Skocz do zawartości

Zdjęcie

Xenoblade Chronicles


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
533 odpowiedzi na ten temat

#271 Kazuo Napisany 30 grudnia 2012 - 03:39

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:
Gram i póki co jestem zachwycony. Głęboki i rozbudowany system, dynamiczne walki, fajnie rozkręcająca się fabuła, bardzo przyzwoity voice acting, MUZYKA (szybkie luknięcie na kompozytorów - jest Yoko Shimomura i wszystko jasne), prawdziwy raj dla fanów eksploracji, ogrom questów i ogólnie mam mokro w gaciach, bo gierka jest przekozacka. Xenosaga to w moim mniemaniu porażka na całej linii (no dobra, trójka była ok), tym bardziej jestem zaskoczony jak dobrze wyszła ta produkcja. Jedna z dwóch gier (drugą jest The Last Story) dla których specjalnie kupiłem Wii i zdecydowanie nie jestem zawiedziony. Takie Final Fantasy XIII przy tym nie ma prawa nazywać się erpegiem.
  • 0

#272 mic Napisany 30 grudnia 2012 - 09:49

mic

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 069 Postów:
Nic dziwnego że są takie pozytywne odczucia, to najlepszy jrpg tej generacji. A dla mnie osobiście jest to najlepsza gra na Wii, cenie galaktyczne mariany oraz zeldy bardzo ale Xeno jest dla mnie najlepsza grą jaka zakręciła się w czytniku Wii :)
  • 0

#273 Pious Napisany 30 grudnia 2012 - 14:26

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

Nic dziwnego że są takie pozytywne odczucia, to najlepszy jrpg tej generacji. A dla mnie osobiście jest to najlepsza gra na Wii, cenie galaktyczne mariany oraz zeldy bardzo ale Xeno jest dla mnie najlepsza grą jaka zakręciła się w czytniku Wii :)

+1000
  • 0

#274 twilitekid Napisany 30 grudnia 2012 - 14:33

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
Kaz, grasz na classiku czy na wiilocie?

I pytanko do wszystkich: dlaczego ikonka classic controller pro w storze wygląda bardziej jak gackowy pad niż to: http://nokautimg1.pl...-wii-czarny.jpg ?

Bo zastanawia mnie czy we wszystko co korzysta z tego pro można grać padem od GCN? A w Xenoblade też?

Ten post był edytowany przez twilitekid dnia: 30 grudnia 2012 - 14:35

  • 0

#275 mic Napisany 30 grudnia 2012 - 14:46

mic

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 069 Postów:
Nie sadze ze pad od gacka będzie tu obsługiwany. Na pudełku jest ikona klasycznego pada oraz wiilota tylko.
  • 0

#276 Tawotnica Napisany 30 grudnia 2012 - 14:51

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 129 Postów:
ajajaj Kazuo, zaczałeś grac w XB przed LS. Lepiej odwrotnie, bo po tym potworze jakim jest Xenoblade Chronicles to Last Story wypada blado.

Kaz, grasz na classiku czy na wiilocie?

I pytanko do wszystkich: dlaczego ikonka classic controller pro w storze wygląda bardziej jak gackowy pad niż to: http://nokautimg1.pl...-wii-czarny.jpg ?

Bo zastanawia mnie czy we wszystko co korzysta z tego pro można grać padem od GCN? A w Xenoblade też?


Nie, tylko w gry wyposażone w taką ikonkę z tyłu okładki: Dodany obrazek
można grać na padzie od GC.
  • 0

#277 twilitekid Napisany 30 grudnia 2012 - 15:18

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
No dokładnie ta ikonka. Przy grach z VC taka jest i albo mi sie poplątało albo rzeczywiście było tam napisane pro controller?
  • 0

#278 Tawotnica Napisany 30 grudnia 2012 - 16:17

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 129 Postów:
raczej coś pomyliłeś, albo jakiś błąd na WiiWare. Pro nawet nie ma własnej ikonki, jeśli jest wspierany to na pudełku widnieje znaczek zwykłego Classic Controllera, taki o: Dodany obrazek
Jeśli chodzi o gry Virtual Console, to na 99% tytuły, które obsługują pada od Gamecuba działają też z CCP i na odwrót. Te pady różnią się tylko dwoma przyciskami - dodatkowym bumperem z lewej strony i selectem (minus) w classicu.
  • 0

#279 Godot Napisany 30 grudnia 2012 - 16:30

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
A ja nie potrafię się przemóc i pograć w tego Xenoblade... Leży to i leży i nawet nie mam ochoty odpalić. A jak mam to patrzę na screeny i mi przechodzi
  • 0

#280 Pious Napisany 30 grudnia 2012 - 16:33

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
To zaluj, bo jest tylko 1 lepsza gra na Wii - MPT. Cala reszta jest daleko za Xeno. Juz wszystko zostalo napisane o tej pozycji. Sam bym ogtal drugi raz w ng+, ale mam za duza kolejke na tego molocha. W sumie to juz nie mam takiej kolejki, ale i tak tu trzeba kupe czasu, wiec czekam na pozniejsza oosuche.
  • 0

#281 Kaxi Napisany 01 stycznia 2013 - 14:34

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 162 Postów:
Nie wiem jakie masz Kazuo ciśnienie na inne rpgi, ale zanim sprzedasz Wii, mógłbyś sprawdzić z rpgów jeszcze FF Crystal Bearers i Fragile Dreams.
  • 0

#282 Kazuo Napisany 01 stycznia 2013 - 17:12

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Nic dziwnego że są takie pozytywne odczucia, to najlepszy jrpg tej generacji. A dla mnie osobiście jest to najlepsza gra na Wii, cenie galaktyczne mariany oraz zeldy bardzo ale Xeno jest dla mnie najlepsza grą jaka zakręciła się w czytniku Wii :)

Xenoblade jest najlepszym joterpegiem na tej generacji, bo... tak naprawdę nie ma tu żadnej konkurencji. No bo jaka? Blue Dragon? :yao: Final Fantasy XIII? :yao: Tales of Vesperia? :yao: Co najwyżej Lost Odyssey jako tako można z tym stawiać, chociaż to i tak jest gra co najmniej o klasę gorsza od Xeno. Po tych wszystkich zawodzących na całej linii erpegach Xenoblade stanowi prawdziwie mocnego strzała w mordę.

Kaz, grasz na classiku czy na wiilocie?

Kombo Wiilot + grucha.

ajajaj Kazuo, zaczałeś grac w XB przed LS. Lepiej odwrotnie, bo po tym potworze jakim jest Xenoblade Chronicles to Last Story wypada blado.

Wciąż czekam za The Last Story, ale jak tylko dojdzie to robię sobie przerwe z Xeno i dzieło Mistwalker planuję zaliczyć jako pierwsze. W sumie na TLS jestem troszczekę bardziej napalony.

Nie wiem jakie masz Kazuo ciśnienie na inne rpgi, ale zanim sprzedasz Wii, mógłbyś sprawdzić z rpgów jeszcze FF Crystal Bearers i Fragile Dreams.

Na FF:CB nie mam żadnego parcia, a we Fragile Dreams grałem gdzieś tak z rok temu i niestety nie dałem rady skończyć. Mimo, że gierka miała mistrzowski klimat i ciekawą fabułę, to odepchnął mnie od niej upośledzony gameplay (i średnio mi się to kojarzyło z RPG, chociaż przyznam, że grałem może ze 3 godzinki). Gdzieś tak za rok mam w planach ponowny zakup Wii (tym razem na stałe) i zaliczenie wszystkich liczących się gierek (może w końcu przekonam się do Zeldy, lol), więc do Fragile Dreams na pewno zrobię jeszcze jedno podejście.
  • 0

#283 Zumii Napisany 01 stycznia 2013 - 17:43

Zumii

    巴契約

  • Forumowicze
  • 1 163 Postów:
To nie lepiej abyś sobie już teraz zostawił sobie WII na stałe xd?
  • 0

#284 Zumii Napisany 01 stycznia 2013 - 17:44

Zumii

    巴契約

  • Forumowicze
  • 1 163 Postów:
:c

Ten post był edytowany przez Zumii dnia: 01 stycznia 2013 - 17:44

  • 0

#285 Kazuo Napisany 01 stycznia 2013 - 22:20

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:
Plan jest taki, żeby sprzedać teraz Wii i dołożyć do zakupu superior-console (ps3), a jak wpadnie trochę więcej kasy
(czyt: kiedyśtam, w bliżej niesprecyzowanej przyszłości) kupić nówkę z full pakietem, tak żeby móc pykać w gry z Gacka. Tak to jest jak się pracuje w kejefsi i zarabia najniższą krajową, trzeba kombinować :(

W Xeno póki co na liczniku 20 godzin. Uwielbiam to bieganie po ogromnych lokacjach i farmienie na biednych stworkach :wub:

Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 01 stycznia 2013 - 22:25

  • 0

#286 gruby Napisany 02 stycznia 2013 - 11:58

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Takich lokacji jak w Xenoblade w tej generacji nie uświadczy się nigdzie. Aż ciężko się zdecydować, która najlepsza, szczególnie że wyglądają różnie zależnie od warunków atmosferycznych i pory dnia (Satorl Marsh :olo: ).
  • 0

#287 Pious Napisany 02 stycznia 2013 - 13:27

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Satorl to poezja. Klimat pełną gębą. Nocna wersja to zdecydowanie nr 1 w Xeno. Zresztą, ta gra nie ma w sobie ani jednej słabującej miejscówki. Aż się chce zagrać drugi raz. Jak skończę MPT to chyba odświeżę sobie NG+ i będę kosił potworki.

Ten post był edytowany przez Pious dnia: 02 stycznia 2013 - 13:28

  • 0

#288 gruby Napisany 02 stycznia 2013 - 14:00

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Mnie też ciągnie.Tylko trochę się boję wrócić do tego monstrum. Znowu przepadnę na 2 miechy...
  • 0

#289 Pious Napisany 02 stycznia 2013 - 16:03

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Mam to samo. Teraz myślę, że przejdę bez questów, ale wiem, że to nieprawda i wciągnie mnie to jak bagno na 100h znowu. Może mniej, bo już mam taki level, że przeleciałbym do creditsów w 10h.
  • 0

#290 Kazuo Napisany 02 stycznia 2013 - 22:46

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Satorl to poezja. Klimat pełną gębą. Nocna wersja to zdecydowanie nr 1 w Xeno.

True story (chyba, bo nie wiem jak dalej).

Dodany obrazek


Makna Forest w nocy też prezentuje się ślicznie

Dodany obrazek



Ogólnie Xeno samymi osiągami wizualnymi nie powala (wydaje mi się, że z Wii możnaby wycisnąć trochę więcej), miażdży natomiast totalnie od strony artystycznej. Lokacja z wielkim drzewem, w którym miejscowi wybudowali sobie całe miasto, a na ktorego szczycie znajduje się piękne jezioro, a widok rozciąga się po horyzont zwyczajnie zapiera dech. W tej grze aż się prosi o jakiś aparat i możliwość cykania fotek. Do tego ogrom - swego czasu lokacje w takim Final Fantasy XII wydawały mi się wielkie, ale w porównaniu z Xenoblade wymiękająna całej linii.
  • 0

#291 twilitekid Napisany 02 stycznia 2013 - 23:21

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
Nie ma bata trzeba zagrać, sprzedaj mi to czym prędzej :D
  • 0

#292 Kazuo Napisany 02 stycznia 2013 - 23:26

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:
A no trzeba, trzeba.


30 h na liczniku, pewnie stuknie z 80 zanim skończę. Idę grać dalej :olo:
  • 0

#293 Pious Napisany 03 stycznia 2013 - 07:27

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Ja bym tego nie sprzedal, pewnie wroce, a potem sievwiginac z zakupem. Xeno 2 by dali na Wii :-D
  • 0

#294 Kazuo Napisany 04 stycznia 2013 - 04:16

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:
Dotarłem do Valak Mountain - lekko ponad 30 h na liczniku, więc pewnie bez robienia questów gra zajmie mi max 60 godzin. Eryth Sea wielkością i artyzmem wykonania mnie roz*ebało, scenka na szczycie Prison Island przekozacka. Fabuła w ogóle jak na jRPG jest całkiem niezła, a postacie w końcu nie są bandą niedorozwiniętych dzieciaków; podoba mi się to, że każde zachowuje się w miarę sensownie i ma wyraźnie zaznaczoną motywację do działania (coś innego niż turbo-oklepane "hurra, nie wiemy po co, ale idziemy zabijać żelki!"), co najwyżej ten wrzucony na siłę pokemon mnie wkurza. Muzyka mistrzowska (Shimomura jak dla mnie bije na łeb Uematsu), walki dalej dają kupę radochy, a eksploracja się nie nudzi. Dlaczego inne współczesne jRPGi nie mogą być takie jak Xenoblade???
  • 0

#295 Kaxi Napisany 04 stycznia 2013 - 10:39

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 162 Postów:
Eryth Sea to mój numer jeden w tej grze. Kurde, nie wiem jak to możliwe w ogóle, taka widoczność, można zeskakiwać z wysepek, taka przestrzeń. No i jeszcze jak przyjdzie noc, te gwiazdy, poezja!
  • 0

#296 Kazuo Napisany 04 stycznia 2013 - 21:37

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:
Nom, w nocy Eryth Sea powala. Jak zobaczyłem zorzę i deszcz spadających komet to aż mi kopara opadła. No i ten moment po wpadnięciu do wody - "To po tym da się pływać? Bez jaj". A widok rozciągający się z najwyższego punktu tej lokacji chwyta za jaja i każe krzyknąć "O ja pier**lę!". Wstawiłbym jakiegoś screena, ale nie ma sensu, to trzeba zobaczyć w ruchu.

Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 04 stycznia 2013 - 21:40

  • 0

#297 Pawlik Napisany 04 stycznia 2013 - 21:40

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
będziesz może potem sprzedawał ?

edit.
nie czytałem tematu :D jak się twilltekid rozmyśli, to ja bym brał.

Ten post był edytowany przez Pawlik dnia: 04 stycznia 2013 - 21:42

  • 0

#298 twilitekid Napisany 04 stycznia 2013 - 21:41

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
Jestem pierwszy w kolejce, zaklepałem wczesniej!! Chyba że Każual ma w sobie cząstkę rekina i będzie wołał krocie :D
  • 0

#299 Pawlik Napisany 04 stycznia 2013 - 21:42

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
lol :)
  • 0

#300 twilitekid Napisany 04 stycznia 2013 - 21:44

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
No gierka to jest mały biały kruk, więc trzeba kombinować :)
  • 0