Skocz do zawartości

Zdjęcie

Paper Mario: Color Splash

WiiU Intelligent Systems

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
103 odpowiedzi na ten temat

#61 gruby Napisany 23 października 2016 - 09:17

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:

Grałem, Super Paper Mario to dla mnie była porażka generacji i wielkie niespełnione nadzieje. 1000 Year Door za to ubóstwiałem. Color pod względem funu jest bardzo blisko TTYD, choć systemy RPG mi się podobały bardziej niż walka w CS. W Sticker Star nie grałem, ale chyba wszyscy się zgadzają, że Color jest lepszy.


  • 0

#62 funditto Napisany 23 października 2016 - 13:01

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
No to świetnie, będzie trzeba ograć ale muszę dokończyć TTYD :)
  • 0

#63 Kaxi Napisany 23 października 2016 - 13:43

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 163 Postów:

Potwierdzam, że Super Paer Mario to najgorszy Paper Mario.


  • 0

#64 Bloo Napisany 23 października 2016 - 21:50

Bloo

    Blanka

  • Forumowicze
  • 218 Postów:
Również potwierdzam. Przeciętna I częściowo frustrująca gra.
  • 0

#65 lukaszSA Napisany 24 października 2016 - 06:38

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 960 Postów:

Wy jesteście przeciętni i sfrustrowani 


  • 0

#66 gruby Napisany 25 października 2016 - 22:52

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:

Dobra jestem w jakichś 33% gierki i cały czas jest bardzo fajnie. Walk lepiej unikać (bo nic w sumie nie dają), ale jak już walczyć trzeba to za zwyczaj można wygrać w pierwszej rundzie, stosownie dobierając karty. Takie rozwiązanie nie jest idealne, bo wolałbym po prostu świetny system, jednak nie sprawia też, że mam ochotę przestać grać. Wystarczyłoby zrobić karty opcjonalnymi, zwykły atak młotkiem i skok zostawić w opcji zręcznościowej a byłoby idealnie, ale w sumie obecne rozwiązanie daje przynajmniej namiastkę karcianki. 

 

Dialogi cały czas trzymają poziom. W ogóle to oprawa, scenariusz i dialogi oraz lekkie puzzle trzymają w tej grze przy konsolce. Nawiązania do innych gier, łamanie 4 ściany, żarciki z uniwersum dzieją się non stop. Parę razy parsknąłem śmiechem, a to naprawdę rzadko mi się zdarza przy gierkach. Jeżeli komuś kurzy się WiiU i ma ochotę na chilloutową, zabawną pozycję - Paper będzie idealny. 


  • 1

#67 Pawlik Napisany 26 października 2016 - 08:53

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

Potwierdzam, cud malina :)

 

Tylko jeszcze do minusów bym dodał bossów. Wczoraj walczyłem z pierwszym i nie miałem jednej karty bez której nie idzie go w inny sposób pokonać. Musiałem się wracać po kartę i potem drugi raz przebiec przez lvl do bossa.


  • 0

#68 gruby Napisany 26 października 2016 - 11:54

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Mi sie to podoba. Bo boss to tak naprawdę kolejna zagadka, radzę tak ich traktować. Zawsze na bossa będzie potrzebny specjalny przedmiot. Ale po pierwsze zawsze można uciec z walki z bosem jak sie nie ma tego przedmiotu, sytuacja ma własne dialogi i widać ze twórcy zostawili te furtkę właśnie na takie okazje. Po drugie potrzebna rzecz jest na maksa jasno komunikowania przed walka. Po trzecie w miasteczku jest w porcie toad który wprost mówi co będzie potrzebne na bosa i drugi co sprzedaje przedmioty.

Ten post był edytowany przez gruby dnia: 26 października 2016 - 11:56

  • 0

#69 burnstein Napisany 26 października 2016 - 12:04

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 146 Postów:

Mi sie to podoba. Bo boss to tak naprawdę kolejna zagadka, (...) w miasteczku jest w porcie toad który wprost mówi co będzie potrzebne na bosa i drugi co sprzedaje przedmioty.

No to rzeczywiście zagadka.


  • 0

#70 gruby Napisany 26 października 2016 - 13:20

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
:). Trafiony zatopiony, ale na swoje usprawiedliwienie miałem na myśli łatwa zagadkę:).
  • 0

#71 Pawlik Napisany 03 listopada 2016 - 21:45

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Zrobiłem właśnie nawiedzony dom, ale to było dobre :) kurczę, nie mogę się oderwać od tej gry i gdy tylko mam chwile to ciśnie w papera zamiast np ścigać się w horizon3 :)
  • 0

#72 lukaszSA Napisany 03 listopada 2016 - 22:06

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 960 Postów:

Tak propo nawiedzonego domu (genialna plansza).

 

Super są te informacje od developerów w manualu. W niektórych momentach fabuły pojawia się ikonka manula i po kliknięciu w nią trafiamy na komentarz od twórców, który wyjaśnia co się właśnie stało :)


  • 1

#73 lukaszSA Napisany 04 listopada 2016 - 10:02

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 960 Postów:

CwXyqbXXUAAD-ED.jpg


  • 2

#74 fingus Napisany 04 listopada 2016 - 10:10

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 914 Postów:
Shy Gal?
Słyszałem narzekania, że gdzieś znikła różnorodność wśród Toadów i wszystkie wyglądają tak samo.
  • 0

#75 lukaszSA Napisany 04 listopada 2016 - 10:14

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 960 Postów:

Wyglądają tak samo (no, mają inne kolory czasami), ale ma to niewielkie znaczenie, bo dialogi są super i każdy Toad jest inny z charakteru. 


  • 0

#76 gruby Napisany 05 listopada 2016 - 11:23

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:

Została mi jedna gwiazdka to zebrania, więc powoli można podsumowywać- Paperek wyszedł Nintendo bardzo fajnie. Ma kilka mielizn w postaci paru nudnawych plansz, nie do końca wyszedł również patent z systemem walki. Ale jest tu tyle pozytywów, że nie ma co tych negatywów roztrząsać - całość przygody tylko niewiele gorsza od TTYD jak dla mnie. WiiU pod koniec życia dostaje zdecydowanie jedną z fajniejszych gierek jakie pokazały się na konsolce. Mocne 8.


  • 3

#77 gruby Napisany 09 listopada 2016 - 00:41

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:

Ok Paperek pękł. Seria w końcu się zrehabilitowała po SUper Paper Mario. Colour Splash pozostanie pewnie ukrytą perełką biblioteczki WiiU. Pomijając ze dwie gorsze plansze, gierka rządzi. Ostatnie levele to już popisowa jazda bez trzymanki, dla fanów uniwersum Nintendo, moim zdaniem jak znalazł. Nawet system karciany pod koniec nabiera czegoś na kształt głębi, ale po prostu mi zaskoczył nareszcie w mózgu. Super szpila na jesienne wieczory - sporo eksploracji, żarcików, małych patencików i fantastycznych małych fabułek. Bardzo polecam do nadrobienia zanim Switch się pojawi.


  • 1

#78 Kaxi Napisany 12 listopada 2016 - 20:29

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 163 Postów:

Jest off tv?


  • 0

#79 lukaszSA Napisany 12 listopada 2016 - 22:20

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 960 Postów:

Jest. Trzeba (-) nacisnąć na title screenie


  • 1

#80 Kaxi Napisany 16 listopada 2016 - 22:32

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 163 Postów:

A co wtedy z wybieraniem kart w trakcie walki?


  • 0

#81 lukaszSA Napisany 17 listopada 2016 - 07:46

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 960 Postów:

Nie mam pojęcia :olo: 

 

Pewnie się naciska ikonkę i ekran się zmienia. W sumie to powoli trzeba się odzwyczajać od dwóch ekranów :hmmm: 


  • 0

#82 lukaszSA Napisany 11 grudnia 2016 - 18:18

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 960 Postów:

Perełka, o której nikt nie będzie pamiętać.

 

A więc dzisiaj w końcu udało mi się ukończyć Color Splash. To przepiękna gra ze świetną muzyką, świetnymi dialogami i karcianym systemem walki, który na ogół nie przeszkadza, ale czasami wk***ia niemiłosiernie. Na całe szczęście z większością przeciwników nie trzeba walczyć. Można skupić się na tym, co tutaj jest najważniejsze - na podróży przez świetnie zaprojektowane poziomy, pełne ciekawych bohaterów. Żarty leją się nieustannie. Szkoda tylko, że nikt w tą grę nie zagra.

 

 


Ten post był edytowany przez lukaszSA dnia: 11 grudnia 2016 - 18:19

  • 1

#83 ramzes64 Napisany 11 grudnia 2016 - 19:14

ramzes64

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 432 Postów:

Dlaczego mówisz, że nikt w ten tytuł nie zagra?


  • 0

#84 cybercotlet Napisany 11 grudnia 2016 - 19:18

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 617 Postów:

Ktoś zagra jak zrobią na szybko konwersję na Switcha


  • 0

#85 lukaszSA Napisany 11 grudnia 2016 - 19:18

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 960 Postów:

Bo to wyszło na Wii U w czasie, kiedy nawet Nintendo porzuciło konsolę. Przecież oni tego nawet nie reklamowali. Rzucili, bo było gotowe już od pół roku, a nie chcieli już tego portować na Switcha.


  • 0

#86 Pawlik Napisany 11 grudnia 2016 - 20:28

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Mnie została do zebrania ostatnia gwiazdka, ale przez mały remont musiałem odłączyć WiiU od tv i do dziś konsolka nie wróciła na swoje miejsce :(
  • 0

#87 funditto Napisany 11 grudnia 2016 - 22:41

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Zawsze jest opcja off-tv ;) a sama gra jest naprawdę świetna
  • 0

#88 Pawlik Napisany 30 grudnia 2016 - 23:12

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Dobra, zaraz mnie krew zaleje. Jestem w finałowej lokacji, muszę się przedostać przez szlaban na taśmociągu, aby to zrobić muszę mieć kubeł nad głową. Oglądam filmiki na YouTube i tam każdemu nasz kubeł proponuje pomoc, ja ilekroć nie wejdę na te taśmę i rozwale shy guya to nic się nie dzieje, dojeżdżam do szlabanu i mnie strażnik zrzuca. Macie jakiś trick aby ten jebany kubeł zapromował mi pomoc?

Ten post był edytowany przez Pawlik dnia: 30 grudnia 2016 - 23:42

  • 0

#89 lukaszSA Napisany 30 grudnia 2016 - 23:32

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 960 Postów:

+Pad w górę


  • 0

#90 Pawlik Napisany 30 grudnia 2016 - 23:41

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Serio? W sensie, że żyroskop to wyłapie. W życiu bym nie wpadł, jutro sprawdzę.
  • 0



Inne z tagami: