Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fire Emblem: Awakening

Intelligent Systems 3DS

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
533 odpowiedzi na ten temat

#121 Tawotnica Napisany 15 kwietnia 2013 - 08:46

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 132 Postów:

Jak Ultima wyśle na czas :D

 

Na eShopie będzie midnight launch, więc chyba wezmę cyfrowo. 

 

...a w pudełku swoją drogą z amazona przyjdzie... :> 


  • 0

#122 MaxVarEmreis Napisany 15 kwietnia 2013 - 08:54

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Po co Ci dwie kopie ?? :D

Ja tym razem nie z Amazona, bo cenowo wychodzi u nich drożej.


  • 0

#123 Tawotnica Napisany 15 kwietnia 2013 - 09:01

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 132 Postów:

Po co Ci dwie kopie ?? :D

 

Zboczenie :olo: No i tak na dobrą sprawę trzy, bo jedną już mam. 


  • 0

#124 mic Napisany 15 kwietnia 2013 - 09:21

mic

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 069 Postów:

Po co Ci dwie kopie ?? :D

Ja tym razem nie z Amazona, bo cenowo wychodzi u nich drożej.

 

Na amazonie chyba coś około 160 zł wychodzi ? Gdzieś jest taniej ?


  • 0

#125 MaxVarEmreis Napisany 15 kwietnia 2013 - 09:24

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Po co Ci dwie kopie ?? :D

Ja tym razem nie z Amazona, bo cenowo wychodzi u nich drożej.

 

Na amazonie chyba coś około 160 zł wychodzi ? Gdzieś jest taniej ?

Wychodzi 165zł (albo i więcej, cena na Amazonie nie uwzględnia naszego VAT), ale ostatecznie ściąga zawsze więcej, choćby ze względu na opłaty związane z kartą.


 


  • 0

#126 Kaxi Napisany 15 kwietnia 2013 - 20:49

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 163 Postów:

http://www.eurogamer...wakening-review

 

Jaka recenzja.

 

Raz ocena.

 

Dwa podsumowanie.


  • 0

#127 Dealer Napisany 15 kwietnia 2013 - 21:36

Dealer

    Link

  • Forumowicze
  • 382 Postów:

nie rób mi tego :kidding:  moje maleństwo zrobiło dopiero kroczek


  • 0

#128 Pious Napisany 16 kwietnia 2013 - 06:57

Pious

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 410 Postów:

Takiej noty się nie spodziewałem. Demko pokazuje, że to solidna odsłona w serii, ale żeby na 10? Pełna wersja musi być mistrzowska. Ciekawe kiedy Ultima zacznie wysyłać, mogliby się postarać i już na piątek dostarczyć, a często tak robili. Jeszcze nie skończyłem Luigiego dobrze, o wymaksowaniu nie mówiąc, a tu taki hit za rogiem. Mocny okres dla 3DS. Jeszcze dokupiłbym Mutanty z eShopa, ale kiedy to ograć wszystko?


  • 0

#129 Texz Napisany 16 kwietnia 2013 - 08:01

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Nowy Bajoszok u nich też dostał 10, dlatego pozostanę sceptykiem. 


  • 0

#130 MaxVarEmreis Napisany 16 kwietnia 2013 - 08:10

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Fix

Nowy Bajoszok u nich też dostał 10, dlatego jaram się ogromnie. 

 


  • 0

#131 mic Napisany 16 kwietnia 2013 - 09:36

mic

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 069 Postów:

Też 10 się nie spodziewałem, bardziej 9 bo takie oceny teraz łatwo wystawiają - 10 jednak ciężej wystawić więc gra musi być bardzo dobra, lub o ideał się ocierać... Obecnie gram w te ambasadorowe FE:SS - Tawot, jako (chyba?) największy fan FE na tym forum i ktoś kto ograł już FE:A (choć japończyka) oceniasz tą najnowsza część do tej z gba ?


  • 0

#132 MaxVarEmreis Napisany 16 kwietnia 2013 - 09:44

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

A jakie plany odnośnie permadeath?? Będziecie grać "z" czy "bez"??

 
  • 0

#133 Kradziej Napisany 16 kwietnia 2013 - 10:01

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Brawo, panowie: wszyscy wspomnieliście o ocenie, ale o recenzji tylko Kaxi. Slow clap.


  • 0

#134 Tawotnica Napisany 16 kwietnia 2013 - 10:03

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 132 Postów:

Też 10 się nie spodziewałem, bardziej 9 bo takie oceny teraz łatwo wystawiają - 10 jednak ciężej wystawić więc gra musi być bardzo dobra, lub o ideał się ocierać... Obecnie gram w te ambasadorowe FE:SS - Tawot, jako (chyba?) największy fan FE na tym forum i ktoś kto ograł już FE:A (choć japończyka) oceniasz tą najnowsza część do tej z gba ?

 

Awakening jest podobne do Sacred Stones możliwością poruszania się po mapie, paroma dostępnymi klasami przy zmianie, przeciwnikami 'z czeluści' i misjami do grindu. Wszystkie te pomysły zostały dopracowane lub rozwinięte, więc praktycznie to pod każdym względem lepsza gra. Jedynie jeżeli chodzi o fabułę to wstrzymam się z werdyktem, aż poznam wszystkie smaczki anglojęzycznej wersji, ale na razie dzieci z podróży w czasie i stylistyka jeszcze mocniej wpadająca w anime nie wskazują na bardziej epicką czy przemyślaną historię niż np.: w Radiant Dawn. Inna sprawa, że w postaciach siła, a tych jest w nowym FE cała masa i rozwinięty system supportów to perełka. 

 

A jakie plany odnośnie permadeath?? Będziecie grać "z" czy "bez"??

 

Graj z permadeath, serio lepiej się gra. Szybciej załapiesz podstawy, lepiej będziesz planował, bardziej się przywiązywał do postaci. Casual mode to wykastrowanie Awakening z duszy. 

Gra nie jest trudna, bo możesz grindować, a grind jest bardzo przyjemny, bo co chwila pojawiają się nowi przeciwnicy na mapie, a co tydzień/dwa dodatkowy rozdział via SpotPass. Będziesz grindował nawet nie wiedząc, że grindujesz, o! Dodatkowo możesz kupować najemników na mapie, więc jeżeli trafisz na moment w którym się zatniesz, nie chcąc tracić postaci to nic prostszego - kupujesz sobie mięso armatnie. 

Dla niecierpliwych jedne z pierwszych DLC to specjalne dwa chaptery do farmienia exp i złota. 


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 16 kwietnia 2013 - 10:06

  • 0

#135 MaxVarEmreis Napisany 16 kwietnia 2013 - 10:12

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Brawo, panowie: wszyscy wspomnieliście o ocenie, ale o recenzji tylko Kaxi. Slow clap.

Znaczy co mam wspominać?? Przeczytałem, gościu mocno akcentuje system permadeath i tyle. Nie grałem to nie mogę się odnieść tak do oceny jak i samej treści.

 

Gra nie jest trudna, bo możesz grindować, a grind jest bardzo przyjemny, bo co chwila pojawiają się nowi przeciwnicy na mapie, a co tydzień/dwa dodatkowy rozdział via SpotPass. Będziesz grindował nawet nie wiedząc, że grindujesz, o! Dodatkowo możesz kupować najemników na mapie, więc jeżeli trafisz na moment w którym się zatniesz, nie chcąc tracić postaci to nic prostszego - kupujesz sobie mięso armatnie. 

Dla niecierpliwych jedne z pierwszych DLC to specjalne dwa chaptery do farmienia exp i złota. 

Płatne DLC czy darmowe?? Dużo tego w JP wyszło??


  • 0

#136 mic Napisany 16 kwietnia 2013 - 10:20

mic

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 069 Postów:

W Japonii sporawo dlc tego wyszło i płatne były (choć nie wiem czy wszystkie). Jeśli jest system podobny do FE:SS do dobrze bo mi się podoba, choć mam jeszcze zaległe wersje gackową i Wii ( na szczeście kupione i czekają tylko na ogranie bo ceny mocno teraz skoczyły do góry!).


  • 0

#137 Kaxi Napisany 16 kwietnia 2013 - 10:20

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 163 Postów:

Granie bez permadeatha to jak granie w jakąś inną grę całkowicie. Może być fajnie, ale to nie FE.


  • 0

#138 Tawotnica Napisany 16 kwietnia 2013 - 10:27

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 132 Postów:

Płatne DLC czy darmowe?? Dużo tego w JP wyszło??

Gra nie jest trudna, bo możesz grindować, a grind jest bardzo przyjemny, bo co chwila pojawiają się nowi przeciwnicy na mapie, a co tydzień/dwa dodatkowy rozdział via SpotPass. Będziesz grindował nawet nie wiedząc, że grindujesz, o! Dodatkowo możesz kupować najemników na mapie, więc jeżeli trafisz na moment w którym się zatniesz, nie chcąc tracić postaci to nic prostszego - kupujesz sobie mięso armatnie. 

Dla niecierpliwych jedne z pierwszych DLC to specjalne dwa chaptery do farmienia exp i złota. 

 

24 darmowych via spot pass, 25 płatnych DLC w cenie od 2-5$. Wyszło tego tyle jak na drugą grę, do tego większość rozdziałów płatnego DLC oceniam wyżej niż główną kampanię. Niektóre dodatki są tak poukładane, że 2-3 chaptery tworzą osobną side-story. Niektóre bazują na mapkach z poprzednich części FE. Kolejne to fanserwis dla otaku rozgrywające się na plaży (postacie w bikini, yay yay :gusta: ). Oczywiście jako nagroda za przejście czeka na nas nowa postać, mocne itemy i nawet nowe klasy! Nie znam gry, która zawartościowo lepiej by podchodziła do tematu downloadable content. Cenowo to inna sprawa. ś.p. Greg miałby za kasę wydaną na jedną mapkę, którą przejdziesz w 40min pięć za***istych gier na iPada. 


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 16 kwietnia 2013 - 10:28

  • 0

#139 MaxVarEmreis Napisany 16 kwietnia 2013 - 10:33

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:


 

24 darmowych via spot pass

Na jakiej zasadzie to się uzyskuje?? Mam nadzieje, że jest dostępne w jakiś normalny sposób i nie trzeba kombinować, bo przecież w naszym kraju co druga osoba ma 3DSa :D


  • 0

#140 Tawotnica Napisany 16 kwietnia 2013 - 10:39

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 132 Postów:


 

24 darmowych via spot pass

Na jakiej zasadzie to się uzyskuje?? Mam nadzieje, że jest dostępne w jakiś normalny sposób i nie trzeba kombinować, bo przecież w naszym kraju co druga osoba ma 3DSa :D

 

w menusach jest zakładka spot pass, w której pojawiają się automatycznie kolejne misje z dopiskiem "new". Dodatkowo możemy włączyć notyfikacje systemowe dla FE:A i będzie nam mrugało niebieskie światełko jak DLC zostanie dostarczone.  

 

Mniej normalnie się kupuje DLC, bo są dostępne wyłącznie przez grę i zanim możemy oddać się szaleństwu konsumpcji, musimy przejść pierwsze parę rozdziałów gry i odblokować miejsce z którego kupujemy content. Coś jak w Luigi'm odblokowanie multi. 


  • 0

#141 Kaxi Napisany 16 kwietnia 2013 - 10:43

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 163 Postów:


 

24 darmowych via spot pass

Na jakiej zasadzie to się uzyskuje?? Mam nadzieje, że jest dostępne w jakiś normalny sposób i nie trzeba kombinować, bo przecież w naszym kraju co druga osoba ma 3DSa :D

 

 

spot pass to internet, street pass to ludzie na ulicach.


  • 0

#142 MaxVarEmreis Napisany 16 kwietnia 2013 - 10:44

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

menusach jest zakładka spot pass, w której pojawiają się automatycznie kolejne misje z dopiskiem "new". Dodatkowo możemy włączyć notyfikacje systemowe dla FE:A i będzie nam mrugało niebieskie światełko jak DLC zostanie dostarczone.  

 

To dobrze :) Bałem się, że trzeba będzie spotkać innego użytkownika 3DSa or sth ;)
 


  • 0

#143 Kaxi Napisany 16 kwietnia 2013 - 10:57

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 163 Postów:

Stało się: FE:A na 1 miejscu w ogólnym top tenie Ultimy :D


  • 0

#144 Tawotnica Napisany 16 kwietnia 2013 - 10:57

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 132 Postów:

To dobrze :) Bałem się, że trzeba będzie spotkać innego użytkownika 3DSa or sth ;)

 
Nie, spotykanie ludzi to jest StreetPass.
StreetPass też jest w Awakening. Ustalasz armię do wymiany i jak mijasz kogoś na ulicy to twoja drużyna pojawia mu się na mapce i vice versa. Z możliwych akcji do wykonania możesz zwerbować avatar-unit przeciwnej armii, kupić od niej przedmioty i zawalczyć oczywiście.

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 16 kwietnia 2013 - 10:58

  • 0

#145 mic Napisany 16 kwietnia 2013 - 11:19

mic

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 069 Postów:

Stało się: FE:A na 1 miejscu w ogólnym top tenie Ultimy :D

 

Pewnie szybko powtórki z jakąś inna grą na platformę N nie będzie więc warto zauważyć :)


  • 0

#146 Tawotnica Napisany 16 kwietnia 2013 - 11:24

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 132 Postów:

Pewnie szybko powtórki z jakąś inna grą na platformę N nie będzie więc warto zauważyć :)

a: 2j30duq.jpg?
Chyba, że na październik jakaś grubsza premiera na konsole konkurencji zostanie zapowiedziana.
  • 0

#147 mic Napisany 16 kwietnia 2013 - 11:27

mic

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 069 Postów:

"Trochę" jestem fanboyem N, ale poki zupełnie mnie nie interesują jakoś :) W Polsce chyba nie ma na nie takiego szału jak w KKW czy tam USA ? Czy się mylę jednak ?


  • 0

#148 Tawotnica Napisany 16 kwietnia 2013 - 11:31

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 132 Postów:

"Trochę" jestem fanboyem N, ale poki zupełnie mnie nie interesują jakoś :) W Polsce chyba nie ma na nie takiego szału jak w KKW czy tam USA ? Czy się mylę jednak ?

wydaje mi się, że na luzie poki powinny być na szcycie topki w U. Znajdą się tacy, co właściwie tylko w poki grają i konsolę dla tej gry kupią (pozdro funditto ;P).
  • 0

#149 Texz Napisany 16 kwietnia 2013 - 11:58

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Stało się: FE:A na 1 miejscu w ogólnym top tenie Ultimy :D

 

To źle świadczy dla ogólnej sprzedaży gier na dwie najbardziej popularne w Polsce konsole PS3 i X360. W sumie jak się popatrzy na ich ceny to nie powinno to dziwić. Dodać do tego koszty przesyłki kurierem i bardziej opłaca się dla kogoś ze wsi wsiąść do pociągu i jechać do pierwszego lepszego Saturna czy MM. 


  • 0

#150 funditto Napisany 16 kwietnia 2013 - 13:42

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:

Sorry za offtop, ale oprócz Poków gram jeszcze w Zeldy :tak: ale to fakt, kupiłem 3DSa dla X/Y i czekam aż pojawi się preorder, ale tyle jest zachwytów nad Fire Emblem, że chyba wreszcie będzie trzeba skonfigurować Wifi w konsoli i sprawdzić demo


  • 0



Inne z tagami: