Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co ostatnio skończyłem/skończyłam?


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
10461 odpowiedzi na ten temat

#9841 Hellmans Napisany 07 lutego 2022 - 01:30

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Machnąłem w gejpasiku Hitmany I, II i III (2016-2021). 

 

Piękny jest to pakiet - ponad 20 dużych, ciekawych, napakowanych możliwościami, zaludnionych, żywych i (w większości) zwyczajnie pięknych poziomów + najlepszy w serii gameplay, planowanie, sypanie się planu i improwizacja: tu nawet zaryzykuję stwierdzenie, że epizodyczność wyszła gierce na dobre, bo każdy poziom można levelować, odblokowywać nowe przedmioty, skrytki, miejsca startu, wyzwania, podpowiedzi jak sprzątnąć cele - takie Ground Zeroesowe zwiększanie replayability po taniości, ale wyszło rewelacyjnie i jest co robić ale nic na siłę. To co nie wyszło na dobre epizodyczności to fabuła, bo jakaś jest i to w sumie tyle (ale przynajmniej jest Diana i trochę mrugnięć okiem do starych odsłon). Technicznie jest pięknie, oświetlenie, ostrość i płynność robi wrażenie, zwłaszcza na poziomach gdzie się przeciskamy w tłumie setek ludzi. Gdyby jeszcze była muzyka Jaspera Kyda z pierwszych odsłon...

 

To nadal najlepsza skradanka dla takich jak ja, co to się lubią poskradać, ale jak nie wyjdzie to można podbiec do celu i rzucić mu kokosem w twarz, a potem wytłuc 20 osób z karabinu i dobiec do escape pointu na resztce żyćka.

 

Polecam 9/10 i jebać gry zmuszające do skradania.

 

a0PIrN2.png

 


Ten post był edytowany przez Hellmans dnia: 07 lutego 2022 - 01:38

  • 4

#9842 Tynio Napisany 11 lutego 2022 - 07:46

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

Właśnie wczoraj zakończyłem Asura's Wrath 

 

Asuras-Wrath-review.jpg

 

 

asuras_wrath-1fcnc-1280x720.jpg

 

71YhbuwdLNL._AC_SL1280_.jpg

 

maxresdefault.jpg

 

Za długo przy tej grze to człowiek nie posiedzi bo ledwo zacząłem grać, a już skończyłem.

Do tego nazwanie tego graniem to też nie jest poprawne stwierdzenie bo tu mamy wiecej QTE niż samej gry.

 

Warto było zagrać jak za gierkę którą kupiłem za 40 zł 

 

 

 

 


  • 1

#9843 Cudak Napisany 13 lutego 2022 - 08:27

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Nobody Saves the World - fantastyczna gra, polecam każdemu. 


  • 0

#9844 Tawotnica Napisany 13 lutego 2022 - 10:47

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 128 Postów:

Nobody Saves the World - fantastyczna gra, polecam każdemu.


Napisz coś więcej, żeby zachęcić.

Ja pograłem z godzinkę i poleciało z dysku jak ptak po pierwszym dungeonie, bo ani estetyką, ani walką (a lubię ciachanie na modłę starych Zeld), ani historią mnie nie zaciekawiło. Kiedy się rozkręca?
  • 0

#9845 Cudak Napisany 13 lutego 2022 - 12:04

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:
Wiesz co, tutaj od razu widzisz co dostajesz. Więc jak nie siadło ci po godzinie to nie siądzie ci po 3 godzinach. Mi tam wszystko pykło, art style, humor, cała ta mechanika zmiany postaci, po jakimś czasie masz naprawdę dużą swobodę w robieniu buildów i można się bawić. Spędziłem w tej grze 30-kilka godzin i nie nudziłem się, jeden z tych grindów gdzie robiło się to przyjemnie, ale trzeba powiedzieć że jakiś mocniejszy grind nie jest obowiązkowy, ale ja się dobrze bawiłem i chciałem jak najwiecej odblokować.
  • 0

#9846 Tynio Napisany 16 lutego 2022 - 08:25

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

Następna gra skończona 

 

839707207.jpg

 

Golf Club: Wasteland

 

Gra zakupiona w promocji za niecałe 16 zł i została skończona w około 4h 

 

Sama gra w golfa na konsoli jest mi dobrze znana bo grałem wiele razy w Tiger Woods PGA Tou, Mario Golf czy choć by w kilka odsłon Everybody's Golf, na żywo miałem opcje zagrania jakieś 2-3 razy więc dla mnie sama gra w golfa to taka odskocznia od innych gier.

 

Czy GC Wasteland to coś wyjątkowego? 

Ciężko to napisać jednoznacznie, dla mnie tak i nie.

 

Jak oczekujemy niesamowitych wrażeń z gry w golfa to możemy sobie darować ten tytuł już na początku.

 

W tej grze wygląda to całkiem inaczej, odpalamy rakietę i lecimy na ziemię która już nie jest zdatna do zamieszkania.

Wyciągamy piłeczkę i jeden kij golfowy którym robimy wszystko, czyli zaczynamy od pierwszego wybicia i kończymy na wykończeniu czyli lekkim wbiciu piłki do dołka.

Nie ma zabawy w wymianę kij i dylematu czy  użyć kija Irons, a może Wedge czy ostatecznie Putter, a do tego jaki numer 1 czy 3?

 

Jest to spore uproszenie dla zwykłego gracza, ale po pewnym czasie okazuje się że golf to tylko tło w tej grze.

Zaczynamy skupiać się na czymś innym, o czym wspomnę dalej.

 

Brzmi prosto, jeden kij, jeden dołek i ziemia.

Niestety jak wspomniałem na ziemi nie ma już życia, większość terenu to gruzowisko, obszary porośnięte trawą lub jakieś zawalone bloki czy tunele.

W sumie jest 34 lokalizacje +1 bonusowa/końcowa i nie ma ciśnienia że musimy się zmieścić w 5 czy 12 odbiciach, w samej grze mamy tylko zasugerowane w ilu odbiciach mamy się zmieścić.

Jak zmieścimy się w danej liczbie odbić to gra nagradza nas "mądrościami"

 

Idzie nam źle? nie ma problemu, możemy sobie odpuścić i iść dalej, ja sam miałem w kilku lokalizacjach problem i przekroczyłem o 10-15 odbić, ale wszystkie dołki zaliczyłem bo w tle leci stacja radiowa "Radio Nostalgia" from Mars  gdzie przygrywa muzyka, która jest bardzo przyjemna i są kawałki spokojne oraz takie bardziej "ryjące beret" 

 

Jednak to nie koniec nowych doznać w trakcie gry w golfa, co jakiś czas mamy wywiady z ludźmi którzy opowiadają o życiu na marsie oraz ziemi.

Sam przestawałem grać na chwilę i wsłuchiwałem się w te wywiady, genialna sprawa dzięki którym sama gra wiele zyskała. (bez tego ocena spada do 6/8)

 

W trakcie rozgrywki dowiadujemy się kim jest nasz samotny bohater, w jakim celu przyleciał na ziemię, oraz jak ciekawie może wyglądać gra w golfa w markecie czy na dachu budynku gdzie zrywa się wiatr. 

 

Gra ma wplecioną przesłankę która miała zrobić wrażenie na odbiorcy, co mi się podobało choć spodziewałem się tego. 

 

Komu polecam? 

Tym którzy golfa traktują z przymrużeniem oka, bez statystyk oraz cieszą się minimalistyczną grafiką i rozgrywką, ale pragną posłuchać muzyki i poznawać ukryte smaczki z życia szarego człowieka.

 

Dla mnie 8/10 bo sam grałem jak twórcy zalecali na słuchawkach około 80% pozostałe 20% grałem na systemie audio 5.1 z czego sami domownicy myśleli że włączone jest jakieś radio internetowe :)

 

Dodatkowo jeden ze znajomych załapał się na kawałek rozgrywki i był zachwycony tym co zobaczył i usłyszał. 

 

Edit

 

Na koniec dostajemy kod do ściągnięcia OST z gry - fajna sprawa. 

 

zwiastun-premierowy-i-debiut-golf-club-w

 

gofl-club-wasteland.jpg

 

3HPNM64EYRBBZP3LGCB7F7FLTM.jpg

 

Jak ktoś by się zdecydował na zakup to polecam Switcha bo można grać wszędzie. 


Ten post był edytowany przez Tynio dnia: 16 lutego 2022 - 08:45

  • 4

#9847 Woroq Napisany 16 lutego 2022 - 08:37

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 793 Postów:
Plusik, ale Tynio, zmień awatara, dostaję od niego tików nerwowych :cry: ;)
  • 0

#9848 Woroq Napisany 19 lutego 2022 - 13:06

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 793 Postów:
Guardians of The Galaxy
Subiektywne 10/10, a nie spodziewałem się
Naprawdę polecam każdemu, jedna z najlepszych przygód ever, must play :banderas:

Ten post był edytowany przez Woroq dnia: 19 lutego 2022 - 13:12

  • 3

#9849 MonsieurWoland Napisany 20 lutego 2022 - 22:14

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

Komplet pucharków w remasterach BioShock 1-3. Cudowne gierunie.

 

Potrzebuję 4ki do życia jak tlenu :olo:


  • 4

#9850 oranje Napisany 20 lutego 2022 - 22:53

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Ja tylko w dwójce platynę wymeczylem. Pozostałe części w bólach jakoś skończyłem. Słaba seria.
  • 1

#9851 Sotaku Napisany 21 lutego 2022 - 00:18

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:
Skończyłem dodatek do Horizona i bardzo mi podobał, można było na końcu pogłębić wiedzę o wrogach, których pewnie spotkamy w drugiej części. Dodatek całkiem obszerny i było co robić, potwory widocznie mocniejsze, dodatkowe bronie miały kopa, szczególnie po przeróbkach. Dobrze się bawiłem.
  • 2

#9852 Kazuo Napisany 25 lutego 2022 - 13:51

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Max Payne 2 - niby to samo co jedynka (o której nie mam zbyt dobrego zdania), a jednak grało się jakoś wyraźnie lepiej. Nie wiem skąd dokładnie to wynika, może z ciekawszej konstrukcji poziomów, z jeszcze większej dynamiki, z krótszych i mniej irytujących sekwencji "koszmarowych", a może po prostu dlatego, że dużo się tu strzela do Rusków, a finałowa kulka ląduje w głowie typka o imieniu Władimir :cf: enyłej grało się na tyle fajnie, że zaraz odpalam na hardziku i cisnę dalej. 


  • 0

#9853 Shinigami Napisany 25 lutego 2022 - 13:58

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 387 Postów:

Dwójka najlepsza część serii.


  • 0

#9854 Kazuo Napisany 25 lutego 2022 - 14:22

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Ideałem byłby Maksio z klimatem pierwszych dwóch części, ale gunplayem trójki. 


  • 1

#9855 Shinigami Napisany 25 lutego 2022 - 14:26

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 387 Postów:

Ech, nie wiem. Trójkę dałem radę przejść tylko raz, ale wymęczyła mnie strasznie. Już nie pamiętam czy gunplay nie dawał rady, czy właśnie klimat był kompletnie niemaksowy. Ale na pewno z otwartymi ramionami przyjąłbym jakiś reboot serii.


  • 0

#9856 xell Napisany 25 lutego 2022 - 14:30

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 346 Postów:

Death's Door - spoko zeldowata gra, choć z tych zeszłorocznych Unsighted podeszło mi o wiele bardziej

 

The Pedestrian - tak wypróbowałem bo chyba Szrot polecał jakiś czas temu i jest naprawdę super pozycja


  • 2

#9857 Schrodinger Napisany 25 lutego 2022 - 15:03

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 978 Postów:

Pedestrian to pozytywne zaskoczenie strasznie, nie za długo, fajnie wyważone, początek banalny ale potem się rozkręca, a jak jeszcze ma się to za free to w ogóle super deal


  • 1

#9858 Kazuo Napisany 26 lutego 2022 - 13:49

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Maksik 2 skończony 3 razy: na normalu, hardzie i very hard. Zajęło mi to jakieś 9 godzin w sumie, taka krótka i łatwa jest ta gra :olo: Szkoda, że spieprzyli tryb New York Minute, bo z tego co pamiętam w jedynce był o wiele bardziej wymagający i grywalny, niemniej grało się naprawdę dobrze, do tego stopnia że zaraz odpalam część pierwszą i może również odświeżę trojeczkę. 


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 26 lutego 2022 - 13:50

  • 0

#9859 Kazuo Napisany 27 lutego 2022 - 00:38

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

61a8ae7f42061_o_large.jpg

 

Skończone. Pierwszy raz grałem w wersję pecetową i... damn, wydawała mi się dużo trudniejsza niż konsolowa. Na pewno też jest o wiele trudniejsza niż MP2, tutaj normal sprawiał mi więcej problemów niż very hard w sequelu :uff: Zdanie co do tej gry podtrzymuję - dalej nie do końca ogarniam na czym polega tak drastyczna różnica, ale ta odsłona jest zdecydowanie najmniej grywalna ze wszystkich, wydaje się jakaś taka ślamazarna, monotonna i często irytująca.  


  • 0

#9860 Pico Napisany 02 marca 2022 - 23:48

Pico

  • Forumowicze
  • 10 688 Postów:
Po prawie 8. miesiącach przeszedłem The Legend of Zelda: Breath of The Wild.

Giereczka wybitna, 10/10, jedna z najwspanialszych przygód w moim growym życiu przez ostatnie 30 lat. Okejka i polecam mocno!
  • 0

#9861 burnstein Napisany 03 marca 2022 - 07:36

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 133 Postów:

Wybitna? Te 8 miesięcy brzmi raczej jakbyś się z nią niemiłosiernie męczył. Pozdrawiam.


  • 1

#9862 Spuczan Napisany 03 marca 2022 - 12:23

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 060 Postów:
Raczej ciężko mu było się rozstać.
  • 0

#9863 Schrodinger Napisany 03 marca 2022 - 13:21

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 978 Postów:

Wybitna? Te 8 miesięcy brzmi raczej jakbyś się z nią niemiłosiernie męczył. Pozdrawiam.

 

Miałbyś kobitę i gówniaka to byś też tak przechodził 


  • 0

#9864 burnstein Napisany 03 marca 2022 - 13:29

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 133 Postów:

Uff, dobrze, że nie mam.


  • 0

#9865 Kazuo Napisany 03 marca 2022 - 13:30

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Może zbierał wszystkie Koroki czy jak te gówienka się tam nazywały. 


  • 0

#9866 burnstein Napisany 03 marca 2022 - 14:15

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 133 Postów:

I pewnie sam szukał, taki prawilniak.


  • 0

#9867 Spuczan Napisany 03 marca 2022 - 14:44

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 060 Postów:
Pan Tajkun z takim argumentem? Coś jest na rzeczy?
  • 0

#9868 Kazuo Napisany 03 marca 2022 - 14:56

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

I pewnie sam szukał, taki prawilniak.

Ponoć Pico robił speedrun korokowy. Normalnie znalezienie ich bez youtube'a zajmuje 53 lata. 


  • 0

#9869 Pico Napisany 03 marca 2022 - 23:42

Pico

  • Forumowicze
  • 10 688 Postów:
Grałem łącznie 250-300 godzin, zbierałem wszystkie Koroki. Ale te zbieranie Koroków było takie: "dobra, idę do następnego (bo z mapką) i... O, a co tu za tym pagórkiem, co w tej dolinie, co w tym małym lasku? Dobra, Korok nie zniknie, zwiedzamy!"

i tak to się grało długo :dunno:. I ani trochę mi nie żal, nie mam ADHD i się nigdzie nie spieszyłem. No i też faktycznie trochę żal się było rozstawiać z tym światem :(.
  • 1

#9870 Sotaku Napisany 04 marca 2022 - 20:36

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 688 Postów:
Skończyłem Gran turismo sport, wczoraj mi brakowało 3 wyścigów, dziś to nadrobiłem i mogę spokojnie zwolnić miejsce na dysku i całkowicie przesiąść się na GT7. Powiedzieć, że po demku końcowy spodziewałem się więcej to nie powiedzieć nic ????
  • 2