Skocz do zawartości

Zdjęcie

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

GOTY 2017 Nintendo WiiU Switch

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
3327 odpowiedzi na ten temat

#3091 funditto Napisany 31 marca 2018 - 16:17

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Wiesz, w Zeldzie jest tak, że jak przyjdzie Ci do głowy: "ciekawe czy można tak zrobić?" to prawie zawsze odpowiedź brzmi - można. Warto kombinować ;) umiesz chociaż zjeżdżać na tarczy ?

Ten post był edytowany przez funditto dnia: 31 marca 2018 - 16:18

  • 0

#3092 Mateo Napisany 31 marca 2018 - 17:00

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 123 Postów:
Zacytuję Komoda: 'Czy to zatem rzeczywiście gra idealna? Nawet jeżeli takowa nie istnieje, ta tutaj jest cholernie blisko'. Ta gra jest wielka i zasługuje na 10-. FIN
  • 0

#3093 fingus Napisany 31 marca 2018 - 17:49

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Nie uważam, aby Zelda zbyt skąpo udzielała informacji - to jest właśnie zrobione rewelacyjnie, nie zarzuca nas tutorialami, suchymi tekstami, wszystkiego można dojść samodzielnie po prostu obserwując otoczenie i kombinując. Tutorialem jest samo Plateau, uczące nas podstaw fizyki i podrzucając różne zaaranżowane sytuacje. No chyba że master mode wycina nawet te kilka tekstów o sterowaniu, które był na normalu - że udany unik odpala okienko do natarcia albo że tarczą można zbić atak wroga. Na stronkach pisali jednak, że jedyna różnica to walka, o silniejszym mrozie też nie było, aż sam chyba kiedyś to sprawdzę. Podobno master mode ma osobnej sejwa, wiec da się go odpalić bez utraty postępów na normalu. Tym bardziej zachęca do eksperymentów. :D
  • 0

#3094 tomasz Napisany 31 marca 2018 - 17:56

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 343 Postów:

po 100 godzinkach kalamity danone umarty. Braść te dlc?


  • 0

#3095 Mateo Napisany 31 marca 2018 - 18:10

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 123 Postów:
Dla mnie gra na 10 to Metroid Prime. (Mesjasz gier video) Grałeś Kazuo w serię Metroid Prime?
  • 0

#3096 Kazuo Napisany 31 marca 2018 - 19:16

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Kazek, ale to kombinowanie w tej grze jest najlepszym jej elementem. Jak coś zadziałałoby w prawdziwym świecie to pewnie zadziała i tu. Widzisz mobliny w trawie? Podpal trawę. Łapiesz ryby? Wrzuć bombę do wody, ryby zaczną pływać brzuchami do góry. Kombinuj. Tu nie ma nieintuicyjnych rozwiązań

 

No tak, tylko zdążyłem się przyzwyczaić, że gry zawsze są strasznie umowne i rzadko kiedy można w nich robić rzeczy takie jak w realnym świecie. Tutejsze rozwiązania są niekiedy tak oczywiste, że aż abstrakcyjne :) po prostu trzeba się przestawić na inne myślenie. 

 

Wiesz, w Zeldzie jest tak, że jak przyjdzie Ci do głowy: "ciekawe czy można tak zrobić?" to prawie zawsze odpowiedź brzmi - można. Warto kombinować ;) umiesz chociaż zjeżdżać na tarczy ?

 

Yup, chociaż gdyby nie info w grze to też raczej bym sam nie doszedł do tego, że to możliwe. Fizyka w tej grze to mistrzostwo swiata. 

