Skocz do zawartości

Zdjęcie

The Last of Us Part II

GOTY2020 Naughty Dog SIE PS4

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
832 odpowiedzi na ten temat

#721 oranje Napisany 03 lipca 2020 - 20:17

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Ale mnie wątek
Spoiler
męczy. Nudny i gre6tylko rozciąga.
  • 0

#722 Tawotnica Napisany 03 lipca 2020 - 20:52

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

Scenarzyści TLoU2 doskonale zdawali sobie sprawę z tego jak skrajnie fabuła tej części może zostać odebrana. Ba, decydując się na takie a nie inne jej prowadzenie zakładali pewne reakcje graczy i na tym najbardziej się przejechali. Zarówno ludziom brakującym nieco empatii jak i tym, którzy się za bardzo przywiązują emocjonalnie pewne chwyty narracyjne mogą powodować spory zgrzyt ze zbdowanymi wcześniej oczekiwaniami.

 

Zgadzam się z Tomaszem, że narzędzia z jakich skorzystali do osiągnięcia takiego efektu gryzą się z rozgrywką (sam na to wcześniej narzekałem) i dodałbym jeszcze do tego niedostatecznie rozwięte tło fabularne, worldbuilding ukryty za setkami notatek i innych ścian tekstu. Mind you, to nie jest odosobniony problem TLoU. Właściwie każda gra akcji decydująca się na wykorzystanie logów do karmienia gracza dodatkowymi informacjami się z tym boryka. Gdzie znowu, z drugiej strony świat TLoU sprzedaje brutalność i okrucieństwo w taki sposób, że nawet nie pojawia się pytanie czy można odczuwać dysonans jak np. w Uncharted "bo dobry chłopek Drake zabija tylu ludzi!", but I digress.

 

Zmierzam do tego, że ostatnie co mógłbym zarzucić twórcom to brak przyłożenia się do scenariusza. Nikt, kto grał w pierwsze TLoU nie przejdzie obojętnie obok TLoU2 i tym samym główny cel scenarzystów został skutecznie osiągnięty. Ponadto nie widzę tu na forum przesadznego spuszczania się nad całokształtem gry, a jedynie nad pewnymi aspektami. Najbardziej mnie dziwi, że po przeczytaniu naszych wrażeń niektórzy nadal traktują The Last of Us jak grę Telltale. WTF? To jebcie tę fabułę. Ja zagrałem, bo chciałe porzucać cegłówkami w grzyboludzi i zobaczyć przywiązanie do detali na jakie stać tylko deva 1st party od Sony :dunno:

 

@Kaz, to o czym piszesz jest wciąż mocno subiektywne. Co dla ciebie będzie intuicyjnym sterowaniem dla mnie może być niegrywalne i odwrotnie. Nie zdziwię się, jak nie było już takiej sytuacji, bo mimo że lubimy te same gatunki gier to nasz odbiór poszczególnych tytułów bywa skrajnie różny. 

 

Tak samo z grafiką. Co z tego, że powiedzmy Trails of Cold Steel trącą PS2. Mi się podoba. 

 

Jeśli chcesz sprowadzać takie rzeczy do najniższego wspólnego mianownika zostaje ci tylko czysto techniczne podejście, czyli czy gra się uruchamia, czy powoduje zacinanie się konsoli, czy jest screen tearing i spadki fpsów, czy kontroler odpowiednio reaguje na przyciskanie guzików etc., bo tego rzeczywiście nikt ci nie wymieni jako plus. 

 


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 03 lipca 2020 - 20:55

  • 2

#723 Kazuo Napisany 03 lipca 2020 - 21:41

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Eh, to też na nic. Na pewno trafią się jacyś gracze, którzy nie mają nic przeciwko jak im się zacina konsola albo fpsy spadają do 10 (bo np. w szkole na informatyce uwielbiali zajęcia z pokazami slajdów i mają do tego sentyment). Poddaję się, przegrałem tę walkę  :sapek: do zobaczenia za miesiąc czy dwa jak już przejdę gierkę, pozdro byczQ


  • 1

#724 Nyjacz Napisany 03 lipca 2020 - 22:16

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:
Ja tylko przypomne, ze jedyneczka pod wzgledem tempa i gamrplayu jest slabsza. Tam ilosc przenoszenia drabin i boksow jest przytlaczajaco nudna, tutaj kazda "zagadka" srodowiskowa jest inna i ciekawsza, explor jest zajebisty, a czolgane sie, uniki i nowe typy potworkow mocno na plus. Jasne, gierka jest dluga i gdzies w polowie to wszystko przestae robic wrazenie, nawet momentami przynudza, ale to nic w porownaniu do lata w jedynce.
  • 1

#725 Cudak Napisany 03 lipca 2020 - 22:42

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Jak dla mnie mogłoby być troszkę mniej walki, a może nawet nie troszkę mniej. Niektóre starcia dłużyły się mocno i na wyższym poziomie trudności jednak chcąc czy nie chcąc trzeba było iść chociaż po części w skradanie, bo ammo się szybko kończy. Na początku było spoko, ale po 20 starciu już miałem dość, chciałem wyskoczyć na typów i zrobić im Uncharted, no ale nie. Sama walka jest przyjemna, animacje itp, sprawia frajdę, ale jak dziesiątą minutę kroczę w krzakach jak jakiś kasztan bo mam 3 naboje do pistoletu to trochę kek. Mniej ludków w tych dużych bitwach i byłoby sponio.

 

W ogóle, ludziki które już grę ukończyły, uważacie, że ND powinno ruszać jeszcze tę markę? Bo ja mam obawy, że jest za mocna w oczach Sony, żeby ją porzucić, a jak dla mnie nie ma co już tego ruszać, mimo, że spokojnie by mogli. Z drugiej strony, komu jak nie ND Sony ma dać wolną rękę. Uncharted też powinno się już skończyć, a w sumie po klimacie jaki zrobiło TLOU2 to jeśli będą robić kolejną część to też muszą chyba całą generację odczekać. xD


Ten post był edytowany przez Cudak dnia: 03 lipca 2020 - 22:44

  • 0

#726 Shinigami Napisany 03 lipca 2020 - 22:53

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:

Ja bym spokojnie przyjął jakąś kontynuację albo spinoff z nowymi bohaterami, ale z drugiej strony nie czułbym się skrzywdzony, gdyby już do TLOU nie powrócili.

 

Chętnie bym dla odmiany zobaczył jakąś kolorową grę w wykonaniu ND :ninja: Albo nowego Jaka w aktualnym pojebanie mrocznym klimacie, chętnie rozjadę komuś głowę deskolotką czy tak jebnę wirkiem, że mu się flaki przestawią :cf:


Ten post był edytowany przez Shinigami dnia: 03 lipca 2020 - 22:54

  • 0

#727 Tawotnica Napisany 04 lipca 2020 - 09:01

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
Part II mi wygląda na środkową część trylogii, więc naturalnie bym przyjął kolejną odsłonę. 
 
Myślę, że zobaczymy jakieś DLC na modłę Left Behind np. z okazij premiery portu na PS5

albo spinoff z nowymi bohaterami


TLoU Lost Legacy zamiast DLC też wchodzi w grę.

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 04 lipca 2020 - 09:03

  • 0

#728 Nyjacz Napisany 04 lipca 2020 - 09:06

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:
Pewnie, dla mnie to nie jest kompletnie zakonczona historia, Ellie i Abby. A spinoffy z innymi bihaterami to naturalny poysl na eksplot marki
  • 0

#729 BeSOS Napisany 04 lipca 2020 - 09:23

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ja już nie chce TLOU. Dla mnie nawet dwójka była zbędna.
Niech robią nowe IP.

Imo, tak jak o tym pomyśleć to ND stoi w miejscu od czasu Uncharted jedynki - gameplayowo wszystkie 5 części to to samo, tlou to w zasadzie Uncharted ze skradaniem i malee, dwójka to dokładnie to samo co jedynka + czołganie się (wow!!!)

Zastanawiam się czy oni potrafiliby zrobić wogole fajny otwarty świat albo jakiś inny gatunek gry...

A jak nie nowe IP to dla odmiany chciałbym jakiś reboot Jaka zobaczyć :)
  • 0

#730 oranje Napisany 04 lipca 2020 - 09:34

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
U i TLoU są kompletnie różne gejmplejowo przecież XD
Inny feeling strzelania, inne tempo, inna rozgrywka.
  • 0

#731 Dixi Napisany 04 lipca 2020 - 09:59

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:
Ciągle gram i dalej bardzo mi się podoba, ale chciałbym żeby przy następnej grze spróbowali nowego IP, potem niech ewentualnie wrócą, do którejś z istniejących serii.

A co do DLC to mówili, że tym razem rozszerzeń fabularnych ma już nie być.

Ten post był edytowany przez Dixi dnia: 04 lipca 2020 - 11:19

  • 0

#732 Nyjacz Napisany 04 lipca 2020 - 10:54

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:

Fajnie, gdyby zrobili coś z mniej realistycznym światem, może coś w stylu BG&E.


  • 1

#733 Hellmans Napisany 04 lipca 2020 - 17:22

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 013 Postów:

Niech ścigałkę zrobią, a potem gierkę postapo w świecie gdzie ludziom przez grę ścigałkę popękały dupska.


  • 0

#734 Aszyn Napisany 04 lipca 2020 - 23:06

Aszyn

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 829 Postów:

Ja też ciagle gram, dopiero day 3, wiec czuje ze dużo przede mną, ale jedno trzeba im przyznać. Maja genialnych level designerow. Mnogość wejść, przesmyków, wielopoziomowość w tym zniszczonym świecie kładzie na łopatki. Już w multi tlou1 było to zauważalne. Teraz podnieśli poprzeczkę. ;)


  • 0

#735 oranje Napisany 05 lipca 2020 - 10:51

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Koniec. Z czystym sumieniem daję 7/10. Są momenty rewelacyjne, ale są i takie które mocno psują odbiór całości. Całość zajęła mi 35:30

Ten post był edytowany przez oranje dnia: 05 lipca 2020 - 10:59

  • 3

#736 BeSOS Napisany 05 lipca 2020 - 10:54

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Jesteś mało tolerancyjny, pewnie dlatego.
  • 1

#737 Shinigami Napisany 05 lipca 2020 - 11:08

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 386 Postów:
Ja się tylko zastanawiam jakim cudem grał 10 godzin dłużej ode mnie. Cisnales na survivalu, oranje?

Ten post był edytowany przez Shinigami dnia: 05 lipca 2020 - 11:12

  • 0

#738 oranje Napisany 05 lipca 2020 - 11:09

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:
Tak. I często ginąłem, często :olo:
Plus bardzo dużo zwiedzałem i ogólnie miałem powolne tempo gry.

Ten post był edytowany przez oranje dnia: 05 lipca 2020 - 11:10

  • 0

#739 oranje Napisany 05 lipca 2020 - 11:41

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 115 Postów:



Minusy:
- zbyt dużo zbyt długich momentów nastawionych na ślamazarne żarcie klimatu i budowanie emocji

- przydałaby się jeszcze jedna większa lokacja jak kawałek otwartego miasta w Seattle
- nie ma co się kłócić o bezsensowne decyzje bohaterów - nie mamy pojęcia jak sensownie zachowalibyśmy się pod naporem takich przeżyć i emocji i IMO jest to dobrze ukazane, ALE generalnie fabuła jest kliszą i nie ma w niej nic szczególnie odważnego czy oryginalnego, ot kontrowersjami rządzą po prostu decyzje twórców

Plusy:

- bardzo sycąca długość gry, mimo wszystko rzadko trafia się gra na 30h, która nie jest rpg

Twoje plusy to u mnie wady gry i odwrotnie :olo: Duża otwarta lokacja wybijała z rytmu i wolę, aby tego typu gry były bardziej liniowe. Do tego gra jest stanowczo za długa, o jakieś 10h. Natomiast ślazarne retrospekcje były fpytkę.
  • 0

#740 Cudak Napisany 05 lipca 2020 - 12:40

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Kurde, ja też grałem dosyć wolne, co prawda na hardzie, ale jakbym zamiast swoich 25h nabiła 35 też chyba miałbym gorszą opinię o tej grze. :olo:


  • 0

#741 BeSOS Napisany 05 lipca 2020 - 12:47

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ja 26h na normalny ale też nie speedowalem.
  • 0

#742 Dixi Napisany 05 lipca 2020 - 13:09

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:
Ja odpaliłem jakieś walktrough z pełnym przejściem na YouTube, które trwa 21h, żeby mniej więcej zobaczyć ile gry za mną i tam gdzie gość miał 4h z hakiem na liczniku to ja miałem prawie 10h. Jak dalej tak to będzie to wyglądało to będę szedł pod 40h :olo:
  • 0

#743 BeSOS Napisany 05 lipca 2020 - 13:32

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
To wynika z tego że pierwsza lokacja jest nieliniowa i można ją zrobić w 2h albo w 6. Zależy czy chcesz wszystko odblokować. Później już idziesz jak po sznurku
  • 0

#744 Kazuo Napisany 05 lipca 2020 - 23:03

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

 

Speedrun w niecałe 13 minut i to jeszcze zdobywając dobre zakończenie. Co za kolo :banderas:


  • 0

#745 Nyjacz Napisany 06 lipca 2020 - 08:05

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:
XD
  • 0

#746 Stan Napisany 07 lipca 2020 - 17:09

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:


  • 0

#747 Nyjacz Napisany 07 lipca 2020 - 17:59

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:

cringe


Ten post był edytowany przez Nyjacz dnia: 07 lipca 2020 - 17:59

  • 0

#748 kostek Napisany 09 lipca 2020 - 20:52

kostek

    radical

  • Forumowicze
  • 2 255 Postów:

SEATLLE. DAY 1. SURVIVOR :(.


  • 0

#749 Texz Napisany 09 lipca 2020 - 21:33

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Ta gra to padaka. Jedyne co mnie przy niej trzyma, że można w każdej chwili ją wyłączyć. 


  • 0

#750 Schrodinger Napisany 09 lipca 2020 - 23:34

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

Skończyłem ostatnio. Technologicznie i dopracowanie szczegółów to jest next-gen, szczególnie widać jak teraz odpaliłem Days Gone, które ma jakieś ekrany ładowania, czarne ekrany przy przechodzeniu z gameplayu do przerywniku, rwane animacje czy pojawiające się znikąd przeciwników. Fabularnie nie ma szału, rozumiem zamysł, całkiem fajny, ale zbyt to wszystko jest rozwleczone, za mało tej opowieści w opowieści. Sam gameplay też raczej już czuć że ma 10 lat z nałożonymi jakimiś filtrami żeby było fajnie, ale ND pod tym względem to mnie nie zaskoczyli od czasów U2 pewnie, czas na coś nowego.

 

Sama końcówka bardzo fajna 

 

Spoiler

  • 3



Inne z tagami: