Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dragon Quest X

Wii Wii U

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
92 odpowiedzi na ten temat

#1 Malutki Napisany 10 grudnia 2008 - 10:03

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
Na konferencji prasowej w Japonii , Square-Enix potwierdziło , iż pracują nad dziesiątą już odsłoną Dragon Quest'a .Z tego co możemy wyczytać , Dragon Quest Swords byl odskocznia od serii , dziesiąta pozycja będzie pełnoprawnym tytułem przeznaczonym dla "rdzennych " graczy .Jak możemy zobaczyć Iwata również uczestniczył w konferencji :smile: .
Info:

Yuji Horii, creator of the Dragon Quest series, revealed at a Square Enix press conference in Tokyo today that the next entry in the role-playing game series, Dragon Quest X, is in development for the Wii.

After announcing the final release date for Dragon Quest IX, which will be released for the Nintendo DS in Japan on March 28 for 5980 yen, Horii confirmed that the series would be returning to consoles for its tenth entry, according to Japanese game site Gigazine (via NeoGAF). Square Enix released a spin-off, Dragon Quest Swords: The Masked Queen and the Tower of Mirrors, for the Wii in 2007, but DQ X will be the first release in the core series for the Wii platform.

http://kotaku.com/51...x-coming-to-wii
Dodany obrazek
http://www.neogaf.co...ad.php?t=344939
Nintendo chyba się przebudziło z "długiego zimowego snu" :wink: .
  • 0

#2 Godot Napisany 10 grudnia 2008 - 10:34

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Hell yeah! Wreszcie jakaś normalna gra, która ma szanse być naprawdę świetną! :twisted:
  • 0

#3 Gość__* Napisany 10 grudnia 2008 - 10:36

Gość__*
  • Goście
To zdjęcie jest przerażające - są na nim trzy osoby z listy 10 najbardziej zjebanych ludzi branży. So evil...

Nintendo chyba się przebudziło z "długiego zimowego snu" :wink: .

Tak, jasne. :lol: DQ X na Wii to zwyczajne cwaniactwo obu stron - Nintendo dostaje praktycznie za nic głośny tytuł (a w samej Japonii w sumie najgłośniejszy), a SE tanim kosztem (przy użyciu technologii z czasów PS2) wepchnie ludziom pseudo-nextgenową grę i dzięki popularności Wii jeny będą do nich przywożone ciężarówkami. Żal, panowie, żal. Gracze po raz kolejny dymani od tylca, i to przez zgrzybiałych japońców.
  • 0

#4 Malutki Napisany 10 grudnia 2008 - 10:48

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:

Tak, jasne. :lol: DQ X na Wii to zwyczajne cwaniactwo obu stron - Nintendo dostaje praktycznie za nic głośny tytuł (a w samej Japonii w sumie najgłośniejszy), a SE tanim kosztem (przy użyciu technologii z czasów PS2) wepchnie ludziom pseudo-nextgenową grę i dzięki popularności Wii jeny będą do nich przywożone ciężarówkami. Żal, panowie, żal. Gracze po raz kolejny dymani od tylca, i to przez zgrzybiałych japońców.

Ta jasne , technologia za czasów ps2 :) .Jeżeli już chciałbyś wiedzieć , Square Enix stworzył silnik specjalnie przystosowany do możliwości Wii .Nazywa się Crystal Tools i chyba jest Ci bardzo znany :wink: .
  • 0

#5 Scorpio Napisany 10 grudnia 2008 - 12:38

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Bauda nie słuchajcie. On zawsze narzeka na wszystko i wszystkich (chyba że w coś nie da się grać, wtedy o dziwo jest ok ...)
  • 0

#6 Godot Napisany 10 grudnia 2008 - 12:48

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
A się zastanawiałem, skąd ja znam ten styl :lol: Ósemeczka była świetna, żaluję, że nie ukończyłem (ale kilkadziesiąt godzin było nabite :) ), na DQ X liczę bardzo
  • 0

#7 gruby Napisany 10 grudnia 2008 - 14:47

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 258 Postów:
Fajnie, że Wii dostało takiego exclusiva, ale chyba ominę. Już na VIII się napalałem, ale potem odstraszyły mnie recenzje mówiące, że to jakiś totalny h/c. Nie mam zamiaru się męczyć, gry maja mnie relaksować a nie spinać. Mam nadzieję, że przesiadka serii na Wii trochę ją skażualuje. Szkoda, że japońskie erpegi trącą mychą, ale jeżeli autorzy pokuszą się na bardziej przystępne rozwiązania i walkę w rial tajmie to się zastanowię. 8)
  • 0

#8 Malutki Napisany 10 grudnia 2008 - 15:12

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:

Fajnie, że Wii dostało takiego exclusiva, ale chyba ominę. Już na VIII się napalałem, ale potem odstraszyły mnie recenzje mówiące, że to jakiś totalny h/c. Nie mam zamiaru się męczyć, gry maja mnie relaksować a nie spinać. Mam nadzieję, że przesiadka serii na Wii trochę ją skażualuje. Szkoda, że japońskie erpegi trącą mychą, ale jeżeli autorzy pokuszą się na bardziej przystępne rozwiązania i walkę w rial tajmie to się zastanowię. 8)

Wiesz , zawsze możesz kupić Dragon Quest Swords :P .Kiedy dzisiaj przeczytałem info o 10 części , poczułem coś takiego :
Dodany obrazek
Normalnie megatonowa bomba :shock:
  • 0

#9 gruby Napisany 10 grudnia 2008 - 16:42

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 258 Postów:

Wiesz , zawsze możesz kupić Dragon Quest Swords

Nie mówię o kastracji serii tylko unowocześnieniu ;P
  • 0

#10 Voo Napisany 10 grudnia 2008 - 17:07

Voo

    ...

  • Forumowicze
  • 691 Postów:

Już na VIII się napalałem, ale potem odstraszyły mnie recenzje mówiące, że to jakiś totalny h/c. Nie mam zamiaru się męczyć, gry maja mnie relaksować a nie spinać.


VIII na pewno nie była trudna a najlepszym dowodem na to jest to, że ją skończyłem ;) Szczerze mówiąc walki były raczej nużące (w efekcie nudne) niż trudne, odbywały się wg powtarzalnego schematu i poza potyczkami z bossami sprowadzały się do nawalania "czym_kto_może" bez zadnej taktyki. Jak pamiętam sporo graczy własnie tym było trochę rozczarowanych. Dla porównania - FFX uważam za znacznie bardziej wymagające (i to by było na tyle jeśli chodzi o znane mi jrpg :D )
  • 0

#11 Kaxi Napisany 10 grudnia 2008 - 19:42

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 130 Postów:
Wiadomość dnia!!

Ósemka była uber-grywalna! Takie załatwianie exclusive'ów to ja rozumiem, a nie jakieś Samurai Warriors 3 ;) Premiera na koniec 09 byłaby czymś piękny, ale chyba do Europy nie dotrze tak szybko. W każdym razie N ma Japonię w kieszenie, Monster Hunter 3 i Dragon Quest X same sprzedadzą miliony konsol, co ciekawe, wydaje sie ze czesc tych osób to byli użytkownicy (i być może nadal, w końcu to się nie wyklucza) konsol Sony.


Skoro S-E dłubie ostro nad DQX to co z wyczekiwanym przez 3 osoby na świecie FF CC TCB? Ja wciąż widzę tę grę jako idealną pozycję w line upie na przyszłą gwiazdkę.
  • 0

#12 Malutki Napisany 10 grudnia 2008 - 21:14

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
Wiecie co , zapowiedz Dragon Quest X według mnie dobrze wróży na przyszłość Wii .Wyobrażacie sobie , wysyp gier typu jrpg i nie tylko :wink: .W internecie już huczy po dzisiejszym dniu , no i dział N lekko tutaj ożył :P .
  • 0

#13 P-chan Napisany 11 grudnia 2008 - 00:09

P-chan

    Link

  • Forumowicze
  • 311 Postów:
Ja się z tej zapowiedzi bardzo cieszę, bowiem nie ukrywam że mnie mile zaskoczyła firma hydraulika. Szczególnie, że nadal czekam na DQIX na DS'a, a tu już kolejna odsłona serii, tym razem na Wii. Czego raczej osobiście się nie spodziewałem mimo tego, że już wcześniej coś tam plotkowano o kolejnym DQ na Wii. Ale bardziej spodziewałem się portu dziewiątki z DS'a lub innego odłamu tej serii, aniżeli pełnoprawnej kontynuacji.
A utrata tej serii, przez Sony na rzecz Nintendo (która wraca na macierzyste łono) to kolejny cios dla marki Playstation, szczególnie w Japonii.
Oby to była pierwsza jaskółka zwiastująca wysyp kolejnych jrpgów na Wii.
  • 0

#14 Malutki Napisany 11 grudnia 2008 - 10:53

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:
Ciekawy artykuł z IGN przedstawiający najważniejsze aspekty jakie powinny się pojawić w X :
Dragon Quest X: The Possibilities
How to make the Wii RPG a perfect X.
http://wii.ign.com/a...7/937394p1.html
  • 0

#15 gruby Napisany 11 grudnia 2008 - 11:34

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 258 Postów:
Co jest w Dżapanii popularniejsze DQ czy FF? Chyba Dragon nie? Pytam z ciekawości.
  • 0

#16 P-chan Napisany 11 grudnia 2008 - 11:53

P-chan

    Link

  • Forumowicze
  • 311 Postów:
Biorąc pod uwagę popularność jaką cieszyła się ósemka na PS2 w tylko samej Japonii, ja bym obstawiał, że popularniejsza jest seria Dragon Quest, ale głowy za to sobie nie dam uciąć :P .
  • 0

#17 Gość__* Napisany 11 grudnia 2008 - 12:04

Gość__*
  • Goście
To jak porównywanie Pepsi z Coca-Colą...
  • 0

#18 gruby Napisany 11 grudnia 2008 - 12:16

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 258 Postów:

To jak porównywanie Pepsi z Coca-Colą...


To super bo właśnie o to mi chodzi. Co się lepiej sprzedaje.
  • 0

#19 Malutki Napisany 11 grudnia 2008 - 13:46

Malutki

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 508 Postów:

To jak porównywanie Pepsi z Coca-Colą...

Pepsi lepsze :P .Co do popularności trudno stwierdzić co jest lepsze , od wielu osób słyszałem , iż DQ jest popularniejsze , ale tak samo jak P-chan głowy za to sobie nie dam uciąć .
  • 0

#20 Gość__* Napisany 11 grudnia 2008 - 14:13

Gość__*
  • Goście

To super bo właśnie o to mi chodzi. Co się lepiej sprzedaje.

No właśnie o to chodzi, że nie można powiedzieć, co się lepiej sprzedaje. DQ VIII zawładnął Japonią tak, jak wcześniej FF VII. W suchych liczbach można się dopatrzeć, że jakaś część DQ sprzedała się lepiej od jakiejś części FF i na odwrót, ale w praktyce to ten sam poziom podjary narodu japońskiego. It's the same shit.
  • 0

#21 Danteusz Napisany 11 grudnia 2008 - 14:44

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 808 Postów:
Z tego co pamiętam w Japonii lepiej sprzedaje się DQ, ale łącznie na świecie lepiej FF.
  • 0

#22 ogqozo Napisany 11 grudnia 2008 - 15:12

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:
A ja czytałem, że nawet FF7 nie sprzedał się tak dobrze, jak siódmy Dragon Quest. Jedyne RPG, które zeszły w Japonii w większej ilości, to Pokemony. W starciu odsłon z poprzedniej generacji też raczej zwyciężył w Japonii DQ, choć oczywiście globalnie FF ma ogromną przewagę. Generalnie chyba można go uznać za najpopularniejszą serię stacjonarną w tym kraju.
  • 0

#23 Gość__* Napisany 11 grudnia 2008 - 15:35

Gość__*
  • Goście
Tak, DQ VII ma trochę ponad 4 miliony, podczas gdy FF VII ma ~3 900 000. Właśnie to miałem na myśli mówiąc o suchych liczbach, które o niczym tak naprawdę nie świadczą. Nie można patrzeć na to w ten sposób, bo przez te głupie cyferki wykrzywia się cały obraz. FF i DQ są w Japonii równie popularne. Próba ukazania, że jedna seria jest popularniejsza od drugiej, to idiotyzm, podpadający pod intelektualny onanizm.
  • 0

#24 gruby Napisany 11 grudnia 2008 - 15:38

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 258 Postów:
Kumawka. Dzięki za sprostowanie. Czyli wygląda na to, że Wii pozamiatało Japonię. Monster Hunter 3, nowe Talesy i DQX + sporo dziwactw pokroju Wii Fit i chyba żadna konsola nie podskoczy. Swoją drogą ciekawe, czy teraz S-E nie skusi się jednak zapodać jakiegoś głównego FF na Wii. JRPG sprzedają się już chyba tylko w Kraju Wiśni, więc wcale by mnie to nie zdziwiło. Szkoda, że akurat ten gatunek gier to dla mnie totalna załamka. Obejrzałem jednak trailer DQIX na DS i muszę powiedzieć, że nawet mi się to podoba. Chyba będzie to moja pierwsza gra z serii i zobaczymy. Do Finali się nie przekonałem (FFX=makabra), ale może DQ mają to coś.

EDIT:

General Public:
Nie kumam twojego toku myślenia. Jeżeli suche liczby nie są wyznacznikiem popularność, to co??? Sprzedaż to chyba jedyny obiektywny miernik popularności...
  • 0

#25 Gość__* Napisany 11 grudnia 2008 - 16:11

Gość__*
  • Goście

Jeżeli suche liczby nie są wyznacznikiem popularność, to co???

Nie w ogóle, a w tym konkretnym przypadku.
  • 0

#26 P-chan Napisany 11 grudnia 2008 - 18:46

P-chan

    Link

  • Forumowicze
  • 311 Postów:

A ja czytałem, że nawet FF7 nie sprzedał się tak dobrze, jak siódmy Dragon Quest. Jedyne RPG, które zeszły w Japonii w większej ilości, to Pokemony. W starciu odsłon z poprzedniej generacji też raczej zwyciężył w Japonii DQ, choć oczywiście globalnie FF ma ogromną przewagę. Generalnie chyba można go uznać za najpopularniejszą serię stacjonarną w tym kraju.


Nie dziwne, że seria po za Japonią jest mniej popularna od FF, szczególnie jak się weżnie fakt, że tylko nie które odsłony tej serii dotarły do Stanów, a ósemka była bodajże pierwszą odsłoną tej serii, która dotarła oficjalnie do Europy.
Druga sprawa jest taka, że nie każdy musi trawić tą serie, mi się ósemka Dragon Quest'a bardziej podobała od ostatniego Finala, który mnie strasznie rozczarował i raczej drugi raz do niego nie wrócę :-D .
  • 0

#27 Gość__* Napisany 13 grudnia 2008 - 13:52

Gość__*
  • Goście
Ósemka była drugą częścią w Europie. A DQ10 na Wii... coz gra bedzie wygladac jak 8ka, bedzie sie gralo jak w 8mke i bedzie jeszcze bardziej zubozona w stosunku do poprzednikow. Czlowiek gral w 2-3 Dragon Questy to jakby gral w kazdego, czego nie mozna powiedziec NAWET o Finalach. Dla mnie, podobnie - informacja miesiaca. Jezeli chodzi o dymanie graczy ma sie rozumiec. Ale miło, że Wii dostanie gre bardziej skomplikowana od DQS
  • 0

#28 Godot Napisany 13 grudnia 2008 - 14:28

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Geez, co za ludzie! Gdyby Dragon Quest X był zapowiedziany na PS3 nastąpiłby zbiorowy orgazm, budowanie ołtarzyków, masowe nawracanie się na Playstation. Jak okazało się, że wyjdzie na Wii jest marudzenie i skreślanie z góry. Największymi narzekaczami są oczywiście ludzie, którzy Wii nie mają.
Wii jest najpopularniejszą obecnie konsolą tej generacji konsol, nic dziwnego, że dostaje smakowite kąski.
  • 0

#29 Aras Napisany 13 grudnia 2008 - 14:37

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
Serio, uwazasz że ta gra to smakowity kąsek?
  • 0

#30 Godot Napisany 13 grudnia 2008 - 14:40

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
No a nie? Dragon Quest VIII był świetny, dostał rewelacyjne noty, sprzedał się znakomicie. Kontynuacja takiej gry automatycznie zapowiada się świetnie, prawda?
  • 0



Inne z tagami: