Skocz do zawartości

Zdjęcie

NIOH

KoeiTecmo PS4

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
722 odpowiedzi na ten temat

#571 Kazuo Napisany 17 czerwca 2017 - 22:21

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Lepsze od DS?

 

To są takie Soulsy tylko szybsze, odrobinę łatwiejsze, w orientalnym klimacie, z większym naciskiem na loot i zabawę z parametrami. Powiem krótko, dla mnie DS3 to była już trochę nuda i powielanie schematów, a Nioh mimo że sporo zapożycza od From Software to równie dużo daje od siebie, dzięki czemu nie ma mowy o nudzie. Lekki powiew świeżości w tym (pod)gatunku, o ile nie zniechęcają Cię japońskie klimaty to atakuj. Dla mnie osobiście na tę chwilę jest to GOTY. 


  • 2

#572 Kazuo Napisany 19 czerwca 2017 - 05:30

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

 

 

 

 

przez limit czasowy nie udało mi się nagrać całej walki, musiałem wyciąć początek. gruby szit :uff:


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 19 czerwca 2017 - 05:32

  • 2

#573 Sylvan Wielki Napisany 20 czerwca 2017 - 12:21

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:

Rozegrałeś to z klasą, szanuję. :sir:
W pierwszej kolejności najlepiej zaatakować Nobunagę, ponieważ jego wytrzymałość jest licha, dzięki czemu relatywnie łatwo i szybko można go do piachu postać, ale - patrz pierwsze zdanie.

 

Lepsze od DS?

 

Tak jak napisał Kazuo. Połączenie założeń DkS z walką z NG. Do tego dochodzą elementy z Diablo/Borderlands. Lepsze, czy gorsze, każdy oceni indywidualnie.

Z całej serii Souls i pochodnych u mnie na :hurra: wciąż niezapomniane Demon's Souls, ale uwielbiam też resztę. A Nioh jak dla mnie to najlepsze co wyszło w 2k17r. (z całym szacunkiem do tak wspaniałych pozycji jak NieR: Automata).
 


  • 0

#574 Godot Napisany 20 czerwca 2017 - 12:23

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Sylvan, nie odniosłeś się do mojego posta. Ja wiem, że chowanie głowy w piasek jest też wyjściem, ale akurat taka persona jak Ty nie powinna chyba tego robić :)
  • 0

#575 burnstein Napisany 20 czerwca 2017 - 12:29

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Też bym się nie odniósł, przyp*erdoliłeś się o ch*j wie co, chyba cię nikt dawno nie wyruchał.


  • 3

#576 Schrodinger Napisany 20 czerwca 2017 - 12:31

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Greg tak daleko poszedł w udowadnianiu że jest maczo samcem alfa, który ma zawsze rację że pewnie będzie przemalowywać swoje BMW na czerwono
  • 1

#577 Kazuo Napisany 20 czerwca 2017 - 19:28

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Rozegrałeś to z klasą, szanuję. :sir:
W pierwszej kolejności najlepiej zaatakować Nobunagę, ponieważ jego wytrzymałość jest licha, dzięki czemu relatywnie łatwo i szybko można go do piachu postać, ale - patrz pierwsze zdanie.

 

 

Widziałeś ile HP mu kosiłem, praktycznie nie schodziło, dlatego uznałem, że w pierwszej kolejności lepiej zająć się laseczką. Do tego IMO jego ataki łatwiej ominąć, gdybym skupił się na Odzie, to wtedy Yuki robiłaby mi w międzyczasie z dupska jesień średniowiecza :olo: 

 

I cofam, to nie była najtrudniejsza walka w grze. Teraz wykonuję zadanie "Powrót klanu Tykwy", którego już teraz wiem, że moim śmiesznym 107 lv. nie dam rady wykonać (jakieś śmieszne sztuczki z neta mnie nie interesują, mam na myśli prawilne przejście). Póki co skupię się na pozostałych trofikach, przy okazji ulepszę sobie postać i ostatnie misje zostawię na koniec. 


  • 0

#578 Cudak Napisany 29 czerwca 2017 - 15:59

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Wróciłem po paru tygodniach przerwy i kończeniu zaległości/platynowaniu Wieśka, no i ciężki był to powrót. 

 

:uff:

 

No ale pokonałem dziś tego wielkiego bossa kościotrupa i wbija do ostatniego regionu właśnie. :tak: Wku*wiam się na razie, bo chcę zrobić misję poboczną na tej mapie co właśnie wielkiego bossa ubijałem, i jest trudniejsza niż boss. A dokładnie w pewnym momencie misji, która polega no odbijaniu fal przeciwników muszę walczyć z tymi dwoma ptakami. No jak, szybkie skurczybyki. 

 

:please:


  • 0

#579 burnstein Napisany 29 czerwca 2017 - 18:27

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

To jedna z misji dodanych jakiś czas po premierze, do platyny się nie liczy jakby co ;]


  • 1

#580 Kazuo Napisany 29 czerwca 2017 - 18:52

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Ciężka misja, a po ptaszydłach jest jeszcze boss do ubicia :olo:


  • 0

#581 Cudak Napisany 30 czerwca 2017 - 20:22

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Właśnie ukończyłem giereczkę! A przynajmniej główny wątek fabularny, bo zostało jeszcze kilka misji pobocznych i odblokowała się jeszcze jedna misja "główna" chyba. 

 

Ogólnie ostatnie chwile to niezły rollecoaster, ilu tam, sześciu bossów z rzędu? :olo: Albo nawet siedmiu, olo. Z pierwszej czwórki tylko Hino mi napsuła krwi i to głównie dlatego, że miejsce potyczki jest tak małe, że ona nabiera +10 do zagrożenia. Plus zdarzało się wpadać na j**ane lampy kiedy uciekałem przed paraliżującymi atakami. 

 

:yao:

 

Kelley rozczarowująco łatwy. Ostatni boss też, choć kilka razy przy nim zginąłem, bo niby jest łatwy, ale są momenty, że jesteś na jednego hita. A to długa walka, i niesamowicie bolesne jest zginąć pod sam koniec. 

 

 

Teraz w sumie nie wiem co, na pewno przejdę jeszcze wszystkie misje poboczne, ale nie wiem czy chce mi się robić platynę, najgorzej z tym masterowaniem broni, chyba się długo schodzi? No i mimo radaru zostało +/- 15 kodam do zebrania, też tak średnio mi to podchodzi, plus kąpiele w gorących źródłach. No nie wiem, zobaczę. :hmmm:

 

Ale ogólnie jestem z siebie nawet dumny, myślałem, że rzucę w kąt jak Bloodborne, bo mój marny giereczkowy skill nie dawał momentami rady i frustracja była gigantyczna. Ale jakoś przebrnąłem. :cf:


Ten post był edytowany przez Cudak dnia: 30 czerwca 2017 - 20:23

  • 4

#582 Pawlik Napisany 30 czerwca 2017 - 20:39

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

męczyłeś się przy grze? Greg będzie hejtował, że marnowałeś czas :cf:


  • 0

#583 Cudak Napisany 30 czerwca 2017 - 20:47

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Męczyłem się dlatego, bo po prosty była dla mnie bardzo trudna, szczególnie początek i końcówka gry, bo środek to łatwizna. Gra mi się bardzo podoba i dlatego nie odpuszczałem i potem satysfakcja miliard jak ubijasz typeczka co ci odjął 5 lat życia. 

 

Jak mam grę w którą się meczę typowo, że mi się w to źle gra to oczywiście jej nie przechodzę tylko rzucam. Dlatego mam w ch*j rozpoczętych gier, których nigdy nie przeszedłem bo zamiast się bawić bym się męczył.


Ten post był edytowany przez Cudak dnia: 30 czerwca 2017 - 20:47

  • 1

#584 Kazuo Napisany 01 lipca 2017 - 07:49

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Atakuj platynę śmiało, jest do pyknięcia w 70-90 godzin (ja miałem 75 na liczniku jak wpadł dzban) i nie ma tam za specjalnie nic trudnego. Bronie można dosyć szybko wymasterować jednym prostym sposobem, pominięte kodamy idzie łatwo zebrać (tym bardziej, że Tobie dużo ich nie brakuje), a gorące źródła są do pyknięcia w 30 min z guidem na yt. Powiedzmy, że jedyne wyzwanie może stanowić walka z Nobunagą i tą lodową laseczką. 


  • 1

#585 Godot Napisany 01 lipca 2017 - 14:58

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:

męczyłeś się przy grze? Greg będzie hejtował, że marnowałeś czas :cf:


W życiu!
  • 0

#586 Cudak Napisany 01 lipca 2017 - 22:09

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Atakuj platynę śmiało, jest do pyknięcia w 70-90 godzin (ja miałem 75 na liczniku jak wpadł dzban) i nie ma tam za specjalnie nic trudnego. Bronie można dosyć szybko wymasterować jednym prostym sposobem, pominięte kodamy idzie łatwo zebrać (tym bardziej, że Tobie dużo ich nie brakuje), a gorące źródła są do pyknięcia w 30 min z guidem na yt. Powiedzmy, że jedyne wyzwanie może stanowić walka z Nobunagą i tą lodową laseczką. 

 

No tak, bo rozumiem, że miejsce w których walczy się z dwoma bossami - ta którą wymieniłeś i walką z tymi dwoma samurajami na polance - a także ostatnia misja i tam jest chyba jeszcze jeden boss, jakiś pojeb z oczami, są potrzebne do platynki?

 

Ahhh, w takim razie ku*wy polecą jeszcze. :olo:


  • 0

#587 Sylvan Wielki Napisany 12 lipca 2017 - 10:16

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:

Nioh: Defiant Honor zaoferuje nowy wątek fabularny. Gracze otrzymają dodatkowego ducha opiekuńczego, arsenał broni zostanie wzbogacony o pałki tonfa. Zdobędziemy również niespotykaną wcześniej zbroję. Dodatek ma się ukazać pod koniec lipca za ok 40zł.

Nioh-DLC2_07-10-17.jpg

NiOh%E2%80%99s-Second-Story-DLC-Defiant-


  • 0

#588 Sylvan Wielki Napisany 26 lipca 2017 - 14:43

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:

Dodatek zaliczony. Nioh to kapitalna gra i jeżeli ktoś już ją ukończył, uporał się również z DLC "Smok Północy" i ma chęć wyruszyć na kolejną wyprawę w skórze Williama niech śmiało atakuje "Niepokorny Honor".
Całość nie jest przesadnie długa. Wątek fabularny można spokojnie zaliczyć w nieco ponad 4 godziny, ale oczywiście misje poboczne wydłużają zabawę.
Przyznam szczerze, że pod względem konstrukcji całości poprzedni dodatek bardziej mi się podobał. Był ciekawszy, bardziej różnorodny, oferował więcej. Nie ma się co oszukiwać, kilkumetrowy demon z ogromnym mieczem robi większe wrażenie jako przeciwnik niż pies/lis. Całość jest też wyraźnie łatwiejsza (choć chwila nieuwagi przy murach zamku Osaka potrafi momentalnie uśmiercić bohatera).
Bossowie także nie sprawiają najmniejszego kłopotu - każdy padł za pierwszym razem.

Miłośnicy wyzwań jednak znajdą coś dla siebie. Znany z poprzedniego dodatku Masamune Date (kolejna postać historyczna mająca niezwykle barwny życiorys) rośnie do rangi najtrudniejszego bossa w Nioh (występuje w opcjonalnej misji). Potrafi jednym szlagiem wysłać do piachu postać mającą 160 poziom doświadczenia. Jakby komuś było mało, jedna z misji dodatkowych oferuje serię pojedynków z bossami, gdzie ostatnim jest właśnie Jednooki Smok. Powodzenia.

Szkoda też, że historia urywa się tak nagle. Należy jednak pamiętać, że twórcy mają w planach jeszcze jeden fabularny dodatek.
Gorzej sprawa wygląda z grafiką. Nioh już na dzień dobry nie prezentował się powalająco, raczej jak reedycja gry (i to z takiej średniej półki) z poprzedniej generacji. Pierwszy dodatek prezentował się gorzej niż podstawka, a obecny jeszcze bardziej obniża loty - a to z tytułu monotonii otoczenia i szaroburych połaci terenu. Rzecz jasna mowa o kombo pro + fHD i 60 k/s, bowiem tylko w sześćdziesięciu się powinno w tę grę grać (4k i 30 klatek można na chwilę z ciekawości włączyć). Obiekty na dalszych planach są okrutnie poszarpane i kiepsko animowane. Oczywiście system walki broni całość, ale 2k17r. eks plus najmocniejsza konsola na rynku - można oczekiwać więcej.

Reasumując - mimo wszytko bardzo dobry dodatek. Ode mnie 8/10, ale jak ma to podążać w takim kierunku, to lepiej poczekać na promocję przepustki sezonowej, bądź zakupić wersję GOTY, gdy ta się pojawi.

PS. Tonfa jako nowa broń spisuje się elegancko.

KInwWM4.jpg

Spoiler


  • 0

#589 Sylvan Wielki Napisany 27 września 2017 - 18:29

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:

ANy3ZUQ.jpg

"Koniec rozlewu krwi" zaliczone. Najlepszy, najbardziej satysfakcjonujący dodatek do tej cudownej gry. Przejście głównego wątku zajmuje nieco ponad 4 godziny. Kolejne poświęcimy na zadania dodatkowe - niektóre są ekstremalnie ciężkie. Graficznie prezentuje się wyraźnie lepiej niż "Niepokorny honor", choć całość specjalnie oczu nie cieszy - jednakże 60 klatek robi swoje i ratuje sytuację.
Osoby, które uwielbiają Nioh nie mają się co specjalnie zastanawiać nad zakupem. Jeżeli ktoś jeszcze jej nie ma, warto poczekać do grudnia na wersję kompletną. Weterani gry nie będą w tym DLC niczym zaskoczeni, ot przedłużenie o kilka godzin znanej, znakomitej rozrywki za nieco ponad 40 zł. Warto. Mam nadzieję, ze twórcy pracują już nad kontynuacją. Gra jest bowiem kapitalna, ale jest nieco do poprawy.