 

Nie uważam, aby Zelda zbyt skąpo udzielała informacji - to jest właśnie zrobione rewelacyjnie, nie zarzuca nas tutorialami, suchymi tekstami, wszystkiego można dojść samodzielnie po prostu obserwując otoczenie i kombinując. Tutorialem jest samo Plateau, uczące nas podstaw fizyki i podrzucając różne zaaranżowane sytuacje. No chyba że master mode wycina nawet te kilka tekstów o sterowaniu, które był na normalu - że udany unik odpala okienko do natarcia albo że tarczą można zbić atak wroga. Na stronkach pisali jednak, że jedyna różnica to walka, o silniejszym mrozie też nie było, aż sam chyba kiedyś to sprawdzę. Podobno master mode ma osobnej sejwa, wiec da się go odpalić bez utraty postępów na normalu. Tym bardziej zachęca do eksperymentów. :D

 

Na master mode to te informacje odnośnie walki pojawiły mi się dopiero w jakiejś losowej świątyni, gdzieś tak po 10 godzinach grania, olo. A różnica poza walką jest też taka, że w tym trybie masz tylko 1 slot na save, wszędzie biegają mocniejsi przeciwnicy, łatwiej wyczuwają skradającego się Linka (podobno) i gdzieniegdzie dodano latające platformy z przeciwnikami, na których często znajdują się skrzyneczki z fajnymi skarbami. 

 

Dla mnie gra na 10 to Metroid Prime. (Mesjasz gier video) Grałeś Kazuo w serię Metroid Prime?

 

Jakoś nie było mi po drodze, serię kojarzę w sumie tylko z postów Tawota :olo: 


  • 0

#3097 fingus Napisany 31 marca 2018 - 19:52

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
W Kakariko był zdaje się jakiś strażnik, który oferował sparing. Warto było obczaić, zwłaszcza jeśli ktoś nie grał w inne Zeldy.
  • 0

#3098 Kazuo Napisany 31 marca 2018 - 20:08

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Dzięki, już mi to niepotrzebne :cf:


  • 0

#3099 Kazuo Napisany 02 kwietnia 2018 - 21:53

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Trials of the Sword pękło, tym samym mam z głowy chyba najtrudniejszą rzecz w grze. Jezusie, matko Maryjo i baranku Boży, co się tam działo :uff: Link zaczynający w samych gaciach, ogołocony z broni przeciwko niesamowicie mocnym przeciwnikom, którzy regenerują sobie hp równie szybko co osiedlowy pan Zenek wypija sete. Trzy zestawy zadań, każde tak samo wymagające; z moją staminą oraz ilością serduszek byłem po prostu rzucony na pożarcie. Nie powiem, że to było tak ciężkie jak czelendże z Vanquisha, ale i tak swoje wycierpiałem, od wczoraj w południe aż do dzisiejszego wieczora wyrywałem sobie włosy z głowy. Idealny trening przed Bayonettą :cf:

 

 

Spoiler

 

Ganon, szykuj się 


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 02 kwietnia 2018 - 21:56

  • 1

#3100 funditto Napisany 02 kwietnia 2018 - 22:59

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
..nie wiem jak na Master Mode, ale na normal początek drugiego DLC był podobnie trudny jak zrobienie Trials
  • 0

#3101 Kazuo Napisany 03 kwietnia 2018 - 06:26

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Nie mam nic przeciwko  :good:


  • 0

#3102 Kaxi Napisany 04 kwietnia 2018 - 07:33

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

..nie wiem jak na Master Mode, ale na normal początek drugiego DLC był podobnie trudny jak zrobienie Trials

 

 

Był tylko do momentu, kiedy zorientowałeś się, że to broń stealthowa. Potem już było z górki, tylko cierpliwość była potrzebna.


  • 0

#3103 lukaszSA Napisany 04 kwietnia 2018 - 07:33

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Z tą bronią to zjebali, bo powinna być dostępna normalnie w grze. Mogłoby to sporo namieszać.


  • 0

#3104 Kazuo Napisany 04 kwietnia 2018 - 08:19

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:


..nie wiem jak na Master Mode, ale na normal początek drugiego DLC był podobnie trudny jak zrobienie Trials



Był tylko do momentu, kiedy zorientowałeś się, że to broń stealthowa. Potem już było z górki, tylko cierpliwość była potrzebna.

W porównaniu do Trialsów to był pryszcz. Na hardzie przeciwnicy ginący po jednym uderzeniu to luksus.
  • 0

#3105 Kazuo Napisany 05 kwietnia 2018 - 19:44

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

g2jaZuP.jpg

 

 :banderas:


  • 3

#3106 Nyjacz Napisany 05 kwietnia 2018 - 19:48

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 011 Postów:

Ale bym przeszedł tę grę raz jeszcze. Na pewno się to stanie kiedyś. Fajnie, że u Ciebie widać sens tych DLC.


  • 0

#3107 Kazuo Napisany 05 kwietnia 2018 - 20:01

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Szczerze to się cieszę, że gram dopiero teraz, w kompletną wersję, z tymi DLC'kami to jest czysta poezja. Od początku sobie założyłem, że najpierw zdobędę najlepszy sprzęt, zrobię najtrudniejsze rzeczy, a dopiero potem na spokojnie wezmę się za eksplorację, a jako wisienkę na torcie zostawię sobie Ganona i na tym zakończę tę przygodę. Parodią jest to, że master mode nie był dostępny od początku, w podstawce, bo - mimo całej zajebistości tej gry - szlag by mnie trafił jakbym najpierw zrobił wszystko na normalu, a później musiał raz jeszcze zaczynać od nowa, żeby zagrać na wyższym poziomie trudności, po prostu by mi się już nie chciało i czułbym się przez to stratny. Takie rzeczy powinny być dostępne od razu. 


  • 0

#3108 gruby Napisany 06 kwietnia 2018 - 12:13

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
I są. Dla cierpliwych :)
  • 0

#3109 tomasz Napisany 08 kwietnia 2018 - 20:37

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 343 Postów:
Trials to jeszcze nic, teraz spróbuj w mounted archery zestrzelić 23 baloniki. To jest największe wyzwanie zeldy, właśnie zrobiłem. Kurwicy można dostać, ale knight's saddle jest mój.
  • 0

#3110 Kazuo Napisany 08 kwietnia 2018 - 20:52

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Luz, jutro zrobię. 


  • 0

#3111 Kaxi Napisany 16 kwietnia 2018 - 20:39

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Okazuje się, że nie wszystkie teorie fanów są wyssane z palca. Ktoś w N naprawdę pilnuje, żeby zostawiać podpowiedzi, nawiązania i easter eggi. Obczajcie ten krótki filmik:

 

https://youtu.be/oBKTeVGiZIk


  • 0

#3112 burnstein Napisany 09 maja 2018 - 07:48

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 130 Postów:


  • 0

#3113 gruby Napisany 10 maja 2018 - 15:25

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Wow, grałbym te 30 lat temu.
  • 0

#3114 Mateo Napisany 14 maja 2018 - 12:04

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 123 Postów:
:banderas: 2cg1or6.jpg
  • 1

#3115 Schrodinger Napisany 14 maja 2018 - 12:05

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

zmasowane? 


  • 0

#3116 BeSOS Napisany 14 maja 2018 - 12:07

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Wolałbym taką wersję z Linkiem.
  • 0

#3117 Schrodinger Napisany 14 maja 2018 - 12:08

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:

fingus ma, kiedyś wrzucał na discorda 


  • 0

#3118 lukaszSA Napisany 14 maja 2018 - 12:31

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Uuuu. Z rasy, która jest najbardziej postępowa w całej grze, która pokazuje siłę kobiet o różnej budowie ciała i różnych kolorach skóry zrobiliście zwykły seksistowski obrazek z Zeldą?

 

Podoba mi się to :tak: 


  • 2

#3119 fingus Napisany 14 maja 2018 - 17:24

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Nie tylko z Zeldą.

pQwwBVb.png

Spoiler

  • 0

#3120 kowal Napisany 05 września 2018 - 12:46

kowal

    Gracz

  • Forumowicze
  • 5 678 Postów:
gram sobie w to od jakiegoś czasu. to moje pierwsze spotkanie z Zeldą ever. nie jest to Wiedźmin jeśli chodzi o świat, questy są typowo japońskie ale gameplay to jest :banderas:

Ten post był edytowany przez kowal dnia: 05 września 2018 - 22:01

  • 0



Inne z tagami: