Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ninja Gaiden 3

Team Ninja KoeiTecmo WiiU PS3 X360

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
331 odpowiedzi na ten temat

#271 Sylvan Wielki Napisany 19 marca 2012 - 23:15

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:

Ktore byly blokowane na wyzszych poziomach trudnosci ;) Nie zawsze, ale bywalo.

Platyne masz w NG2 :> ?

Jak porownasz Demons/Dark Souls do Gaiden, co to bylo wg Ciebie trudniejsze ? Dark i Demons tez maja plakietki trudnych gier.


chociaz nie ma glupich, nudnych, beznadziejnych i ssajacych batona osiagniec jak w czesciach od itagakiego, czyli osiagniecia typu zabij 1000 chlopa tą bronią, zabij 1000 chlopa tamtą bronią i zabij 1000 chlopa jeszcze tamtą bronią itd. :fp:


Te acziwy licza sie takze w misjach. W trialu wpadaja najczesciej te osiagniecia- sa misje w ktorych masz tylko jedna bron, a w trakcie gry czym chcesz.

W NG2 w ogole nie ma problemu, bo musisz przejsc gre uzywajac jednej broni ;] Typowy speed run i nic wiecej. Samo wpada i tak.


Nie ukrywam, iż to jedna z moich ulubionych gier na obecną generację. Platyna, choć uznawana za jedną z najtrudniejszych, jest spokojnie w moim zasięgu. Ba, po kilkudziesięciu min. gry z ACz'em zakładam, że i on jest w stanie tam 100% zrobić. Master ninja to nie przelewki, wiadomo, ale każdy kto ma choć blade pojęcie o tym tytule wie doskonale, którą broń się wręcz na MN nadużywa, i że Izuna drop ratuje z opresji, jak nic innego.

Obaj macie rację, ale połowicznie. Oczywistym jest fakt, że dzięki zadaniom nabija się licznik dość suto, ale ileż można.... Po pewnym czasie pozostaje grind, wielogodzinny, do znudzenia, a i tak grę będzie trzeba zaliczyć w pełni minimum 4 razy (inaczej skończyłoby się na ponad dziesięciu przejściach). O speed run, iluck85, nie ma mowy, ponieważ jego częścią jest omijanie przeciwników. W grze jest około tysiąca, zatem wszystkich musimy wybić. Gdyby odcięto od wymaganej wartości jedno zero, bądź zmniejszono by choć 4ro krotnie wymaganą liczbę zabójstw, skusiłbym się, tym bardziej, że mam na liści kilku znakomitych graczy, z którymi on line nie byłby jakimś szczególnym problemem.

Chcąc nie chcąc, ponad sto godzin należy grać. To za dużo, jak na e fap z tytułu wymagającego 100%. Zresztą, 3/4 ludzi (przynajmniej w naszym kraju) i tak zdobyła ową platynę w oszukańczy sposób. Kręcili się w kółko wykorzystując błąd gry, a drugi gracz (wiadomo o kogo chodzi, mojemu koledze powiedział, że nie pomoże mu w platynie, ponieważ robił to co najmniej kilkanaście razy i mu się znudziło) zajmował się bossami.

To trochę, jakby drugi gracz grał w DS ze mną w kooperacji, oddałbym mu niemal wszystkie surowce, przeszedłbym z nim w kilka godzi parę razy grę i później woziłby się, że zdobył 9/10, wymagające stu godzin.

Co do porównania, to nie będę tego robił z racji tego, że mam w jednej z omawianych gier platynę (z mnożnikiem razy trzy ). NGSII jest z pewnością bardziej skillowa, ale też punkty kontrolne są często rozsiane, a z zadaniami napisałem jak to jest. DS wymaga większej dozy cierpliwości i pokory, ponieważ zgon (a o niego nietrudno) odsyła nas do początku etapu. Dodatkowo wysilić należy szare komórki, zaznajomić się z licznymi wiadomościami nt gry, inaczej jeden błąd = dodatkowe przejście.

Może skupmy się na NG III jednak.

Tak jak słusznie zauważył Jedyn, recenzja IGN pozostawia wiele do życzenia (a napisałem, że osoba za nią odpowiedzialna zapewne coś piła/brała). Plus czepialstwo godne opisu (gdyż recenzją tego nie sposób nazwać) Kz2 przez pracowników Edge.

Nie ma co. Na recenzentów IGN, Milos i Vukmir (bohatrowie Srpski film - przyp. SW) już czekają. Kamera, akcja. :popcorn:
  • 0

#272 iluck85 Napisany 20 marca 2012 - 00:04

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
1. speed run w NG2, to taki ze wiesz ;) Jak ktos ukonczy gre na MN, zaliczy wszystkie misje z MN to ma tak wyprany mozg, ze speed run to granie z tonfa na najnizszym poziomie trudnosci- po ukonczeniu MN i misji, to bedzie zwyczajny speed run. A sa osiagniecia za przejscie gry uzywajac jednej broni- jak dobrze pamietam 9-10 przejsc + poziomy trudnosci. To bedzie w okolicy 15 przejsc.
Ja wysiadlem, nie podoba mi sie klimat w 2, bossowie i oprocz kilku miodnych patentow zmusilem sie do samego ukonczenia- calaka odpuscilem na dobre.
2.w Demons jest ulatwienie z ktorego dalem rade skorzystac. Nie trace pkt, jestem czlowiekiem. Jak zgine, to wystarczy ponownie odpalic gre. Checkpoint przed zgonem. Komplet dusz, czlowiek i moge startowac ponownie....
3. Ciezko te gry porownac to DS to RPG i jak ktos dobrze pocisnie postac mozna walczyc na odleglosc, w NG sie walczy bezposrednio.


Zrobilem letkiego faila i obczailem filmiki na YT- morde Hayabusy widzialem... mogli zostawic ta maske na swoim miejscu. Fajne to i pewnie przyjemnie sie gra, ale nie wiem czy wydac na to 200zl w piatek.
  • 0

#273 BeSOS Napisany 20 marca 2012 - 00:13

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Olo lucek, mega fail, ale na ign w video recce tez ja pokazali...mam nadzieje ze to nie byla faktyczna morda tylko cos wyjete z kontekstu bo inaczej kolejnego fucka im posylam :)
kupuj za 200, skonczysz w dzien, odsprzedasz z max 20 zl strata, imo fair deal :)

Ja tam ufam wisniorowi, skoro daje 8 to tak jest :foch:

  • 0

#274 iluck85 Napisany 20 marca 2012 - 00:21

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
Nie jestem pewny ale chyba gdzies w DOA szlo zobaczyc Hayabuse bez maski. To dla mnie zaden spoiler zobaczyc jego ryj czy lokacje. Musze miec radoche z tego co sie dzieje na ekranie.
Zobacze co napisza podobni do mnie w piatek :cf:
  • 0

#275 iluck85 Napisany 20 marca 2012 - 01:21

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
Ok, gra ssie- w skrocie. Szkoda na to 200zl

http://www.videogame...n_3/review.html

Gra nudna, levele nudne, nic sie nie dzieje, UT samo namierza, a ninpo to smok ktory przelatuje i pada wszystko....

To koniec Hayabusy :why: Na szczescie mam Vite i starego klasycznego kozaka w postaci pierwszej czesci :wub:

A to kupie ponizej stowy- tylko za sam tytul.
  • 0

#276 BeSOS Napisany 20 marca 2012 - 08:22

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Moze jednak nie taki zly ten Itagaki jak myslelismy :) ciekawe co z DOA5 w takim razie :cf:
  • 0

#277 Czezare Napisany 20 marca 2012 - 11:15

Czezare

    Mokujin

  • Narybek
  • 31 Postów:
Uwazam sie za wielkiego i wiernego fana Ninja Gaiden. Gre kupuje na bilion procent w dniu premiery nie przejmujac sie ocena 3/10 jakiegos imbecylnego debila z IGN-u.Wszystko w temacie.
  • 0

#278 Sylvan Wielki Napisany 20 marca 2012 - 19:37

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:
Dodany obrazek
  • 0

#279 wrog Napisany 20 marca 2012 - 19:49

wrog

    Miszcz konsoli

  • Forumowicze
  • 3 046 Postów:
Uwielbiam takie obrazki. O czym niby ma on świadczyć? Ninja Gaiden to produkt z tej samej kategorii, gatunku itd., co Party Babyz?
  • 0

#280 Druciak Napisany 20 marca 2012 - 19:51

Druciak

    Vice City

  • Forumowicze
  • 12 445 Postów:
Dla Sylvana tak.
  • 0

#281 Godot Napisany 20 marca 2012 - 19:52

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Sylvan, really? REALLY?

Chcesz do takiego poziomu sprowadzić dyskusję?
  • 0

#282 Sylvan Wielki Napisany 20 marca 2012 - 23:05

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:



O ile to co wyczynia Capcom, jest bezczelnym i głupim traktowaniem "Drogiego Klienta" (rzecz jasna tylko z punktu widzenia kupującego), tak to co sprezentowano w NG III jest....

No właśnie, mnie to nie rusza. Kompletnie. NGS II uwielbiam. Podczas niemal całej przygody używałem głównie katany (i nie chodziło wcale o dzban za tysiąc zabójstw owym orężem, czy, że inne bronie są kiepskie, ponieważ nie są), ot wspomniane narzędzie zbrodni wpisało się w grę kapitalnie. Podobnie w fenomenalnej Bayo - także używałem przez 96% czasu gry wyłącznie katany. Tak ją lubię, że aż razu pewnego zamówiłem sobie nawet jej replikę.

Oczywiście podstawa w tego typu grach to wybór. Im większy tym lepszy, choć niekoniecznie, ale dobrze jak takowy jest.

A, i jeszcze jedno. 4/10 za grafikę.... :niee:
  • 0

#283 BeSOS Napisany 20 marca 2012 - 23:42

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Brak upgradeow jest natomiast w tego typu grZe porazka....
I tak przejde ale kupie jak stanieje...mocno...
  • 0

#284 BeSOS Napisany 21 marca 2012 - 10:37

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
7.5 od GT. IGN naprawde przestaje mnie w tym momencie interesowac bo ostatnio maja biegunke z ocenami...nie wiem jak mozna dac tej grze 3, nie przypominam sobie zebym kiedykolwiek gral w gre tak slaba zebym wogole chcial siegac po oceny mniejsze niz 6. Wg GT gra jest przyjemna, wyglada porzadnie pomimo starego silnika i jest efektowna ale jest zbyt latwa, fabula jak zwykle ssie i brakuje innych broni, skrzynek etc...szczze mowiac nie mam zielonego czemu TN wy***ali z gry te elementy.
Jednym slowem gra do sprawdzenia za jakis czas, szkoda :/
  • 0

#285 iluck85 Napisany 21 marca 2012 - 10:46

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
A potrzeba na trudne gry jest- Dark Souls.
Mogli zrobic latwego normala, ale na MN powinno wszystko byc po staremu. Zreszta trzeba czekac az ktos ogra ten poziom trudnosc.
  • 0

#286 iluck85 Napisany 21 marca 2012 - 12:17

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:

  • 0

#287 InKal Napisany 22 marca 2012 - 11:29

InKal

    Blanka

  • Narybek
  • 224 Postów:
http://ninjaarchives....php?f=17&t=304



I'm really hate the majority of this game. Not as bad as Force Unleashed 2 and newcomers may enjoy it but compared to the previous games (primarily NG2) it is just pure garbage. Some of the music isn't too bad though.
I really want to just stop playing it now as the gameplay is tiring and hateful but I want to see the rest of it and see what happens and such. Maybe I should just drop it down to Hero and watch it like a movie (I assume it would be like that at least). Maybe I'll change my mind a little bit if I finish it but I'm doubting that. Or maybe I should just accept it and try to think of it as a generic action game rather than an NG game Dodany obrazek I'll try to work on trying to like it a bit.


So, the list of crap (you guys probably know all this anyway, well, the bits that aren't just an opinion at least (what little of that there is))

~ The combat is crap and not as smooth as NG2.
~ No delimb/decap
~ Health bar sucks
~ Shit save system
~ They bastardised Alchemy (IMO)
~ Almost no Ninja enemies
~ Fights often consist of (seemingly) 50+ enemies coming no more than 8 at a time (again, seemingly) and can take ages to kill
~ Enemy balance is kinda poor.
~ Boss fights suck major loads of arse.
~ No boss health bar
~ The concept of steel on bone representing what it's like to "really cut someone down" is poor and annoying (sound effects are nice though), especially due to the lack of delimbs/decaps.
~ The emotional aspect is laughable as is the story.
~ 1 weapon for the whole f***ing game? I though it was gunna be different types of swords (Katana, Wakizashi, Tanto, Odachi, Nodachi, and maybe combinations) but one weapon with less combos than the TDS from NG2? What a f***ing joke.
~ Half the game consists of cinematic attacks/finishers, impossible to do any combos when an enemy is in the "Finish Him!" state and if your doing a combo on another enemy but get too close to the "Finish Him!" state guy(s) your combo is cancelled and you go into a cinematic.
~ 1 Ninpo that kills everything, heals you a heap and activates yet another cinematic and also resets your position in the area, that takes ages to charge up is crap.
~ UT system is crap
~ More helicopters than any other game ever (just to be clear, that's a fact).
~ Static camera during Izuna Drop, air attacks and all cinematic attacks.
~ Slide sucks.
~ They found a way to make traversing ropes stupidly annoying (surprised there's no QTE for Bird Flips beyond mashing A)
~ Combo list is awful
~ Certain grabs have visable QTE's and are more annoying than before
~ And probably some other stuff I'm forgetting


So, if you've read this far (lol) then feel free to flame away. Won't change my opinion though. Good day.


  • 0

#288 iluck85 Napisany 22 marca 2012 - 11:43

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
No gra ssie, jak mogli zje**c ta serie........... :why:
  • 0

#289 Czezare Napisany 22 marca 2012 - 13:15

Czezare

    Mokujin

  • Narybek
  • 31 Postów:
~ Static camera during Izuna Drop, air attacks and all cinematic attacks.




Ten co ukladal ta liste w tym przypadku łże jak pies! We wszystkich filmikach z gameplayach kamera byla dynamiczna. Zacietrzewiony palant i tyle.Puszczam mimo oczu i uszu te brednie...
  • 0

#290 DarthMother Napisany 22 marca 2012 - 14:31

DarthMother

    Blanka

  • Narybek
  • 204 Postów:
Gamespot dał 5.5 - ubiegłem Shiniana, który i tak wrzucił już grę do pieca :)
  • 0

#291 Texz Napisany 22 marca 2012 - 15:00

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
zj***li tą grę, k***a.
  • 0

#292 kubicz Napisany 22 marca 2012 - 18:03

kubicz

    cham, prostak i odważnik z internetu

  • Forumowicze
  • 2 860 Postów:
Gejspoty i inne IGeeNy sie nie licza. Teraz podam oceny najwazniejszych portali/czasopism. :cf:

Metro GameCentral - 8/10
Destructoid - 5/10

Czekamy jeszcze na Edge, Eurogamera i Joystiqa. :olo:
  • 0

#293 xell Napisany 22 marca 2012 - 18:08

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 336 Postów:
srajko się włamał na konto kupicza?
  • 0

#294 Druciak Napisany 22 marca 2012 - 19:29

Druciak

    Vice City

  • Forumowicze
  • 12 445 Postów:
kupicz=srajko
  • 0

#295 BeSOS Napisany 22 marca 2012 - 19:41

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
dobra to czekamy az stanieje do 50 :olo:
  • 0

#296 iluck85 Napisany 22 marca 2012 - 20:00

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
Gre juz mozna kupic, czekam za opiniami innych graczy.
  • 0

#297 Sylvan Wielki Napisany 22 marca 2012 - 23:13

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:
Nie grał, ale wątpię by jego opinia drastycznie zmieniła się po jej zaliczeniu.

Dobry, treściwy post punktujący to i owo.

7.5 od GT. IGN naprawde przestaje mnie w tym momencie interesowac bo ostatnio maja biegunke z ocenami...nie wiem jak mozna dac tej grze 3, nie przypominam sobie zebym kiedykolwiek gral w gre tak slaba zebym wogole chcial siegac po oceny mniejsze niz 6. Wg GT gra jest przyjemna, wyglada porzadnie pomimo starego silnika i jest efektowna ale jest zbyt latwa, fabula jak zwykle ssie i brakuje innych broni, skrzynek etc...szczze mowiac nie mam zielonego czemu TN wy***ali z gry te elementy.
Jednym slowem gra do sprawdzenia za jakis czas, szkoda :/


  • 0

#298 fingus Napisany 22 marca 2012 - 23:37

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Właśnie zauważyłem oceny NG3. Łączę się w bólu z fanami serii. :przytul:
A narzekania na IGNy, czy innych dających trójki, są pocieszne. Może w końcu któryś serwis poszedł po rozum do głowy i postanowił korzystać z całej 10-stopniowej skali ocen? A nie dawać siódemki średniakom i szóstki krapom? 3 to nie jest taka zła ocena. W skali szkolnej będzie to chyba "mierny plus", czy też "dopuszczający plus", bo chyba odkąd skończyłem szkoły, zmieniono nieco skalę rażenia tego stopnia, aby nie denerwować cierpiących na ADHD matołków. :cf: Jak kogoś to boli, to niech się pociesza oglądając Review Territory - tam jaka by gra nie była, dostaje 7 lub 8. :lol:
  • 0

#299 iluck85 Napisany 23 marca 2012 - 00:50

iluck85

    Deity

  • Forumowicze
  • 14 973 Postów:
Po paru dniach w sumie dochodze do wniosku ze inni powinni dac podobna ocene- dlaczego ? Wtedy TN skuma ze zrobili szrota i bylby powrot do korzeni. Wiekszosc ocen w okolicach 8, wiec jest dobrze i dalej bedac plywac w tym gownie jakim jest NG3.

Ale nie wiem czy jutro dam rade wytrzymac i nie kupic :cf:
  • 0

#300 Czezare Napisany 23 marca 2012 - 07:33

Czezare

    Mokujin

  • Narybek
  • 31 Postów:
Ja jestem fanem i zarazem fanatykiem serii. Nie wyobrazam sobie, aby pomimo gorszych ocen jej nie kupic w dniu premiery. Gdyby ktos z Trojmiasta widzial ja gdzies w sklepie to niech da znac gdzie. Zreszta...od 11-tej bede wydzwanial tu i owdzie...
  • 0



Inne z tagami: