Skocz do zawartości

Zdjęcie

Super Mario Galaxy


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
824 odpowiedzi na ten temat

#751 bandi Napisany 01 września 2010 - 13:03

bandi

    Mokujin

  • Narybek
  • 42 Postów:
Nie nazwałbym SMG rozwinięciem SM64 choć SM64 to gra ponadczasowa i praktycznie od niej się wszystko zaczęło - całe te "pełne 3D" sandboxy itp

ps. Rare mogłoby wydać nowego Conkera! (mały offtop)
  • 0

#752 drAKul Napisany 01 września 2010 - 13:04

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Być może brzmi to trochę zbyt drastycznie (bo i tak SMG ma wiele nowiuteńkich elementów) ale nie wiem jak ubrać w słowo to odczucie. SMG to coś więcej niż tylko wspaniały platformer (SMB2, SMB3, SMW) ale też trochę mniej od SMB i SM 64. Wiecie jest Citizen Kane i jest Inception. Oba znakomite filmy ale one is not like the other. Zresztą czy to ważne. Gra jest w pytę i tyle.
  • 0

#753 Pious Napisany 01 września 2010 - 13:18

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:
Ja nie mam aż tak dobrych odczuć. SMG są naprawdę genialne, napchane świetnymi patentami i doskonale wykonane, ale zwyczajnie lepiej bawiłem się z SMS. Może to wina tego, ze to była moja pierwsza gra stacjonarna. Do tego nie jestem wielkim fanem platformówek, a SMS zdecydowanie nie jest 100% platformerem. Więcej tam łażenia i szukania smaczków. Tego też brakuje mi w SMG, za mało zbieractwa, monety są praktycznie zbędne i tylko star bity mają jakiś cel. Jednak to wciąż gry na 10.
  • 0

#754 Inuki Napisany 29 października 2010 - 21:50

Inuki

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 118 Postów:
Gierkę Marianem skończyłem gdzieś miesiąc temu ale jakoś nie miałem okazji tego napisać. Niestety, po ukończeniu gry nadal twierdzę, że gra jest zbyt prosta. Owszem, kilka plansz dało mi w kość (zwłaszcza te w lodowej galaktyce) ale było ich naprawdę kilka (coś około 5), resztę przechodziło się góra za 3-4 podejściem albo nawet za pierwszym razem. Nawet jeżeli jakiś poziom powtarzałem więcej niż te 3-4 razy, to jakoś specjalnie mnie to nie denerwowało. W sumie to, że gra jest dość łatwa zawdzięczać można świetnemu, a wręcz genialnemu sterowaniu. Naprawdę szybko się przyzwyczaiłem i problemów ze sterowaniem nie miałem prawie wcale. W sumie jedynym minusem była chyba tylko kamera w niektórych planszach; nie zawsze ustawiała się tak jak powinna, przez co troszkę cięzko się grało. Walki z bossami, to już naprawdę była łatwizna; jedynie z tym pająkiem trochę się namęczyłem ale już finałowe starcie zaliczyłem za drugim razem. Komety też jakoś specjalnie wymagające nie były. Muzyka rewelacja, grafika również - od strony technicznej nie ma się czego doczepić. Teraz wezmę się za purple coins i grę Luigim. Na tą chwilę moja ocena to 9/10, bo w moim odczuciu SMS był troszkę lepszy.
  • 0

#755 fingus Napisany 30 października 2010 - 00:54

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Jakie "gierkę skończyłem", skoro jeszcze nie wziąłeś się za purple coins? I jeśli "SMG" był lepszy, to w temacie jakiej gry miałeś zamiar to napisać? ;)
  • 0

#756 Inuki Napisany 30 października 2010 - 12:32

Inuki

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 118 Postów:
Już poprawiłem, chodziło oczywiście o SMS :mrgreen:

Co do "przejścia gierki", to napisałem przecież, że ocena dotyczy tylko przejścia gry Marianem; jeżeli gra Luigim będzie trudniejsza to dam 10, a jak nie to zostanie tak jak jest. Swoją drogą to wczoraj skończyłem purple coins i źle nie było, jednak niektóre plansze były na styk. Oprócz tego zrobiłem 4 plansze braciszkiem i tutaj faktycznie może być trudniej, bo Luigi jakby miał drobne problemy z przyczepnością ale ogólnie większej różnicy w poziomie trudności jakoś nie widać. Zobaczymy jak będzie dalej. W sumie to w tej grze brakuje mi zbieractwa i bonusów na większą skalę. Ta gierka byłaby idealna pod trofea. Ogólnie to kocham wyciskać z Marianów wszystkie soki; ta seria ma w sobie to "coś", niby wciąż to samo, a jednak za każdym razem inaczej :razz:
  • 0

#757 fingus Napisany 30 października 2010 - 12:52

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Gdy pisałeś o fioletowych, myślałem, że w ogóle ich nie zaczynałeś (chyba dopóki nie zrobisz wszystkich 120 gwiazdek, nie możesz zacząć grać Luigim?). ;)
Co do osiągnięć - zgadza się: ta gra jest wprost do nich stworzona, sama w sobie jest jednym wielkim osiągnięciem :tak:
Luigim jeszcze nie grałem, bo od razu wziąłem się za dwójkę. Sądzę, że jest podobnie, więc odłożyłem granie "na za rok", jak już zapomnę szczegółów i będzie dobra pora na odświeżenie. :D
  • 0

#758 ramzes64 Napisany 30 października 2010 - 18:43

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:

Luigim jeszcze nie grałem, bo od razu wziąłem się za dwójkę. Sądzę, że jest podobnie, więc odłożyłem granie "na za rok", jak już zapomnę szczegółów i będzie dobra pora na odświeżenie. :D


tak bedzie chyba najlepiej, bo przechodzic to samo, od nowa, ale inną postacia, to jednak prawie to samo. Ja skonczylem SMG rok/dwa temu, a drugi raz Luigim skonczylem w na poczatku tego roku, przed premiera SMG2... tak wiec, ten pomysl bedzie dobry.
  • 0

#759 Blizzard Beast Napisany 18 marca 2011 - 15:54

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Dlaczemu przy niektórych galaktykach mam jakieś korony?
  • 0

#760 Godot Napisany 18 marca 2011 - 16:08

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Jak zaliczyłeś galaktykę na 100%, czyli masz wszystkie gwiazdki, ukryte i zwykłe - pojawia się korona
  • 0

#761 Blizzard Beast Napisany 18 marca 2011 - 18:11

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:
Czyli jak mam wszystkie gwiazdki, a nie mam korony, to znaczy, że jest jeszcze jakieś coś nieodblokowane, rajt?

Boże. Ale ta gra jest cudowna.


  • 0

#762 Godot Napisany 18 marca 2011 - 18:24

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Rajt. Gra jest cudowna, bez dwóch zdań. W końcu mam w niej 100% i ponad 90 godzin na liczniku ^_^
  • 0

#763 Kaxi Napisany 18 marca 2011 - 18:54

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
Pewnie jeszcze jakaś kometka przyleci później, Blizz.
  • 0

#764 cybercotlet Napisany 18 marca 2011 - 19:10

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 603 Postów:
Jedynym minusem Galaxy jest to, że jest troszkę za łatwa a generalnie po za tym to mióóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóód
  • 0

#765 Inuki Napisany 18 marca 2011 - 22:51

Inuki

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 118 Postów:

Jedynym minusem Galaxy jest to, że jest troszkę za łatwa a generalnie po za tym to mióóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóód


Też tak na początku myślałem i to był dla mnie jedyny minus gry. Jednak teraz, gdy kończę grać Luigim (jeszcze tylko 12 gwiazdek do zdobycia) muszę się z grą przeprosić. Nie jest może ona mega trudna ale faktycznie, Luigi ma troszkę problemów z przyczepnością, skacze wyżej i czasami potrafi to utrudnić zabawę. Najbardziej frustrujący jest pan Cosmic Luigi; bestia jest duuuuuuużo szybsza niż Mario :evil: No ale teraz już bez odwołania daję 10/10.
  • 0

#766 Blizzard Beast Napisany 19 marca 2011 - 16:56

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:

Jedynym minusem Galaxy jest to, że jest troszkę za łatwa


No nie wiem. Co się dziś naginąłem w takiej galaktyce, w której Marian porusza się tylko przy pomocy tych pierdków działających jak proca (nazwy świata nie pamiętam), to moje. Fakt, poza tym idę jak burza, ale dla mnie to zaleta - gram w tę grę dla relaksu i ona relaksuje jak nic innego.
  • 0

#767 Kaxi Napisany 19 marca 2011 - 18:15

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:
Gracze hd-genowi nie są przyzwyczajeni do wysokiego poziomu trudności dziecinnych gierek od Nintendo :cf:
  • 1

#768 torq314 Napisany 19 marca 2011 - 22:34

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 493 Postów:

Gracze hd-genowi nie są przyzwyczajeni do wysokiego poziomu trudności dziecinnych gierek od Nintendo :cf:


tia, gram ostatnio w Demon's Souls i miałbym coś do powiedzenia o "wysokim poziomie trudności" w grach hd-gen :cf:
  • 0

#769 Pious Napisany 20 marca 2011 - 13:52

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

Jedynym minusem Galaxy jest to, że jest troszkę za łatwa a generalnie po za tym to mióóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóód


Zagraj w SMG2, zapewniam, że ten minus został skutecznie wyeliminowany.
  • 0

#770 BeSOS Napisany 20 marca 2011 - 14:08

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Główny watek w SMG to kaszka z mlekiem, ale pamiętam, ze nie zdobyłem 100% gwiazdek, bo pozostałe wymagają juz mega refleksu i cierpliwości, coś czego nie mam na stanie lol :)
  • 0

#771 117 Napisany 21 marca 2011 - 23:31

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:

W Nintendo Channel

musze sprawdzic swoje... bedzie smiech na sali lololllololl
  • 0

#772 drAKul Napisany 22 marca 2011 - 13:51

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Dla mnie najlepsze jest to że pomimo takiego wysyspu gier w zeszłym roku i tak przy SMG bawiłem sie najlepiej :mrgreen: . SMG 2 już w drodze :klaszcze:
  • 0

#773 Blizzard Beast Napisany 31 marca 2011 - 19:14

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:

W Nintendo Channel


Okeeeeeej... A teraz proszę jak dla idiotów. Jedyną rzeczą, którą znalazłem w menu jest jakiś kanał, w którym każdego dnia pojawia się notatka odnośnie tego, ile w co grałem, ale DANEGO DNIA. Więc zbiorcze mam, ale jak z kalkulatorem usiądę. Możliwe, że tego nie ma na konsoli, którą mam (nie ma jakiegoś apdejta, HGW)? Czy po prostu jestem niewidomy?
  • 0

#774 117 Napisany 31 marca 2011 - 19:59

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
pewnikiem musisz sobie sciagnac ninny channel... przy okazji sciagnij sobie mii plaze - rewelacja na skale samej konsoli wii
  • 0

#775 Danteusz Napisany 01 sierpnia 2011 - 21:51

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 888 Postów:
Wreszcie idzie do mnie paczka z SMG, zobaczę czy faktycznie jest takie genialne
  • 0

#776 torq314 Napisany 01 sierpnia 2011 - 21:53

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 493 Postów:

Wreszcie idzie do mnie paczka z SMG, zobaczę że faktycznie jest takie genialne


fixed
  • 0

#777 Gość_Taikun_* Napisany 01 sierpnia 2011 - 21:56

Gość_Taikun_*
  • Goście
a u mnie tam galaxy stoi i czeka na lepsze czasy :olo:
  • 0

#778 BeSOS Napisany 01 sierpnia 2011 - 21:57

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ja tam geniuszu nie zauwazylem a dla niej kupilem Wii :) gra jest sliczna (jak na Wii) i bardzo grywalna ale brakuje w niej kilku cegielek ktore zrobilyby z niej killera. Ale to kwestia tego czy ktos akceptuje styl robienia gier przez N w dobie Gier AAA na konkurencyjnych platformach.
  • 0

#779 burnstein Napisany 01 sierpnia 2011 - 22:09

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:
Pykam sobie powoli i o ile gierka jest całkiem przyjemna i pomysłowości jej nie odmówię, to jesieni średniowiecza z dupy nie robi. Nie wiem, może ten typ rozgrywki już mnie nie pociąga, może cokolwiek innego, ale aktualnie wolę sobie w Borderlandy pykać. Dokończę 'jedynkę', SMG2 raczej brać już nie będę.
  • 0

#780 burnstein Napisany 08 października 2011 - 20:08

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:
Zmusiłem się i przeszedłem, zostało mi jeszcze sporo leveli do przejścia i gwiazdek do zdobycia, ale szczerze mówiąc, nie chce mi się masterować tej gry. Może czasem sobie odpalę i powolutku dobiję do 100%, nie wiem. W każdym razie, w końcu mogę się z czystym sumieniem zacząć coś innego.
  • 0