gałki:

Ife9FCv.jpg

:dunno:
  • 0

#21122 Danteusz Napisany 05 maja 2019 - 08:19

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Teleport jest jednym ze sposobów radzenia sobie z chorobą lokomocyjną którą ludzie dostają od grania w VR. Wiele gier ma przełącznik między nim a normalnym chodzeniem, sprawdzałeś w opcjach?
  • 0

#21123 Tawotnica Napisany 05 maja 2019 - 08:27

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
Nie zauważyłem niczego takiego w ustawieniach. Teleport jest wpisany w koncept gry - jest się wróżką, która obserwuje wydarzenia z różnych epok i swoimi magicznymi pierścieniami manipuluje czasoprzestrzenią. Każdy dev VR pewnie się ścierał z problemem "jak tu sensownie wytłumaczyć, że gracz jest gdzieś tak o zawieszony w przestrzeni".
  • 0

#21124 Danteusz Napisany 05 maja 2019 - 08:29

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Czyli twórcy poszli bezpieczną drogą - wybrali najmniej rzygopędne sterowanie i zbudowali wokół tego mechanikę gry
  • 0

#21125 Marbel Napisany 05 maja 2019 - 08:48

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:

Jaki masz poziom rywali w F1? Ja ustawiłem sobie na 85% i dopiero nie dawno wygrałem pierwszy wyścig :olo:

Widziałem tam jeden wskaźnik procentowy, ale był opisany chyba jako agresja i został na 50%. Może zwiększę na 70-75% w kolejnym wyścigu.

Tawot w Aim Controlerze (gunie pod psvr) jest jaka gałka i podobno sprawdza się super w graniu w fpsy.

A propos na razie u mnie PSVR leży, a muszę skończyć Dooma VFR, SUPERHOT VR i Statik z rozpoczętych. Wyścigi VR mi nie leżą jakoś - przy Dircie bym rzygał a DriveClub jakoś tak daleko jest od przedniej szyby. Może gdybym miał kierę.
  • 0

#21126 Spuczan Napisany 05 maja 2019 - 10:37

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 056 Postów:

Nie umiem się wgryźć w jakąś fabułę więc gram w samochodówki:
Diet Rally 1 
F1 2018 z
Czasem też odpalę FH4, choć to raczej przy dziecku, bo i tak mi zaraz zabierze pada.

Moim zdaniem strasznie sobie utrudniasz granie. Dla mnie granie w FH4 na zamianę z Dirtem owocowało tym, że w żadnej grze nie udało mi się zawalczyć o podium. Jedna samochodówka na raz wystarczy.


  • 1

#21127 Schrodinger Napisany 05 maja 2019 - 10:38

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

To jest Marbel, tego nie pomalujesz zrozumiesz


  • 0

#21128 Marbel Napisany 05 maja 2019 - 11:06

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:

 

Nie umiem się wgryźć w jakąś fabułę więc gram w samochodówki:
Diet Rally 1 
F1 2018 z
Czasem też odpalę FH4, choć to raczej przy dziecku, bo i tak mi zaraz zabierze pada.

Moim zdaniem strasznie sobie utrudniasz granie. Dla mnie granie w FH4 na zamianę z Dirtem owocowało tym, że w żadnej grze nie udało mi się zawalczyć o podium. Jedna samochodówka na raz wystarczy.

 

 

Dlatego FH praktycznie już nie gram. Od strzała by się pobujać po mieście, poskakać na DangerZonach czy jak to tam się nazywa. Na serio gram w Dirta (super giera - jak rzadko nieważne, że się nie wygrywa i się jest czasem 8, albo się przydzwoni i stracę 15-20 sekund, albo urwę koło).

F1 miałem później, ale mam jeszcze 2 miesiące Passa i chcę wykorzystać. I okazało się, że gra jest też super - jak pisał niegdyś Hellmans, fajna zmiana w stosunku do Forz Motorsport, gdzie w kółko te same trasy. Poza tym klimacik F1 jest dobry. Szkoda, że nie ma jeszcze aktualnego sezonu, jednak wywalić 250 zł na sezonową grę jest słabe.
 


  • 0

#21129 Nyjacz Napisany 05 maja 2019 - 11:49

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:

Wróciłem do Tomb Raidera, a przed spaniem z ciekawości odpaliłem jeszcze Super Meat Boya. Szczerze? Nie wiem czy będzie mi się chciało dalej w to grać, nie jara mnie taka formuła: krótkie levele, prostacka grafika, brak różnorodności w rozgrywce, zero innowacji w temacie skakania - nie rozumiem o co tyle szumu, w takie popierdółki to można co najwyżej grać na telefonie. Sterowanie / fizyka wręcz irytują. Gra nie jest trudna, bo ma skomplikowane i naszpikowane pułapkami etapy wymagające od gracza jakiegoś niebywałego skilla, ale dlatego że poruszanie się tym małym gnojkiem jest kompletnie zwalone. Glut powinien chodzić płynniutko, powinno się czuć nad nim pełną kontrolę, a jest IMO sztywno jak cholera i bardzo dziwnie reaguje na komendy (zwłaszcza w locie i podczas odbijania się od półek). No nic, na szybko pyknąłem dwa światy, a co dalej to się zobaczy, może raz na jakiś czas odpalę i przejdzie się z doskoku.

Brat do dzis mi wypomina, ze mowilem to samo na poczatku xD
  • 0

#21130 Kazuo Napisany 05 maja 2019 - 16:07

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Czyli mówisz, żeby się nie zniechęcać? Przejść pewnie przejdę, tym bardziej że długie to chyba nie jest. 


  • 0

#21131 Nyjacz Napisany 05 maja 2019 - 16:28

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:
Powaznie mislem identyczne zarzuty. I to nawet do 5 swiata. Zajawa sie zaczela przy rozpoczeciu masterowania, a wielka milosc przy najtrudniejszych poziomach. Wtedy wszystko, co napisales, jest odwrotne.
  • 0

#21132 gruby Napisany 06 maja 2019 - 14:45

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Life is Strange 2. Początek super, ale epizod 1 grzęźnie w kupie od drugiej godziny grania. Szkoda bo klimacik był niczego, ale gry w zbieranie patyków na ognisko to jednak nie dla mnie. :(
  • 0

#21133 vagrant3 Napisany 06 maja 2019 - 15:06

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

Diet Rally 1


:o
 

Jestem w 2 lidze (Masters?) i tak awansując prawie co sezon wyżej pozytywnie się zdziwiłem, że odcinków jest coraz więcej - obecnie 10

masters to 5 liga, najwyższa. z każdą kolejną rzeczywiście jest coraz więcej odcinków i trafiają się częściej trudne warunki pogodowe, noc oraz te najdłuższe oesy. w dwójce jest praktycznie takie samo rozwiązanie.
 

F1 2018 z Passa. Włączyłem wczoraj karierę od razu i zaskoczyło mi i to bardzo. Na razie nie bardzo mi się podoba zbieranie jakichś dziwnych punktów i drzewko rozwoju ala gry RPG, choć ma to jakiś sens. Australia weszła aż miło.

też mam w planach wreszcie to odpalić.
  • 0

#21134 Marbel Napisany 06 maja 2019 - 18:26

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:
Drugi wyścig w F1 za sugestią Oranje zwiększyłem SI przeciwników do 70%. Bahrajn. Tor jednak mi nie leżał. W kwalifikacjach tylko 1 dobre okrążenie mi wyszło, bo na szybkich eSach traciłem przyczepność i zaliczyłem bandę. 6 miejsce, start z 5. Nadzieję, choć za Riciardo (jeżdżę w RBR). Start i rywalizacja nieco trudniejsza, strategia 1 zjazd po 5 okrążeniu (25% dystansu - na więcej nie mam czasu). Przed pitem chyba 8 miejsce, po picie 5 (2 okrążenia jak inni zjechali), jednak szarża na jednej eSce (+banda) zniszczyła mi trochę nos, ekstra zjazd i 18 miejsce. Niefajny tor. Australia dużo stabilniejsza. Niestety Chriatian Horner niezadowolony :(

Giera fajna, jednak wczoraj mogłem Dirta machnąć.
  • 0

#21135 Hellmans Napisany 06 maja 2019 - 19:39

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Ja zaliczyłem cały sezon na 25% długości, ale na treningach to już waliłem tylko jedno kółko kwalifikacyjne, żeby jakieś punkty zdobyć i tyle.


  • 0

#21136 Kazuo Napisany 06 maja 2019 - 19:52

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Miotam się trochę w co grać. Na tapecie TR4, Super Meat Boy, Burnout Paradise i właśnie zacząłem Tales of Berseria. Chyba jednak dzisiaj popykam w Netflixa. 


  • 0

#21137 Schrodinger Napisany 06 maja 2019 - 19:54

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

potrzebny Ci Switch i Zelda 


  • 0

#21138 Kazuo Napisany 06 maja 2019 - 19:59

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

W zeszłym roku Switch i Zelda mi pomogły, ale tylko na chwilę. Może teraz czas na Xboxa? 


  • 0

#21139 Schrodinger Napisany 06 maja 2019 - 20:03

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

ja czekam do E3 i kupuję bo może będą promocje :cf: 


  • 0

#21140 oranje Napisany 06 maja 2019 - 20:13

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:

Drugi wyścig w F1 za sugestią Oranje zwiększyłem SI przeciwników do 70%. Bahrajn. Tor jednak mi nie leżał. W kwalifikacjach tylko 1 dobre okrążenie mi wyszło, bo na szybkich eSach traciłem przyczepność i zaliczyłem bandę. 6 miejsce, start z 5. Nadzieję, choć za Riciardo (jeżdżę w RBR). Start i rywalizacja nieco trudniejsza, strategia 1 zjazd po 5 okrążeniu (25% dystansu - na więcej nie mam czasu). Przed pitem chyba 8 miejsce, po picie 5 (2 okrążenia jak inni zjechali), jednak szarża na jednej eSce (+banda) zniszczyła mi trochę nos, ekstra zjazd i 18 miejsce. Niefajny tor. Australia dużo stabilniejsza. Niestety Chriatian Horner niezadowolony :(

Giera fajna, jednak wczoraj mogłem Dirta machnąć.

Ja wczoraj na suzuce na 10 kółek przed końcem byłem drugi, ze sporą przewagą nad bottasem. Niestety nie zwróciłem przed wyścigiem uwagi, że jedną część jest w 95% zużyta i klops DNF :(
Moje ostatnie 6 wyścigów to: 4, 5, 4 DNF, 1 i DNF :olo:
  • 0

#21141 Stan Napisany 06 maja 2019 - 20:13

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

Gram sobie w tego Wiesława 3 na ps4. Po dłuższym posiedzeniu mogę powiedzieć to, ze koniem na padzie steruje się źle, na PC było o wiele lepiej.(szybsza reakcja konia na zmianę kierunku na PC i to zdecydowanie). Pop up też sporo większy niż na PC, tak samo bugów graficznych przez te około 10-12h miałem o wiele więcej niż w wersji PC(raz Geralt miał czarne włosy). Graficznie też brakuje mi takiego nvidia hairworks, futerka wyglądały na PC o wiele lepiej. Poza tym to ciągle GotG. :banderas: 


  • 0

#21142 Hellmans Napisany 06 maja 2019 - 20:14

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Po co xbox i forza horizon jak macie BURNOUT PARADISE mmmmm

 

 

ahhhhhhh


  • 1

#21143 Kazuo Napisany 06 maja 2019 - 20:20

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Burnouty to najlepsze wyścigi ever. Nigdy już nie wyjdzie lepsza ścigałka od Takedown czy Revenge. 


  • 0

#21144 Marbel Napisany 06 maja 2019 - 20:54

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 284 Postów:

Drugi wyścig w F1 za sugestią Oranje zwiększyłem SI przeciwników do 70%. Bahrajn. Tor jednak mi nie leżał. W kwalifikacjach tylko 1 dobre okrążenie mi wyszło, bo na szybkich eSach traciłem przyczepność i zaliczyłem bandę. 6 miejsce, start z 5. Nadzieję, choć za Riciardo (jeżdżę w RBR). Start i rywalizacja nieco trudniejsza, strategia 1 zjazd po 5 okrążeniu (25% dystansu - na więcej nie mam czasu). Przed pitem chyba 8 miejsce, po picie 5 (2 okrążenia jak inni zjechali), jednak szarża na jednej eSce (+banda) zniszczyła mi trochę nos, ekstra zjazd i 18 miejsce. Niefajny tor. Australia dużo stabilniejsza. Niestety Chriatian Horner niezadowolony :(

Giera fajna, jednak wczoraj mogłem Dirta machnąć.

Ja wczoraj na suzuce na 10 kółek przed końcem byłem drugi, ze sporą przewagą nad bottasem. Niestety nie zwróciłem przed wyścigiem uwagi, że jedną część jest w 95% zużyta i klops DNF :(
Moje ostatnie 6 wyścigów to: 4, 5, 4 DNF, 1 i DNF :olo:
Na jaki dystans jedziesz i czym? Co się zużyło, że odpadłeś? Pamiętam jak kiedyś w wersji 2012 na X360 w Kuala Lumpur czy Chinach na końcowych okrążeniach wybuchł mi silnik. Fajne... Mimo wszystko.
Najlepsze jest jak mi inżynier w trakcie wyścigu każe coś zmienić, bo mi się DRS nie ładuje - a ja k. nie wiem co mam zmienić przy prędkości 300km/h na 2 sekundy przed zakrętem. Też fajne ale i tak nie wiem co zmienić ;)
Zaskoczyłem w połowie treningów w Australii, że jest "pik" sygnalizujący, że mogę użyć DRS - w realu też tak mają?
  • 0

#21145 Razel Napisany 06 maja 2019 - 21:00

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 412 Postów:

Gram sobie w tego Wiesława 3 na ps4. Po dłuższym posiedzeniu mogę powiedzieć to, ze koniem na padzie steruje się źle, na PC było o wiele lepiej.(szybsza reakcja konia na zmianę kierunku na PC i to zdecydowanie). Pop up też sporo większy niż na PC, tak samo bugów graficznych przez te około 10-12h miałem o wiele więcej niż w wersji PC(raz Geralt miał czarne włosy). Graficznie też brakuje mi takiego nvidia hairworks, futerka wyglądały na PC o wiele lepiej. Poza tym to ciągle GotG. :banderas:

 

Też zacząłem grać drugi raz w WIeśka 3 na Prosiaku na poziomie "Droga Ku Zagładzie". Ogólnie gra się troszku postarzała, zwłaszcza po tym jak się miało do czynienia z RDR2 <3 zarówno graficznie jak i technicznie, sterowanie, jazda kuniem itp.

Tak czy siak, gra się świetnie, jest mega miodnie, zróżnicowanie i kurwa te teksty i absolutnie genialny polski dubbing :bowdown:

 

Aha co do włosów miałem to samo :P Pewnie w tej wiosce w tej chatce od informatorwa w piwnicy? ;) Jak się tam wjebałem to były czarne i się zdziwiłem, ale po wyjściu znowu białe - i tak w koło Macieju jak tam wchodziłem :D


  • 1

#21146 Stan Napisany 06 maja 2019 - 21:19

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

Też zacząłem grać drugi raz w WIeśka 3 na Prosiaku na poziomie "Droga Ku Zagładzie". Ogólnie gra się troszku postarzała, zwłaszcza po tym jak się miało do czynienia z RDR2 <3 zarówno graficznie jak i technicznie, sterowanie, jazda kuniem itp.
Tak czy siak, gra się świetnie, jest mega miodnie, zróżnicowanie i kurwa te teksty i absolutnie genialny polski dubbing :bowdown:
 
Aha co do włosów miałem to samo :P Pewnie w tej wiosce w tej chatce od informatorwa w piwnicy? ;) Jak się tam wjebałem to były czarne i się zdziwiłem, ale po wyjściu znowu białe - i tak w koło Macieju jak tam wchodziłem :D

No ja gram chyba 6 raz(ale 1x na ps4, też Droga ku zagładzie). Nie uważam ze az tak się zestarzał, ciągle wygląda to pięknie, choć na PS4 wygląda gorzej niz na PC i bardziej to czuć że gra jest z 2015. 

 

Tak, dokładnie tam, to chyba coś z oświetleniem nie tak, na PC tak nie było dodam od razu. :olo: 


  • 0

#21147 vagrant3 Napisany 06 maja 2019 - 21:59

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

Burnouty to najlepsze wyścigi ever. Nigdy już nie wyjdzie lepsza ścigałka od Takedown czy Revenge.


A grałeś we wszystkie scigalki? :cf:
  • 0

#21148 oranje Napisany 06 maja 2019 - 22:22

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:

Drugi wyścig w F1 za sugestią Oranje zwiększyłem SI przeciwników do 70%. Bahrajn. Tor jednak mi nie leżał. W kwalifikacjach tylko 1 dobre okrążenie mi wyszło, bo na szybkich eSach traciłem przyczepność i zaliczyłem bandę. 6 miejsce, start z 5. Nadzieję, choć za Riciardo (jeżdżę w RBR). Start i rywalizacja nieco trudniejsza, strategia 1 zjazd po 5 okrążeniu (25% dystansu - na więcej nie mam czasu). Przed pitem chyba 8 miejsce, po picie 5 (2 okrążenia jak inni zjechali), jednak szarża na jednej eSce (+banda) zniszczyła mi trochę nos, ekstra zjazd i 18 miejsce. Niefajny tor. Australia dużo stabilniejsza. Niestety Chriatian Horner niezadowolony :(

Giera fajna, jednak wczoraj mogłem Dirta machnąć.

Ja wczoraj na suzuce na 10 kółek przed końcem byłem drugi, ze sporą przewagą nad bottasem. Niestety nie zwróciłem przed wyścigiem uwagi, że jedną część jest w 95% zużyta i klops DNF :(
Moje ostatnie 6 wyścigów to: 4, 5, 4 DNF, 1 i DNF :olo:
Na jaki dystans jedziesz i czym? Co się zużyło, że odpadłeś? Pamiętam jak kiedyś w wersji 2012 na X360 w Kuala Lumpur czy Chinach na końcowych okrążeniach wybuchł mi silnik. Fajne... Mimo wszystko.
Najlepsze jest jak mi inżynier w trakcie wyścigu każe coś zmienić, bo mi się DRS nie ładuje - a ja k. nie wiem co mam zmienić przy prędkości 300km/h na 2 sekundy przed zakrętem. Też fajne ale i tak nie wiem co zmienić ;)
Zaskoczyłem w połowie treningów w Australii, że jest "pik" sygnalizujący, że mogę użyć DRS - w realu też tak mają?
Pełen sezon, początkowo Toro roso teraz Ferrari. Gram na padzie. A jaka część mi padła nie jestem w stanie powiedzieć, coś w silniku :D
  • 0

#21149 Hellmans Napisany 07 maja 2019 - 01:22

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Uber Tristram zaliczony, nie chcę mówić że kiedyś było lepiej, ale było lepiej :cf:

 

Pd1VEXL.jpgdTNruvm.jpg0yMuBlj.jpg


  • 1

#21150 Spuczan Napisany 07 maja 2019 - 06:30

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 056 Postów:

W zeszłym roku Switch i Zelda mi pomogły, ale tylko na chwilę. Może teraz czas na Xboxa?


Sprawdź sobie listę gier z Game Passa i jak znajdziesz kilka interesujących tytułów to kupuj. Jest np. DmC DE i DMC4. Chyba, że kupisz Swiczyka bo niedługo wychodzi crasher:

wp-ss-20190507-0003.png
  • 1