P.S. Onrynoki podczas gry nie został spotkany ani razu chyba, że gdzieś się tam jeszcze chowa skubaniec.  :olo:



6eoii82.jpg
uUaMNAY.jpg
op5WMbM.jpg
Ew1W766.jpg


Ten post był edytowany przez Sylvan Wielki dnia: 27 września 2017 - 20:24

  • 1

#590 Sylvan Wielki Napisany 02 października 2017 - 15:03

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:

tH8nfYR.jpg

Był eks, nie ma eksa.... :pc:


  • 5

#591 burnstein Napisany 02 października 2017 - 15:05

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Nie widzę nigdzie napisu Xbox, więc wciąż jest :sir:


  • 0

#592 Stan Napisany 02 października 2017 - 16:46

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

Ahh.. ta racjonalizacja Sunyslejwów. :hihi:

 

Chyba kiedyś kupię, bo wydaje się to takie superior DkS. 


Ten post był edytowany przez Stan dnia: 02 października 2017 - 16:47

  • 1

#593 Kazuo Napisany 02 października 2017 - 17:34

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Racjonalizacja na tej samej zasadzie co u Xbotów. Zresztą, niech sobie przenoszą na PC, to jeszcze wcale nie gwarantuje, że gra na tej platformie będzie grywalna :hihi:


  • 1

#594 Stan Napisany 02 października 2017 - 17:49

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

Te klasyczne 24fpsy na pewno zostaną przebite. :hihi: 


  • 0

#595 Kazuo Napisany 02 października 2017 - 18:36

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Akurat Nioszek śmiga w 60 / 30, w zależności od ustawień. I żebyś nie płakał jak zwalą optymalizację wersji pecetowej i z tych 60 zostanie Ci z osiem. 


  • 0

#596 Schrodinger Napisany 02 października 2017 - 18:42

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Na prosiaku 1080/60 tylko tak warto grac na konsolach
  • 0

#597 Sylvan Wielki Napisany 04 października 2017 - 12:44

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 618 Postów:

Co przyznam szczerze trochę dziwi, ponieważ taki Wipeout: Omega Collection hula w kombo 4k + 60 klatek (stałe), a jest jedną z najlepiej wyglądających gier tej generacji.

Nioh to za piękny nie jest, a to 1080 jest dynamiczne (czasami spada do 900, a nawet do 720p :hihi:), a klatki tez zgubić potrafi. 

Kazuo ma jednak całkowitą rację. Nie jest powiedziane, że blacharze dostaną glorius 4k + ultra + 60 klatek.


Kilka miesięcy temu sprawdzałem sobie wybitne NieR: Automata na PC. Gra jest lepiej wykonana (nawet na konsoli) niż Nioh, ale to dalej maksymalnie 7/10 za grafikę. No powiedzmy sobie szczerze, świat nie poraża szczegółowością, a silnik tez nie ma co za bardzo przeliczać.

Mimo to w 4k (i chyba na wysokich detalach) gra działała w okolicach.... dwudziestu klatek animacji na sekundę. :blah:
Na 1440 i fHD było lepiej, bo już można było zablokować na 60, bądź uwolnić do ok. stu, ale tez od PC, w którym siedzą karty wielokrotnie droższe od PS4Pro wymaga się znacznie więcej niż tylko "nieco lepiej".

Poddano w informacji, że Nioh ma mieć ulepszone graficznie postaci (przydałoby się) na PC. Jeżeli optymalizacja będzie tip top, albo chociaż bardzo dobra, do tego dojdą mody, to może być kozak nad kozaki, bo grywalnościowo bez tego jest 10/10.


  • 0

#598 ACZ Napisany 02 listopada 2017 - 20:36

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 172 Postów:


  • 0

#599 burnstein Napisany 27 listopada 2017 - 08:55

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:

Kupiłem sobie seasson passa, ciekawe czy po tak długiej przerwie uda się wgryźć z powrotem.


  • 0

#600 Schrodinger Napisany 27 listopada 2017 - 09:22

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Nie
  • 0



Inne z tagami: